Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Türklerin Aşırı Cringe Bir Millet Olması

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Neden bu kadar cringe bir milletiz? En basitinden yabancı bir ünlünün canlı yayınına girin ortada milliyetle vs ilgili bir konu olmadığı halde yorumları türk bayrağı emojileri dolduruyorlar. Bir ünlü azıcık bir notice verse ooooo as bayrakları denilip aşırı bir tepki veriyorlar. Ayrıca magazinsel mevzularda da hep yanlış taraftayız. En basit olay şu ive stray kids olayı. İki grubunda fanı değilim ilgilenmiyorum da sitede karşıma çıktı. Taylor kanye dramasında da kanyeyi tutmuştu bizim türkolar kadının belgeselindeki yorumlarda çıkanlar bile hep Türk’tü. Zaten kim ve ailesi türklerden nefret ettiği halde aşırı bir kardashian jenner hayranlığı var. Mesela selena hailey meselesinde de ( bu meselede şahsi yorumum iki tarafta haksız selenayı da hiç sevmiyorum ama hailey tarafı daha haksız) hailey i tutuyorlar tüm dünya Selenayı tutarken. Neden çünkü hailey be tayfası mean girller çok havalılar. Bir de aura kelimesini tutturmuşlar aşırı güzel bebek gibi kadınlara aurası yok deyip duruyorlar. Bu durumlar ülkenin en medeni yeri olan twitterda bile böyle bir de instagramda herhangi bir konu hakkındaki herhangi bir yoruma bakmayın zaten.. neyse böyle içimi dökmek istedim tek böyle
düşünen ben miyim ?

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,450
bizimkilerde -sosyal medya için- biraz zıt düşünce hayranlığı var dünyanın tersine giden herkesi alkışa tutuyorlar genel bir görüşe katılmak eziklik olarak algılanıyor gibi bilmiyorum çok tuhaf insanlar var

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
bence bu kadar takılacak bir şey değil her millette aynı tipte insanlar var bu yazdıkların ülkenin max %45 i falan geri kalanı ne selena tanır ne hailey anneme sorsam ne diyorsun der yani bunlar batılı dertleri, yazdıklarından aşırı milliyetçilik olayına katılıyorum bu da kendimizi kanıtlama çabamızdan geliyor önceden yaptıklarımızla övünmek dışında güncel hiçbir şey de iyi olmadığımız için bizimle ilgili bir şey görünce mutlu oluyoruz 3.dünya ülkesi sorunları…
bence bu kadar takılacak bir şey değil her millette aynı tipte insanlar var bu yazdıkların ülkenin max %45 i falan geri kalanı ne selena tanır ne hailey anneme sorsam ne diyorsun der yani bunlar batılı dertleri, yazdıklarından aşırı milliyetçilik olayına katılıyorum bu da kendimizi kanıtlama çabamızdan geliyor önceden yaptıklarımızla övünmek dışında güncel hiçbir şey de iyi olmadığımız için bizimle ilgili bir şey görünce mutlu oluyoruz 3.dünya ülkesi sorunları…
Ben zaten bunları bizim jenerasyon için yazdım. O sırada annemiz yaşındaki kadınlarda zaten hadiseye gülşene vs bu ne biçim insan o*** yazıyorlar.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,450
bu dünyanın genel sorunu değil mi barbie oppenheimer olayı da böyle dünyada sinema olayı bitmişken bu karşılıklı normlar sayesinde rekorlar kırıldı bunların hepsi bilinçli hepsi kâr amacı gütmek üzerine kurulu zaten
bahsettiğim şey bu değil daha genel sıradan şeylerden bahsediyorum mesela çıkıp su çok ferahlatıcı bir şey desen sırf tersine gitmek için değil diyen çıkıyor ve beğeni yağmuruna tutuluyor sonra herkes bir anda papağan gibi o görüşü tekrarlıyor ve aslında suyun ferahlatıcı gelmesi oldukça sıradanken böyle düşünenler ezikleniyor -su sadece bir örnek-

