Benzer Yazılar

Aktör Kim Dong Hee hakkında çıkan okul zorbalığı iddialarını kabullenip özür diledi

0003166053 001 20220112191801149

HABER: En başta okul zorbalığı iddiasını reddeden Kim Dong Hui şimdi: “Sadece göğsünden ittirdim, bıçağım yoktu” dedi

KAYNAK: The Joongang via Naver

1. [+2,929, -10] Bizler ayağınla birini göğsünden itmeye saldırı diyoruz…

2. [+473, -4] Ama ayağınla birini göğsünden ittirmek ona vurmakla aynı şeydir. Yumruk atmak kadar ciddi bir şey. Kim olduğunu sanıyor da kelime oyunu yapıyor? Birine tekme atıp sonra “göğsünden ittirdim” diyen birini ilk kez görüyorum. Utanmaz. Ve bahse girerim, üzerinde maket bıçağı olmadığını iddia ediyor çünkü buna dair hiçbir kanıt yok, işin içinde bir silah olduğunu kabul ederse, suçlamaların cinayete teşebbüs olarak yükseleceğini biliyor. Avukatının söylemesini söylediği her yalanı kusuyor. Onu cezalandırın.

3. [+399, -9] Birini ayağıyla göğsünden ittirmeyi saldırı olarak görmüyor mu? Bu onun için yeterince saldırgan bir hareket değil mi? Saldırının “hafif” ya da “ekstrem” olması niye önemli ki? Birine çiçek sapıyla bile vurmamalısın… burada önemli olan şey birinin saldırıya uğramış olması. Bir de herkesin önünde göğsünden ittirilen mağdurun hissettiği utanma duygusu?

4. [+146, -2] Ayağınızla birinin göğsüne bastırmak bir saldırıdır… Gerçekten hiç kimseyi dikkate almıyor.

5. [+71, -1] Birinin göğsüne ayağınla basmak ne tür bir “hareket”… çünkü biz buna tekme diyoruz

6. [+58, -1] Gerçekten “Ayağımla göğsünden onu ittirdim” dedi ㅋ neden “ayağımla göğsünü okşadım” demiyorsun

7. [+61, -5] Tüm okul zorbalarının aynı görünmesi tuhaf. Fizyonomi gerçekten bilim olmalı.

8. [+48, -0] Ne diyor ya? Ayağınla birinin göğsüne vurmak yine de bir saldırıdır. Aslında o kadar da büyük bir olay olmadığını düşünerek bunu kabul etmesi tüylerimi diken diken ediyor.

9. [+25, -0] Karakter eğitimine ihtiyacı var. Engelli birine bunu yapmaya nasıl cüret edersin…

10. [+23, -0] Dünyanın geri kalanı buna saldırı diyor. İçkili araba sürmeye içkili araba sürmek denmesi gibi. Buna bıçak da eklersek cinayet teşebbüsü deniyor.


[theqoo] KİM DONGHEE, OKULDA ZORBALIK TARTIŞMASI ÖZÜRÜ “Yanlış anlaşılmalara sebep vermekten, bu yüzden bunu kabul etmeye cesaret edemedim”

jgjhg

Açıklaması: “İlkokul 5. sınıftayken sınıftan bir arkadaşımla tartıştım, tartışma fiziksel kavgaya dönüştü. Daha sonra öğretmenim tarafından cezalandırıldım. Annem öğrendiğinde, beni bayağı azarladı ve ben de annemle birlikte arkadaşımı evinde ziyaret ederek ondan ve ailesinden özür diledim. Daha sonra o arkadaşımla özel derslere gittim ve ailelerimizle birlikte yemek yedik, birlikte vakit geçirdik, o arkadaşım ve annesi tarafından affedildiğimi düşündüm. Ama yanılmışım ve sorunun şimdiye kadar ikisi için de derin bir yara olarak kaldığını fark etmemiştim. Geçen yıl suçlama gönderileri çıktığında o arkadaşla yüz yüze görüşüp özür dilemek istedim, ama aynı zamanda özür dilersem suçlamaların gerçeğe dönüşeceğinden ve daha çok yanlış anlaşılmaya sebep olacağından korktum, bu yüzden cesaret edemedim. Suçlamalarda doğru olmayan kısımları açıklığa kavuşturmayı umduğum için, konunun ilk ortaya çıkmasının üzerinden bir yıl geçti. Küçük yaşta hatalı karar vermem ve dikkatsizliğim nedeniyle bu arkadaşımın iç duygularını anlayabildiğimi düşünmüyorum. Bu fırsatı, yarattığım acı için o arkadaşımdan içtenlikle özür dilemek ve işleri düzeltmek için kullanmak istiyorum. Son olarak, küçüklüğümde olgunlaşmamış sözlerim ve eylemlerimden dolayı incinmiş olabilecek herkesten özür dilerim.”

