Benzer Yazılar

Akdong Musician, hayranların YG’den ayrılmalarını istediğinin farkında

Akdong Musician, hayranların YG'den ayrılmalarını istediğinin farkında

HABER: Akdong Musician, “Hayranlar YG’den ayrılmamızı istiyor, biliyoruz, ama…”

KAYNAK: Asia Today via Nate

1. [+1,930, -23] Kontratları bitene kadar hiçbir şey yapamazlar… YG öylece gitmelerine izin verecek değil ya

2. [+1,862, -30] Haklılar, bir şirketten ayrılmak restorandan çıkıp gitmek gibi kolay değil.. ama umarım çabuk ayrılabilirler

3. [+1,536, -18] Kontrat bitene kadar beklemek zorundalar

4. [+92, -80] Muhtemelen onlar da bu işlerin içinde, farklı olduklarını düşünmeyin;

5. [+68, -10] ㅋㅋㅋㅋㅋ Park Jin Young ya da Yoo Hee Yeol yerine YG’ye gittikleri için hayranlar en başında çok sevinmişti, şimdi ise YG’den ayrılmalarını istiyorlar. Onlar kendileri için en iyisini yapacaktır, siz kendi işinize bakın. YG bu ikiliyi yetiştirmek için elinden geleni yaptı, onları çok destekledi. İmajlarını yönettiler, onlara düet ayarladılar.. JYP ya da Antenna onları buraya kadar getirebilir miydi sizce?

6. [+56, -1] Kontrat bitene kadar hiçbir şey yapamazlar ㅋㅋ kontrat iptali cezasını ödemeyecekseniz eğer susun

7. [+36, -1] Şirketler kontrata uymayan sanatçılarına ceza ödetiyor ama sanatçılar niye aynısını yapamıyor? Hiç adil değil

8. [+34, -3] Dürüst olalım, AkMu’nun YG’nin prodüksiyon yeteneklerine ihtiyacı yok. Kendi başlarına prodüksiyon yapabiliyorlar. Sadece TV programlarını ayarlayabilecek iyi bir şirkete ihtiyaçları var, bu tüm şirketler olabilir. Bence Antenna iyi bir seçim olur.

9. [+29, -0] Kontratlarını iptal etmeleri için gereken parayı ödemeyecekseniz eğer şikayet etmeyin

10. [+25, -0] Hayranlar kontrat iptalini ödemeden ya da onlara yeni kontratlar ayarlamadan patronluk taslıyorlar, sektördeki tüm ilişkilerini yok etmelerini istiyorlar ha? ㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+51] Kariyerlerinin başında YG hayranları sayesinde bir sürü hayranları olduğunu da biliyorlar.. ama BOL4 büyük bir şirkette olmadan bu kadar popüler olabiliyorsa AkMu da YG’den ayrılınca gayet iyi durumda olur.

 

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
estuko

yg’de olan her ünlünün bu işin içinde olduğunu düşünen net saftır. o yürütülen işler hiç kolay değil, öyle sırf yg’de çalışıyor diye 20 yaşındaki kıza güvenip extra illegal işler mi yaptıracak?:D bence suhyun gibi biri istese bile yg kabul etmez, kızı düşündüğü için değil yaptıkları işi ifşalamasın diye.

MisaMisa

Bu işte kesinlik yok olabilir de olmayabilir de

Suna

Büyük bir şirkete girdiği için sevinen sahnede olma hayali olan insanları sırf YG’de diye mimlenmesinden hoşlanmıyorum. Adı geçmeyen her isme çamur atılmasından, şirketleri yüzünden sanatçıların zor zaman yaşamasına karşıyım. Sırf Akmu değil. Ikon, Winner, Blackpink. Akmu sırf halk müziği yaptığı için mi diğerlerine kara Akmu’ya beyaz muamelesi yapıyorsunuz? Bu nasıl bir çifte standartçılık? Umarım en yakın zamanda YG’nin çürük kolunu bacağını keserler ve sanatçılar şirketin pislikleri ile uğraşmadan rahatça müziklerini yaparlar

Stardust

👏o kadar haklısın salak netolar keşke bunu düşüne bilseler

Deniz

Yazacaklarım bu haberle tam alakalı olmasa da yazmak istiyorum . Öncelikle belirtmeliyim ki Ygstan veya herhangi bir grubun fanı değilim . Bir sürü grubun müziğini dinliyorum yani yazacağım şeyi ne fan olarak ne de anti olarak yazacağım . Bildiğiniz gibi YG bu sene fuhuş gibi olaylarla gündeme geldi , hepimiz de buna kızdık ve Yg boykot dedik , dedik de bunu yaparken Yg dinlenleyenlere de hakaretler savurduk . Peki herkes Yg boykot derken neden Yg Kore’de hala konserleri tıklım tıklım dolduruyor düşündük mü ? Biz şurada 2 3 çevirilmiş yorumla sandık ki Kore’de fuhuş yapmak suç . İşte bu değil… Read more »

Deniz

https://www.youtube.com/watch?v=sWT-Q8fnSK0

Bahsettiğim video

Suna

Kesinlikle katılıyorum. O kadar laf ettikleri Japonya’nın lolita konseptlerini yapıyorlar, küçük çocukları ürün gibi pazarlamaya çalışanlar, metroda, otobüste kızlara taciz videoları ile ünlü olan, mekan tuvaletlerinde kamerayı eksik etmeyen ülkenin zengin insanlarından ne kadar temiz davranış beklenebilir? Her ülkenin farklı pislik işleri var. Türkiye’de uyuşturucu vs iken Kore’de fuhuş var. Tasdik etmiyorum. Ama sanki herkes ak sadece ortaya çıkanlar karaymış gibi davranılması komik. Sponsor muhabbetlerinin en çok olduğu sektörden ak beklemek komik

Deniz

Her tarafı pislik olan bir sektör ve ülke , temizi kirliyi ayıramazsın . Ya tamamen alakan olmayacak ya da çok derine inmeden ilgileneceksin . Bütün kpop hayranları fuhuş yaptıranlara destek oluyor farkında olmadan , devlet başındakilerden sokakta ki satıcısına kadar hepsi fuhuşu normal karşılıyor sadece itiraf etmiyorlar . Yanılmıyorsam bir şirketin ceosunun kendinden 25 yaş küçük sevgilisi vardı . 25 yaş bize göre hiç de masum olmayan bir yaş ama orada tepki çekmedi çünkü bu orada yaygın . Burada sadece Yg’yi eleştirenler ya antilerdir ve fırsattan istifade bunu bahane ediyorlardır ya da Kore hakkında pembe fikirleri olan masum kişilerdir

Kpop

Bize göre mi? Türkiye de küçük kızları, reşit olmayan kızları koca koca adamlarla hatta ihtiyarlar evlendiriyorlar ve halkımızın buna bi tepkisi yok, gene devam ediyor, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı. O ceo en azından yetişkin bir kadınlaydı kadının fotoğrafını gördüm, küçük bir kız çocuğu değil adamdan daha uzun, vücudu olgun ve yetişkin bir kadın olduğu apaçık ortada, Türkiye de 18 yaşından küçük kızları koca koca yaşlı heriflere babaları başlık parası ile satıyor, korkunç iğrenç bir durum.

Kpop

En azından neler yaptıkları ortada olan bildiğimiz şirketlere para kazandırmayalım, tepkimizi gösterelim ki haberi olmadığımız diğer şirketler de varsa korkup o pis işleri bıraksınlar. Etkiye karşı tepki doğar ve çığ gibi büyür, domino taşı gibi devam eder. Burning Sun maalesef gene açıldı faaliyette ve suç işleyecek kişiler “orada olaylar oldu ama kimse hapse girmedi, hadi oraya gidelim biz de yakalanmayız sorun çözülür” mantığıyla gidiyordur. Nasılsa orada bulunup suç işleyen vip odalardaki kişiler yakalanmadı.

starlight

yabancı yoruma katılıyorum.
“…JYP ya da Antenna onları buraya kadar getirebilir miydi sizce?” ye cevaben evet JYPde de Baek A Yeon, Baek Yerim gibi halk tarafından dinlenen isimler vardı ama JYP bariz idol şirketi olduğu için ayrıldılar zaten. Promosyonu azdı. Antenna bu işin piridir gözümde. Sanatçıları çok başarılı, halk tanıyor vs. YG tabiki onları büyütmüş bir şirket ama bu çocuklar o kadar yetenekli ki kimsenin gücünün altında olmalarına gerek yok.