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
bu dünyanın genel sorunu değil mi barbie oppenheimer olayı da böyle dünyada sinema olayı bitmişken bu karşılıklı normlar sayesinde rekorlar kırıldı bunların hepsi bilinçli hepsi kâr amacı gütmek üzerine kurulu zaten
Bir de o konu var tayland ve hindistan gibi b**tan ülkelerle birlikte oppenheimer ın barbieyi geçtiği tek ülkeyiz bunu da aşırı bu kadar mesele yapan biz olduk gerçekten 7 den 70 e kadınından erkeğine cringe bir milletiz

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
bahsettiğim şey bu değil daha genel sıradan şeylerden bahsediyorum mesela çıkıp su çok ferahlatıcı bir şey desen sırf tersine gitmek için değil diyen çıkıyor ve beğeni yağmuruna tutuluyor sonra herkes bir anda papağan gibi o görüşü tekrarlıyor ve aslında suyun ferahlatıcı gelmesi oldukça sıradanken böyle düşünenler ezikleniyor -su sadece bir örnek-
işte bu bu ülkede çok var aşırı var

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Düşüncelerine saygı duysam da katılmıyorum. Sanırım Brezilyalı fan kitleleri hiç gözüne çarpmadı ya da Taylandlılar. Yaptıkları doğru mu yanlış mı tartışılır elbette ama Brezilyalılar bizden daha hararetli böyle şeylerde daha öne çıkan bir milletler. Komik bir tabir gelebilir belki ama onların da olmadığı masa yok. Fakat ben bunu eğlenceli buluyorum. Ne var ki? Her şeyi ciddiye alarak mı yaşamamız gerekiyor? Biraz rahat olmak da lazım diye düşünüyorum. İki espri yaptılar ya da bayrak emojisi attılar diye cringe olmazlar. Bu ilgiden memnun olan hatta samimi bulan insanlar da var. Evet elbette her şeyin aşırısı zarar ama bu eylem sana ciddi bir zarar veriyor mu bence ona bakmalısın. Kardashian - Jenner meselesine gelirsek. Ben Kylie’nin çıkardığı ürünleri beğeniyor ve takdir ediyorum. Şu zamana kadar ürünlerinden birini kullanma şansım oldu, çok beğendim. Takdir ettim. Keza Kendall’ı da beğeniyorum, bilen biliyor. Bu beni neden cringe bir insan yapıyor mesela? Ayrıca ülkenin en medeni yeri sence gerçekten twitter mı?
Evet brezilya da bizim gibi cringe bir millet yunanlardan falan ziyade onlarla çok benziyoruz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bizim jenerasyona twitter karar veriyor zaten ama tüm dünyada böyle bu daha önce hailey kendisine gelen kötü yorumlardan bahsetmişti örnek olarak profiline giriyorum çocuklu inançlı insanlar tarzında bir şey söylemişti demek istediğim bu bize özel değil her yerde var
Elbette her yerde var ama bizde çok fazla var artı olarak diyorum ya dünya yine de iyi gördüğünün yanında mean girllerin değil (Selena’nın ne kadar iyi olduğu tartışılır da hailey kylie kendall gibi havalı mean girl bir tarzı olmadığı için onu tutmuyorlar)

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
demek istediğin şeyi anladım aşkım ama ben genel olarak tüm dünyada böyle bir sorun olduğunu düşünüyorum başlık bizim ülkemiz genelinde olduğu için direkt türkiyeye özel gibi algıladım yazdığın şeyi, bence tüm dünyada karşıt fikirli olmaktan ziyade olmak istediği grubun fikrini doğru yanlış bakmadan benimseme olayı var örneğin errrkek oğlu erkekler barbie izlemediği için gururlandı salak salak ya da tam tersi oppenheimer izleyenler kendilerini sinefil sandı

