Benzer Yazılar

Black Pink ‘How You Like That’ ile listeleri domine etti

Black Pink 'How You Like That' ile listeleri domine etti

Klip 5 saat içinde 20 milyon izlenmeye ulaştı, Black Pink’in en kısa sürede en çok izlenen klibi oldu ve Youtube tarihindeki en büyük ilk gösterim oldu.

Şarkı 56 ülkede iTunes listelerinde 1 numaraydı

Melon’a 1. sıradan girdi ve çatıya vurdu (cr: Knetizen)

HABER: Black Pink Kore listelerine 1 numaradan giriş yaptı -> dünya genelindeki iTunes listelerinde 1 numara… klip izlemeleri patlama yaptı

KAYNAK: OSEN via Nate

1. [+447, -108] Şarkılarının hepsi birbirine benziyor. 2NE1 ve Big Bang tarzının karışımı gibi; Teddy bu gidişle 30 yıl içinde aynı şarkıları tekrar yapacak

2. [+351, -76] Neden tüm şarkıları birbirine benziyor??? Ddu-du ddu-du’, ‘Kill This Love’, bu şarkı… Rose’nin sesi harika ama. Belki de tüm şarkıları Teddy yaptığı içindir…

3. [+284, -65] Bence şarkının son kısmı Big Bang’in ‘Bang Bang Bang’ şarkısına çok benziyor. Şarkıları güzel ama Teddy’nin hep aynı tarzda şarkı yaptığını fark etmemek zor.

4. [+56, -34] Hm, bir önceki şarkılarının tekrarı gibi. Sona doğru şarkının hızlanması ve konseptin değişmesi sıktı artık.

5. [+36, -19] Böyle bir konsepte sahip başka bir kız grubu yok. Jisoo’yu bilemem ama diğer üyelerin vokal tonları süper.

6. [+33, -11] Teddy’nin şarkılarından çok sıkıldım artık, dinlemeye katlanamıyorum ㅠㅠ

7. [+32, -11] Şarkı hoşuma gitmedi

8. [+27, -6] Yurtdışında, özellikle Amerika’da başarılı olmak istiyorsanız masum ve kırılgan konsept yapamazsınız. Asla orada tutmuyor. Bu yüzden Black Pink yurtdışında popüler olan nadir gruplardan biri.

9. [+22, -33] Şarkıya bayıldım

10. [+20, -4] Diğer kız gruplarından farklılar. Kliplerine ve kıyafetlerine çok para harcayan bir sürü grup var, ama hiçbiri Black Pink gibi ilgi çekemiyor. Black Pink’in medya oyunu yapması çok eleştiri alıyor, ama medya oyunu yapınca bile flop olan gruplar var. Bu grup YG’de olmasa da başarılı olurdu. Üye kombinasyonu süper.

11. [+20, -11] Twice hayranıyım ama Black Pink klibi süperdi. Şarkı beklendiği gibi Teddy tarzı, ama Jennie’nin bu saçı bu kadar iyi kaldırmasına inanamadım

12. [+20, -12] Kore’de nefret alıyorlar ama yine de 1 numaralı kız grubu onlar değil mi?? Erkek ve kız gruplarında 2 numaralar?? Çünkü BTS tüm dünyada 1 numara. Bekleyip ilk hafta satışları nasıl olacak görün.

13. [+19, -6] Yurtdışında yaşıyorum ve Adidas reklamlarıyla birlikte albüm reklamını LED’lerde görüyorum. Yurtdışında başarılı gibi duruyorlar. Dışarı çıkınca yüzlerini görmek beni evimde gibi hissettiriyor ㅋㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+351] Hayal kırıklığına uğradım ben. Bir yıl boyunca yeni müzik çıkarmadıktan sonra bu şarkı biraz hayal kırıklığı oldu. Teaserlar beklentileri çok yükseltti, çok zaman harcamışlar gibiydi ama yine DDDD ve Kill This Love formülüyle yapılmış bir şarkı geldi. Neyse ki bir pre-single sadece. Asıl geri dönüş şarkısı ve albümün diğer şarkıları için lütfen farklı bir şey verin bize.

