Bir sasaeng, 97-Line idolleri videoya aldı, kullandıkları kağıt bardakları çaldı

59

Jungkook, Cha Eun Woo ve Jaehyun’u özel yemekleri sırasında videoya alıp kullandıkları kağıt bardakları çalmakla övünen yabancı sasaeng hayran

 

BTS Jungkook’un yabancı bir sasaeng hayranı, idole karşı aşırı ve saldırgan davranışları nedeniyle yakın zamanda ateş altında kaldı. Buna, rızası olmadan onu videoya almak ve kullandığı kağıt bardağı almakta dahil.

Hayranın eylemleri, Instagram hesabında bir video yayınladığında ortaya çıktı. Video, hayranların ’97-line’ın üç tanınmış erkek grubu idolüyle karşılaşmasını gösteriyordu: BTS’den Jungkook, ASTRO’dan Cha Eun Woo ve NCT’den Jaehyun. Karşılaşma, idollerin Güney Kore’nin Seul Apgujeong’undaki bir barda sıradan bir buluşma sırasında meydana geldi.

Hayranları olan kadın onları hemen tanıdı ve kamerasını açtı. Videoda görüldüğü gibi küstahça imza istedi ve bu durum K-pop yıldızlarını açıkça rahatsız etti. Ayrılmadığında Jaehyun saygıyla ondan onlara biraz mahremiyet vermesini “Üzgünüm ama şu anda kendi zamanımızı (yemeğimizi) geçiriyoruz.” diyerek istedi.

 

Ne yazık ki hayran onların isteklerini göz ardı etti ve idol masalarından uzaklaştıktan sonra bile gizlice idolleri videoya almaya devam etti. Daha çok kaşları kaldıran ise şu hareketiydi; masalarından Jungkook ve Cha Eun Woo’nun kullandığı kağıt bardağı kaptı. Cesaretle bunu sosyal medyada sergiledi ve eylemiyle övündü.

Hayran daha sonra tüm olayı kendi Instagram hesabında anlattı ve 10 saniye boyunca Jungkook ile şarkı söylediğini belirtti. Ancak bu davranışı nedeniyle diğer hayranlarından büyük tepki gördü. Müdahaleci davranışını eleştiren yorumlar yağdı, “Bu inanılmaz derecede saygısızca”, “Onların mahremiyetine hiç saygınız yok mu?” ve “Kamerayla yaklaşmak zaten sınırı aşmaktı.”

Sonunda eleştirilere yanıt olarak hesabını sildi.

Bu Jungkook’un sinir bozucu sasaeng hayranlarıyla ilk karşılaşması değildi. Daha önce de birçok kez rahatsızlığını dile getirmişti. Las Vegas’ta bir konser için Amerika Birleşik Devletleri’nde kaldığı süre boyunca, aldığı tehdit çağrılarını kamuoyuyla paylaşarak korkusunu ve hayal kırıklığını dile getirdi. Ayrıca, izni olmadan evine yiyecek teslimatı yapan hayranlarını da güçlü bir şekilde uyardı ve bu tür kabul edilemez davranışlara karşı sert bir tepki sözü verdi. Deneyimleri, sanatçıların mahremiyetine saygı duymanın önemini artırıyor ve yıldızlığın karanlık tarafını aydınlatıyor.

 

 

 

cr: allkpop

Önceki İçerikYG Entertainment Yang Hyun Suk Ceza Aldı
Sonraki İçerikBTS Jin askerde nasıl?
Subscribe
Bildir
guest
59 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments