Big Hit, Jungkook Itaewon'a gittiği için özür diledi

HABER: Big Hit temsilcileri, “BTS Jungkook’un Itaewon’a gittiğini onaylıyoruz… gizli hayatı bizim için öncelikti, özür dileriz”

KAYNAK: Sports Korea via Nate

1. [+3,380, -82] Dedikodular ilk çıktığında şirketin yapması gereken tek şey ‘şu anda karantinada, elimizden geleni yapıyoruz’ demekti. İnsanlar tamam der geçerdi ve şu andaki gibi çok nefret almazdı.

2. [+3,358, -137] Her zamanki gibi BTS’in bela çıkaran tek üyesi

3. [+2,939, -136] Bu kaçıncı? Tam bir baş belası.

4. [+245, -8] Twitter’da tepkilere bakıyordum da, Army’ler hala “restorana gitmişse ne olmuş” diyor. Öncelikle restorana gitmedi, kokteyl barına gitti, aç olduğunuzda oturduğunuz bir mekan değil. Eğlence mekanı.

5. [+231, -10] Sanırım Army’lerin Jungkook’u gördüğünü söyleyen kişiye kanıtı yok diye nefret yorumu yazdıkları ve onu özür yazmaya zorladıkları doğruydu. Itaewon’a gitti, corona için test bile oldu, hayranları ise ‘çilek çiftliğindeydi’ diyerek onu savunuyordu. Hem şarkıcı, hem hayranlar aptal..

6. [+214, -5] Big Hit binası virüs için önlem almaya başlayınca bir şeyler olduğunu anlamıştım

7. [+172, -14] Bu hayal kırıklığı oldu. Hayranlarına ‘evde kalın’ diyordu, haftasonu 12 saat BangBangCon vardı ve sonraki hafta dışarı yemek yiyip içmeye gitti. Jungkook-ah, yeter artık. Haberlerini okumak bile yorucu. Büyük hayal kırıklığı.

8. [+154, -10] Özel hayatını koruyordunuz? Suçunu gizliyordunuz

9. [+142, -30] Bu çocuk yüzünden BTS’in imajı tüm dünyada kötüleşiyor

10. [+134, -9] Big Hit işinde o kadar kötü ki, umurlarında olan tek şey şirketi büyütmek

KAYNAK: Nate

1. [+3,328, -157] Bu çocuk niye hep bu kadar gürültücü?

2. [+3,106, -141] Bu kadar çok konuşulan tek BTS üyesi

3. [+2,604, -144] Jungkook-ah, son zamanlarda başını çok fazla belaya sokuyorsun ㅠㅠㅠ

4. [+281, -10] Hayranlar onun çilek çiftliğinde olduğunu söylememiş miydi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

5. [+277, -10] Sosyal mesafe kampanyası için video çekip Itaewon’a gitmesi ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+255, -12] Sırf yakalandı diye pişman olduğunu söylüyorlar ㅋㅋㅋ Uyanın artık, grubu kötü etkiliyor

7. [+233, -21] Jun Jungkook… Fandomdan ayrılıyorum, elveda dostum ㅡㅡ Hayranları boşver ama diğer üyelere karşı kötü hissetmiyor musun? Maknae olabilirsin ama 24 yaşındasın, olgunlaş artık

8. [+190, -8] Bu kadar zamandır yalanladılar ama Dispatch gerçeği ortaya çıkardı~

9. [+183, -9] Oraya gitmesi umrumda değil, ama gitmemiş gibi sessiz kalması ona olan saygımı kaybetmeme sebep oldu. Lütfen artık kurallara uy.

10. [+137, -30] Song Minho çok nefret aldı ama Itaewon’a bile gitmemiş.. ㅋ

Big Hit, Jungkook Itaewon'a gittiği için özür diledi

HABER: “BTS Jungkook ulusun emeklerini görmezden geldi… madalyası geri alınmalı” online imza kampanyası

KAYNAK: Starin via Nate

1. [+4,816, -215] Niye sosyal mesafe hakkında bir kamu spotu çekti?

2. [+4,470, -255] İmza kampanyası doğru şeyleri söylemiş, ne desem bilmiyorum. Bir hayran olarak ne desem bilmiyorum. Umarım bu grubun ismini son lekeleyişi olur.

3. [+4,261, -307] Jungkook-ah, Army olarak senden utanıyorum… hayranlar lütfen saçma savunmalar yapmayın, yanlış bir şey yaptı, sadece düşünme sürecine girelim

4. [+349, -23] Hep küçük küçük skandalları çıkıyor, bir gün bayağı büyük bir skandalı çıkacak, umarım böyle bir şey olmadan aklı başına gelir

5. [+324, -17] Sorun çıkaran tek üye

Big Hit, Jungkook Itaewon'a gittiği için özür diledi

HABER: Neden Jungkook Itaewon idol dedikoduları çıktığında cevap vermedi? Big Hit “Yanıt sorunu”

KAYNAK: Korea Econ via Nate

1. [+557, -4] Skandal çıktığı anda Big Hit özür dilemeli ve karantinaya alınacağını söylemeliydi. Bunun yerine ‘onun özel hayatını bilemeyiz’ dediler ve her şey daha kötü oldu.

2. [+482, -18] Big Hit dedikodu çıktığı anda açıklama yapmalıydı, açıklama yapmayarak Jungkook’un daha çok nefret almasına sebep oldu

3. [+377, -18] Big Hit olayın bu kadar büyümesine sebep oldu!! Olay bu kadar kötü hale geldi mutlu musun?? Hala diğer şirketlerle birleşiyorsun!!!

4. [+47, -0] Big Hit’in yapması gereken tek şey ‘evet dışarı çıktı, büyük tatilden önce arkadaşlarıyla azıcık içmek ve yemek yemek istedi, pişman, karantinada olacak’ demekti. Bu kadar kötü olmazdı. Burada salgından bahsediyoruz, ama Jungkook’un özel hayatını daha çok düşündüler. Sırf idol diye özel hakları yok. Uyan ve işini yap artık.

5. [+40, -1] Sadece bara değil Made gece kulübüne de gitti. Eminim halkın bunu öğrenmesini istemiyorlar çünkü Big Hit sadece bara gitmiş gibi medya oyunu yapıyor.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+52] “YG sanatçılarından beklendiği gibi!!” derken birden “İdollerin özel hayatına saygı, onlar da insan” demeye döndü olay. Yalan söylemeyeceğim, bu açıklandığı için çok rahatladım. Hayranlar ellerinde kanıt olmadığı sürece çenelerini kapalı tutmayı öğrenmeli. Eklemek istiyorum ki Jungkook’un bu kadar nefret almasının sebebi hayranlar! Mino hakkında haberler çıktığında “Bizim JK’imiz böyle bir şey yapmaz!!” diyorlardı. Buyrun bakalım.

Kaynak: Netizenbuzz

302 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
violet #ktl

Yabancı yoruma çok fazla katılıyorum… özellikle armyler yüzünden öyle bir hale gelindi ki JK’in bu sorumsuz davranışına oh olsun denilecek neredeyse. Ve bunun BTS’in konumuyla falan ilgisi yok. Tamamen fandomun tutumundan dolayı. İnsanları kışkırtıyorlar. Özellikle twitter cehennem gibi.

elifnur

aynen army olmama rağmen yapmaz diye düşünmedim kanıt ve şirketten yanıt bekledim çünkü insan beşer şaşar misali kimseye tam güvenmemek lazım ama fandomda kemalim yapmazcılar çok fazla ve tavırlarında da çok saldırgan oluyorlar aksi çıktığında da üyeler çok fazla nefret alıyor üzücü ama gerçek

Mang

Sorumsuz? O gün Kore’de ki sokakların ne kadar fazla dolu olduğu ve çoğu kişinin dışarıda gezdiğini bilmiyorsun herhalde. Orada Jungkook sorumsuzca yaptığı bir şey yok. Burada da eğlence mekanları açılsa burada da herkes dolar kalkıp burada boşuna duyar kasma. Komik oluyorsun sizin gibi bir sey araştırmayan ortam şartlarını ele almayanlar gelip burada boş yapıyor

violet #ktl

İşte yorumumun ne kadar haklı olduğunu göstermiş mang adlı arkadaş. Aynı JK gibi sokakta dolaşan o insanlar da sorumsuz.Korona var mı? Var. Sosyal mesafe çağrısı her yerde yapılıyor mu? Yapılıyor. Peki bu insanlar kıç kıça olacakları mekanlara gidiyorlar mı? Gidiyorlar. O ZAMAN SORUMSUZLAR. Araştırılacak ne varmış başka??? Rezilsin. Pislik seni. Elifnur’a da insan gibi cevap verdiği için teşekkür ederim. Mang gibi düşüncesiz bir amip olmayın arkadaşlar.

Bıkkın usanmış bitmiş yeter yeter

Üç beş shot atacağım diye insanların hayatlarını tehlikeye atamazsınız, sizi savunan milyonlarca takıntılı hayran olduğuna şükredin.

çocuklar virüslü gibi konuşmuşsunuz halbuki bahsedilen bara gittikleri gün yurt içi kaynaklı vaka yokmuş ülkelerinde 10 vaka var onlar da yurtdışı kaynaklıymış ayrıca mantıklı açıdan bakarsak bir idolün o ortamdakilerle yakın temasa geçmesi nerden baksan düşük ihtimal muhtemelen ayrı loca gibi bir yerde takılmışlardır ünlü insanlar sonuçta ama buluşmak için seçtikleri mekan doğru mu bence yanlış koreliler için içme kültürü çok farklı olduğu için sıkıntı stres vs gibi nedenlerden dolayı da tercih etmiş olabilirler o yüzden bir şey söyleyemeyeceğim

Beyzanur

Çok haklısın bunda büyütülecek bişey yok.
Army olsamda olmasamda bu yaptığında sıkıntı görmezdim.Ayrıca grubu batırdığı da söylenemez.O grubun başlarından ve o olmasaydı o grup yürümezdi bence.İlla gruptan birini çıkaracaklarya her türlü bahaneyi uyduruyorlar .En olumsuz bir durumu fırsat biliyorlar.O o nun hayatı ve öyle yapmasının topluma zararı yok.Ünlülerin özel hayatı yok mu bi sizin mi özel hayatı var. Ben jeon junghooku tutuyorum. Bu durumda ona destek çıkmayalar kendilerini army sanmasınlar. Sonuna dek onu tutuyorum. Onu yakından tanıyorum ve bir ARMYİM. Sinirlendim >(

Mosura

Ne demek JK olmasa grup yürümezdi. ARMY olduğuna emin misin? Hangi zamanları biliyorsun da JK olmadan grup olmazdı diyorsun. Hata yaptı ve özür diledi, konuyu nereye bağlıyorsunuz. Saçma sapan konuşup duyar kastırmayın. BTS, BTS olduğu için var. JK hatasını bilmeli.