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bende senin dediğin şeyi anladım tüm dünyada var ama bizim gibi birkaç cringe ülkede bu oranlar daha fazla ve kendimizi çok değersizleştiriyoruz bu benim ergenliğimden beri böyle bizim zamanımızda da atıyorum justin türkiye demiş oooo herkes çıldırırdı şimdi bts türkiye desin yine herkes çıldırıyor sanki aşırı bir şey olmuş gibi kendimizi çok aşağı görüyoruz bir d e

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,834
Eskiler hadiseye simgeye sallıyor onların yetiştirdikleride başka ünlülere değişen tek şey dönem. Taylor-kanye olayıda mesela özellikle Türk erkeklerinde olan kadın nefretinin bir yansıması. Tw medeniyetin yanından bile geçemeyecek bir platform benim gözümde. Her etkileşime as bayrakları tarzı tepki vermeleri normal bence çünkü Türkiye genel olarak dış dünyada pek sevilen bir yer değil. Global ünlülerin Türkiyeyi tanıdığını görmek insanları mutlu ediyor normal bir şey. Malesef Türkiyede yaşamak çok stresli. Stres atmak daha stresli malum tatil fiyatları. İnsanların hayata olan öfkesini çıkaracağı tek yer sosyal medya olarak kalıyor. Anonim oldukları için kimseye hesap vermeden içlerindeki zehiri akıtıyorlar. Tabiki doğru değil benimde çok sinirimi bozuyor ama bir şey diyemiyorum çünkü Türkiyede yaşayıpta ben mutluyum diyen biri yok.

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bende senin dediğin şeyi anladım tüm dünyada var ama bizim gibi birkaç cringe ülkede bu oranlar daha fazla ve kendimizi çok değersizleştiriyoruz bu benim ergenliğimden beri böyle bizim zamanımızda da atıyorum justin türkiye demiş oooo herkes çıldırırdı şimdi bts türkiye desin yine herkes çıldırıyor sanki aşırı bir şey olmuş gibi kendimizi çok aşağı görüyoruz bir d e
Ay doğru düzgün cevap vermeyi de bilmiyorum kusura bakmayın arkadaşlar

Eskiler hadiseye simgeye sallıyor onların yetiştirdikleride başka ünlülere değişen tek şey dönem. Taylor-kanye olayıda mesela özellikle Türk erkeklerinde olan kadın nefretinin bir yansıması. Tw medeniyetin yanından bile geçemeyecek bir platform benim gözümde. Her etkileşime as bayrakları tarzı tepki vermeleri normal bence çünkü Türkiye genel olarak dış dünyada pek sevilen bir yer değil. Global ünlülerin Türkiyeyi tanıdığını görmek insanları mutlu ediyor normal bir şey. Malesef Türkiyede yaşamak çok stresli. Stres atmak daha stresli malum tatil fiyatları. İnsanların hayata olan öfkesini çıkaracağı tek yer sosyal medya olarak kalıyor. Anonim oldukları için kimseye hesap vermeden içlerindeki zehiri akıtıyorlar. Tabiki doğru değil benimde çok sinirimi bozuyor ama bir şey diyemiyorum çünkü Türkiyede yaşayıpta ben mutluyum diyen biri yok.
Evet tam olarak bu olabilir. Bu arada ben de anlıyorum bir yerde kim olduğu fark etmez birine en çok fanlık yapılan ülke burası ama en çok etkileşim verilen yer de burası ve ezelden beri böyleydi bu niyeyse

Ay doğru düzgün cevap vermeyi de bilmiyorum kusura bakmayın arkadaşlar

Evet tam olarak bu olabilir. Bu arada ben de anlıyorum bir yerde kim olduğu fark etmez birine en çok fanlık yapılan ülke burası ama en çok etkileşim verilen yer de burası ve ezelden beri böyleydi bu niyeyse
En az *