 

Kaynak: Netizenbuzz

115 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Candy

Yg hiç riske atmayı sevmiyor, Teddy kpop formüllerini çok iyi biliyor ve yıllardır onun üstünden gidiyor ama biraz değişik prodüktörlerin zararı olmaz bence farklı bir renk gelir.Ama ben şarkıyı ve Mv çok beğendim çok başarılıydı bence

Muziksever & Blackpink sever

Dinledikçe daha çok seviyorum. Sugar candy mv çıkacak deniliyor bakalım olacak mı? Kızlar eylüle kadar yoğun tempoda olacak gibiler (bence kızlar da biz de bunu istiyoruz) Albümün ana şarkısı kesinlikle çok daha iyi olacak 🙂
Dansları da çok güzel ve Jimmy Fallon’da muhtesemlerdi.

Muziksever & Blackpink sever

Fjfjjdjd evet sour candy. Niye sugar yazdım bilmiyorum

Lololol

Sevmeyenlere tabiki saygı duyarim ama sarkı tam benim tarzim ciktigindan beri durmadan dinliyorum

6894

İlk teaserlar yayınlandığında çok daha farklı ve daha sert şeyler bekliyordum. Hatta hayranlar bir sürü farklı teori üretmişlerdi, onları okudukça fazla beklentiye girdim lakin beklentimin fazlaca altındaydı ama kötü de değildi. Diğer şarkıları gibi dinlettikçe dinlettirmedi. Vokaller ve giysilere bayıldım, Lisa’nın rap partı da iyiydi.

Eth

Hiphop bu ve presingle demişlerdi zaten..

6894

Presingle ve hiphop olduğunun ben de biliyorum ki zaten olmadığını da söylemedim? Sadece ilk teaserlara dayanarak daha da sert bir şey bekliyordum. Dile getirdiğim buydu.

Eth

Daha sert bir sey olsa emin ol bu sefer de ee yine ayni aynisi, ktlden ne farki vardi derler..ki bu benzemiyor ktlye ona rağmen ayni diyorlar daha sert bir sey gelse eleştirileri görebiliyorum şimdiden

Parkseojoon

Tamamen katılıyorum yorumlara

Eth

Koreliler de nasıl bepenmiyor ki soribada hariç listelerde 1 şuan..bu tipik başarı gelip çekemeyince b.k atayım sendromudur ..devam bir gün kabul edeceksiniz nasıl olsa

:D?

Albümde lütfen PWF ve Whistle gibi bir şarkıyla dönsünler. Şarkıları sıkıcı olmaya başladı artık. VE LÜTFEN ARTIK JISOOYA BİRAZ DAHA FAZLA PART VERİN. Kadınımın sesini biraz daha fazla duymak istiyorum.

ROSEANNE

madem bu kadar aynı olduğunu düşünüyorsunuz ne diye hala daha şarkıyı 1 numaradan indirmiyorsunuz… deli gibi dinleyip sonra da “şörkö höp öynö” demenizi anlamıyorum gerçekten.hayır bir de kızlar yılda bir defa cb yapıyorlar.bu sert imajı anca 3 -4 yılda tüketmeleri çok normal. diğer gruplar 1 yılda 3-4 cb yaptıkları için 1 yıl içinde konseptlerini tüketiyorlar zaten. bir de işin komik kısmı kpop çok özgün müzik çıkarıyormuş da BP bunun aşırı altında kalmış gibi üsten yorumlarınız. hele bu jenerasyonda BP, BTS, TWICE, RED VELVET, EXO dışında sektör zaten bu saydığım grupların tekrarı.yeni çıkan çaylaklar klip, kıyafet gibi birçok şeyi bu gruplara… Read more »

