Benzer Yazılar

Arashi, bir DAY6 klibinden çalıntı yapmakla suçlanıyor

Arashi, bir DAY6 klibinden çalıntı yapmakla suçlanıyor

HABER: Japon idol grubu Arashi’nin Koreli idolün klibinden çalıntı yaptığı söyleniyor

KAYNAK: Wikitree via Instagram

1. [+107] Arashi nasıl bu kadar düştü ㅠㅠ

2. [+122] BTS’i taklit ettiler ve şimdi yaşlı sirk maymunları oldular sadece..

3. [+55] J-Pop ve K-Pop hakkında söylediklerinden sonra~~~ ne kadar utanç verici ㅠㅠ

4. [+34] BTS’i geçebilecekmiş gibi davranıyorlardı, şimdi çalıntı mı yapıyorlar?

5. BTS Arashi sayesinde var oldu diyorlardı ama bizden çalıntı yapıyorlar~ ah, J-Pop böyle mi işliyor?

6. Neden hepsi kırk yaşlarında gibi görünüyor ㅋㅋㅋㅋㅋ

7. ㅠ_ㅠ Matsujun-ssi… sen K-Pop’ın J-Pop’tan çıktığını söylememiş miydin…

8. K-Pop’ın J-Pop’ı uzun süre önce geçtiğinin kanıtı

9. Üzücü.. nasıl bu hale geldiler..

10. Sorun yok. Herkes K-Pop ile sahte K-Pop’ın farkını görebilir.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+317] Büyük bir grubun çalıntı yapmasına niye bu kadar şaşırdılar, SM Entertainment yıllardır çalıntı yapıyor lol

Kaynak: Netizenbuzz

32 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ImYeon

Öncelikle Arashi üyeleri zaten 40a dayandılar bir üyesi 40 yaşında. Ve çalıntı olaylarında hep “grup değil yönetmen, pd, bilmem kim suçlu” diyenlerin Arashi’ye sirk maymunu demesinin şokunu yaşıyorum.

Ve madem Arashi’nin söylediği doğru değil neden hayır diyemiyorsunuz. Hepiniz bir “ama onlarda amerikadan aldı” diye kendinizi aklama çabasındasınız. Hallyunun öncüsü diziler bile animelerden, mangalardan alıntı be…

Arashi gerçekten kaliteli müzik yapan gruplardan. Basmakalıp, tuhaf şarkıları yok. Yorumlar hadsizce.

Last edited 2 yıl önce by ImYeon
Adrik

Kore’nin en hit dizilerinin hemen hemen hepsi mangalardan uyarlama. Japonya sayesinde varolduklarını unutmuşlar.

sametinyourarea

Ben geçen gün Gloryde şey yazmıstım . Kore dizileri de japonlardan çakma. Ama ig tayfa dedi ki en orijinal kore dedi …

ImYeon

en orijinali kore mi dfsghjdhgfghs orijinallik öyle bir şey değil diye anlatmaya çalışsan da anlamazlardı boş ver.

Kiraz ve ay

Sadece japon etkisi olsa iyi. Bazı çok popüler kore dizileri amerikan filmlerinden özenilerek yapılmış. Ve şu filmden esinlendik diye de belirtmemişler fakat bariz anlaşılıyor.

ImYeon

evet. bizde de çoook uyarlama oluyor ama mutlaka uyarlama olduğuna dair önceden haber okuyoruz. bilgimiz dahilinde oluyor. hatta tek diziden değil bir kaç diziden kurguladıkları açıklanan diziler de olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. ama en azından en özgün biziz, biz başlattık demiyoruz yani fdghsjkdjf (bazı tuhaf yabancı t-drama izleyicilerini ayrı tutuyotum. onlardan biraz tırsıyotum.)