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,834
Aslında aşırı bir şey oluyor zira Türkiye müzik sektöründe globale açılmış bir ülke değil. Ünlüler albümlerinin alındığı büyük sektörlere oynarlar. Türkiyede insanlar ihtiyaçlarını zor karşılıyor bırak albüm almasını tarkan dışındada globale şarkısını tanıtan başka şarkıcımız yok. Bu yüzden bu şaşırıkacak bir olay oluyor aslında çünkü Türkiyeden hiç bir çıkarları yokken etkileşim veriyorlar

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
aşağı görmüyoruz aslında aşağıdayız dünyada olan her şey bize çok geç geliyor yani teknolojik ve insan ahlakı olarak gerideyiz bir de türker her ne kadar dünyanın her yerinde olsa da çok kötü temsil ediyorlar üzerimizde kötü bir algı var özür dilerim ırkçılık oluyor ama kürtler de işlerine gelince türküz dediği için onları yaptığı ekstra şeyler de bize kalıyor dışardan bir yorum alınca da seviniyoruz
İşte bu gerçekten doğru. Ve bu duruma hem üzülüyorum hem de cringe geçiriyorum işte.

Aslında aşırı bir şey oluyor zira Türkiye müzik sektöründe globale açılmış bir ülke değil. Ünlüler albümlerinin alındığı büyük sektörlere oynarlar. Türkiyede insanlar ihtiyaçlarını zor karşılıyor bırak albüm almasını tarkan dışındada globale şarkısını tanıtan başka şarkıcımız yok. Bu yüzden bu şaşırıkacak bir olay oluyor aslında çünkü Türkiyeden hiç bir çıkarları yokken etkileşim veriyorlar
Vay be doğrudur. Bu bakış açısından bakmamıştım olaya. Mesela koskoca Taylor swiftin türkiyeyle hiçbir etkileşimi yok konsere de gelmiyor. Mesele sırf ekonomide değil öyle olsa arjantin e gitmezdi. Ya da bts suudi arabistan a bile gidiyorlar Türkiyeye gelmiyorlar. Gerçekten Türkiyenin imajı çok kötü.

Düşüncelerine saygı duysam da katılmıyorum. Sanırım Brezilyalı fan kitleleri hiç gözüne çarpmadı ya da Taylandlılar. Yaptıkları doğru mu yanlış mı tartışılır elbette ama Brezilyalılar bizden daha hararetli böyle şeylerde daha öne çıkan bir milletler. Komik bir tabir gelebilir belki ama onların da olmadığı masa yok. Fakat ben bunu eğlenceli buluyorum. Ne var ki? Her şeyi ciddiye alarak mı yaşamamız gerekiyor? Biraz rahat olmak da lazım diye düşünüyorum. İki espri yaptılar ya da bayrak emojisi attılar diye cringe olmazlar. Bu ilgiden memnun olan hatta samimi bulan insanlar da var. Evet elbette her şeyin aşırısı zarar ama bu eylem sana ciddi bir zarar veriyor mu bence ona bakmalısın. Kardashian - Jenner meselesine gelirsek. Ben Kylie’nin çıkardığı ürünleri beğeniyor ve takdir ediyorum. Şu zamana kadar ürünlerinden birini kullanma şansım oldu, çok beğendim. Takdir ettim. Keza Kendall’ı da beğeniyorum, bilen biliyor. Bu beni neden cringe bir insan yapıyor mesela? Ayrıca ülkenin en medeni yeri sence gerçekten twitter mı?
Yorumunu iyi okumamıştım tabiki kendall ı beğenmen ya da kylienin ürünlerini kullanman seni cringe yapmaz. İtiraf edeyim ne kadar sevmesem de kendall ı bende beğeniyorum güzel bir kadın. Ama bazıları aşırı aşırı savunuyorlar. Şu bayrak emojisi meselesi de her yerde olduğu için dedim. Apop kpop az ünlü çok ünlü fark etmez her yerde yapıyorlar.