Kpop

AKMU gibi bir grup nereye giderse gitsin sevilir ve dinlenir ve popüler olur. İlk olarak kendi şarkılarını kendileri yapıyorlar, söz ve beste yetenekleri var ve sesleri çok güzel. İkinci olarak şarkıları cidden iyi ve son olarak sektörde ki her sanatçıdan farklılar, kendi tarzları var. Onların değerini bilecek, hakkettikleri muameleyi gösterecek ve onlarla iyi ilgilenecek küçük bir şirkete gitseler çok başarılı olurlar gene.

VipSone

Bir yeşilçam klasiği vardı bilenler bilir. ” seni ünlü yapacağım” veya Hollywood da bi ara bi skandal olmuştu genç kızlar rol almak için illa birilerinin yatağından geçiyordu. Bunlar gibi korede de karşıdaki erkeğe üst zumreden alt zümreye kadın hediye etmek var. Bunlar dünyada sadece bi kaç örnek. Kpop bi sanat akımı değil bir ticaret akımı. Aksini iddia eden dünkü çocuktur. Neyse kpop içeriğinden tutunda islerine kadar cinsellik üzerinden yürüyen bi akımken bu şirketlerin tamamen temiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Veya fuhus sektöründeki her kadının kurban mı? O kadınlar çok yüksek fiyatlı eskortlar ve emin olun hallerinden çok memnunlar. Hallerinden memnun olmayan… Read more »

BlueElf

Akmu’yu severek dinlerim hep ama koskoca şirkette herkesin herkesi tanıdığını herkesin herşeyden haberdar olduğunu düşünmekte saçmalık bu şirketler çok büyük şirket yönetimi ayrı, eğitmeni ayrı, stajyerleri ayrı yani ajansları yaptıkları müziğin finansını sağlıyor her grubun menajeri bile ayrı oluyor mesela ne kadar doğrudur bilemem ama şirket içinde BP’in yanına Winner üyelerinin gelmesine yada iletişim kurmasına izin verilirken İkon üyelerinin bunu yapması yasak diye okumuştum ki taa bu skandallar olmadan önceki bir şeydi.

Lia

Akmu cidden yg altinda olmadan da kendini gösterebilir. Müzikleri çok güzel ve halka hitap eden cinsten. Yeni şarkıları bugün çıktı ve tek kelimeyle bayıldım! Elleri kolları bağlı onlar ne yapsin.

Betüş

Valla yorumları bilmem ama akmunun bu albümü efso . Kendi adıma sanatçı olarak gördüğüm akmu ve bol4 var . Şarkıları çok anlamlı ve güzel .

Jean-Baptiste

Şirketinde olan her şeyi biliyorlardır eminim. Ayda bir uyuşturucu testinden geçiyorlar ve ilaç depoları var. Hiç bir yg idolünün saf olduğuna inanmıyorum

Aaa

Uyuşturucudan bütün ülkenin haberi varken onlarda biliyordur tabi ama seungri ve yg şerefsizinin yaptıklarını belki bigbang üyeleri falan biliyordur sadece diğerlerinin körü körüne bildiğini idda eden kişiler hiç iş hayatında bulunmamış gerçek hayattan bir haber kişilerdir. Uyuşturucuya gelirsek yg nin en ünlü idolüyle başlayan bir uyuşturucu olayı olduğu için yg bukadar uyuşturucu meraklısı olarak biliniyor. Ben şu piyasada olup denemeyen insanın az olduğunu düşünüyorum şahsen zaten içki su gibi içildiği için o ortamlarda sigara tarzında bir çok kişinin denediğini düşünüyorum. Mary jane gibi iğrenç bir şarkı yazmadıkları sürece ne içtikleri umrumda değil. Çünkü ben takip ettiğim hiç bir ünlüyü kişisel… Read more »

Yeni Yazılar