Benzer Yazılar

Big Hit, popüler bir erkek grubunun şirketini satın almayı planlıyor

Big Hit, popüler bir erkek grubunun şirketini satın almayı planlıyor

HABER: Big Hit popüler bir erkek grubunun şirketini satın almayı planlıyor

KAYNAK: TV Report via Nate

1. [+410, -13] BTS ile hayatlarını tamamen değiştirdiler

2. [+287, -14] Bang Shi Hyuk ve Girlfriend’in CEO’su hep yakın arkadaştı, hatta Source Music’i birlikte kurmuşlardı. Sonra Bang PD ayrılıp Big Hit’i kurdu. BTS başarılı olduktan sonra Bang PD Source Music’e yardım etmek için döndü galiba… şimdi başka bir erkek grubunu nereden almayı planlıyorlar merak ediyorum…

3. [+264, -53] Big Hit dışarıdan genişlemeyi mi düşünüyor sadece diye endişeliyim. YG kendisini bu şekilde mahvetti çünkü. Gerçi ATM’leri onları desteklemeye hazır…

4. [+65, -4] Elindeki TXT grubuyla ilgilen

5. [+42, -0] Diğer şirketlerde birden fazla grup varken Big Hit’te sadece BTS olması tuhaf gerçekten.. BTS ara verince gelirleri büyük düşüş yaşar..

6. [+36, -10] Eski Big Hit çalışanlarının yorumlarını okuyunca şoka girdim… Big Hit’e sektörün en kötü şirketi dediler..

7. [+34, -2] YG ayrıldığı için Büyük 3’e artık Big Hit girecek gibi duruyor

8. [+31, -8] SM, JYP, Big Hit.. Büyük 3

9. [+23, -0] Kendi sektörlerinde genişlemeye devam ederlerse sorun yok ama yemek sektörü, hayran ürünleri prodüksiyonu, giysi sektörüne atlarlarsa… başarılı olanını görmedim hiç. Lee Sang Min ve YG’ye bakın… en başarılı oldukları dönemlerde fazla hızlı genişlediler ve şimdi hallerine bakın.

10. [+20, -3] Ülkemizin Büyük Üçü: Big Hit, SM, JYP

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+40] “Big Hit dışarıdan genişlemeyi mi düşünüyor sadece diye endişeliyim. YG kendisini bu şekilde mahvetti çünkü. Gerçi ATM’leri onları desteklemeye hazır…”

İşte bu yüzden gruplara hayranlık yaptığınız gibi şirketlere hayranlık yapmamalısınız. Tabi ki BTS’in başarılarıyla gururlanmak mantıklı ama Big Hit’i çok övüp baş tacı etmemek lazım, ileride neler olacak bilmiyoruz

 

Kaynak: Netizenbuzz

56 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
aRMyley

Arkadaşlar şirket babasının hayrına işleri yürütmüyor. Elbette bir şeylere yatırım yapması gerekiyor. İzlediği politikalar kimine mantıklı gelir kimine gelmez. Ha ayrıca bir hayran olarak beni ilgilendiren sadece BTS. Ki BigHit’in onları gölgede bırakacak şeyler yapacağını sanmıyorum.

SURMEW-BTS

TXT yi takip etmeyip kayboldu demek… TXT Tr fan sayfalarını kontrol ediniz kayıplar mı değiller mi, grup Mart ta comeback yaptı sonra Amerika da show case yaptı, daha sonra CAT AND DOG için comeback yaptı, Nap Of A Star a klip çektiler, mnet te programları var, BTS BANGTAN BOMB gibi TXT DREAM videoları geliyor, vlive ve twitter da aktifler daha ne olsun, hem BTS te ilk Kore de popüler olmadı uluslararası alanda ilk tanındı. TXT çaylak bir grup olarak iyi gidiyor ve bence bir anda patlamak çok popüler olmak yerine BTS gibi emin ve sağlam adımlarla ilerlemeliler.

