Benzer Yazılar

Big Hit, TXT’nin fandom ismi Tiffany’ninkiyle aynı olduğu için özür diledi

Big Hit, TXT'nin fandom ismi Tiffany'ninkiyle aynı olduğu için özür diledi

HABER: Big Hit temsilcileri TXT-Tiffany hayran kulübü isminin aynı olmasıyla ilgili özür diledi “Yeni bir isim seçeceğiz”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+471, -51] Big Hit her alanda işini iyi yapıyor. Hatalarını düzeltmeyi bildiklerini görmek güzel 👍🏻

2. [+445, -55] Bununla çabucak ilgilendikleri için Big Hit’i tebrik ederim 💜

3. [+357, -38] Her zaman çok temiz bir şekilde sorunlarla ilgileniyorlar

4. [+34, -6] Big Hit hata yaptığı zaman kabul edip hemen çözüyor, ikiyüzlü diğer büyük bir şirket gibi değil ㅋ

5. [+23, -1] İsimler başından beri hiç aynı olmasaydı harika olurdu ama Big Hit’in çabucak ilgilenmesi beni müteşekkir etti. Tiffany’nin fandomu TXT üyelerine karşı kötü duygular beslemiyordu, umarım gelecekte sadece iyi şeyler yaşarlar. Fandom isimleriyle olan bu sorun daha büyük bir kavga haline gelebilirdi, neyse ki hayranlar açıklama istedi~!

6. [+23, -0] Big Hit, sen isim konusunda iyisin, eğlenceli bir şey düşün ㅠㅠ hiç aklıma gelmiyor

7. [+20, -3] Sadece onlara faydası dokunacak şeylerle ilgilenen diğer şirketlerden çok farklılar

8. [+15, -3] Bazen Big Hit beni sinir ediyor ama bu durum gibi çabucak cevap verdikleri zamanlarda değdiğini düşünüyorum ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

9. [+14, -4] Big Hit başarılı çünkü hızlı hareket ediyorlar ve iletişim kurmayı biliyorlar!!!

10. [+12, -3] Hayranları dinlemeleri ve olayın büyümemesi için özür dilemeleri harika..

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+145] Şirketlere değil, gruplara hayranlık yapın. ‘İyi bir itibarı’ olsa bile hiçbir şirkete güvenmem ben, sonuçta tüm şirketler para için yapıyor bunu.

 

Kaynak: Netizenbuzz

34 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SURMEW-BTS

BIGHIT in özür dileyip yeni bi isim seçmeye karar vermesine sevindim. Normalde Tiffany fandom isminin telif hakkını almamış o yüzden BIGHIT bu ismin bi sahibi olduğunu bilmiyormuş ve telif hakkını almış çoktan o yüzden bu teliften vazgeçip açıklama yapmaları biraz uzun sürdü, inşallah TXT ve TXT fanları bu olayda çok üzülmemişlerdir ve yıpranmamışlardır, herşeyde bi hayır vardır, inşallah benzersiz ve güzel bir isim seçerler. Çocuklar Amerika showcaseleri için ülkedne ayrıldı, inşallah Amerika da güzel etkinlikler yapar ve mutlu olurlar, inşallah her zaman sağlıklı, mutlu ve huzurlu olurlar ve güzel anılarla Kore ye dönerler. yabancı yoruma gelirsek, elbette her şirketin ana… Read more »

Öl de ölelim Jessica reis

Biraz geç kaldılar açıkçası ama yine de doğru olanı yaptıkları için teşekkür ederim. Bu durum hem biz Young Onelar için hem de TXT fandomı için zor bir durumdu. Kızlarıma ve bizlere saygısızlık yapmayan bütün TXT fandomı üyelerine teşekkür ederim. Bizden saygısızlık yapanlar adına da özür dilerim. İnşallah tez zamanda güzel bir isme kavuşursunuz. SNSD’yi tanımıyormuş gibi yapıp kendini komik duruma düşürenlere de Allah’tan akıl fikir diliyorum.

Raven

Geç açıkladılar dedik diye eksi yemişiz h.o ŞÇFŞWASİGRD

Öl de ölelim Jessica reis

Amaan it ürür kervan yürür demişler jsvsjs

Nick bulmak zor anam

Aslında erken bile davrandılar çünkü ortada telif hakları satın alınmış bir isimden vazgeçme durumu var.