1. O zaman niye mağduru dava etmeyi denedin… bu cidden sınırı aşıyor…

2. Yani özür dilemek istedin ama yanlışlıkla dava açtın? Elveda, uzağa gitmiyorsun

3. Sadece iki cümle okudum ve aşağı indim, sektörden ayrıl~

4. Kim Donghee, Jo Byunggyu ve Stray Kids Hyunjin’i bir daha görmek istemiyorum

5. İyi bir oyuncu da değil, ona gelecekte kim başka iş verecek ki

6. Ama mağdura ikinci kez saldırdın

7. Burada suçlu sensin, ne yanlış anlaşılması???

8. Çok komik, medya oyunu yapmaya çalışan sendinㅋㅋㅋ İfadeni duyduk, şimdi kuyruğunu sallamayı bırak ve bir daha ortaya çıkma~~~!!!

9. Özür dilemeden önce mağduru dava etmeyi denedi ve bu konuda medya oyunu yaptı, ama dava onun lehine sonuçlanmayınca bu açıklamayı yaptı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. Ne yanlış anlaşılması? Sektörden ayrıl

K: Pannchoa

guest
45 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
cansu

İlkokul 5 bence çok abartılacak bir şey değil ya bizim sınıftakiler bir gün saç baş girip ertesi günü kantine tost almaya gidiyorlardı dkdmdmdmdl ama başta kabul etmeyip üstüne dava etmesi saçma olmuş. Extracurricular da bir de mağdur tarafı oynuyordu tam tersiymiş kesinlikle

hgs

ama engelli bir çocuğun göğsüne tekme atmış, bu basit bir kavga değil

cansu

Engelli olduğunu bilmiyordum haberin içeriğinde bahsedilmemiş ama bir netizen yorum da yazmış. O zaman işin seyri değişir tabii.

haneull

ben de annemle birlikte arkadaşımı evinde ziyaret ederek ondan ve ailesinden özür diledim. Daha sonra o arkadaşımla özel derslere gittim ve ailelerimizle birlikte yemek yedik, birlikte vakit geçirdik,o arkadaşım ve annesi tarafından affedildiğimi düşündüm

olayı ilk defa duydum ama bu kısım bir tek bana mı tuhaf geliyor yani böyle bir şey yaşasam bende affedildiğimi düşünürüm eğer doğruysa

hayrunnisa

Kore’nin düzgün eğitim sisteminden önce, doğru ahlak bilgisine ihtiyacı var. Yoksa tam olarak “diplomalı eşek” tabirine uyuyorlar.

cherryblossom

Karşındaki kişi eylemlerine karşılık veremeyecek durumdaysa bu zorbalıktır. Saldırdığı kişi engelli biri, yani karşıdan gelen eylemlere karşılık veremeyecek olması söz konusu. Bu tabii ki de zorbalık, ne olmasını bekliyorsunuz zorbalık sayılması için?

sel cheshire

Sana şunu söyliyeyim benim yaşadığım şehirde ya 7.sınıfta ya da 8.sınıftaydı bi kız intihar etti kendisine yapılanlara dayanamadığı için sen artık ölç biç küçüktü diyerek göz yummalı mıyız

zeynep

Bizde küçük olduk ama o yaşlarda neyin ne olduğunu algılayabilirsin. Ayrıca hadi o zaman küçüktü hata yaptı o zaman niye şimdi olay ortaya çıktığında reddetti ve üzerine bi de dava açtı. Yorum yaparken beyninizi bi kenara mı koyup yorum yapıyorsunuz? Bunları normal görüyorsan bunun tek açıklaması seninde aynı zihniyette olduğundur

koniçiva

Çocukken zorbalık görmek hafif bir şey değil insanın tüm hayatını etkileyen bir şey.

