Benzer Yazılar

A Pink, 2019 KBS Gayo Festivalinde performanslarının yarıda kesilmesini eleştirdi

A Pink, 2019 KBS Gayo Festivalinde performanslarının yarıda kesilmesini eleştirdiA Pink, 2019 KBS Gayo Festivalinde performanslarının yarıda kesilmesini eleştirdi

HABER: A Pink Son Naeun ‘Gayo Festival’i eleştirdi, “Size performansımızın tamamını gösteremediğimiz için özür dileriz, daha adil muamele istiyoruz”

KAYNAK: X Sports News via Nate

1. [+599, -33] Yorumlar olayı anlamamış. A Pink özel muamele istemiyor, sadece onlara söz verilen zaman içinde performanslarını yapabilmeyi istiyorlar. Bu adil değil mi? KBS niye performansın yarısında onları sahneden indirdi? Çok alakasızdı, oradaki personeller bile yanlışlık var sandı ㅋㅋㅋ

2. [+570, -27] KBS, serseriler, yapmayın böyle

3. [+513, -24] Prova bile yapamamışlar diye duydum… gerçekten haksızlık. Bu yıl KBS çok kötüydü.

4. [+60, -1] Performanslarını bitirmelerine izin verilmeli… birden kesilince ben bile tuhaf bulmuştum

5. [+58, -1] Ben de tuhaf bittiğini düşünmüştüm ㅋㅋㅋ grupları performans sergilemek için çağırıyorsanız hak ettikleri şekilde davranmalısınız, niye kaldırabileceğinizden fazlasını davet ettiniz?

6. [+48, -4] Haklı, adil bir muamele istemesi normal… yorumlar niye ona saldırıyor

7. [+44, -1] Kesinlikle katılıyorum, KBS hatasını fark etmeli. Son Naeun fighting ㅋㅋ

8. [+40, -6] Şaşırmadım… ayrıca niye bir sürü eski SM şarkısının coverı yapıldı, orta halli şirketleri görmezden geldiler ㅡㅡ büyük şirket konserlerinden bıktım

9. [+37, -0] Kamera çekimleri çok kötüydü, öyle kötüydü ki şarkıcıları izlememizi istemiyorlar herhalde diye düşündüm… Sanatçılar daha kötü muamele görmüş. KBS yaşlı morukları her şeyi mahvediyor

10. [+32, -23] BTS 5 şarkı söyledi, A Pink çaylak grubu değil, 9 yıllık bir grup. Bir şarkıyı bitiremeden onları kesmek çok saçma. BTS’in çok hayranı var ve trend grup tamam ama böyle bir ayrımcılık çok yanlış. KBS ve sahne planlamasını yapanlar özür dilemeli.

11. [+32, -1] KBS ve SBS niye bu kadar aptallar…

12. [+28, -14] Bu KBS’in suçu, niye BTS’i suçluyorsunuz? BTS gücünü kötüye kullanmak mı istedi? BTS ve hayranları daha uzun süre performans sergilemek mi istedi? BTS sahnede elinden geleni yapmayarak eleştiri aldı mı hiç? Sadece bu performans için canlı şarkı söyleyip dans ederek ellerinden geleni yaptılar

13. [+28, -6] Park Chorong V yayınında ağladı, üzüldüm onun için…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+28] Yıllardır böyle şeyler oluyor ama önceden sorun değildi, şimdi BTS mi suçlanıyor? Apink daha iyisini hak ediyordu ama bu BTS’in suçu değil, KBS’in suçu. BTS’in performansları kariyerleri boyunca defalarca kez kesildi ve Armyler ne zaman haksızlık dese ‘kıdemli gruplar, arz-talep’ denilerek susturuldular. Şimdi roller değişti ve tabi ki fandomlar hemen BTS’i suçluyor.