ImYeon

aynen öyle. dedim ya kdrama rüzgarını başlatan BOF en basitinden. ya da Sulli’nin oynadığı dizi vardı adı aklıma gelmedi. baya bir dizi o mangalardan uyarlama. uzak doğuda yabancıları umursayan tek ülke olmanın ekmeğini çok yediler. japonya zaten kendimize yeteriz kafasındaydı, çinde ise politik durumdan dolayı tam bir kapalılık vardı. bu sinirin birazı da çinin falan eski tutuk halinde kalmamasının, onların da artık baya ünlenmesinin de etkisi var gibi hissediyorum.

Tukki

To the beautiful you:) hatta ilk çekilen Japon dizisi o kadar komikti ki buna Kore draması katmışlardı ve izleyememiştim

Adrik

Modaları bile Japonya’ya ait. Böyle her şeyi sıralasak mutlaka unutacağım bir şey olur. Japonya Batı’ya açılmasa da bir şey fark etmez, kaybedeceği hiçbir şey olmadı hiçbir zaman. Yıllar da geçse Batılı sanatçıların hepsi hâlâ daha Japonya’da yer bulmak için çaba gösterecek ve hatta Koreliler de o çaba gösterenlerden olacak. Bu çabayı kimse Kore için göstermeyecek. Samsung’u da Çin sayesinde ayakta tutan bir ülke. Korelilerin atarı gideri kimseye işlemez, farkında değiller. Hallyu tanınırlığının zirvesini yaşıyor diye sarhoşluk içindeler. Sarhoşluk bitince ne olacak göreceğiz. :::)

Last edited 2 yıl önce by Adrik
Jade

Kpop jpoptan çıktı idol sistemini japonlardan aldınız

Y-young

[+317] Büyük bir grubun çalıntı yapmasına niye bu kadar şaşırdılar, SM Entertainment yıllardır çalıntı yapıyor lol

Mim

Arashi çok köklü bi grup. Haklarında böyle haber çıkıp netizenlerin ileri geri konuşması gerçekten üzücü. Üstelik grup artık sektörde olmayacak……

Taemin is coming

Day6 şarkıları dinleyin derim neredeyse her şarkıları çok anlamlı ve güzel.

Kingkong - exo ot12

10. Sorun yok. Herkes K-Pop ile sahte K-Pop’ın farkını görebilir.
Arashi ve sahte kpop? Gidip bir doktora görün.

bet

Netizenbuzz yine nerde saldırgan yorum var onları bulup çevirmiş. DAY6 hayranları My Dayler burada Arashi’nin değil klibi yapan kişinin suçlu olduğunu konuşuyor hep. Twitter’da Arashi ve DAY6 diye aratırsanız görürsünüz. Burda konunun BTS ile ne alakası var Allah aşkına? Neyse gençler DAY6 dinleyin. Her albümleri bir şaheserdir. Özellikle bahsi geçen Zombie benim için yılın şarkısıydı.

Ceren

DAY6 in bütün şarkıları harikAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Ceren

DAY6 fanı olmasamda bu yıl spotifyda en çok dinlediğim 3. sanatçılar..

bet

O zaman fandoma da bekleriz en kısa zamanda. Bir yerden başlamak istersen şu videoyu tavsiye ederiim 🙂

https://youtu.be/LSa1Qm_SkrM

bet

Açıkçası Kore’de uluslararasında olduklarından çok çok daha popülerler. Hatta idollerden oyunculara bir ton DAY6 hayranı da var sektörde. Dijital platformlarda dinlenmeleri de yüksek ama dinleyicilerinin çoğu diğer grupların hayranı olup DAY6’i idollerinden falan duyup sadece birkaç şarkısını başa sarıp sarıp dinleyen, “Aa, bu grup kimmiş ya?” diye hiç araştırma gereği duymayan insanlar genelde. Yani dans gruplarında olduğu gibi her albümlerini alayım, izlenmelerini arttırayım gibi bir olay maalesef yok fandomda olanlar dışında. Kendi adıma konuşacak olursam DAY6’e bir kapılınca diğer gruplarından vazgeçip sadece DAY6 dinleyesin, DAY6 izleyesin geliyor. İnsan izlerken hem yeteneklerine hem de çok cana yakın olmalarına kapılıp gidiyor. Burada… Read more »

bet

Nisan ayında dönecekler, heyecanlıyız :’)

bet

Twitter veya Instagram kullanıyorsan DAY6’in Türkiye sayfasından tüm güncel haberlere ulaşabilirsin 🙂 Doğru hatırlıyorsam Twitter @day6turkeyy, Instagram @day6turkey.zip