simpforyoonoh

Zorbalığın yaşı mı olur ne saçma bir düşünce bu. Sessiz mi kalalım zorbalığa daha çocuk diye? Zorbalığa uğrayan kişinin psikolojisi ne olacak? Travmaların çoğu bu zamanlarda daha çok etkiliyor insanları yetişkinlik çağında bile, yaptığı şey zorbalık. Bu yaşlarda zorbalığa uğramış insanlar anlar zaten ne demek istediğimi.

cherryblossom

Ben bu konulara gayet hakimim. Öğretmen olduğumdan akran zorbalığı hakkında pek çok alanyazın okuduğumdan bu konuya nasıl bakmam gerektiğini biliyorum. Bu olay düpe düz zorbalık. Akran zorbalığında mevzu yaş değildir. Şunun da altını çizmek istiyorum zorbalığı gören kişi de o yaşlarda. Bu durumlar mağdurda çok derin yaralar bırakır. O yaşta birinde oluşacak izler yaşam boyu silinmez. Bu olayı bu şekilde yaştan dem vurarak savunamazsınız. Lütfen akran zorbalığı hakkında biraz bilgi edinin sonra oppalarınızı savunun. Zira sizler sayesinde bu insanlar ne yapsalar suçlu hissetmiyorlar.

cherryblossom

Bu konuya bu kadar tepkili olmamın sebebi ilkokulu zorbalık görmem. Halen daha izlerini taşıyorum ve ne kadar yaralayıcı olduğunu biliyorum. Yani anlayacağınız çiçek bahçesinde yetişmedim. Bu söylediklerinizin hiçbiri olayı temize çıkarmıyor. Yaptığı şeyi ilk etapta kabul edip özür dilemeliydi. Tutumu yaptığı şeyden pişmanlık duyduğunu hissettirmiyor. Bi noktada böyle birini desteklemenin makul bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

buse

Ay yazdıklarına gelen eksilere bak zorbalığı yaşı küçüktü diye savunan insanların aynı yaşlarda aynı şeyleri yaptıklarını düşünüyorum ben de çocuk oldum ama asla şiddete meyilli olmadım hele engelli insanlara karşı aşırı duyarlıydım aileniz sizi nasıl yetiştirdi

cherryblossom

Evet gelen eksileri görünce ben de şaşırdım. Bunun yaşla ne alakası var anlamıyorum. Nasıl böyle bir şeyi normalleştirebilirler. Ben de senin gibi düşünüyorum. Ben de çocuk oldum ama kimseye böyle davranmadım. Hele ki engel durumu olan kendini savunamayan birine. Yine de benimle benzer düşündüğünü görmek beni mutlu etti. Böyle şeylere duyarlı insanlar umarım artar.

leila

Ortada karşılıklı fiziksel kavga varsa buna zorbalık denmez. En başında yapsaydı bu açıklamayı kabul görürdü

leyla

Göğsüne tekme atmak ciddi bir şey ama. Sizi bilmiyorum ama benim zamanımda hemen öğretmen müdür disiplin kurulu toplanır ceza verirlerdi her şeyden önce aileler dahil olur zaten

hayrunnisa

Ayrıca insanları aptal yerine koyanlara da sinir oluyorum. Bizim burda da Suriyeli bir adam, bir çocuğa bıçakla saldırdı. Ve onu öldürdü. Savunmasında da “bıçak taşımıyorum, çimlerde buldum” demişti. Bu tür bahaneler sizi aklamıyor. Aptallığınızı ortaya koyuyor.

leila

Ne oldu sonra adama

hayrunnisa

20 yıl ve müebbet hapis isteniyor. Daha davası sonuçlanmadı. Ama katilin ailesi sınır dışı edildi.

exovelvet

En başında alınmamaları lazımdı. Yazın Afgan uyruklu birinin cinsel saldırısına uğrayıp sonra kafasına taş vurulan 17 yaşında genç bir kız vardı, uzun süre beynindeki hasar yüzünden hastanede yatmıştı sonra vefat etmişti. Bu kızın vebalini kim ödeyecek mesela ? ben söyleyeyim suçlu olan kimse ödemedi bunun gibi bir çok şerfsiz de ülkede hâlâ. Aklıma geldikçe inanılmaz sinirleniyorum