 

Kaynak: Netizenbuzz

47 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
likanda

KBS yerine Apink özür diliyor, liderimiz ağlıyor üyeler zaten şaşkın ve öfkeli hem kendi emekleri için hem de fanları için. Bu ne saygısızlık ya. Pandaların BTS’i suçladığını düşünmüyorum biz sadece kanalı kınıyoruz. Lütfen fandomumuza yüklenmeyin zaten yeterince üzgünüz.

Bir Army

Çok ayıp etmişler gruba. Zaten KBS güvenlik açısından , kamera açısından çok kötüydü bir çok karışıklık olmuş sahne arkasında.

likanda

evet su şişelerinin olmadığını duydum ayrıca bekleme odalarında ısıtıcı da yokmuş

Bir Army

Yani su olmadığını biliyordum diğer dediğini duymadım şaşırmadım . Masraftan kaçmışlar.

Kooki

Sahnenin rezilliğine bakın
https://twitter.com/army_cooky_/status/1210577441904713728?s=19

Pinkpink

Arkadaşlar bugün yapılanlar sadece performansın yarıda kesilmesi değil ben size açık açık anlattığım bugün neler oldu 1. Katılımcıların olduğu posterde Apink yoktu 2. Kırmızı halıda 1 dakika bile durmadılar fotoğraf çekimi bile yapılmadı gidip izleyebilirsiniz (Eunji hemen canlı yayın açıp kırmızı halıda poz veremedik buradan ss alın falan dedi) 3. Prova yapmadan sahne almak zorunda kaldılar 4.Performanslari 2. kisimdaydi 3. kısıma ertelendi 5.Vcr videoları da çok az yer verildi hiç denecek kadar az. 6. Performans yarıda kesildi ve apar topar sahneden indirildiler 7. Törenin sonunda bilmem farkettiniz mi ama tek bı grup yoktu bu grupta Apink’ti (büyük ihtimalle kendileri çıkmak… Read more »

•••

BTS’i suçlamak gereksiz. SM’i suçlamakta gereksiz. Ben de şirket olarak SM’i sevmem ama boş yere saçma yorumlar gördüm. Mesela TXT neden BTS coverı yapmadı Sm yüzünden falan demişler. Bighit buna karşı çıkamayacak bir şirket mi yapmayın? Her zaman da şirketlerin suçlanmasına karşıyım. Cadı avı gibi bu. KBS’in suçu. Program 3-4 dakika uzasa ne olurdu? Başta zaten plan program yapılmamış mıydı? Kanalları suçlayın grupları ya da şirketleri değil.

db db

9 yıldır bu sektörün içinde olup her yıl şarkı çıkaran her yıl konser veren bir gruptan bahsediyoruz. Kendine ait bir fan kitlesi var. Kimseyle kıyaslamaya kalkmayın. Sizin önünüze gelmiyor haberleri, trendlere girmiyor diye saygıyı haketmiyorlar anlamına gelmez.

Kooki

Pandalardan bts i suçlayan kimseyi görmedim. Sadece Apink savunucam (!) diye araya bts nefretini sıkıştıranlar var ki bunların da Pandalarla alakası bile yoktu.
Kızlara yapılan çok acımasızcaydı. Son zamanlarda sektörün para kazanma hırsı uğruna neler yaptığını iyice anlıyoruz artık. Kamera çekimi berbattı, sahneyi kırıktı resmen sallanıp duruyordu. Apink performansını kesip araya reklam aldılar. Isıtıcı, su yoktu. Bizimkiler sularını Armyden almak zorunda kaldı.
Tüm bunlara rağmen seyirci sayısını arttırmışlar ki daha çok para kazanabilsinler 🤦🏻
Yoruyorsun K-pop sektörü

SeulgiWendy

Apink’e yapılan çok büyük bir saygısızlık süre yetmedi falan demesinler çünkü bu performansların orjinalin de RV’te vardı ama onlar grup olarak katılamadıkları için RV’te ayrılmış olan süre boşta kaldı yani sürenin yetmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Böyle yarıda keseceksen hiç davet etme grubu yaptıkları çok ayıp birde çaylak bir grup değil katılan gruplar arasında en kıdemlileri. niye sm coverı yapılmış diyen arkadaşta kızlar GG şarkısını söylemekten gurur duydular kimin şarkısını yapacaklarını da sana soracak halleri yok.