SURMEW-BTS

BIGHIT SOURCE MUSIC le her zaman yakındı ve GFRIEND üyelerinden 2 si ise eski BIGHIT stajeri ve bu ortalık hoşuma gitti ve başka ortaklıklarda iyi bence, sektörde arkadaşlarınızın ve işbirlikleirnizin olması bir şirket için her zaman iyidir ve şirket zaten gene müzikle ilgili şirketlerle işbirliği yapıyor başka iş kollarına atılmıyor ve BIGHIT her zaman kurluşundan beri akıllı adımlar attı. BTS üyeleri yakında askere gidecekler ve şirkette şuan aktif olarak TXT ve Lee Hyun var. eskiden 2AM ve Jo Kwon JYP den sonra BIGHIT te gelip burada albüm çıkardılar, GLAM vardı dağıldı, bi bayan sanatçı daha hatırlıyorum daha önce BIGHIT in… Read more »

SURMEW-BTS

BIGHIT kar amacı güden bir şirkettir, sektördeki her eğlence şirketi gibi amaçları para kazanmaktır. Bir vakıf ya da yardım kuruluşu amacıyla ortaya çıkmadı, elbette sanatçılara ve sanata değer veren, kaliteli işler çıkaran ve bunu da öncelik haline getiren bir şirkettir ama parada önemli, ve bu kötü bir şey değildir, sonuçta her zaman daha iyi işler yapma ve büyüme hedefleri var bu da paradan geçer hem para kazanıp zengin olmak hem de kaliteli müzik yapıp sanatçılarını da korumak istiyor ve bünyesinde ki bütün çalışanların maaşlarını ödemek, gelirlerini karşılamak, giderleri, harcamaları karşılamak, sonraki kaliteli işler için gerekli parayı toplamak ve bu sektörde… Read more »

Wett

@surmew-bts Sana bayılıyorum harika ifade ediyorsun herşeyi…

SURMEW-BTS

Estağfurullah, çok utandım. Çok teşekkür ederim.

•••

KQ yani ATEEZ olursa çıldırırım sanırım. Grupta da eski iki stajyer var zaten

angel

Ateez’i nedense hep Bighit’in altında olsa ne kadar güzel olurdu diye düşünerek dinliyorum.

İğrençlik

YG: vergi kaçakçılığı, rüşvet, fuhuş, uyuşturucu kumar vs…..iyi bir şirket, Big 3
BIGHIT :bir şirket satın alır,… Tüh rezil sana, gözünü para ve hırs bürümüş, millete göz dağı vermek için ve buranın ağası benim demek için şirket satın almış, yazıklar olsun, aç gözlü şirket seni. Sen neden büyüyüyorsın, küçük fakir bodrum katı şirketi olarak kalmaya devam et.

Kpop

Tabi tabi BIGHIT “bakın ben buranın ağasıyım ve size göz dağı vermek için SOURCE MUSIC i satın aldım… Herkes yerini bilecek nihahahaha” edasıyla bilmem kaç milyon dolar vererek SOURCE MUSIC şirketini satın aldı. Bir şirketi satın alan şirket çok kötü şirkettir, korkunçturlar amaçları ego kasmak, gücünü göstermektir. Çünkü kapitalist düzende, ekonomi de bu tarz şeyler hiiiiççççç olmazsa….. Bir şirket asla diğer şirketler antlaşmaz, ortaklıklar kurmaz……. B Manyak mısınız ya Allah aşkına….. Açın az ekonomi sayfası okuyun, örneklere bakın elbette BIGHIT babasının hayrına SOURCE MUSIC i satın almadı, tek amacı da onlara yardım etmek değil, karşılıklı bir çıkar ve birbirini destekleme… Read more »