Hgs

başarı haberi gelince hemen dönmüş yorumlar yine..sjshsh siz bilirsiniz eninde sonunda kabul edeceksiniz nasıl olsa

Last edited 2 yıl önce by Hgs
Gamze

İlk defa bir şarkıları benim tarzım değil Blink değilim ama bside şarkılarına kadar neredeyse ezbere biliyorum eşlik edebiliyorum Bu kızların ne kadar ilgi çekici yetenekli ve başarılı olduğunu gösterir Kızlar YG de olduğu için hep bunlar. YG erkek kız olarak ayrım yapıyor ama kızlar arasında bile yapıyor ben açıkça bunu görebiliyorum. Jennie ve rose besteleme ve şarkı sözü yazımında bulunabilirler ama yok işte yg nin saçmalıkları… yurtdışı röportajlarının birinde albüme olan katkıları sorulmuştu kızlar tek kelime edemedi o kadar rahatsız oldular ki ben de oldum Hayır yani sen yg sin en iyi sömürmeyi bilirsin Kızların yeteneklerinden nasıl faydalanmıyor anlamıyorum belki… Read more »

Deniz

Henüz you tube izlenmeleri silmedi bir kaç gün içinde bot hesapları silecek öyle belli olacak ama benim düşüncem kırmışlardır

Deniz

Yok kız daha silmedi diye biliyorum ben

Muziksever & Blackpink sever

Bugün 95 milyondan 91e düşürdüler. Bence silinmiş hali bu ve evet cidden ilk saatlerde hiç izlenme artmıyordu.
Ayrıca Bts ve Blackpink mvlerine yapılan spam yorumları neydi ya? Ikisinde de aynı yorumlar. İlk dakikalarda anlamadım bile ne olduğunu.

Last edited 2 yıl önce by Muziksever & Blackpink sever
Deniz

Ha düşürdüler mi , bilmiyordum . Benim bildiğim ilk 24 saatte silinmediği ve böyle 82 milyon izlendikleri .

Birisi

Katılıyorum ana rapper rap yapmıyor deyip pozisyondan vurmaya çalışıyorlar madem öyle lider vokal ana vokalle eşit soylemis bunu da konuşsunlar ana dansçı dans break almayı bırak arkada dans ediyor hadi Rose lider dansçı anlıyorum ama Jennie’nin dans pozisyonu bile yok yani tabii ki rap yapsın ama tek haksızlık Jennie’ye gibi davranıp üç maymunu oynuyorlar bide Lisa’yı linçliyorlar şaka gibi sanki Jennie Jisoo’nun aiyl ve Lisa’nın 4d da arkaya atılması gibi bir şey yaşamış hayret.

koniçiva

Fandom beğenmemiş falan. Kim uyduruyor bunları? Fandom bayıldı şarkıya. Solo stanleri görmezden geliyorum. Sadece kpoptaki diğer fandomlar eleştirmeye çalışıyor saçma sapan şeyler dönüyor. Kill This Love’da da böyle olmuştu ama nedense herkes dinliyordu 😏 Komik duruma düşüyorsunuz.
Her grubun bir tarzı vardır. Blackpink’in tarzı ise bu. Gelip twice gibi bir konseptle dönseler mutlu olmazdım. Şarkı gayet akıcı ve ağzıma dolanıyor. Ritmi çok hoş. Beğenmeyen insanların yani aynı kişilerin üşenmeden her bp postuna BEĞENMEDİM AYNI TARZ KÖTÜ gibi yorumlarına şahit oluyorum xjxldjxxkxdoo eğleniyorum gerçekten. Üşenmiyorsunuzda 🙃 demek ki bp üşenmeyeceğiniz bir popülariteye sahip.

JenBellaShakespare

Benim hoşuma gitti ama klip 4d’yi anımsattı, şarkılarda 4d ve bsideların karışımı gibiydi, çok mükemmel bir şarkı değildi ama yine de hoştu, dinletiyor kendini.