Didem.x1

Bazi gruplara 10 dk dan fazla vereceğinize kıdemli bir gruba hakettigi süreyi vermeliydiniz hep popülarite konuşmuş bugün.

Betüş

Kbs yerine BTS ‘i suçlamak mı ? Apink sahnedeyken araya reklam koyan BTS değildi KBS idi. Daha birkaç dakikalık performansı yaptırmadılar kıdemli bir gruba. Bunda laf niye BTS ‘e geldi? Harbi tuhafsınız .

Bende kalsin

Nerede o eski programlar be. Cidden bu sene her açıdan berbatlaştı. Isbirlikleri çok iyi değildi. Kameralar kötüydü. Teknik hata fazlaydı.

Nişu

Bu sene bu kanallar iyice delirdi performansı yarıda kesmek niye ya. Hayır zamanın olmadığını sanmıyorum çünkü en başında buna göre ayarlanıyo her şey saatine dakikasına kadar her şeyi ayarlıyorlar ki red velvet performans sergilemedi yani yayın zamanı yokluğundan değil?? Resmen saçmalık. Bts olayında ise ben şöyle düşünüyorum sonuçta çağırılması zor bi grup büyük bi grup ve halk seviyo performansın uzaması bence gayet normal sorun kesinlikle zaman değil ya unutuldu ya da kasıtlı yapıldı başka açıklaması yok

İğrençlik

Bu yapılan BTS in suçu değil,bighit in suçu değil,army bin suçu değil.kbs in suçu,sahne düzenlemesi, sıralama, yayın programı, sanatçıların sahne sıralamsi ve düzeni vs hepsinden KBS sorumlu,bu şov aylar önce planlanıyor ayrıca prova ve ön kayıt oluyor ve kimin kaç dakika yer alacağı da belli, yayında gecikme olduysa KBS iyi yonetememis ve apink e saygısızlık yapan da KBS ,ne olursa olsun sahnelerini yarıda kesmemelilerdi. BTS in performanslarını hep geçmiş te kestiler,iptal ettiler durdular.bu Kore eğlence sektörü maalesef hep ya küçük şirketlere ya da çaylaklara kötü davranıyor ama apink hem kıdemli hemde cube şirketinde yazık oldu cidden ve üzüldüm.ayrica çaylak olsun… Read more »

mono

Yabancı hayran yorumu 👌🏻

Yılgın

Yabancı yorum özetlemiş bende üzüldüm Apink e ama tepkinin kanala verilmesi lazım Bts e değil

Bunny

Neden herr defasinda Bangatnı gunah kecisi ilan ediyorlar. Bu tamamiyle kbs ekibinin sucu. 5.5 saatlik bir program yapiyorlar ama zaman akisini duzgun hazirlayamiyorlar. Bu tür buyuk törenlerin daha titiz davranmasi gerekir. Ve Apinkten de bir özür dilemeleri gerekiyor.

rpmn

yabancı yorum der susarım btsle ne alakası var işin o zaman biz de geçmişte kesilen sahnelerimiz için diğer grupları ve şirketleri suclayalim güzel taktikmis

tata

BTS ben 5 şarkı söyleyeceğim bana o kadar süre ayırın demedi ya? kanal gönderiyor süreyi ona göre çalışıyorlar üyeler de. O performansları reyting için bölüyorlar sonra neyse BTS’le hiç bir alakası yok durumun Kore’de idollere değer verilmiyor kanallar için sadece malzeme bu adamlar, önce ülkenizdeki bu anlayışı değiştirin.