Beyzanur

Bunda bir hata göremedim şahsen.
Biraz fazla abartıldı diğer idollerde bu önemsenmemişti. Kesinlikle söylediğinize katılmıyorum. Ayrıca orda (bence )yazısını görmediniz sanırım. O grubun en iyisi demek istemiştim .Benim fikrim bu size karışmıyorum. Jk nın hatasinin olmadığını düşündüğü halde özür dilemesi bile… yani bilemiyorum

tanıyantanır

sizle konusmaya değmez katil statasundeler suan sarhoş araba kullanan adamdan farkları yok Cografya kaderdir onların bulunduğu cografya sürekli salgınla başbaşa daha 5 yıl öncede yine salgın atlattılar halk bilinçli eğitimlerini buna gore alıyorlar JK cahillik yaptı daha genç demeniz çok bokça bilerek yapılmış bir davranış ayrıca itewonda vaka çıktı cıktigi için halk oraya giden ünlülerinden halktan kişilerinde açıklamasını talep etti çünku ilk salgini yayan vakada tüm gittiği yerleri yayınladı devlet kredi kartı girişlerinden kamera gorüntulerine kadar halkta ona göre izole etti kendini bir kere salgin yaşadık biz onlar ise yıllardır salginlar yuzunden kaç can kaybediyor peki biliyor musunuz çocuklari bile… Read more »

Beyzanur

Fikrinize saygı duyuyorum. ama bunu şirketler büyütmeli halk değil yani demek istediğim zarar gören bizler olmadığımız için bu kadar sinirlenmemeliyiz . İnsanların nasıl yaşadığı bizi ilgilendirmiyo. Bu kadar bilgili oldukları hâlde hep aynı duruma düşüyorlarsa onların sorunu sizi ne geriyi anlamadım. Bu çok saçma.Abartılmasın bence bu mesele çabucak çözülür umarım.

Beyzanur

Yani demek istediğim şuydu fazla üzerinize alınmayın. Boş laflar ederek bir yere gelemezsiniz.
Kimseni Başarısını kıskanmayın. Eleştirmeden önce bi sorgulayın. Ve insanları eleştirmeden önce kendinizi eleştirin. şunu bilin ki onlar biz değil bu ülkeyle karıştırmayın orda virüsün durumunu bi zahmet araştırın sonra gelin laf sayın

Beyzanur

Ayrıca o gün orda olan herkes özür dilesin o zaman
Bi idoller mi virüs bulaştırıyo. Bende bunu anlayamadım. Yani idoller insan değil gidip eğlenemiyecekler . Galiba orayı türkiye sandın. Adamlar bizden daha gelişmiş virüsün yayılmasını bile önlemişlerken senin böyle demen saçmalık Onlar biz mi bi virüsle devrilecek allah aşkına ezberleyin şunu artık .fırsatçısınız

Beyzanur

Ayrıca o sırada orda bulunan herkes özür dilesin o zaman. Bi tek idollerin mi virüs tehlikesi var. Galiba koreyi burayla karışırdınız. Bizden daha gelişmiş olduklarını biliyormuydunuz. Adamlar virüsün yayılmasını önlemişken ve ülkelerinde çok az ölü varken nasıl böyle diyebiliyorsunuz. Anlayın artık hiçbir ülke bizim gibi her alanda fakir değil. O yüzden bu kadar abartmayın bunları. Yaptığı size normal gelmesede özür dileyecek bişey yapmadı. Özür dilemesi de bi erdem. Tabi bundan haberiniz varsa.

Beyzanur

Ayrıca o ortamda bulunan herkes özür dilemeli.
Bir tek idoller mi virüs tehlikesi altında oluyo.
Sanırım koreyi burayla karıştırdın. Biz burda virüsten helak olurken o adamlar virüsün yayılmasını önlüyor . Ülkelerinde ki ölü sayısına bi bakın. Gelmiş onları dert ediyormuş gibi konuşuyosunuz. Komik oluyosunuz bırakın onu bunu dert etmeyide kendinizi koruyun. Virüsten etkilenecek biziz. Artık başkalarını eleştirmeyi bırakın da gelişmeye bakın

Merve

Güney Kore virüsü kontrol altına almış olabilir. Ama bu demek değil ki herkes dışarı çıksın bara gitsin. Kore virüsün yayılmasını önlemiş olabilir ama bu demek değil ki virüs bitti. Jk ve yanındaki diğer kişiler hatalıydı.Sırf army olduğunuz için bunu görmezden gelemezsiniz.Bende bir armyim ama kalkıpta jk haklı diyemem.Onların da bir özel hayatı olabilir ama bu süreçte ne kadar ünlü olursan olsun kimsenin bunu yapmaya hakkı yok

Beyzanur

Yaptığı yanlış olsa bile bu kadar büyütülmemeliydi. Nasıl diğer idoller gezip eğlenebilirse onun ve diğerlerinin de hakkı var. Ünlülerin yapmaya hakkı yok . Halkın var öylemi. Sizce bu adil mi .Barlar kafeler açılırsa insanlar da gider. Ayrıca jk da biliyo
Virüs bulaşırsa arkadaşlarının da tehlikede olduğunu. Sizce barda jk insanlarla aynı ortamda bulunabilir mi. Kendi localarında olmuşlardır. Onlar kendilerine dikkat eder siz kendinizi düşünün bence halimiz ne olur diye

Merve

Jk un yaptığının büyütüldüğünün farkındayım sonuçta o da bir insan o da hata yapabilir. Haliyle ünlü olduğu için dikkat çekiyor.ama keşke böyle bişey yapmasaydı da onun hakkında kötü yorumlar yapılmasaydı

Beyzanur

Keşke ama önemli olan geçmiş değil gelecek. Onlar hatasını anlayıp özür dilediler. Şimdi gelecek için kendilerini düzeltmeliler. O yüzden bu kadar abartılmamalı. Keşke yapmasaymış ama bilemezdi bu kadar tepki alacağını

Sıla

Hah bende tam bunu diyorum. Bak sende bir ARMY sin bende, sen de jkin hatasını kabul etmişsin bende. Ama şunu farketmelisin ki. Beyzanur sadece bu durumun halkın gözünde özellikle de Türk antilerin gözünde fazla abartıldığını düşünüyor. Haklı bende öyle düşünüyorum. ARMY yiz diye hiç bir yorumu doğru düzgün okumayıp burada bize ARMY siniz diye savunmayın deme. Yanlış anlamışsın yorumu ya da doğru okumamışsın.

Merve

Yorumu gayet de düzgün okudum. Ve kendi düşüncelerimi yazdım.Ben bir army im ama bu yüzden jk yüzde yüz hatasız diyemem. Aynı şekilde yüzde yüz hatalı da diyemem.Jknin yaptığı gereğinden fazla abartıldı buna da katılıyorum.jk özür dinledikten sonra bu konu kapatılmalıydı.ve ayrıca ben kimseye army siniz diye savunmayın demedim isteyen istediği şeyi düşünebilir sadece onun hatalarını görmezden gelmeyin dedim.

Beyzanur

Kimse kimsenin hatasını görmezden gelmiyor.
Kendi kafaniza göre yorum yapmayın. Army olduğumuzdan onu savunmuyoruz insan olduğumuzdan savunuyoruz. Tabi sizde bu özellik varsa

Merve

sen önce kendinde insanlık özelliği varmı onu bi kontrol et sonra bizim insanlığımızı sorgula

Kevser

Neden tek jung kookun ustune gidiyosunuz o zaman orda tek jung kook yoktu buna hakki yokda diyemezsin cunku onlarin kafeleri barları acik gercekten insanlar tehlike altina girecek olsaydi o kafe barlar kapali olurdu acik oldugu icin istedigi zaman gider asil sizin jung kooku suclamaya hakkiniz yok armyim demeyim be ya gulunc oluyosunuz onlari gercekten seven taniyan army onlarin hakli oldugu konularda her zaman yaninda bulunur anlayamiyorum sizi army mi saniyosunuz kendinizi o cocuk o bara gitmek icin kimseden izin almiyo almicakta madem korona o bardan cikti jung kook suclu neden o gun herkes disarida neden o bardaki herkes test yaptırmadı… Read more »

Merve

Army olmak BTS dekilerin her hatasını görmezden gelmekse ben army değilim.senin de dediğin gibi onları seven haklı olduklarında yanında durur . ama bana göre de haksız olduklarında da haklı gibi göstermemeliler .eğer sen aklını kullanabilseydin:'( maalesef ki bu imkansız:-) jk her yönden haklı demezdin.jk un üstüne gittiğimizi söylüyorsun ama biz onun üstüne gitmiyoruz sadece hatasını söylüyoruz.bir insanın hatasını söylemek demek o insanı sevmemek de değildir bunu da böyle bil.ve son olarak kuduracak biri varsa o da sensin kendini army sanan insan

Zeynep

Aynen bencede, madem o bardan hastalık çıkmış barı neden kapatmıyolarda insanların gitmesine kızıyorlar. Bizler insanız şaşarız ve koreliler zaten içmeyi çok seviyolar bir an gaflete düşmüş ve oraya gitmişler burada tek sorun var o da jk un geç özür dilemesi ama bir sorun daha var neden oraya giden diğer insanlar da özür dilemiyo. Bir tek jk un üstüne gidilmiş. Ben evden dışarı çıkmayın denildiği günden beri dışarı çıkmamış bir insan olarak diyorum ki bu bir insan ve orda hastalık bitti bitecek ve artık bunaldığı için oraya gitmiş. Peki şimdi gelelim asıl soruya acaba burda jk a gitmemeliydin dışarı çıkmamalıydın diyen… Read more »

Gözde

Herkesin bir yanlışı olabilir bu kadar abartılacak bir şey yok

Sıla

Çok saçma konuştuğunun farkındasın demi? Evet jk bir hata yaptı. Ayrıca virüs den kurtulmak üzere olan bir ülkede. O barda sadece jk mi vardı. Sırf virüs yüzünden kızıyorsunuz. Halbuki o barda bir sürü kişi vardı. Sadece anti olduğun için böyle konuşuyorsun. Ben bir ARMY yim. Jk in hatasını kabul ediyorum. Ama sizin bu saçma yorumlarınızı asla kabul etmem!

