Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Şuan Dinlediğiniz Grupları/İdolleri Nasıl Keşfettiniz?

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Blackpink; bizim sınıfta tahtadan sürekli bp açıp dalga geçiyorlardı. HYLT idi, girişini beğenip bakmıştım. Sonra öyle öyle dinlemeye başladım.

Skz; sosyal medyada karşıma Felix çıkmıştı. Dış görünüşünü baya beğenip gruba göz atmıştım. Sonra Silent Cry'ı keşfettim. Anlamı baya hoşuma gitmişti. O zamanlar zor dönemlerden geçiyordum. Bir de üstüne videolarını izlemeye başlayınca ult grubum oldu kendileri.

Bts; Black Swan şarkısını çok beğenmiştim. Sonra Jungkook'un birkaç şarkısına baktım ve baya beğendim. Sonra grubun şarkılarına da baktım ve dinlemeye başladım.

Itzy: bu nasıl oldu hiç bilmiyorum valla. Öyle çat pat derken bir baktım dinlemeye başlamışım. Loco'yu dinlemiştim ilk ve çok hoşuma gitmişti. Ondan sonrası nasıl oldu hiç hatırlamıyorum.

Nmixx: O.O şarkısının türünü aşırı beğenmiştim ve belki diğer şarkıları da böyledir diyip baktım. Böyle oldu.

Pixy: Karma şarkıları çıkmıştı Youtube'ta karşıma. Ben de merak edip açtım. Aşırı beğendim. Sonra grubun konsepti ilgimi çekti.

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
İlk miss a yi gordum youtube da sonra 4minute fanı olmuştum o sırada karşıma çıkan grupları araştırıyordum çogunu oyle tanıdım blackpink i 2ne1 sayesinde debuttan itibaren biliyorum bts i de blood sweat tears sayesinde sevdim zaten bir tanesini sevince ipin ucu geliyor yada sirket stan da olabiliyorsun 😂

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
BTS'i televizyonda gördüm sonra onları araştırdım müzik videoları falan izledim işte Twitter'ı açtım baktım millet kavga ediyor o kavgaları takip ederken sırayla zaten Kpop gruplarını öğrenmişim önce adları sonra şarkıları diye gitti

Tepki
1,364
EXO: 2014'te Roommate adlı bir variety şov vardı ve orada uzun boylu, kepçe kulaklı, biraz şapşal ve son derece sevimli olan bir çocuk keşfettim. Kimdir necidir acep derken araştırıp EXO grubundan olduğunu keşfettim. Gruba bir bakayım derken Luhan'ı gördüm ve bam ilk görüşte aşk derler ya öyle oldum işte. Sonrası malum, Luhan grubu bıraktı ama ben grubu bırakamadım. Üyeleri çok sevdim, Kyungsoo'yu bias seçtim ama onu hep kardeşimmiş gibi sevdim ❤️❤️.

SNSD: O zamanların en ünlü kız grubu, yakışıklı oppaların ideal tipleri. Yoona denen kızda ne buluyorlar acaba kıskançlığı ve Yoona'ya vurulma süreci 🥰

Super Junior: Siwon'un oynadığı bir diziyi izlerken grubu keşfettim. O zamanların en popüler gruplarından biriydiler. Siwon çok yakışıklı, Heechul çok güzel, Eunhyuk ise çok karizmatikti. Biasım Eunhyuk.

Shinee: Yeni gruplar araştırırken Hello şarkısına denk geldim ve Onew'in sesine hasta oldum.

Aespa: Next Level klibinde Winter çok dikkatimi çekti ve gruba sempati duymaya başladım.

Son düzenleme:

layley

Trainee
Tepki
447
10 sene öncesine gidersek Exo'yu nasıl keşfettiğim hiç ama hiç hatırlamıyorum. Dergilerden çıkan bir kaç posteri ve stickerı hatırlıyorum.