Tuğlem

Yabancı yorumun alnından öpmek istiyorum

Sinini

Her boku Bts’e atmalarindan sıkıldım artık bu grup koreliler tarafından ne zaman hakettiği değeri ve saygıyı görecek? Kaç yıldır kore ile ilgiliyim ve hiçbir kidemli gruba bunları yaptıklarını görmedim her zaman saygı duydular zamanında bir değil bir kaç grup kıdemli olanından konser veriyorlardı bu festivallerde ama kimse gıkını çıkarmıyordu ast diye ama bts’e karşı saygı yok kardeşim yok..idoller bile kiskancliklarindan onları alkışlayıp,şarkılarında eğlenmek dans etmek onlara eğilip selam verip tebrik etmek istemiyorlar öylece odun gibi duruyorlar aslinda netizenlerin alttan alttan söylemek istedikleri bu.bunlar hep kıskançlıktan siz böyle yaptıkça onlar daha da büyüyecek sadece bekleyin!

rpmn

o kadar doğru bir yorum ki👌

Aycik

Redvelvet’in sahnesi iptal olduğu için dakika vardı. Hemen suçu bts’e atmaya çalışmak çok çocukça. Burada suçlu birisi varsa o da kbs. Saçma salak cümleler kurmayın.

likanda

yalnız kimse bts’i suçlamıyor boşa duyar kasmayın

Bir Army

Diyen çok kişi var Twitter’da he bunlar A Pink fandomundan değil kpop fandomlarından. Kore de ki durumu bilmem ama .

zsr

öfff gelmişler buraya türk haberini okuyorlar bts suçlanmiyor yine kendinize çekiyorsunuz tiplerine giriyorsunuz girin orijinal habere bakın o zaman

likanda

öncelikle kimse diyip genelleme yaptığım için kusura bakmayın ama bts kendi karar vermedi herhalde sahnede ne kadar duracağına bunu yapan kbs biz de onu kınıyoruz bts’i değil.

forexo

Abi bu yorumlarda btsi suçlayan herhangi bir yorum var mı ben mi körüm anlayamadım gereksiz bir duyar hissettim şu an asıl mesele neyken konu yine kimlere döndü

rpmn

burda yayinlanmamis ama haberin orijinal haberin alt kısmında btsi suçlayan yorumlar vardı

forexo

Tamamdır sağ ol

Anti Savar

Zamanında BTS’in hakkı yeniyordu diye ağlanan drama queen army’e bakın hele… Başka grubun kesilen sahnesinden dolayı üyelerinin duyduğu üzüntüsüne de karışır olmuşlar. Rezilsiniz. Ayrıca altta biri zararlı çıkarlar falan yazmış nsmkdf bu ne demek ya dnkdkdkfkd ne yapacaksınız saç baş dövüşecek misiniz ankskfllf başka biri de bizim kesilen sahnelerimiz için o zamanın şirketlerini biz de suçlayalım demiş snskkdk ulan zaten suçladınız zamanında, hala daha suçluyorsunuz da. 5 şarkılık perf almışsınız ama aç gözlülük öyle güzünüzü bürümüş ki başka gruplara sataşıyorsunuz msmdlflş klavye artisliğini bırakın artık, leş sürüleri sizi

Gizli Özne

Kafanız mı güzel! Durduk yere mi biz lafa atladık. Twitter ve orijinal haberde hep BTS’e nefret yorumları vardı. ARMY’ler empati yapıp kanalı suçlarken kabak yine grubumuza patladı.!

Hoon

Sen harbiden salaksın. Bu yüzden bunu oku ve cevap vermeden kudur gitsin.

rpmn

lianin yan çarlari inmişler yorumlara. evet saç baş dövüyoruz:( leş gibi sen ve senin gibi kuduruk köpeklere diyoruz hadi canım hoşttttt

Sehun'un totişi

10. [+32, -23] BTS 5 şarkı söyledi, A Pink çaylak grubu değil, 9 yıllık bir grup. Bir şarkıyı bitiremeden onları kesmek çok saçma. BTS’in çok hayranı var ve trend grup tamam ama böyle bir ayrımcılık çok yanlış. KBS ve sahne planlamasını yapanlar özür dilemeli.