lol

kimseyi baş tacı edip taparcasına sevmeye lüzum yok onların başarıları bizim başarılarımız değil onlar başarılı olsun diye uğraşmakta ahmakça fan kültürü böyle saçmalıklar üzerine kurulu bir gruba kendinizi adayıp her şeylerini satın alın diye uğraşıyor şirketler, sonra fan kitleleri özellikle küçük yaş grubu olduğundan tamamen kendini adayıp dünyasının merkezine bir grubu koyuyor taparcasına seviyor takıntı haline getiriyor yapmayın gözünüzü seveyim ya hani benim kendimden de ümidim yok sadece hayaller içinde yaşayıp başkalarının başarılarıyla övünüp yalandan küçük bi dünya yaratıp onun içinde yaşamak istiyorum gerçekleri haketmiyorum diyorsanız yine bir şey diyemem de yani…

army

bence gereği yok ellerindeki gruplarla ilgilenmeli bts zaten harika gidiyor txt geliştirmeli yeni çıkış yaptılar ama aşırı birşey göremiyorum yinede zaten source katkıları olacak bence yeni bir erkek gruba gerek yok…

Cansu

Bu yoruma niye eksi vermişler neyse düzelttim ben kız çok haklı

Mevy

Yeni bir erkek grubu olmayacak zaten o da büyük ihtimalle alt bir şirkette devam edecek yemin ederim senin düşüncelerin beni çıldırttı şuan… elindeki gruplarla ilgileniyor zaten bts in bence baya uzun yıllık planı vardır.. txt i ye bakarsan daha çaylaklar şuan mnette one dream var yani bir şekilde ilgi çekiyorlar zaten bighit televizyonlara göndermiyor yeni albüm de çıkar.. daha ne kadar ilgilenilsin istiyorsunuz anlamıyorum ki….

Codenameblue

Sorun zaten ellerinde grup olmaması. Niye bunları yapıyor saniyorsunuz?

Jisoooo

Daha geçenlerde txt yi desteklemek için onların sahnesini izlemeye gitti adam daha ne yapsin. Zaten itzy ve txt bu yilin en cok dikkat ceken caylaklari.Txt nin daha da büyüyeceğine inancım tam.

KINGEXO

9. [+23, -0] Kendi sektörlerinde genişlemeye devam ederlerse sorun yok ama yemek sektörü, hayran ürünleri prodüksiyonu, giysi sektörüne atlarlarsa… başarılı olanını görmedim hiç. Lee Sang Min ve YG’ye bakın… en başarılı oldukları dönemlerde fazla hızlı genişlediler ve şimdi hallerine bakın.

Niye ya SM grupların anahtarlığını, kalemini falan çıkarıyorum baya da başarılı hatta kendini tutamayıp Exo’lu tava çıkardı fandomca çeyizimize almayı düşünüyoruz nsjdjskxnJsjjaka harbi eğlence şirketleri lütfen sadece eğlence şirketi olarak kalsın

Nick bulmak zor anam

Ya xldmoxkd o tavadan satın alabileceğim bir Türk sitesi var mı şu an aşırı derecede almak istedim xldmlx

Moon

Tava mi ? Agsgavsgahsghav. Gruplarının çayını çıkarmasını bile kabullenmiştim ama tava ne ya 😂😂 sm ne acayip bir şirketsin sen ya. Gruplarının etinden sütünden her türlü faydalanıyorlar. Hatta idollerinin doğum günlerinde o idolun doğum tarihi ve adının yazdığı bileklik falan çıkarıyorlar. Sm den başka hangi şirket idolünün doğum gününden bile para kazanabilir 😂😂

Alien

Hayatım çok gerekli olan pipetlerimizden neden bahsetmedinLEĞŞXĞŞWŞDŞS

sel

Btob Cube da Cube zaten orta boyutlu şirketler arasında (Jellyfish Pledis Starship Fnc gibi) 1.sırada küçük bir şirketi alacaklardır brand new veya c9 gibi