SS501'ı tanıdığım bir abla dinlettirmişti, tabi o zaman daha küçüktüm. Bir de üstüne bana boys over flowers seyrettirince büyük bir kim hyun joong enayisi olmuştum kskxksixiaisjaj şuan sıklıkla dinlediğim bir grup ya da idol yok sanırım. Daha çok japon müzik sektöründen dinliyorum

Ü

Üye silindi 187

Benimki baya komik ya kılsız erkekleri araştırıyordum bir ergen olarak sonra koreli erkekleri keşfettim.Önce korezini gördüm yıl 2016 felan hit danslar diye bir haber vardı bts'in bst dansındaki money money kısmı vardı çok hoşuma gitmişti.BST ile gruba düştüm çok sanatsal bir cbdi zaten pop müzikte bu kadar sanatsal bir konsept mi gördü bu gözler biz one direction selena gomez felan dinlerdik neyse sonra ben kpopı keşfettim.Aynı yıl blackpink de çıkış yaptı kızları görür görmez vurulmuştum,şarkıları ve showları da çok güzeldi hemen blink oldum.Tuhaf bir şekilde exoya hiç denk gelmedim kai beni fandoma çekti daha sonra grubun cazibesine karşı koyamadım ve ko ko bop sonrası exol oldum.nct 2018 dönemi nct fandomuna girdim bu sürece kadar zaten tüm kpop küllüyatını yalayıp yutmuştum en çok sm gruplarını sevmiştim ha bu arada 2017 gibi snsd fanı oldum ve grup 2017 sonrası uzun bir ara verdi.Ben de dedim ki ben zaten tüm sm gruplarını beğeniyorum şu yeni çıkıcak gruba da bir bakayım tam da aespanın predebut dönemi stajyerleri araştırdım o zaman winter gizli stajyerdi karina ünlüydü sm onu taemin'in sahnesinde tanıtmıştı.Ben kızın resimlerini gördüm aşık oldum zaten barbie gibiydi ningi de nctzen olduğum için rookies döneminden biliyordum aespa çıkış yapar yapmaz aespaya bayıldım.Pandemi dönemi çıkış yaptıkları için çok bilinmiyorlardı ve aşırı doğallardı şimdi aldıkları linçler sonrası kendilerini dizginliyorlar bence kızlar her şeyden önce çok komik ve tam bir Z kuşağı.Şarkılarını felan da sevdim sm grubu olduğu için yeteneklerinden şüphe duymadım zaten neyse son durumda bp ve bts fandomundan çıktım yoluma nctzen,my ve exol olarak devam ediyorum.

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,868
T-ara : İlk keşfettiğim grup korece şarkılar vs yazmıştım youtube a öyle karşıma çıktı
AOA ve SNSD de aynı şekilde oldu daha doğrusu benzer şekilde oldu.
BP: Arkadaşım istersen bir çok kız grubu önerebilirim demişti bir sürü grup yazdı benim de gözüm bp i beğendi
TW: İnstagram da gördüm dinleyeyim dedim
Exo: O da TW gibi ama daha çok arkadaşlarımın(?) gönderilerinde görünce dikkatimi çekti
Bts: Exo şarkısını snape atmıştım arkadaşım da asıl sen şunu dinle diye Bts in bir şarkısını atmıştı
Infinite: Bir dizi sayesinde oradaki iki üyeyi araştırırken infinite diye bir grupta olduklarını gördüm
RV: Tam olarak nasıl keşfettiğimi hatırlamıyorum o da tesadüfendi sanırım

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
T-ara : İlk keşfettiğim grup korece şarkılar vs yazmıştım youtube a öyle karşıma çıktı
AOA ve SNSD de aynı şekilde oldu daha doğrusu benzer şekilde oldu.
BP: Arkadaşım istersen bir çok kız grubu önerebilirim demişti bir sürü grup yazdı benim de gözüm bp i beğendi
TW: İnstagram da gördüm dinleyeyim dedim
Exo: O da TW gibi ama daha çok arkadaşlarımın(?) gönderilerinde görünce dikkatimi çekti
Bts: Exo şarkısını snape atmıştım arkadaşım da asıl sen şunu dinle diye Bts in bir şarkısını atmıştı
Infinite: Bir dizi sayesinde oradaki iki üyeyi araştırırken infinite diye bir grupta olduklarını gördüm
RV: Tam olarak nasıl keşfettiğimi hatırlamıyorum o da tesadüfendi sanırım
Ya senin imzan çok tatlı 🥳 tam Pinkie Pie havası veriyorsun