Merve

Saçma sapan yorum yapan bir sen varsın sılacım

Beyzanur

Yorumları gayet mantıklı eğer dersinizi almadıysanız benim yorumlarımı okuyabilirsiniz

Merve

Senin saçma yorumlarını okuyarak zaman kaybedemem. Ve sen benim hayatta ders alacağım en son insan bile değilsin

Zeynep Sude SELÇUK

Tam bir ARMY sin kardeş işte ARMY lik budur ❤️

Sudenaz

Jungkook arkadaşlarıyla oraya gittikten yaklaşık 1 hafta sonra ilk Corona vakası görüldü. Yani onlar oraya gittiğinde kimsede Corona yoktu. Bilip bilmeden araştırmadan gelmiş yorum yapıyorsunuz. Ayrıca şunu kafanıza sokun gittikleri yer bir bar değil. Kendin pişir-kendin ye tarzı bir yer. BTS’in bir çok fotoğrafı bile var o tarz bir yerle alakalı. Cidden yanlızca onu linçlemek ve yorum yapmış olmak için yorum yapıyorsunuz. Ayrıca zaten jungkook yine de önlem olsun diye test yaptırdı ve testi de negatif çıktı. Kendini de 14 gün evde izole etti. Bir bok bilmeden yorum yapıyorsunuz. Yazık….

BLINK ROSE

Evet biraz fazla abartıldı ama bara gitmemesi gerekirdi

Hera

Aynen öyle jk hatasını bilmeli eğerki bilmezse sadece kendisini değil BTS’ide tehlikeye sokucak sanki kendisini bebek sanıyor “JK SANA SESLENİYORUM BİR AN ÖNCE BÜYÜ ARTIK” tekrar söyliyeyim mosura haklısın canım

Sıla

JK büyü artık demen ne kadar doğru. Eminim ki senden daha çok şey biliyor ve senden daha bilinçlidir. Hayatlarını okursanız. Kaç yıl halk önünde nasıl duracaklarına dair eğitim aldıklarını öğrenirsin. Jk gerçekten senin düşündüğün gibi biri olsaydı hatasını kabul etmeyip, hayır ben haklıyım derdi. Ama özür diledi. Evet küçük bir sorun yaşandı. Ama bu ne sizi ne bizi ne de kore halkını etkileyecek büyüklükte bir kaos değil. Siz neye sinirlendiniz? Jk üyelere virüs bulaştırır diye mi? Ki virüs yokken. Eğer bunun için sinirlendim evet dersen yalan söylersin. Anti isen umurunda olmamalıydı demi, zaten onları sevmiyorsun. ARMY isen de üzülmen gerekirdi.… Read more »

Beyzanur

Sanırım sılayla aynı fikirdeyiz bunu sevdim. Yorumlarımda da var ama bi kez daha söylüyorum. Visünün yayılmasını önlediler ve neredeyse çok az ölüleri var yani şuanda normal hayatlarını yaşıyorlar. Orayı burayla karıştırmayalım. Sokağa çıkma yasağı yok hatta virüs unutulmak üzere yani eğlenmeleri normal. Belki size ters gelebilir ama onlar için normal böyle şeyler bu kadar gaza gelmeyin. Küçücük bir hatasından dolayı jk yi bu kadar eleştirmeyin. O aptal antilere sesleniyorum. (kusura bakmayın ne olursa olsun hakaret etmemeliydim) Ama gerçek tren hak ediyosunuz. Artık o çenelerinizi kapatın. Şu idollerin başarışını kıskanmayın. Ne olursa olsun asla onları açaltamıycaksınız.(kendi yanınıza) Ha bir de jk… Read more »

Beyzanur

Yazım hatası yüzünden kusura bakmayın anlayan anladı

Mang

kim bilir senden kaç yaş büyük bir insana gelmiş yorum yapıyorsun. BTS’e böyle bir şeyler tehlikeye sokmaz sen bence fazla düşünme böyle şeyleri seni aşar. Ayrıca burada tek linçleyen siz ve malum koreliler.

Anybody04

Yalnızca JK değil, gruptan tek bir kişi eksik olsa BTS diye bir şey olmazdı. Yoruma katılıyorum. Ayrıca her habere kan kokusu almış köpek balığı gibi atlamak yerine azıcık düşünürseniz gerçeğin farkına varabilirsiniz. Eğer yapmışsa elbette “Bunda bir şey yok” değil ama yapmadığına eminim. Biraz araştırıp olayın aslını öğreneceğinize insanlara saldırmayı tercih ediyorsunuz. Size anahtar kelimeyi vereyim o zaman: “NTH ROOM” 😉

Fake love

Haklısın hemde çok haklısın

Bts

Bende sana katiliyorum biz army olarak bts desteklemeliyiz jk hata yapmis olabilr saten ozurde diliyor armyler abartmiyorlar cunku biz her zaman bts yaninda olcaz biz aileyiz bide armyler kendinize gelin jk suan ne kadar pismandir onun uzulmesine bile dayanamam

Beyzanur

Bende sana katılıyorum. Yaptığı yanlış olsa bile bu kadar büyütülmemeliydi. Nasıl diğer idoller gezip eğlenebilirse onun ve diğerlerinin de hakkı var. Army olarak utandım diyenlere sesleniyorum.
Onun bir hatası yok diyemem ama bu kadar üstüne düştüğünüz için sizden iğreniyorum . Onu desteklemek yerine hatasını yüzüne vurdunuz.KUSURA BAKMAYIN AMA KENDİNİZE ARMY DEMEYİN

Sıla

Aynen 😪!

Gözde

Evet, bence bi arkadaşlarıyla bir yere gitti diye bu kadar çok büyültülmemeli, ayrıca hiç kimse kimsenin hayatına burnunu sokamaz yani karışmayın istediği şeyi yapar istediği yere de gider…

Kevser

Helal kiz

Zeren

Ben de sana tamamen katılıyorum sadece bizim özel hayatımız yok ünlülerin de özel hayatları var ve biz buna saygı duymalıyız . Türkiyede vs başka ülkelerde hiç mi dışarı çıkan ünlü yok , birçok insan arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyebilir ve arkadaşlarıyka vakit geçirmesi onun en büyük hakkı.

Sıla

Çok doğru bir yorum. En azından sırf bir hata yüzünden (özür diledikleri halde) onlara aptal demiyorsun. Öyle konuşanlar var. Maalesef, çok üstlerine gidiyorlar. Ünlü diye hata yapamaz mı?

biri işte

katılıyorum

ACİEL

jungkook daha küçük bi çocukken çıkış yaptı. ailesinde uzak yaşadı ve doğru düzgün eğitim alamadı. bu şekilde bilinçsiz olmasını buna bağlıyorum

Beyzanur

En çok bu yoruma güldüm.
İnanılmaz bu yorumunuz için sizi tebrik ederim .

Ayse

Insanları yaptıkları hatalara göre yargılamak ne bilim bana göre değil ama sen böylece onu asalar ve küçümsersen bu senin seviyesizligin olur unutma her insan hata yapabilir tıpkı her yorumunda saçma sapan konustugun gibi onlarda insan……..

Beyzanur

Kendinizi eleştirmek yerine hep insanları eleştiriyorsunuz. Hayır ne alaka yani. Ailesinden uzak yaşaması onun bilinçsiz olacağı anlamına gelmez. Ailesiyle yaşayıpta cahil olanlarda var Siz çok mu bilinçlisiniz güldürmeyin beni önce bi kendinizi eleştirin.

Sıla

Bilinçsiz! Ailesinden uzak kaldı ama Big hit halk önünde nasıl duracağına dair yıllarca eğitim verdi. Bilip bilmeden konuşmayın. Kolay mı sanıyorsunuz bir grup çıkarmayı. Yıllarca eğitim aldıktan sonra, birçok insan içinden seçildi üyeler. Ve tabi ki jk de. Eminim senden daha bilinçlidir.!

Sudenaz

KAHKAHALARLA GÜLÜYORUM ŞUAN XBKDNFKCNCKNC

Yorumun aşırı abartı farkında mısın. Sanki Türkiye de hiç böyle şeyler olmuyormuş gibi davranıyorsun. Sen önce kendi ülkenle ilgilen bayan sıfır bilgi

Beyzanur

Algılama sorununuzun farkındayım.Umarım algılarınızı açıp iyice okursunuz . Bu arada kendi ülkemle ilgilenip ilgilenmemem sizi hiç ilgilendirmez. Benim eleştirim başka yönde lütfen dikkat edin. Önce diğer yorumlarıma bi bakında öyle karar verin konuşmanıza. Güldürdünüz oruç oruç

Sıla

Başından beri yorumlarını okudum. Ve sana katılıyorum. Sonuna kadar!