WangWang

Keşke SF9 olsa ama FNC vermez. ATEEZ gibi geldi ilk gördüğümde ama KQ da vermez gibi geliyor yani vermemeleri kendileri için daha akıllıca olur bence. Ve son olarak da popüler bir erkek grubu olmasalarda PLT üyelerini alsa keşke. Hem Bighit için çalışmışlıkları da var hem de aşırı yetenekliler, tam Bighit tarzına sahipler. Eminim ki mükemmel şarkılarını bir sürü insan dinlemiş olur ve o zaman hakettikleri değere ulaşırlar.

siriustaemin

fnc ztn sm altında sf9 ı alamaz ama PLT alırsa mükemmel olur

Codenameblue

Sm altında? Nasıl Bir dünyada yapıyorsun? Fnc kimsenin bünyesinde bir şirket değil! Ayrıca kore de en buyuk 5. şirket zaten
Sadece bazı hisseleri sm’in altında. Sm fnc’nin alt sirketi olan add culture’ü satın aldı, fnc yi değil.

Codenameblue

Haklısın big hit sf9 a iyi bakardı en azından, bence bahsedilen grup seventeen.

WangWang

Seventeen bence ihtimal dahilinde bile değil çünkü Pledis asla vermez. Hem şirketi satın almayı düşünüyormuş Pledis de Nu’est de var ve çok başarılı öyle olsa popüler erkek gruplarına sahip bir şirketi almayı planlıyor derlerdi. Keşke SF9 olsa keşke..

SUNMİ

Big hit’in tabii ki de kendini geliştirmesi lazım BTS de bir gün tanınırlığını kaybedecek sonuçta

softeez

şu ateez’i alsın diyenler olacakları düşünmüyor mu acaba? yeosang ve wooyoung eğer bighit’te olmak isteselerdi zaten şirketten ayrılmazlardı. kq’da muhteşem koreograflar ve muhteşem yapımcılar var. ayrıca birkaç istisna dışında o kadar da kötü bir şirket değil. üyeler şirketteki çalışanları aileleri olarak görüyor. lütfen ateez’in bir şarkısını dinleyen insanlar böyle saçma sapan yorumlar yapmasın.

Kooki

Erkek grubunun şirketini almayacak sadece “erkek grubunu” satın alacak diyorlardı ama bakalım ne olacak. Bence de sadece grubu alacak ama bu kim olacak çok merak ediyorum ya. 2020 ye kadar açıklanacak diyorlar

Ayla

Keşke İkon olsa

Matmazel

Keşke Ateez olsa mutluluktan kesin ölürüm.

fresh like havana

gfriendi korumaya alalım:D

Lili

Okur okumaz aklıma Seventeen geldi.Çıkarsa şaşırmam

WangWang

Seventeen imkansız. Pledis büyük bir şirket ve gayet iyi kazanıyor çocuklardan. Üstelik Nu’est de var.Daha küçük çaplı ama başarılı bir grup çıkarmış şirketten bahsediliyor bence. Büyükler vermezler asla

Jisoooo

Lütfen bu grup Ateez olsun

WangWang

KQ da gayet iyi neden böyle düşünüyorsunuz?

balrimnyk

“eski Big Hit çalışanlarının yorumlarını okuyunca şoka girdim…Big Hit’e sektörün en kötü şirketi dediler..” ne demek bu ya anlamadım ben

SURMEW-BTS

şirket kovmuştur o yüzden kötüleme vardır bence. ama BIGHIT şirketi çok disiplinli ve aşırı katı kuralları var, bundan da olabilir , sonuçta çalışanlarına iyi maaş veren bir şirket. kötü yorum yapanlar neden ”eski ” çalışanmış düşünmek lazım.

