Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Visual Idollerin"Elimden Geleni Yapıyorum Klişesi"

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Instagramda ya da tiktok ta karşıma bazenleri yeteneksiz ya da yetersiz diye linçlenen idollerin(çoğu visual) sad editleri çıkıyor ve insanlar "o elinden geleni yapıyor","çok gelişti aslında" diye teselli ediyorlar.bir insan neden yapması gereken birşeyi yaptığı için övgü alır ya da neden yapması gereken birşeyi yapmadığı için teselli edilir.çocukluğundan beri bunun eğitimini alıyorsun birçok kişiyi eleyerek stajyer oluyorsun "okulda okumadım idolliğe kendimi adadım çıkış yapmazsam ne iş yaparım nasıl geçenirim" diye stres yap ve sonunda o kadar stajyer arısından seçilip çıkış yapacaksın ama yolda rastgele keşfedilip visualine güvenerek idol olan ve kendi şarkısını bile söylemekten aciz biriyle aynı grupta olacaksın asıl drama bu.yolda keşfedilip geç stajyerliğe başlayanlarada acımıyorum sen zaten 10 da 1'i kadar emek vermediğin insanlarla çıkış yapma fırsatı bulmuşsun.sorunsuzca hayatına devam ettiğin yaşlarda grup arkadaşların hem okulu hemde şan,dans,idollük eğitimlerini aynı anda yürütmeye çalışıyorlardı bir zahmet emekten bahsetme ve ben "elimden geleni yapıyorum" bence sadece bir bahane dansı bilmiyorum ama önceki senelerde seslendirmen olmak için şan dersi almak zorundaydım günde ortalama 2 saat çalışsalar rahatlıkla ortalama bir vokale sahip olabilirler tik tok ya da YouTube ta ki dansı iyi olan insanlarda yıllarını vermemişler onlarda 1,2 yıl boyunca günde 2,3 saatlerini vererek bu seviyeye gelmişler bu yüzden bana samimi gelmiyor çünkü bunu söyleyenler arasında yılardır idol olanlar var stajyerlik süresince vokalini ve dansını geliştirmek varken bunlar ne yaptı?visualine güvenip tembellik yapıyorlar sonra yeteneksiz diye eleştirilincede "elimden geleni yapıyorum","grup üyelerine yetişmeye çalışacam" diye ağla iki yüzlülük bence

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Valla hiçbir şey yapmasalar bike gruba asıl popülariteyi getiren visualler zaten çoğu grupta. Kpop güzellik üzerine kurulu bir sektör bu kadar dram yapmalarına gerek yok.
Bende biliyorum sadece bu gerçek yüzlerine vurulduğunda alınganlık yapmaları şaçma