Son düzenleme:

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Ben bizim ülkede aşırılığın aşırı olduğunu düşünüyorum. Senin gibi düşünen yüzde elli varsa reddedecek yüzde 50 vardır. Yüzde 50 birisinden nefret ederse yüzde 50 de bu nefretin aşırı olduğunu savunacaktır. Sosyal medya dışında da bir hayat var, bence genelleme yapılacak en yanlış ülkeyi seçmişsin. Cringe olan yorumlar kadar doğru tespit yorumlar da görüyorum ben açıkçası belki de algoritma meselesidir. Kpop kitleyi ayrı tutuyorum çünkü orada Türkçe İngilizce İspanyolca Korece bütün dillerde insanlar aynı jargonu kullanılıyor

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Ben bizim ülkede aşırılığın aşırı olduğunu düşünüyorum. Senin gibi düşünen yüzde elli varsa reddedecek yüzde 50 vardır. Yüzde 50 birisinden nefret ederse yüzde 50 de bu nefretin aşırı olduğunu savunacaktır. Sosyal medya dışında da bir hayat var, bence genelleme yapılacak en yanlış ülkeyi seçmişsin. Cringe olan yorumlar kadar doğru tespit yorumlar da görüyorum ben açıkçası belki de algoritma meselesidir. Kpop kitleyi ayrı tutuyorum çünkü orada Türkçe İngilizce İspanyolca Korece bütün dillerde insanlar aynı jargonu kullanılıyor
Ben instagram da herhangi bir konuyla ilgili bir kez olsun doğru bir fikir okumadım algoritmayla falan ilgisi yok zaten genel herkese hitap eden magazin sayfaları falan düşüyor önüme. Doğru bir fikir okursam şayet bu twitterdan oluyor anca. Bu arada hep Twitter en iyi yer mi demişler evet orası da toxic bir yer ama yine de instagram ve tiktok a bin çeker yani.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
bunun sebebi de artık herkesin etkileşim alma hevesi bence, herkes artık birey ve kendileri bir marka yani yazdıkları şeylerle kendi potansiyel rollerini belirliyorlar tüm dünyada ünlü olmak kapitalizm sayesinde kolaylaştığı için belli bir tarafta olmak ve haklı haksız etkileşim için yorum yapmak çok normal geliyor bana gerçek hayata döndüğümüzde olay internette ilerlediği gibi ilerlemiyor herkes toplumda çünkü yeterince birey değiller gece gece kafa açtım özür dilerim gidiyorm😞🥺
Yok yaa ben de öyle düşünüyorum csbsjkdkdk bir de işin etkileşim boyutu var. Ne kadar linç yersen o kadar etkileşim alıyorsun, son zamanlarda twitterda bu yaşanıyor yalan değil. Para kazanmak için mantıklı bir yol bence de

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Ben instagram da herhangi bir konuyla ilgili bir kez olsun doğru bir fikir okumadım algoritmayla falan ilgisi yok zaten genel herkese hitap eden magazin sayfaları falan düşüyor önüme. Doğru bir fikir okursam şayet bu twitterdan oluyor anca. Bu arada hep Twitter en iyi yer mi demişler evet orası da toxic bir yer ama yine de instagram ve tiktok a bin çeker yani.
Pekala söyle söyleyeyim o zaman. Ornek veriyorum bu tv magazini yapanların yorumları ile yağmur cevik videosu yorumları arasında bile çok fark var. Kadını sevdiğimden değil fakat kitlesi yanlış şeyleri bile youtube yorumlarda çat çat eleştiriyor. Fakat öte yandan bu yeni biten bi magazin programı vardı onun yorumları da çok mantıksız insanlarla doluydu. Küçük yaşlara hitap eden meryem can yorumlarıyla nispeten büyük yaşlara hitap eden kanallar arasında da çok fark var. Barış Özcan'ın videosundan videosuna bile çok fark ediyor yorumlardaki kişiler. Ezgi İrem'in kilosuyla alakalı youtube videosu yorumları yüzde 80 olumlu ve kişiyi tetiklemeyecek sekildeyken youtube'un shorts bölümünde ağza alınmayacak şeyleri bile görebiliyorum. Tiktok videosu ve youtube shorts videosu yaklaşık aynı uzunlukta olmasına rağmen tiktok yorumları gayet olumlu ve tetikleyici olmayan şeyler içeriyor. Lilo Tv, çağlar barlas da yabancı magazin yapıyor yorumlardaki insanların bakış açıları çok farklı olabiliyor. Bazen ben bile olaya aa böyle bir şey de varmış diyorum. Drama Pasta var yorumlarında insanlar kendi fikirlerini belirtiyor fikir alışverişi ortamı var. Hangi içeriği ne şekilde hangi kanaldan, platformdan izlediğin yorumları çok etkiliyor.