Beyzanur

Benimle aynı fikirde insanları görmek güzel. Destek çıkalım jk ya gençler

Park Mina

Kız seni baya sevdim düşünce tipimiz aynı ayrıca bara gitmesindeki sebepde anriler ama antilerin yine böle nefret kusması🤦🏻‍♀️

Beyzanur

Haksızmıyım ama
Bu kadar da olmaz yani oda insan
Bu arada bana katıldığınız için teşekkür ederim 👍

Merve

Çok haklısın

Şevval

Saçma sapan konuşmayı kes. O gün orda hiç vaka yoktu.(1 hafta önce falan). 97Line (sadece Jungkook değil) de dışarı çıktılar. Zaten ne zamandır çalışıyorlar, eğlenmek istemeleri gayet normal. Ayrıca o gün de bütün herkes dışardaydı. Kolunu sallayarak geziyorlardu. Zaten test yaptıklarında negatif çıktı. Yani ne taşıyıcılık yaptılar ya da kaptılar. Ayrıca empati yap biraz, mesela bu cuma devlet sana izin verdi dışarı çık ve biraz eğlen diye senin çıkma hakkın var. Aynı 97Line’nın yaptığı gibi. Zaten tek onlar mı çıkıyo? Git bak o gün kaç kişi dışardaydı diye. Sosyal mesafeyi hayranlarla veya başka kişilerle ihlal etmiş olamaz. Kendi aralarında etmiş… Read more »

Kill This Love Shot

Ortalık bir anda kaos ortamı oldu. Neler olacak acaba

Ssvda

Yabancı yorum kesinlikle haklı fanlar çoğu zaman düşünmeden hareket ediyor.Çilek çiftliği ne alaka abi ? Olay sonra bambaşka çıkınca Army hatalı konuma düşmüş oluyor.Şirketin çözmesi gerekenleri army çözmeye çalışıyor hep. Zaten grup için en ufak bi hata çıksa da büyütsek diye bekliyor insanlar bighit fanlar halleder diye susuyor.Bighit tüm yükü army atıp çözemeyince olay antipatikleşiyor işte

Eth

Yabancı yorum👏👏 hani yg idollerinde karakter yoktu hani onlardan beklendiği gibiydi ki minonun haberi yalan çıktı..cidden insanlar iki yüzlü konu sevdiğiniz oppalarınız olunca gidemez mi ,yok özel hayat ,yok gencecik bahaneler bahaneler..minoya ne sövmüşlerdi be sırf ygden ya oturdukları yerden karakterine bile laf etmişlerdi de işte mino haberinin yalan asıl haberin bu olduğu ortaya çıktı..fanlar yüzünden büyüdü bu olay ..hatalarını onlar kabul ediyorsa siz de etmesini bilin ve işte büyük konuşmayın sonra böyle utandırılırsınız

bcn

minonun haberi yalan mı çıktı? kanıtlasana

nochucomethru

uydurmak bedava abi beyninden mi yalanladın minoyu kdfkdsfk

Eth

“Dispatch’in söylediği MINO’nun salgın zamanı “açık bir klüpte” performans sergilediği doğru değil.

▪Dün çıkan klüp görüntülerinde Mino’nun müşterisi olamayan bir klübe arkadaşları ile geldiği, ve istek üzerine şarkı söylediği, açıklandı.
Güney Kore klüplerin açılmasına karar verdikten sonra salgın vakaları artınca, Mino’nun sözde klüp performansına Dispatch aç köpek gibi atlamış.

▪ Klüp sahipleri o gün müşteri olmamasının yanı sıra Mino ve arkadaşlarınında kontrolden geçerek klübe alındığını açıklamış.”

bcn

ee gitmiş mi gitmiş?? sorun zaten gitmesi değil mi fotoğrafları bile çıktı ortaya hadı ya kendinizi kandırın

Eth

Şehir dışında bir misafirhanenin alt katındaki bar ve sadece arkadaşları için açıkken giriş çıkışlarda kontrol ve diğer müşteriler yoktu içeride..ama dispatch ne yaptı sanki itaewon gibi işlek bir yerde klübe gitmiş ve özel olarak performans sergilemiş olan oymuş gibi algı oyunu yaptı ..jkgilin tayfanın direk ismini vermedi ama konu mino olunca direk ismini verdi bir de üstüne yalan haber yapıp tepkileri çekti…yg ilk defa erken davranıp özür diledi ama gerek yoktu

bcn

jkgilin tayfa ne ya köylü sen önce yazmayı öğren sonra mino savunursun bana hadeeee bara gitmiş mi gitmiş özür de diledi ohhhhhhhhhhhh

Eth

“Jkgilin tayfa ” tabirinin türkçesinde nereyi anormal buldun acaba ? Normal bir tabir..siz fanlar takıntılı manyaksınız cidden işte böyle rezil olursunuz ben de mi ohh demeliyim ne istiyorsun ? Sizin yüzünüzden bu kadar tepki var oppacılar sizi…olgun olup evet hata yaptı kabul ama sonunda da olsa özür dilemesi ve hatasını anlaması yeterli diyeceğinize hala kıvırıyorsunuz devam..köylü ifadesini hakaret olarak mı kullandığını düşünüyorsun ?…güzel kafaymış güle güle kullan👍

Pff

Haklısın kardeşim oppacılar yüzünden fandom ne hale geldi.Jungkook’u gerçekten başarılı buluyorum ve bu olay hariç diğer olaylarda neden linçlendiğini anlamıyorum dövme yaptırabilir,ilişkisi olabilir falan filan.Bu olayda dışarı çıkıp buluşmaları elbette hataydı ve dediğin gibi hatalarını kabul edip özür dilemeleri yeterliydi.Bence sırf bu yüzden Jungkook’tan nefret edilmemeli diye düşünüyorum.O şarkıcı ve şarkılarını sevmeliyiz.Sonuçta onlarda insan ve hata yapabilirler.Önemli olan sonunda hatalarını anlayıp özür dilemeleri diye düşünüyorum.

Army

Gerçekten çok saçmalıyosunuz orada bitek junkook yoktu

Army

Evet

nochucomethru

neyi kanıtladın? bir de kontrolden geçerek alındı demişler ya jdfskfd

Eth

Dispatchin yayınladığı haber doğru değildi,yayınladığı haberle doğrusu arasında fark var eğer doğrusunu yayınlasalardı tepki olmazdı diyorum çünkü yanlış bir davranış yok kimseyi tehlikeye atacak bir durum yok onlarınki gibi ama bilinçli algı oyunu yaptılar diyorum hadi hadi gidin twitterdan we love you oppa diye tweet atın ..uğraşamıyıcam cidden

nochucomethru

allah allah minonun dışarı çıkmasını masumlaştıran tam olarak ne burda

Eth

zaten bulunduğu durumu açıkladım bir daha oku anlarsın …yabancı insanların bulunduğu ortama girmemiş karışmamış ..arkadaşlarıyla kendilerine özel kapalı bir alanda giriş çıkış kontrolleriyle az bir zaman kalıp ayrılmışlar..kimseye tehdit oluşturmadan..anlamak bu kadar zor olmamalı..anlamıyorsan 10 defa daha oku sen anca anlarsın belli ki

nochucomethru

ben bu olayı dramatikleştirmek istesem arkadaşlarının korona olmadığı ne malum, kapalı alanda sosyal mesafe mi uygulayacaklar, o clubta çalışan insanlara nasıl güvendiler, minonun son 2 ayda instada dışarı çıktığını kanıtlayan fotoğraflar var gibi çeşit çeşit bahane bulurum. yani bi olayı büyütüp mesele haline getirmek bu kadar kolay. insanların yapmaya çalıştığı da bu ve buna destek oluyosunuz. bir olayı diğerinden masum göstermeye çalışmayın. birkaç laf eden hayran haksız çıktı diye oh olsun demediğin kalmış ama bu olay hayranları değil direkt o dört çocuğu ilgilendiriyor

Eth

Pardon ne diyordunuz ? Sizin twitterın o bölümünden haberiniz yok diye yalan mı sandınız ? Bundan sonra herkes dispatchi boykot ve yalancılıkla suçlamaya başladı çünkü çeşitli idoller görüldü dendiği zaman isim vermedi A B idolleri dedi sonrasından minonun bu kışkırtıcı doğru olmayan haberini yayınlayıp tepkiyi onun üstüne çekmeye çalıştı..işte A B idolleri ,işte kabul edemediğiniz gerçekler bunlar işte

bcn

aynen Müge Anlı kusura bakma…İŞTE GERÇEKLER İŞTE KORONA İŞTE TURKIYEEEEEEE

Eth

Bence söyleyecek lafınız yoksa uzatmayın yeterince komik duruma düştünüz ..oppam yapmazdan hala hatasız diyorsunuz..hatalıysa hatalıdır objektif olun

nep

kulüpte olmadığı arkadaşlarıyla kendi aralarında takıldıklarını dispatch yanlış haber yaptığını sonradan zaten kendi açıladı
sen doğru düzgün takip et olayları ondan sonra konuş

Mang

Mino’nun sahte çıkması Seungri gibi bir insan artığının yaptığı şeyi maalesef bastırmıyor. Jungkook en azından fuhuşa veya uyuşturucuya adı karışmadı. Yüz kızartacak şeyler de yapmadı. Kendi idollerinin suçlarını ve pisliklerinin üstlerini Jungkook’la örtmeye çalışma derim 🙂

Leila

!!!!evet fanların çok önemi var!!!!
Deminki postda jk yi gören kıza fanlar ne dediler, nasıl zorladılar da görmedim diye yazdı, dediğim için kaba şekilde cahillikle suçlandım!!!!
Yalnış biliyorsam saygıyla yalnışımı düzelt değil mi, kaba saba fanlar yüzünden bu halde bu yorumlar. ayrıca görüyorum ki o kız konusunda koreliler bile aynı düşünmüş benim gibi. aklını kaçırma seviyesinde fanlık bana komik geliyor. niye bu kadar ilahileştiriyorsunuz, o da insan, yalnışları olabilir

bcn

cahil sus artık cahil

Leila

Sen ne kadar agresif, ne kadar kendini idare edemeyen bir insansın

bcn

aynen leyla öyleyimdir

xxx

Jungkook’u gören kız Nct fanı ve bilmiyorum farkında mısın olayların içinde bir Nct üyesi de var belki de o kız bu yüzden özür mektubu yayınladı bir de epey atıp tutmuş galiba bunun altında da bir şeyler aramaya gerek yok bence

Yeppuda

Bu sektörü 7 yıldır bilen biri olarak hep bir kural vardır bir grup aşırı popüler olur ve onunla beraber bir sürü boş gereksiz insan fandoma katılır . Daha sonra grup kıdem aldıkça asıl fanlar kalıyor ve gerisi gidiyor . Exo hayranı değilim ama bilen bilir 2013-2015 tam anlamıyla exo’nun yılıydı ama o kadar gereksiz fan vardı ki grup itici geliyordu ne zaman exo kıdem aldı herşey güzelleşti . Umarım army için de aynısı olur

Exostrash

Ama asıl sorun Bts’in zaten kıdemli bir grup olması. Sonradan popüler oldukları için şu an altın çağlarını yaşıyorlar. 1-2 seneye kadar dediğin gibi olur umarım. Fandomda değilim ama ben bile çürüklerden bıtkım

Karantinada kpop batağında

facebookta admindim 😀

Sürekli EXO paylaşırdım çünkü en çok oradan beğeni geliyordu.