Last edited 8 gün önce by Exovelvet
hayrunnisa

Öyle gerçekten de. Bunlar yüzünden bizim polisimiz, yine bizim halkımızla karşı karşıya geliyor. Bu olay ilk yaşandığı andan itibaren polis nöbette. Aylar geçti üzerinden üstelik. Eniştem de polis ordan biliyorum tak diye izinleri iptal oluyor görev başına geçiyorlar. Ölenin ailesinin ne halde olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Çocuk daha 16 yaşındaydı. Parka diye çıktığı eve cenazesi döndü. Halk keza şikayetçi. Her yerdeler resmen

leyla

Bir koreli youtuberın Türkiye videolarını izlerken adamla fotoğraf çekilip para istediler, adam vermeyeceğini söyleyince boynuna falan sarıldı benim dizlerim titredi oturduğum yerden çok korktum bıçaklarlar falan diye neyseki kurtarmış kendini. İpini koparan ulkeye geliyor ve kimse müdahale edemiyor max 10 yıl sonra başımız o kadar agriyacak ki bunlar daha iyi günlerimiz..

cherry

Bu olay aklıma her geldiğinde ağlıyorum inanılmaz bi travma bıraktı bende

maruko

Olay kendi anlattığı gibi olsaydı davayı kaybetmezdi.

aceofyoona

yorumum genel bir yorum bu arada sadece bu haberi kapsamıyor.
beni yanlış anlamayın tabi ki yapılan şey kötü ama bu zorbalık haberleri hep ortaokul zamanlarından çıkıyor ve bu çocuklar o zaman 10-13 yaş aralığında. adı üstünde çocuk..tabi ki kurban için zor bişey ne travma yarattığını bilemeyiz ve yargılamak haddime de değil ama öteki tarafın da bunları yaparken çocuk olduğunu unutuyorlar bazen. hiçbir çocuk dünyaya kötü gelmez onları biz büyükler kötü yaparız. kim bilir o da nasıl bir ailede, nasıl bir eğitimle yetişti. aşırı hümanist bakıyoruz bazen her olaya. ben bu yönüyle de değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum.

houseofcards

bence cok kucuklermis ya ergenlik cagindaki cocuklar boyle olabiliyor ama cogu sonradan akillaniyor

pluviam

Bu çocuğun haberinde hiç karşı tarafın suçlamalarını okudum mu hatırlamıyorum, ama dediği gibi özür dilediyse, aileler görüştüyse ve sonra da görüşmeye devam edildiyse zorbalık demek ne kadar doğru? Kavga ile zorbalık farklı şeyler ve demek ki sistematik bir şey yokmuş buradaki söyleme göre. Şiddetten gerçekten hoşlanmıyorum ama özellikle erkek çocuklar arasında kavga çok daha yaygın.

Ve konuyla alakasız ama açıkçası ‘özür dilersem yanlış anlaşılacağımdan korktum kısmı’ çok anlaşılır. Özür dileyen herkese tüm suçlamaları kabul etmiş katil muamelesi yapan bir topluluk netizenler.

lola montez

bu zorbalık skandalları çok kafamı karıştırmaya ve tuhaf gelmeye başladı

dr.

Katılıyorum

daralisa

Açıkçası kabullenip daha sonra geri gelmeleri onlar için daha kolay oluyor bence ve cidden sanki kavganın tam ortasındaymış gibi kesinlikle mağduru savunuyorlar. Belki bu adam için değildir ama çoğu insan idolleri kıskandıkları için iftira atıyorlar. Yaptığınız her kötü yorumla sizinde zorba olacağınızı unutmayın ve sanki orda kavga ettikleri yerdeymiş gibi konuşmayın. Bird3 korenin çok ağır zorbalıkla alakalı kanunları yok mu? Daha önce niye çıkmadı bu konular?

deni

Yorumlar harbi oppacilarla dolmuş taşmış. Çocuklar dediğiniz şey aileden ne yörüse onu yapar . Bizler de çocuktuk kimseye zorbalık yapmadık.