Öl de ölelim Jessica reis

Bu yüzden iyice araştırmak gerekiyor. Ama bu çocukların talihsizliği herhalde, Tiffany’nin fandom adı ilk değil çünkü. VIXX’in fandom adı Starlight da daha önce TXT için düşünüldü. Çok detaylı çalışmalar yapılmamış sanki…

İsimsiz

Starlight şirket tarafından öne sürülen bir isim değildi. Fanların kendi arasında (o da çok az bir kesimin) yaptığı muhabbetlerde bu isim öne sürüldü ki fanlar sürekli olarak isimler öne sürüyor zaten. Starlight konusu çok da ciddi, üzerinde durulan bir isim bile değildi. Daha sonra bu ismin kullanıldığı öğrenildi zaten. Şirketin young one için araştırmayı telif haklarına bakarak yaptığını düşünüyoruz. Bighit Telif haklarına bakmadan hiç bir iş yapmıyor bu konuda da araştırma yapmıştır. Keşke ismi açıklamadan önce tiffany nin konser videosunu görselerdi ama o da çok küçük bir ihtimal. Neyse olacağı varmış olmuş yapacak bir şey yok

Dionysus

Merak ettiğim tek şey Txt gündeme sokulan hırsızlık suçlaması yapan tagı gördü mü acaba. Hoş gündeme giren bir tagı görmemek de mümkün değil ama. Keşke fanlar olayın aslı astarı ne bilmeden daha 2 aylık bir grubu “hırsızlık” gibi ağır bir ithamla suçlamasalardı. (Bu olayda olgun davranan soneler ve young oneları kastedmiyorum. Sözüm gündeme tag sokacak ve 2 aylık gruba ağır laflar ederek saldıracak kadar gözü dönenlere) Bu olayda txtyi ve fandomu olgun davranışından dolayı tebrik ediyorum. Profesyonelliğin, sektörde yıllarca çalışmaya bağlı olmadığını göstermiş oldular. Bighitin açıklaması geç oldu diyenler için de söyleyeyim bighit – fanlara verdiği değerin bir göstergesi olarak-… Read more »

Ydrcns***

Yabancı hayranın alnından öpüyorum chu~~

Raven

Bu olay bayadır konuşuluor, birazcık geç olmadı mı?? neyse geç olsun güç olmasın

Mel

Tiffany ismin telif hakkını almadığı için big hit almış ve buna belirli bir maddi yatırım yapılmıştır yani muhtemelen hukuki süreçlerden ötürü on gün kadar sürdü, yine de çok geç kalındığını düşünmüyorum 🙂

Raven

en azından düzeltince değil de, farkına vardık düzelteceğiz diye bir açıklamadan bahsediyorum ben yoksa ben de biliyorum değişimin uzun süreceğini

Mel

İlgileniyoruz, araştıracağız vs. bu tarzda açıklamalarda bulunan şirketler genellikle sonucunda hiçbir şey yapmıyor son gördüğümüz fuhuş, vergi kaçakçılığı gibi önemli konularda bile. Bilgilendirmeden ziyade icraat önemli benim için ve olayın isim açıklanıp kargaşa çıkıp halledilip açıklanması on gün sürdü, bunun gayet hızlı olduğunu düşünmüyor musunuz siz de?

Fearless

Bighit cidden işini en temiz yapan şirketlerden biri bu kadar hızlı geri dönüş yapmaları çok iyi🤗Tiffany’in son yaptığı haraket biraz sinirime dokundu yalnız ama olayın böyle kapanmasına sevindim.

Raven

Geri dönüş mü? Ben albümdeki şarkıya klip çektiler diye biliyorum

SURMEW-BTS

TXT nin geri dönüş yaptığını söylemedi. ”geri dönüş” derken hayranların fandom ismiyle ilgili bildirdikleri soruna BIGHIT in ”geri dönüş yaparak cevap vermesi” demek istedi. geri dönüş demek, soruya cevap vermek demek. yani sen birine bi şey dersin o da sana bi şey der bu ”geri dönüş” tür.

Raven

Ha tamam ben geri dönüşü comeback olarak algılamışım pardon

SURMEW-BTS

Olur öyle şeyler 😊 sorun değil 💜

Fearless

Adıma açıklamada bulunduğunuz için teşekkür ederim 🤗 Malum ramazanın ilk günü ben anca tıkınmayı bitirdim😂

SURMEW-BTS

Rica ederim 🙂 ALLAHIM orucunuzu kabul etsin inşallah.

Fearless

Teşekkür ederim🤗

Nick bulmak zor anam

Tiffany ne yaptı ki?

Fearless

Telifi kendisinde olmamasına rağmen TXT fandom ismini açıkladıktan sonra #YoungOnes hashtagiyle bir twet attı.Bu bi nevi masum görünen ama asla masum olmayan bir kışkırtma hareketidir fanlarını çok güzel gazladi ben öyle düşünüyorum.Keşke ismin telif hakkını önceden alasaydı ben TXT olayına kadar Tiffany’in kendine özgü bir fandom adı olduğunu bile bilmiyordum 🙄

KPOP

aynen bende bu olayla öğrendim, cidden üzücü bi durum.