Heyy gidi günler jahshg

Aslı

Sen neyin kafasını yaşıyorsun ya. Utanıyormuş.Kaç yıldır hayran olduğun bir adam için bunları söylemek ne kadar kolaymış senin için. Naptı bu çocuklar? adam mı öldürdü, fuhuş mu yaptı ya naptı. Siz kafayı yemişsiniz iyice.

Mang

Ciddsn hepiniz ama hepiniz iğrençsiniz. Ulan yaptığı ne sanki? Oradaki Korelilerin çoğu barlardaydı. Kalkmış army’im diye geçiyorsunuz hepinizden bir Army olarak utanıyorum. Sizler umarım bir an önce fandom’ı terk eder.

Atalay

Arkadaslar sacma sapan konusmayin allah askina ya sizi ne ilgilendirir kiminle ne yaptigi kendinize gelin haddinizi bilin.insanlarin hayatlarina karismayin disari ciktiysa cikti sizi alakadar etmez. Onlarin karsisina ciksaniz 2 kelimeyi bir araya getiremezsiniz ama klavyelerden cok guzel yaziyorsunuz masallah yani. Kotu yorum yapan herkes nefretini kusan herkes siz cok guzel bir SİBER ZORBASİNİZ. Bu yontemi cok iyi kullaniyorsunuz bravo valla. Anlatirmisiniz bize bir insan nasil duygusuz ruhsuz vicdansiz olabiliyor. Siz daha iyi bilirsiniz. Napiyosunuz siz robot gibi mi yasiyorsunuz hayati. Siz hicmi hata yapmadiniz bu insanlarin hic bir sucu yok sizin gibi vicdansiz acimasiz mahlukatlar yuzundrn intihar ediyorlr intihar. İntihar… Read more »

Atalay

Bunu sadece ve sadece kotu yorum yapan insanlat icin yazdim. Sana karsi degil.

thatswhatshesaid

Ne yazık ki yabancı hayran yorumuna katılıyorum. Giden dörtlü arasında en çok Jungkook nefret alıyor çünkü 1) en popülerleri o, biliyorsunuz popülarite arttıkça nefret sayısı da artıyor 2) Army’nin tutumu. Twitter’da takılanlar görmüştür Jungkook’un dedikodusu ilk kez çıktığında Army’ler aşırı saldırgan bir tavır sergiledi özellikle Mino’ya karşı. Şimdi Jungkook’un da gittiği ortaya çıkınca Mino’ya nefret yorumu yazan hesaplar birden 180 derece dönüş yaptı. Lütfen ikiyüzlü olmayın.

ACİEL

minho bara falan gitmemiş oysaki

İliada

Benim anlamadığım Kore’de herhangi bir kısıtlama yok, insanların sokağa çıkıp çıkmaması kendi kararı. Madem bu bir skandal o zaman o gün orada olan tüm HERKES çıkıp özür dilesin. Yaptığını savunmuyorum ama tek bir kişiye bu kadar yüklenmek ne derece doğru. Onlar da bir insan ve sizler sanki ona sizin bir eşyanızmış gibi davranıyorsunuz. Kelimeler kalp kırıcı olabilir Korede netizenler yüzünden intihar eden bir sürü insan var. Eleştiri yapılacaksa bile bunun bir adabı vardır. Bunu bilin istedim. Army değilim ama yine de sabahtan beri hep aynı haberleri görmekten içim sıkıldı.

CurlyLili

Stan Twitter çok tuhaf. Kim Jaejoong korona şakası yaptığında daha çok nefret yorumu almıştı international fanlardan. Şimdiyse 4 fandom arama temizleyip, ülkenin hatası barları açmamalıydı diyor…

Bay

Lakin devlet de de suç yok mu . Neden barlar açık..
Ekonomi dönsün diye. Türkiyede de normalleşme çalışmaları adı altında.

CurlyLili

Evet var ama normalleşme çalışması bu değil. Dört kişi buluşmuşlar. Bir özel odalı restoranda değil açık, içki içilen bir yerde (okuduğum yazıda böyle diyordu). Buluşan kişilerin ikisi hala çalışıyormuş. Bütün bunları düşününce bu tamamıyla dikkatsizlik. Kaldı ki hepsi çok üyeli gruplar.
Devlet suçlu, üyeler de öyle. Neyse özür dilemişler. Kore’de yaşamayan biri olarak daha fazla bir şey söylemek hakkım değil gibi.

Bay

Bende işte bunu anlamıyorum cağır arkadaşlarını evde sohbet et yemek ye sonra dağılın illa sokağa cikmaya ne gerek var

nochucomethru

zoruna mı gitti

CurlyLili

Hayır iki yüzlülüklerine şaşırdım. Twitter bir hafta önce farklı bir şey söyleyip, şimdi farklı bir şey söyleyen fanların ss’leriyle dolu. Peki bu seni niye bu kadar gerdi?

FOD

Oppacı o aldırma…canım sen doğal ortamına felan git twitter instagram gibi orda we love you oppa sana haksızlık yaptılar ama sen hiç yapmadım öyle şeyler diye diye toplaşır ağlaşır dertleşirsiniz ..biz burada gerçekleri sakınmadan korkmadan söylüyoruz ..mazallah üzürler yapma

nochucomethru

adaletin bekçisi seni de çok ‘üzürler burda’ her şeye atlayıp yorum yapacak kadar boşsan. gerçekleri sakınmadan korkmadan söylüyomuş sanki bana yeni bi çağ başlattı HAVDJSVF

FOD

İstedigime yorum yaparım bak hala yapıyorum ama bugünlük üstünüze daha fazla gelmeyelim acıdım çok üzülüp bir de üstüne kat kat rezil oldunuz kıyamam l m a o

bcn

fod biz bi kere üzülüyoruz siz her ay bilmiyor muyuz sizin gibileri ahahhshsjsjsjs acayip komiksin ADAMCAAA MERTCEEE INSANCAAAA KORKMADANNN SOYLUYORUZ L M A O

FOD

Yav he he benim gibiler..tabi

nochucomethru

Aynen çok iyi işler başarıyosun bu sitede dünyayı kurtardığını sanarak OSKDLSLXKSMD bize bir şey olmaz çünkü böyle büyüyecek bir olay değil bu lol

nochucomethru

çok alakasız bi yorum yapmışsın hayranlar tabii ki olayı büyütmemeye çalışacak bu kadar saygısızlık görecek bir şey yapmadılar gereksiz bir şekilde koreliler özür dilendiği halde çocukları linçliyor ve siz de bunu devam ettiriyosunuz.

CurlyLili

İyi de ben buna şaşırdığımı yazdım ne lincinden bahsediyorsun? Tam olarak nerde hakaret etmişim söyle özür dileyeyim. Aynı fanlar farklı tepki verdiler, arama temizliyorlar dedim. Alakasız yorum mu bu?

nochucomethru

Özür dileme haberinin altına olumsuz yorumlar yapıyosun hayranları genelleyerek? Aynı hayranlar olduğunu nerden biliyosun kaç milyon insan var?? Linç kültüründen haberin var mı birbirinizi gazlıyosunuz burda

CurlyLili

Twitterda gördüğüm bir durumu yazdım ne genellemesi ya? Aynı fanların farklı sözlerinin ssleri bugün her yerdeydi git bak istiyorsan. Ne bileyim kaç miyon insan var? Linç kültürüymüş. Ne küfür ettim ne hakaret dümdüz yorum yaptım o da mı yasak?
Biz birbirimizi gazlıyormuşuz, peki ya sen nerden aldın gazı da geldin?
Allah’a şükür herkesin kendi beyni de var kendi fikri de var.

Kill This Love Shot

YABANCI YORUM ACI AMA GERÇEK. HER ZAMAN HER ÖZEL ŞİRKETTE ÇİFTE STANDART VARDIR AMA BU OLAY FAZLA FAZLA OLDU

Chickenisnotmystyle

Ulan herkesin bir anda bara gidip ifşalanası mı geldi noluyor bu kaçıncı haber

SHINE7

1. [+3,380, -82] Dedikodular ilk çıktığında şirketin yapması gereken tek şey ‘şu anda karantinada, elimizden geleni yapıyoruz’ demekti. İnsanlar tamam der geçerdi ve şu andaki gibi çok nefret almazdı.

Kesinlikle bu kadar nefretin sebeplerinden biri de bighit’in olayları idare edememesi

asvium

yabancı hayran yorumuna katılıyorum. netizen jungkook’un gece kulübüne gittiği dedikodusunu yaydıgında armyler “özür dile!” ve “benim idolüm öyle bir şey yapmaz!” gibi şeyler söylüyorlardı. keşke idollere bu kadar tapmasalar çünkü sonunda bu şekilde komik duruma düşüyorlar.