Litzz

Ben yorumlarda BTS’i suclayani gormedim ya nedir BTS fanlarinin bu kompleksi anlamiyorum. Insanlar sadece BTS’e 5 sarki verip A Pink’in performansini yarida kesen KBS’i suclamislar. BTS’i sadece ornek olarak gostermisler yani. 5 sarki soylemeyi BTS secti falan diye bir sey diyen yok.

rpmn

aynen işimiz gücümüz yok kompleks yapicaz yorumları falan da mı okumuyorsun???? orijinal haberde btse laf edenler vardı ki baya olay olmuş ki apink grubunun lideri bile diğer gruplara laf edilmesin onların bir suçu yok gibi bir açıklama yapmış fancafede. ay deliriyorum sizin bu kör cahil yorumlarınıza aynen oturuyoruz konu bts olsun diye bekliyoruz

Lilycolins

Apink 9 yıllık grup olabilir. Bts çaylak mı da allah aşkına 7 yıllık bir grup ayrıca trend değiller efsaneler. Apink fanları bu konu da bts ve aryme bir şey demeye kalkmasın bence zararlı çıkarlar.

likanda

kimsenin bir şey dediği yok saçma sapan konuşma istersen

•••

Ben de bir ARMY’im bazen çok saçma konuşuyorsunuz. Sonra fandoma laf gelince de biz ne dedik diyorsunuz. Bizden sonra çıkan gruplar bize selam vermedi diye ortalık yıkılmadı mı? Kıdem önemli denmedi mi? Ki önemli. BTS çok başarılı olabilir ama burada APink kıdemli. Başka şeyler bunu değiltirmiyor. Yorumlara kozdıysanız sadece bunu dile getirin. 9 yıllık grubun başarısına laf etmek bize mi düştü? Bırakın onu fanları yapsın yaparsa. Bizim haddimize mi? Bazen cidden yoruyorsunuz.

Suna

Bir şey dediğimiz yoktu ama böyle yorumları görünce diyesim geliyor

db db

Apink fanlarının BTS’e bir şey dediği yok ama sırf BTS’e laf söylemek için -olanlardan onlar sorumluymuş gibi- Apink’in tarafında duranlar var. Ben iki grubun da yıllardır fanıyım. Sadece Kbs’nin kızlara yaptığı çok ayıp diyeceğim,hem de çok.

Pinkpink

Bts’e ben bişey dediklerini görmedim sadece genel fandomlar Bts’in çok şarkı almasından şikayetçi bu doğru ama bunun Apink’in olayıyla bı alakası yok Apink’in olayi tamamen farklı yani biz Bts daha az olsaydı da Apink kesilmezdi gibi şeyler demedik bizim hakkımız yendi hakkımızı savunduk dünya gündemine girdik için rahat olsun bu şeyler diğer gruplarin fandomlarindan cikiyo iki üç kişi böyle şeyler soyluyor ama bu gelipte senin fandomun buyuklukluguyle böbürlenmeni sağlamaz nolcak gelip tüm grupları falanmi yikcaksiniz karalama kampanyası falan mı yapacaksınız yapın bizde nasıl bı fandom olduğunuzu dünyaya göstermiş oluruz

Hoon

Sen de ARMY’yim diyorsan salaksın. Kaç yıldır Kpop ile ilgileniyorsun da laf ediyorsun? 10 senelik kpop dinleyicisiyim. Kesinlikle o kızlara laf ettirmem ve ARMY’im. Tanıdığınız tek grup BTS diye diğer gruplara hak vermiyorsunuz ama Apink de oldukça ünlüdür. Blackpink gibi sosyal medya ile değil konserleri ve sesleri ile haber olmuş gruptur. Yeni çaylak veya velet misin bilmiyorum ama BTS’i savunayım derken BTS ve ARMY’yi küçük düşürüyorsun. 6 yıllık ARMY’yim lütfen böyle saçma tavırlar sergilemeyin.

Muziksever

@Hoon 👏👏👊👍👌😒 👏👏 yorumunu okurken cümle sıralamana göre ruh halim.

db db

Blackpink’i karıştırmayaydın iyiydi 🙂

Yeni Yazılar