EXOTIC

Eskiden BIGHIT bataklık gibiymiş BTS’den sonra toparlanmış

Lucia

Source Music’i anlarım yakın arkadaşlar ama gerçekten kendi gruplarını çıkarmak varken neden başka grupları bünyene katıyorsun seninde saçma bir şirket olduğu şuan anladım

Cansu

TXT resmen kayboldu yav çocuklar hakkında hiçbir haber yokken böyle yapması saçma

Nick bulmak zor anam

Çocukların şu anda TV’de programları var, ondan önce Amerika’da binlerce kişilik showları vardı. Eğer bu kaybolmaksa Allah herkese böyle kaybolma versin

WangWang

MV çıkarmıyorlar cb yapmıyorlar diye kaybolmuş mu oluyorlar? Hem daha 3 4 ay önce Cat&Dog un promosyonunu yaptılar ne yapsınlar aylık şarkı mı çıkarsınlar? Programları gayet güzel ilerliyor ve takip etmek isteyenin gayet ulaşabileceği bir şekilde ortadalar. Hem Bighit hiçbir zaman sık cb yaptıran bir şirket de olmadı .

EXOTIC

Bana Ateez’in şirketi gibi geliyor grubu ismi dışında bilmiyorum ama yurtdışı pazarında başarılı olduklarını duydum

Esr

Ben nedense monsta X yani starship gibi geldi

Cansu

Benim aklıma nedense hiç starship gelmedi çünkü daha önceden sistar vardı şirkette ve k.will onlar şirketin temelleriydi. Monsta X ve WJSN bu sene daha da popülariteleri arttı bir de Starship’in çoğu hissesi Loen’e ait yani alması için Loen’i satın alması gerekir.

Cansu

Şu an popüler olan bir erkek grubu olarak aklıma Ateez geliyor bir de Minhyun’un dönüşüyle daha da aktifleşen Nu’est. SM,JYP ya da Cube olacağını düşünmüyorum :/

WangWang

SM,JYP ya da Cube düşünen var mı ki? O kadar büyük şirketleri almaları imkansız. Hem Nu’est demişsin de Pledis Cube den iyi bir şirket. İki grubu da Kore’nin en iyi 10 grubunun içinde. O da imkansız.

Cansu

Pledis Cube’den daha mı iyi bence ikisi de bataklık Pristin ve After School’la nasıl ilgilendiğini gördük. Ve Nu’est P101’a katılmasaydı şu an dağılmış olurlardı . Pledis çoğu şirketten daha kötü umarım onu alır.

WangWang

Yönetim olarak demiyorum. Gelir ve başarı olarak Cube den daha iyi bir durumda. Üstelik bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın bence çünkü Pledis Nu’est e bir hata yaptıktan sonra toplamak için çok uğraştı ve aslında gayet ilgilendi çocuklarla. Öyle olmasaydı hangisi sözleşme yenilerdi? Kız gruplarını götüremiyor doğru ama zamanında After School da çok büyük başarı yakalamıştı. Üstelik küçük bir şirket bile değil neden satsın?

Wett

Çok üzgünüm ama bighit’in sizin gibi big 3 olma derdi yok, olmadı, olmayacak. Sizin o big 3 adi altından big 3’den olmayan gruplara yaşattıklarınız ve bu iğrenç big 3 sektör tarzıyla işi yok. Big 3 sizin beyniniz.

SURMEW-BTS

Tek dertleri 3 Büyük Şirketten biri olma ünvanıysa kalsın onlarda bizim böyle bir lakabı ve egoya ihtiyacımız yok çok şükür 😊.
Ama cidden BIGHIT büyüyüp Big 3 olarak anılacak diye baya sinirlenmişler. Dediğiniz gibi bizim böyle bir derdimiz yok, kalsın onlarda bu saçma egoist tanımlama.

Bet

Ateez olur inşAllah
Ateez deki 2 üye BigHit stajeriydi şuanda da baya popülerler ayyy lütfen öyle olsun

softeez

yeosang ve wooyoung bighit’de olmak istemedikleri için ayrıldılar zaten?

softeez

yeosang ve wooyoung bighit’te olmak istemedikleri için ayrıldılar zaten?

INSPIRIT

Başta Monsta X düşündüm ama Starship orta-büyük büyüklükte şirket olduğundan onun olacağını sanmıyorum, başka tek grubuyla popüler olan küçük şirket kim var ki?

Yeni Yazılar