öfff

arkadaşlar koreyi burası gibi düşünmeyin haftalardır çıkan vaka sayısı 10-20ydi maksimum. ayrıca devlet buraları açmış ve gidilmesine izin vermiş? demek ki oralarda tehdit görmüyor da açmış. evet gitmeseler daha iyiydi belki ama gidilmesine izin verilen bir yere gittikleri için neden özür dilesinler? bir sürü koreli takip ediyorum instada her gün dışardalar ve sokaklar tıklım tıklım. netizenler ünlülere saldırmak için yer arıyorlar. özellikle bts üyesiyse yeme de yanında yat

Hüm

aldığı bu nefret o kadar çok saçma ki. sanki bir de JK yalnız gitmiş gibi davranmanız yok mu, aç kurtlar gibi saldırıyorsunuz insanları düşürmek için. Bir hata yapmadığını kesinlikle savunmuyorum, bu kadar hassas bir konu üzerinde kesinlikle daha dikkatli olmalılardı. bilinçsizce davrandılar ama özürlerini de dilediler, ki JK ve Mingyu on dört günlük karantina kuralına uydu. Bir de gerçek fanmış gibi “aman canım çok bu artık şeyi hak ediyor” yok “yazıklar olsun” falan filan. ne yaptı bu çocuklar? taciz mi yaptılar, tecavüz mü ettiler, fuhuşa mı karıştılar? bunları yapmamış hiçbir insan bu kadar linci hak etmez. ismi büyük diye siz… Read more »

Nenejdjn

Valla seni ayakta alkışlıyorum HELALL işte böyle yaa ne abartmışlar yaa hiç bişi bilmeyen aptallar

xxx

Mino’nun haberi çıktığında da söylemiştim ülkedeki herkes bara gidiyor cnntürk koreliler lunaparka akın etti diye haber yaptı bunlarda hayat normale dönmüş dispatch niye böyle bir şeyi skandal boyutuna getirmiş diye yine aynını söylüyorum koreli youtuberların hepsi arkadaşlarıyla barda buluştuklarının muhabbetini yapıyordu daha düne kadar Itaewon’daki bir barda virüs taşıyan bir erkek bulunmasaydı hepsi hayatlarına aynen devam edecekti kimseyi suçlamıyorum da çünkü hükümet şu an bayram sonrası her yer açılacak dese hepimiz tatil şehirlerine arkadaş buluşmalarına gitmek için akın edeceğiz konu virüsün bitip bitmemesi değil çünkü virüs bu yıl bitmeyecek hatta diğer yıl da dünya üzerinde bu kadar ülkede salgın varken… Read more »

Pff

Evet bazı ANTİLER ve KENDİNİ BİLMEZ OPPACILAR yüzünden olay büyüdü zaten.Bu kadar linçlemeye gerek yok.Inşallah sonu intihar olmaz😫

Moon’s Lights

Olayı onaylamak ya da onaylamamak bana düşmez fakat bir şeyin üzerinde durmak istiyorum. Bir çok idol kafelerde, sokaklarda arkadaşları ile zaman geçiriyor, Fotoğraf paylaşıyor, üstüne üstlük kafe ve dışarıda çekilen vloglara konuk oluyor. Sadece idoller de değil ayrıca. Bunu video çeken Youtube kullanıcıları ve en önemlisi Kore Halkı da yapıyor. Jungkook’ un aldığı tepkinin çok fazla olduğunu düşünüyorum.

starlight

elbette çok fazla ve ağır bana kalırsa ama bence asıl sebepleri şunlar; 1. itaewon’a gitmeleri. (2 dalga oradan yükselmiş ve hükümet uyarı yapmış) fanlar oraya ikinci dalga olmadan gittiler diyor ama sebebi zaten insanların oraya gitmeleri yüzünden ikinci dalganın gelmesi. idoller halka örnek olduğu için hoş bulmuyorlar, tabii bir de idol nefreti de var. 2. gittikten sonra test olmuşlar sanırım negatif de çıkmış ama karantinaya girmemişler. yani çevrelerindeki insanları tehlikeye atmışlar. 2 hafta kuluçka dönemi olduğu için test negatif olsa bile kendini ortaya çıkarabilirdi hastalık diyorlar. jk, grupla canlı yayın yapmış. personel ve grup üyeleriyle temasta bulunmuş. eunwoo zaten çok… Read more »

Moon’s Lights

Merhaba. Güzel bir dille cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Yorumunda katıldığım çok şey var. Bighit konuyu daha önce açıklasaydı bu kadar uzamaz ve büyümezdi. -ki twitterda dönen Itaewon olayı şu an okuduğumuzdan çok farklı ve yalandı.- Gittikleri zaman içinde ülkede tanı olmaması çıkmaları gerektiğini göstermiyor fakat çıkmamaları içinde önlerine bir engel koymuyor. Çünkü şu an bile ülkede herkes dışarıya çıkıyor. Ayrıca az önce okuduğum bir haberde gittikleri mekanın bar değilde barbekü temalı bir bar olduğunu öğrendim. Belki Kore dramalarını takip ediyorsanız denk gelmişsinizdir. Bizim aklımıza gelen barlar ile pek alakası yok. Diğer çocukları pek tanımıyorum fakat programları ya da… Read more »

Starlight

Rica ederim, ben de yazdıklarına çoğunlukla katılıyorum. Umalım ki üyeler çok nefret almadan sona ersin süreç.

Lol

Samimi bir şekilde cevap ver; şu an global bir icon olan bir grubun üyesi, aynı zamanda “sosyal mesafe” reklamı çekmiş bir grubun üyesi böyle bir sorumsuzluk yaparsa mı daha çok dikkat çeker, yoksa belirli bir kesime hitap eden dandik youtuber, influncerlar mı?

Kabul edin, o artık bir global icon ve şu günlerde dikkatli olması gerekiyordu. Sadece kendisi için değil insanları tehlikeye atan bir durum bu ve tepkiler de tam yerinde. Çocuk değil bu, ay canı yanar, üzülür falan diye yumuşak davranılsın… sarmalamayın ya.

Moon’s Lights

Merhaba. Şimdi sorunuzu samimi bir şekilde cevaplayacağım fakat ilk önce birkaç şey yazmak istiyorum. Örnek verdiklerimin arasında sadece youtuber yada influncerlar yoktu. Bir çok idol de vardı. Kimsede bu idollere çıkıp “Sen ne yapıyorsun karantinada olman gerek.” demedi ya da tepki vermedi. Neden sadece bunlara takıldınız? Şu günlerde sadece ünlü insanların değil, herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca haberin yanlış lanse edilmesinden dolayı herkes 4 genç adamın da dara gittiğini düşünüyor. Fakat Barbekü temalı, içkili bir restoranda gitmişler. Bunun diğer yemek yerlerinden ya da kafelerden ne farkı var. Eğer bir karantina durumu söz konusu ise herkes bu karantinaya dahil olmalı.… Read more »

Beyzanur

Sana katılıyorum. Gerçektende çok tepki aldı. Evet yaptığı yanlış olabilir. Ama yinede bu kadar büyütülmemeliydi. Nasıl diğer idoller gezip eğleniyorsa onunda hakkı var. En çok sinir edici durumda grubun itibarını düşürüyor denmesi. İnşallah bu onu çok üzmez . Dediğim gibi bunu diyenler kendini army sanmamalı. Desteklemelisiniz. Sonuçta yaptığının bize zararı yok.
Daha bişey diyemiyorum bu konuda jk hariç onu üzen herkes haksız

Jikook

Bence jungkook çok fazla tepki gördü o gün o barda sadece jungkook yoktu . Ünlü olması özel hayatının olmaması anlamına gelmiyo

KINGEXO

Şahsen bundan önce jeongguk için çıkan ‘skandal’ haberlerini hiçbir zaman doğru bulmadım çünkü yaptığı tek şey dövme yaptırmak ve arkadaşlarıyla normal gençler gibi eğlenmekti. Araba kazası ise her insanın başına gelebilir babamın 20 yıldan fazla zamandır ehliyeti var ve çok iyi araba kullanmasına rağmen 3 4 defa kaza yaptı bunlar gayet normal şeyler. Ama bu olay çok hassas evet kore de barla kapalı değil bu hükumetin yaptığı aptallık sırf para uğruna insanların hayatını dikkate almaması tamamen baştakilerin sorunu. Ama bilinçli bir insan zaten böyle büyük bir salgın varken bara gitmez hadi kafeye gitti tamam ama barın nasıl bir yer olduğunu… Read more »

KINGEXO

Ve bir şey daha var,
Inanılmaz bir linç kampanyası var şuan ölüm tehditlerine gidecek boyutta hatta. Ne olursa olsun karşınızda bir insan var belki pişman belki değildir yaptığı şeyden ama ölümle tehdit edecek kadar düşmeyin. Diger bara giden idollere kızmıştım ama jeongguk için kızmaktan çok hayal kırıklığına uğradım umarım bundan sonra böyle bilinçsizce bir şey yapmaz.

biri işte

Aşırı katıldım şuan

Hahah

Şimdi de “nth room” dan bahsetmeye başladı fanlar. Neymiş bu büyük haberi örtbas etmek için oppalarının haberlerini çıkartmışmışlar. yahu bir kere de hatalı olduğunu kabul edin ya BİR KERE

Bay

Bir yandan da haklılar nth room un için de idoller de varmış.

Esra

Sıçtınız bide sıvamayın derler buna

Sıkıldım

Ben hatalı olduklarını biliyorum ancak nth room olayının çok daha büyük olduğu ortada ve içinde belkide onlarca ünlü var. Aynı günde açıklamaları normal de gelmiyor. 25 nisandan beri bu haber ellerinde ve bu günü bekliyorlar düşününce bir iş olduğu geliyor akla

Eth

Bighit daha önce dürüst olup açıklasaydı bugüne kalmazdı

Sıkıldım

Niye sadece bighit? 4 idol var burada hepsi onu mu bekledi. Ayrıca dispact bighit beklemeden de yapabilirdi haberi.