Çocukluk masumdur . Zorbalık yapanı kötü kalpli kişiye yaa çocuktur işte ne olacak diye hafifletmek çok saçma

Last edited 8 gün önce by Deni
lavender

Kore eğitim sisteminde ilkokul 5 kaç oluyor? eğer bizdeki gibi 10-11 ise o zamanlar ettiği bir kavga yüzünden bu kadar gömmek ne kadar doğru bilemedim. Ara vermesi ve özür dilemesi gerek tabi ki, ama bütün kariyerini bitirmek biraz ağır geldi. Ayrıca birlikte yemek yemiş ve kurslara katılmışsa neden bir anda şimdi zorbalık yaptığını iddia etmiş? Bilemiyorum, 11 yaşında yaptığı şeyin xezasını 22 yaşında kesmek garip geldi. 16 17 olsaydı işler değişirdi.

hgs

RIP his career

biktim

Tamam, her ne kadar çocukluğumda şiddet uygulayan oğlanlardan nefret etsem de yine de 5. sınıfta olduğu için bir şekilde affedilebilir olduğunu düşündüm. Ta ki dava ettiğini öğrenene kadar. O zaman çocuktun da şimdi neden haklı birini yalan söylediğini iddia ederek dava ediyorsun? Ayrıca ben “Çocuklukta olur, herkes kavga ederdi.” lafını anlamıyorum. Ben ve sınıfta gözlemlediğim çoğu arkadaşım hiç şiddete başvurmazdı ama bazıları bize zorbalık yapardı. Bizim tavşanlarımız olduğu için kafama kutu geçirip beni kaçırmaya çalışan 2 çocuk bile vardı. Akıllarınca ailemden benim karşılığımda tavşan isteyeceklermiş 🙂 Saf çocuklar diye düşünebilirsiniz ama onlardan sürekli şiddet gördüğüm için okula gitmekten korkardım. Siz… Read more »

buse

Kavga ettiği çocuk engelliymiş ama

cherry

İki gün tr medyasında gezseler deli olurlar bu netizenler ya insanlar oğullarının katili oluyor yolda sokakta kadınlar kılıçla öldürülüyor sokak hayvanlarına işkence ediliyor bu kadar tepki almıyorlar nasıl bi toplum olduk

beyza

5.6. Sınıf diye bu kişiyi suçsuz çocuk olarak görüyorsunuz ama ilkokul da kapıyı kapatmayan Hyunjin için okul zorbası diyorsunuz hepiniz gerçekten iğrenç insanlarsınız

blakc

Millet ben de çocuk oldum kimseye zorbalık yapmadım bunu çocuklukta alakası yok yetiştirme tarzıyla alakıdır

got7 enayisi

Bu korelilerde varya
Adam özür dilemese de laf ediyolar, özür dilese de. Cidden çok sinir oluyorum. Ayrıca adamın oyunculuğuna laf ettirmem. Extracurricular dizisinde manyak iyiydi. Ben şahsen bayıldım oyunculuğuna.

all too well

zorba demek için küçük değiller ama tek seferlik bir kavgaysa abartmak saçma

lightless

OF BAŞLIĞI OKUYUNCA YÜREĞİME INDI BU ÇOCUK DA MI DIYE DELIRDINIZ MI 5. SINIF DIYOR EĞER BU ŞEKİLDE BIR KAVGA ISE TEK GÜNLÜK BUNA ZORBALIK DENMEZ TEK TARAFLI O ÇOCUĞU DÖVDÜYSE BIR DE ARKADAŞLARIYLA BIRLIKTE FALAN ONU BİLEMEM AMA BU ZORBALIK OLMAZ Kİ MAĞDUR IYICE AÇIKLAMA YAPSIN BIR KÜÇÜCÜK KAVGAYI ZORBALIK ZANNETMEYELİM

dname

Şiddet uyguladığı çocuğun engelli olması en büyük sorun. Kendini savunamayacak biriyle “kavga” edemezsin

lightless

engelli olduğunu bilmiyordum cidden öyleyse bu bir özürle hallolacak bir durum değil inanamıyorum şu an.. umarım o çocuk şu an iyidir ve bu aktör de sektörden elini eteğini çeker.

h. b

Ya yine hyunjin ne alaka of 🤦‍♀️🤦‍♀️

clownissues

Hyunjin suçsuz bu arada

Yeni Yazılar

45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x