Adrik

Koreliler ellerindeki her şeyi zamanında Asya’daki diğer ülkelerden çaldılar. Fakat iş konuşmaya gelince, o şeye ilk kendileri sahip olmuş gibi davranıyor. 🤣 Japonya olmasaydı Güney Kore adını duyuramazdı dünyaya. Yatıp kalkıp şükretsinler.

yorummer

İroni şuradaki savundukları Kpop’ı çalıntı yapıyor diye suçladıkları SM Entertainment oluşturdu.. hem de J-POP’u kopyalayarak ahahkaöfkeldkeld

Nny

Siz onu bunu bırakın Day6 zombieyi dinleyin bu vesileyle saheserdir

Herneyse

Lol japon müzik piyasası olmasa kpop grupları aç kalırdı.
Arası 25 yıldır zirvede olan grup. Grup üyeleri oyunculuk sunuculuk şarkıcılık reklam yüzü vs her alanda en ön sıradalar. Mesela her sene en çok reklam alan japon ünlüler sıralamasında illaki arashinin tüm üyeleri ilk 10 a girer. Boşuna kudurmayın. Ayrıca şu da var jpop içine kapalı bir sektör ama hala çin vs yerlerde popülerler. Kattun smap arashi… arashi mesela hawaide konser vermişti 2012 de. O yüzden fazla şansınızı zorlamayın.

Lalalulu

[+317] Büyük bir grubun çalıntı yapmasına niye bu kadar şaşırdılar, SM Entertainment yıllardır çalıntı yapıyor lol

Son chaeyoung

valla kusura bakmasinlar ama jpop olmasa kpop ta olmazdi idol sistemini ordan aldilar zaten

AhgaLightL

DAY6 muhteşem bir grup. Dinleyin, dinlettirin♡

im so tired of this sht

koreli idoller ve japon idoller birbirlerine fanlık yaparken bu iki ülkenin insanlarının anlamsız yarışı o kadar bunaltıyor ki. allah rızası için artık iki sektörün de birbirlerini kopyaladıklarını ya da birbirlerinden ilham aldıklarını ve bunun gayet normal olduğunu anlayın. bundan birkaç yıl önce idolleriniz bile matsujun için çıldırırken şimdi sirk maymunları demeniz de başka bir ironi. ayrıca bir tanesi neden hepsi 40’lı yaşlarında gösteriyor demiş de knk adamlar zaten o yaşlarda. arashi 20 yıllık grup. 20 yıldır bu işi yapıyorlar ve 20 yıldır zirvedeler. biraz saygınız olsun. arashi daha önce kpop gruplarına saygı duyduklarını, takdir ettiklerini ama k-pop ile yarış içinde… Read more »

bozera🍇

Arashi kim bilmiyorum fakat haber içeriğinde bts adı bile geçmezken yorumlar neden bts ike dolu

Hadwyn

“Johnny’nin uzun yıllar önce temelini oluşturduğu sistemin sonunda ülke sınırlarını aşmaya başlaması beni gururlandırıyor. Bunu direk olarak Johnny yapmıyor olsa da onun mirası hala devam ediyor ve yaşıyor. Bu çiçeklerin diğer kültür ve ülkelerde kök saldığını görebilirsiniz. Dynamite’ı defalarca duydum.”
Grup daha öncede dynamite n bahsetti ve japon olmayan grupların başarısının temelinin jpop a dayalı dedi.Şimdi day6 ‘daki klip benzerliğinden bts yi harmanlayip yürüdüler netizenler😂😂😂

youneveks

çalıntı değil bile direkt aynısı. idollerin, şarkıcıların müzik videoya etkisi olduğunu sanan insanlar olması çok komik.

Yeni Yazılar