Eth

Diğerlerinin şirketleri de hatalı..yapabilirdi ama yapmadı haber vermiş olabilir ben açıklamadan sen açıkla diye..

Sıkıldım

Olabilir dediğin gibi. Benim dediğim de olabilir çünkü dispactin yapmadığı şey değil yapamayacağı bir şey de değil

Army

Oroda sadece junkook yoktu ama nedense ağrınıza giden bitek junkook oluyo saçmalamayın artık biz neyin ne olduğunu sizden öğrenecek değiliz o yüzden boş yorumlarınızı kendinize saklayın

Minseo

Itaewon neresi

Eth

Seoulde işlek bir yer..İstanbul taksim gibi

Minmin

Ben bir ARMY’im ve Jungkook’un yaptığı hatayı kabul ediyorum ama bu çocuk bu kadar hakareti , kötü sözü kesinlikle hak etmiyor! Karşınızdaki kişinin insan olduğunu lütfen unutmayın…Bu kadar nefret dolu ve düşüncesiz olmayın! Her insan hata yapar. Başka insanları yargılamadan önce dönüp kendinize bakın!

asyya

YG IDOLLERI İLE BU 4 ÇOCUĞU BİR GÖREN EZİĞIN TEKİDİR KENDİNİZİ BÖYLE RAHATLATIYORSANİZ DA BUYURUN RAHATLATIN AMA O ARTILARLA HİÇBİR ŞEY OLMUYORSUNUZ DÜŞÜNSENE BURADA GELMİŞ BIGBANG SAVUNUYORLAR

jeyan

haklısın

Mine

Güney kore magazin olarak bazı konuları abartmıyormusunuz ben bunu anlamıyorum amacınız ne anlamış değilim jungkook amacınız bitirmek ama yedirmeyiz artı o genç eğlenmeye hakkı var çok kötü bisi yapmış gibi abartmamış gerek yok görende araba çalmış veya birini öldürmüş gibi muamelenyapmaniz avrupanın gözünde kendinizi komik duruma düşüyorsunuz ne olursa olsun Joen Jung Kook yanındayız aptal sensin gene yayınlama yorumumu

BLINK ROSE

Bana biraz fazla abartmışsınız gibi geldi junkookun yaptığı yanlış bir davranış ama sizin yazdiklariniz…. resmen ballandıra ballandıra anlatmışsınız

öfff

“ Bir kere de şirketin arkasına sığınma çıkıp adam gibi kendin özür dile yaptığının yanlış olduğunu kabul et“ NE? bu çocuk ne yapmış böyle de bizim haberimiz yok. gören de onlarca skandalı çıkmış zanneder şu yoruma bak. sen army’nin A’sı bile olamazsın

öfff

asla oppam yapmaz mantığında olan biri değilim kendi düşüncem neyse onu yazıyorum. “şirketin arkasına sığınan jungkook”un bugüne kadar skandal olarak sayılan şeyleri dövme yaptırması, dövmecide birine sarılması, her normal insan gibi küçük bir araba kazası geçirmesi… bu olayda yüzde yüz haklı demiyorum ama “ Bir kere de şirketin arkasına sığınma çıkıp adam gibi kendin özür dile yaptığının yanlış olduğunu kabul et” cümlesini hak etmiyor bu çocuk. diğerlerinde ne suçu vardı da özür dileyecekti? hayran olup olmamana ben karar veremem ama böyle acımasız şeyler yazıyorsan sahici değilsin aksine içten içe jungkooku sevmeyen birisin

öfff

tamam o yazdığın cümleden pişmansan geri kalanı için bir sözüm yok. fikirler saygı çerçevesi içinde söylendiği sürece sorun yok zaten. ben haftalardır 10-20 vakanın çıktığı korede herkes sokaklarda dışardayken ve devlet tarafından izin verilmişken bu kadar tantanaya gerek olmadığını düşünüyorum

Yeji

Diyiceğim tek şey fazlasıyla üzgünüm , çünkü onun özel hayatına ÇOK karışılıyor…
Onu savunmaya çalışmıyorum ama yine de onun üstüne bence çok gidilmemeli ne yaşadı ya da ne biliyim hiç birini bilmiyorum… Evet yaptığı yanlış bir davranış ama hemenüstüne gitmemelisiniz bence…. Belki o an ihtiyacı vardı , hayatta hepimiz büyü küçük hatalar yaparız biri size hata yaptığınızda bu kadar nefret içeren sözler ya da ne biliyim ” Bighit şu çocuğa hakim olun!” , “Bts in baş belası!” Falan yani bu kadar üstüne gitmemelisiniz …. Sonuç olarak ne Jk nin yaptığı dogru ne de böyle nefret yorumu yazanların….😔

Lalalisa

yorumlara bakıyorum da herkes herşeyi biliyormuş gibi konuşuyor Jung-kook ve arkadaşları yemek yemeğe gittiğinde ortada bir yasak falan yoktu Kore’de herkes gayet dışarıdaydı nereden bilebilirdi bir hafta sonra gittiği yerden virüs çıkacağını ayrıca Jung-kook u yada bts takip eden az çok herkes Jung-kook nasıl bir karektere sahip olduğunu bilir bu kötü nefret içeriklerininz sevmediğiniz için olduğu çok net yemeğe giden bu 97 line grubu resmen nth room olaylarındaki önemli siyasi adamların iş adamların vb gibi ortaya çıkmaması büyümemesi için popülerlikleri kullanıldı. Onlar gittiği tarih öncesinde veya sonrasından birçok ünlü dışarıya çıkıp paylaşımlarda bulunuyordu ztn sırf birinden nefret ediyorsunuz diye gerçekleri… Read more »

Sıkıldım

Daha kaç tane haber çıkacak acaba merak ediyorum. Şu çilek çiftliği ne alaka oraya başka bir gün hepsi birlikte gitmişlerdi. Ayrıca çıkan çıksın fandomdan tamam hata yaptı sorumsuzluktu bu yaptığı ama bu kadar da değil. Şuan bütün ülke dışarıda onlarda bunun farkında a kusura bakmasın kimse. Diyor ki restoranta gitmedi bara gitti. Restorant bar olduğu söylendi diğer haberde. Bir de restoranta arasında ne kadar fark olabilir ki Allah aşkına? Kore 2. Dalga gelene kadar hiçbir şey yapmadı şimdi de yaptığını sanmıyorum. Bugün fitness dersi yüzünden 125 kişiye daha bulaşmış eee hadi git o insanları suçla şimdi. Kimse yapamaz çünkü hükümet… Read more »

Pff

Gerçekten çok haklısın kardeşim.Bende bir army im ve Jungkook gerçekten çok başarılı bir şarkıcı.Elbette yaptığını savunmuyorum ama şu an sadece Korede değil burada bile bir sürü insan dışarıda o zaman onlara da kızın.Zaten dövmeci ve saç olayı da çok abartıldı.Tekrar söylüyorum yaptığını savunmuyorum ama zaten hatalarını kabul etmişler bu kadar kırıcı konuşmak yanlıştır.Sırf bu yüzden intihar eden idoller var.Ve ayrıca zaten Kore’de durum normalleşme aşamasında.Gittikleri yeri alanlarda en az onlar kadar suçlu değil mi o zaman.

Artemisiaa

Yaptığı sorumsuzcaydı ama gelen tepkilerin bazılarıda çok fazla abartı. Şansa bak ki 25 Nisan’da olan olayın paylaşılması tam nth room olayıyla aynı güne denk geliyor. Bu haberlerle birkaç gün daha gündemi idare ederler, evirip çevirip yayınlarlar. Siyasette, basında vs klasikleşmiş hareketler bunlar. Kötü olaylar olduğunda insanların ilgileneceği daha büyük şeyler veya magazinsel şeyler koyarsın ortaya

Sıkıldım

Aynen de öyle. Şuan yaptığı şey de bu zaten dispactin.

FOD

Bighit daha önce dürüst olup yayınlasaydı bugünlere kalmazdı bu haber

Sıkıldım

Az önce başka birine de söyledim hepsi bighite mi bağlı bu idollerin? Dispact bighitin açıklamasını niye bekledi? Çektiği fotoğraflarla beraber yayınlasaydı.

FOD

Dispatch bu ..önce şans verir kendini düzeltmen için ha baktı hala düzelme yok salağa yatıyor pat diye açıklar dua edin resim video felan yok gine yola gelmiş bighit geç de olsa kendi açıkladı yoksa dispacth peşini bırakmazdı yani kendi iyiilikleri için kendileri açıklamış şirketler..sadece bighit değil sm felan da hatalı o da yalan söyledi uzun bir süre sustu

Sıkıldım

Dediğin gibi de olabilir ama daha önce dispatchin yapmadığı bir şey değil böyle şeyler şüphelenmemiz çok normal

FOD

Aslında dispatch bu algi oyununu çokça yapiyordu mesela yg idollerine özelikle geçen sene hatta hep..neyse üzülmeyin geçer şuan fazla tepki gösteriyorlar yeni olduğu için 2 gün sonra unutulur..

FOD

Ayrıca nct roomda da ne kadar ünlü idol varsa hepsini duymak istiyorum şerefsizler

señorita

Bir de netizen yalan söylemiş bilmem ne adı olan haberin altında ego kasıyodu armyler nakakskskakdmxmlfc RESMEN FANDOM KORONA EĞLENCESİ ANAKKSKDLLXMFMŞ

nochucomethru

normal halk gibi hayatlarını yaşamaya çalıştıkları için bu kadar linç etmenize inanamıyorum bir de çıkıp özür dilediler. ikinci dalgadan önce vakaları sıfırlanmıştı tüm halk sokaklardaydı. şimdi o sokaklara çıkan koreliler çocukları linçliyor ve siz de alkış tutuyorsunuz. korenin linç kültürünü burda yaşattığınız için tebrik ederim.