Melodysdiary

Tiffany’nin yaptığında kötü niyetli bir hareket degildi. Bence sadece fan adını korumak istedi, bir hatırlatma twitiydi. Tiffany’nin fan adı olmadığını iddia edenler vardı. Big Hit güçlü ve büyük bir kitleye hitap ediyor. Tiffany’nin sessiz kalması kendi hayranlarına saygısızlık olurdu.

GizliÖzne

Şimdiye kadar bir kere bile twitterdan fan ismini paylaşmayıp bu olayla paylaşınca çok da iyi niyetli gelmedi. Bu olayı şirket ile çözebilirdi. SNSD fanlarının daha çaylak bir gruba demediği kalmadı. Bir de bugün trendlere terbiyesizce bir tag soktular. Ek olarak bunu fırsat bilip BTS’e saldıran olgun!? fanlar da oldu. Ne diyelim karma elbet döner.

Dionysus

Ama attığı twit sonrası galeyana gelen hayranların “hırsız txt” minvalinde bir tagı gündeme sokmalarına neden oldu. Fan adını korumak elbette hakkı ama twit atmak yerine kendisi veya şirketi bighit ile iletişime geçse daha olunca ve daha profesyonelce olurdu. Yıllardır bu sektörün içinde olan biri, yıllardır fandom kültürünü, fanları tanıyan biri attığı bu twit sonrası fanların nasıl davranacağını, olayın nerelere çekileceğini elbette tahmin edebilirdi ki iki aylık bir grup nasıl davranması gerektiğini biliyorsa Tiffany hayli hayli biliyordur. Gerek tiffany gerek onun şirketi attığı twitlerle sanki bighit bilerek fan ismini elinden almış da bir daha vermem demiş gibi hareket ettiler. Yapılması gereken… Read more »

Fearless

Tiffany bu sektörün kıdemlilerinden biri atacağı twitin sonunu az çok tahmin etmiştir.Daha 2 aylık fanları yeni yeni oluşan bir grubun üstüne 10 yılını devirmiş temeli oturmuş bir fandomla gitti.Bunun daha profesyonelce çözüle bileceğini sende biliyorsun.Hem madem onun fanlarına taktığı bir isimmiş madem bu kadar degerliymiş zamanında telif haklarını alsaydı Bighit eğer bunu bilseydi zaten o ismi almazdı bence Tiffany’in yaptığı tamamen çocukça bir haraket “hırsızTXT” hashtagi sence güzel bir şey mi?Hemde hiç suçları yokken.

May

Boş bomboş bir yanıt vermişim beni görmezden gelin

KINGBANG

Abi biri şu adama isim konusunda yol yordam göstersin. Çıkardığı gruplarla verdiği isimler arasında dağlar var. Gruba bakıyosun efsane isme bakıyosun asla ilgi çeken bir isim değil.

Ela

BigHit konuyla ilgilendiği için harika olmuş ancak bunu başka bir grup yapsa böyle olumlu tepki alır mıydı merak ediyorum

Mel

Öncelikle merhaba, açıkçası Tiffany bu ismi şimdiye kadar resmi olarak hiç kullanmamıştı, telif haklarını bile almamış fakat txt fandom ismi olarak açıklandıktan sonra bu hashtag ile tweet atarak fanlarını atağa geçirdi. Bunca yıldır sektörde olan yeteneğiyle adından söz ettiren bu kadar başarılı bir sanatçıdan böyle bir reaksiyon beklemiyordum açıkçası. Bu sebeple txt hiç suçu yokken baya nefret aldı. Zannımca olumlu tepki hızlı geri dönütten dolayı oldu (fandomdan değilseniz olaylara uzaksınızdır diye açıklamak istedim 🙂 )

,,,

Tabii ki isini dogru yapan herkes olumlu tepki alir

KPOP

yemin ediyorum bi bitmediniz .”başka grup olsa nefret alırdı ”demekten, şirket ve TXT bu süreçte nefret aldı baya merak etmeyin sevinebilirsiniz, nefret aldılar…. bi sanatçı haberinde o sanatçı diğerleri gibi ”nefret” almadı diye düşünüp mutlu olmak, onlar adına sevinmek varken ama x x nefret alıyor diyerek siz nefret yorumu yapmış oluyorsunuz. ayrıca grubun bi şey de yaptığı yok, şirket grup için bi fandom adı düşündü ve Tiffany de kendi fandom adının telifini almadığı ve yeni isim olduğu için şirket kullanılmayan bi isim sandı… Tiffany nin çıkıncada değiştirme karar aldı, bu kadar zaten nefret edilecek bi şey değil, hiçbir şirket ya… Read more »

Yeni Yazılar