• Beğen
Reactions: inx

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Neden bu kadar cringe bir milletiz? En basitinden yabancı bir ünlünün canlı yayınına girin ortada milliyetle vs ilgili bir konu olmadığı halde yorumları türk bayrağı emojileri dolduruyorlar. Bir ünlü azıcık bir notice verse ooooo as bayrakları denilip aşırı bir tepki veriyorlar. Ayrıca magazinsel mevzularda da hep yanlış taraftayız. En basit olay şu ive stray kids olayı. İki grubunda fanı değilim ilgilenmiyorum da sitede karşıma çıktı. Taylor kanye dramasında da kanyeyi tutmuştu bizim türkolar kadının belgeselindeki yorumlarda çıkanlar bile hep Türk’tü. Zaten kim ve ailesi türklerden nefret ettiği halde aşırı bir kardashian jenner hayranlığı var. Mesela selena hailey meselesinde de ( bu meselede şahsi yorumum iki tarafta haksız selenayı da hiç sevmiyorum ama hailey tarafı daha haksız) hailey i tutuyorlar tüm dünya Selenayı tutarken. Neden çünkü hailey be tayfası mean girller çok havalılar. Bir de aura kelimesini tutturmuşlar aşırı güzel bebek gibi kadınlara aurası yok deyip duruyorlar. Bu durumlar ülkenin en medeni yeri olan twitterda bile böyle bir de instagramda herhangi bir konu hakkındaki herhangi bir yoruma bakmayın zaten.. neyse böyle içimi dökmek istedim tek böyle
düşünen ben miyim ?
++1500 bende bunu merak ediyorum. Özellikle böyle her yerde Türk olduğunu belli etmeye çalışmalar. Bir haberde Türklerin yorumlarını gören yabancılar Türkler neden bu kadar agresifler falan yazıyordu. Bence ülkemizde kendini geliştirmiş sağduyulu insan sayısı az. Çoğu cahil arsız ve yüzsüz. Aziz Nesin haklıydı bence.

kedy

Trainee
Tepki
97
Bence herkesin aynı şeyi düşünmesini aynı şeyi desteklemesini beklemek çok saçma Amerikalılar gibi herkes ne yapıyorsa onu yapmaktansa böyle olması daha doğal bence
Ben mesela hailey'i önceden desteklemiyordum ama Selena bu olayları devamlı gündeme getirdiği kızı durmadan linçlettiği için onu destekliyorum bunun hailey'in mean girl tarzıyla ne alakası var. Ülkede kardeshian Jenner hayranı çok fazla var demene asla katılmıyorum onların olduğu çoğu mag postları nefret yorumlarıyla dolu bir seviliyorsa kylie seviliyordur diğer dediklerinin de çoğu fan kitlesiyle alakalı fan olmayan biri ıve skz olayında skz'i desteklemez mesela sana katıldığım tek mesela her yere türk bayrağı falan atılması ama onu çoğu millet yapıyor sadece bizimkiler yapmıyor