'lu

Bu kadar büyütülecek bir şey değil ünlü olduğu için bu kadar nefret alıyor sonuçta orası açık mı? gidebilir her şekilde insanlarla iç içe bulunuyorlar zaten

Beyzanur

Çok haklısın bunda büyütülecek bişey yok.
Army olsamda olmasamda bu yaptığında sıkıntı görmezdim.Ayrıca grubu batırdığı da söylenemez.O grubun başlarından ve o olmasaydı o grup yürümezdi bence.İlla gruptan birini çıkaracaklarya her türlü bahaneyi uyduruyorlar .En olumsuz bir durumu fırsat biliyorlar.O o nun hayatı ve öyle yapmasının topluma zararı yok.Ünlülerin özel hayatı yok mu bi sizin mi özel hayatı var. Ben jeon junghooku tutuyorum. Bu durumda ona destek çıkmayalar kendilerini army sanmasınlar. Sonuna dek onu tutuyorum. Onu yakından tanıyorum ve bir ARMYİM. Hayal kırıklığı mi aslaaaa

Good morning to kim jisoo only

Yani tüm clublar barlar açık anladığım kadarıyla, zaten bu konuda bir yasak yoksa neden bi kadar üzerine gidiliyor bilen biri anlatabilir mi? Korede yasayan birçok instagrammer falan hep mekanlardan paylaşım yapıyor rahat rahat. Bizde de avmler acık mesela biri gitse nasıl bir tepki gösterebilirsiniz ki? Sonuçta yasal olarak izin var.. Ayrıca çocuk dövmeci arkadaşı-skandal olmayan skandal- ve bu olay dışında ne yapmış? Çamur at izi kalsın..

Burcu İsra

Bizim Jkmiz yapmaz demedim tabi ki.. Şirketten bir açıklama ve kanıt bekledim buda çok olagan bir şey.. ayrıca ortada çok ama çok büyük bir olay olduğunu düşünmüyorum. Özür dilendi ve kapansın olay. Eminim kendi de çok pişman ve üzgündür. Kendine ve üyelere bir şey olmadığına şükür ediyorum sadece.

Ödül

Özel hayat ve Özür diledikleri ortada kabul edin ve netizenler devlet açmış o yeri hem siz neden böyle uzattınız olamaz mı özel HAYAT

INSPIRIT

Bu arada işte tam olarak bu yüzden BTS askerlik muaf olayları olmasın dedi çoğu kişi, şimdi olsaydı bunun üstüne ”askere gitmeleri lazım” ”o hakkı geri almalılar” gibi haberlerle de uğraşılacak iş gittikçe uzayacaktı. Askerlikten muaf olma cidden iyi ki yapılmadı.

bcn

bu çocuğun diğer skandalları neydi ya? sen emin misin army olduğuna çünkü resmen eskiden yaşanan şeylere skandal diyorsun iki üç insan sana hak versin diye çocuğu gömüyorsun falan? korkunçsun burada insanlara oppaci damgası koyuluyor ama sen de tam olarak jungkook antilerinden farksızsın büyük resmi sadece sen görmüyorsun herkes görüyor ama yok yaptığı iğrençlikti oyleydi böyleydi ne sorumsuzluk yaptı? özrünü şirket dileyecek neden çok ağır bir suçmuş gibi davranıyorsunuz diledi özrünü daha ne istiyorsun? neyi hakedip haketmeyecegini sana mı soracak? kendimi mi yorucam diyip 100 tane yorum yapmışsın keşke hiç karışmayıp kendi kendine uzulseydin bi tekme de sen at sıkıntı yok… Read more »

****

Her grubu bigbange döndürmeyin iğrenç fanlar. Hatası varsa vardır . Özür diler kendini düzeltir. Her şeyde, “senin suçun yok, istediğini yapabilirsin oppa” diyen hayranlara ayar oluyorum. Bigbangi bu hale getiren fanlarıydı. Bts’in o hale geleceğini düşünmüyorum ama olmayacak diye bir şey yok. Çünkü bu aptal fanlar herşeyi onaylıyor.

İdil

Gerçekten de öyle. İdoller çıkıp ananızı bi şey edecez deseler ” oppa babam da senin” diyecek haldeler. Çok yazık.

🐾hheyu

Mino olayının aslı Jungkook’a yapılan iftiraydi ve Army söylenmekte haklıydı. O olay hala daha iftira. Mino olayını bahane ederek Army’lere ve Jungkook’a nefret kuruyorsunuz ama karma tamamlanmamış olabilir, aman dikkat!

classicowl

Hayran mısınız düşman mısınız? Şimdi bunu düşünmeye başlasam filozof olurum. Diğer üyelerin de hataları var ama hep birisine yükleniliyor. Madem bu şekilde bir davranış sergileyeceksiniz niye size ARMY diyoruz. Sanki siz ona kızınca aklı başına gelecekmiş gibi davranıyorsunuz. Bu yüzdende buradan bakınca bir kın kanatlıdan farkınız yok. Açıklama yapmak zorunda değiller! Hata olarak görüyorsanız az ötede görün.

Pinkblue

Nefret ediyorum böle pislik insanlardan bu çocuk/çocuklar size ne yaptı ne bu nefret.Maknemiz nasıl baş belası olup grupta sorun çıkaran üye olur.O girdiği her ortama meleksi ruhunu birakıp da giden biri.Bu çocuk daha 23 yaşında adam mı ölürdü, hırsızlık mı yaptı ne yaptı.Her şeyde bizim çocukları hedef alıyorsunuz sizin u*kur peşinde olan idol (B*k) gibi olmadıkalrı için temiz ,ahlaklı,saygılı fantezilerinize ortak olmadıkalrı için mı nefret.Nefretinizde boğulun.Mümkünse siz sevmeyin kirletmeyin onlara bizim gerçek Armylerin sevgisi de desteği de yeter.Sırf kendi b*k yemenizin üstü örtülsin alt tarafı bir yemek yemek bu kadar göze batmamalı.Army görünümlü çürükler ve siz haksız yere çocukara yüklenenler… Read more »

Aytən

Bu olay 25 aprelde baş vermiş o zamanda Itaewon da hayat akışında gidiyor ve sokaklar insanla dolup taşıyodu şimdi 17 mayıs. Distapch nch room da olan ünlülerin adını söylemek yerine 25 aprelde olan sıradan gündelik bi hayatı büyütdü. Raphael adlı ünlü bir (jurnalist olmalıdı bence) 25 aprelde Itaewon foto paylaşıb göstermişdirki her bir insan bara ve diger yere gedirler. Distapch JUNGKOOK ve diger idollerden özür dilemelidi çünki onlar karantini bozub dışarı çıkmayıb ve barada getmeyibler fotosuda paylaşılmışdı ve onların ətrafında insanlar bele yox idi. Haberleri araşdırmamış kötü yorumlar yazmayın çünki bu haber döğrü yazılmır ve onları günahkar gösterir. JUNGKOOK SENİ… Read more »

Öykü

Jk in de kendine göre bir hayatı var her ne kadar ünlü olsa da hiçkimse onun hatalarını gösterip hakaret etmemeli insanlar ilk kendi hatalarına bakmalılar bu genç yaşta çocuk hayatını yaşıyacak tabii sizene

Hazan

Siz Iyimisiniz Jungkook hata falan yapmadı o genç ve istediği yere gider buna karışamazsınız

öfff

aynen öyle ya insanlar bunu anlayamıyo. orda durum Türkiye’deki gibi değil haftalardır 10-20 vaka çıkıyo ülke genelinde millet sokaklarda geziyor gayet rahat bir şekilde

öfff

fandomdaki bazı kişilerin yaptığı yanlışın bedelini ödemesi gereken kişi grup üyesi mi oluyo?

öfff

üf ağzımı bozdurcaksın bana yemin ederim bu kadar kudurmayın ya

bcn

heh geldi yaş muhabbeti tamam teyze en büyük sensin

öfff

evet bozmamış halim sus artık

öfff

“ Alacağı her tepkiyi hak ediyor Bts in imajını yerle bir ediyor hala ne var bunda diyenler var şaka mısınız ya”
asıl sen şaka mısın? haftalardır günde 10-20 vakanın çıktığı ve herkesin sokaklarda olduğu, hayatın normale döndüğü ülkede devlet izniyle açılmış ve halkın da gittiği yere gittiği için mi bu kadar tepkiyi hakediyor? çocuktan nefret edecek yer arıyor herkes resmen

Chensungunbebesi

Bu nefret yorumlarını yazanlar olay unutuldıktan sonra Jungkook oppağğğ diye geri gelecekler. Gelmeyin. Fandomu kirletiyorsunuz. Biz bir aileydik. Ve aile her ne olursa olsun birbirine destek çıkardı. Evet bir hata yapılmış ama pişman olduğunu söylemişler. Bu sadece Jungkook için geçerli değil 97line ‘in tamamı pişman. Şimdi siz bu hatada sırt çevirirseniz BTS diye birşey kalmaz. Biraz bu konuda oturup düşünün ve beyninizii kullanamaya çalışın lütfen. Sadece kötü yorum yapmak için kötü yorum yapmayın çok aptal gibi görünüyorsunuz. Dispact nth room olayının üstünü örtmek için 97line’ı suçladı. Ve siz hala yok oraya gitti şöyle yaptı böyle yaptı derseniz bu beyinle fazla… Read more »

Sude

Evet bazı şeyler çok doğru ama jungkook’a hak veriyorum arkadaşlarıyla eğlenmek istemiş bu çok doğal ve eğer corona olmasaydı bence armyler ve netizenler bu kadar abartmazdı olayı ama bunu corona varken yapması cidden çok ama çok yanlış Jungkook’a kızdığim tek nokta virüs tum dünyayı sarmısken bu kadar can kaybi varken ve korede de aynısı olurken hiç birsey yokmuş gibi klupbe gidip eğlenmesi vline yayınında ve youtube gibi video çektiklerinde o kadar çok uyarı yapmışlardı ki cocuklar evde kalın dişarı çıkmayın diye keşke söylediği kadar kendisi de söylediği şeyi yapsaydı hiç aklına geldimi acaba virüs yüzünden ölen army varmı veya ölen… Read more »