Last edited 2 yıl önce by JenBellaShakespare
Pass

Aynen👏👏

Ozgee

Bencede artik cok fazla tekrara düştüler. Çok büyük beklenti içindeydim fakat hayal kırıklığı oldu. Bu kadar yüksek izlenme sayisi normal,tutulan bir grup ve şarki çok merak edildi fakat iki büyük grubun aynı gün mv yayınlaması bu durumu alevlendirdi diye düşünüyorum. Ben çok daha etkili dans performansı ve şarki bekliyordum. Çünkü teoriler çok beklentiyi arttırdı. Klasik bp şarkısı abartılcak bi yani yoktu bence.

Last edited 2 yıl önce by Ozgee
Getalifelooser

Ay benim gibi düşünenler yok sanıyordum ama olduğunu görünce rahatladım. 4 saat falan önce instagramda gayet seviyeli bir eleştiri yaptım ve herkes birden saldırmaya başladı, anneme küfür etmeleriyle bitti. Cİdden genel k-pop fanlarının geneli hayatsız gibi yaşıyor ya bunu anladım. Açıkcası teaserlar ile çok iyi bir şey beklemiştim ama şarkı tam bir hayal kırıklığı oldu. Tüm şarkıları cidden birbirinin tekrarı gibi Jennie ile yavaş bir giriş, ortada Lisanın rapi,sonda hareketli bir kısım ve şarkı bitiyor. Açıkçası klipteki tavırları da çok itici geldi bana.Her kliplerinde olduğu gibi küçük dağları ben yarattım havası ve aynı kötü kız halleri. Tamamen Amerika’nın beğenisi için… Read more »

Heartthrob

Bu yorumu alnıma yazıp ölmek istiyorum

Getalifelooser

❤️❤️❤️

Spam yiyen SEN

Dünya üzerinde yapabileceğin en büyük hatayı yapmışsın. YÜCE ŞAHIMIZ PADİŞAHIMIZ KÜÇÜK DAĞLAR NE! BÜYÜK DAĞLARI YARATAN VE KPOP’I DA YANINDA BONUS OLARAK YARATAN EFENDİMİSSSS KIYMETLİMİSSS BLACKPINKİMİZE haşa tövbe estağfurullah eleştiride bulunma cüretinde bulunmuşsun. Daha ne olsun. YA BEĞENECEKSİN YA LİNÇLENECEKSİN! AĞALAR, DERHAL LİNÇLENEEE! *Neyse, ironi bi yana bro bunlar kadar toksik bir fandom daha oluşmadı dünya üzerinde. Kendi aralarında bile birbirlerini yiyorlar. Biri bp’e laf mı etti ıp adresini bulup ev adresini ve aile fertlerini ifşa eden ve gerçek hayatta taciz eden leş bir fandom bunlar. Bu kızın 58k takipçisi var. Biri de çıkıp dememiş böyle bir şahsı nasıl takip… Read more »

Getalifelooser

Bastım valla kahkahaları 😂😂😂
Cidden manyak bunlar ya ev adresi bulmak nedir. Hayatımda bundan daha leş insanlar görmedim umarım en kısa zamanda hak ettiklerini bulurlar ki biz de yasal işlem başlatacağız zaten bu aptallar için. Yorumda da yazdım zaten anneme bana öyle küfürler öyle hakaretler ettiler ki inanamıyorum hala. Neyse en azından hala aklı başında insanlara rastlamak güzel. Güldürdün beni ya teşekkür ederim ❤️❤️❤️

Last edited 2 yıl önce by Getalifelooser
SGJK

Müzik cahili insanlar artık ktl ve 4dye benziyor saçmalığını kesebilir mi ? Geçen sene de ktlye bvk atıyordunuz bir yavaş be dinlemiyorsanız dinlemeyin..

Luvi

Görende diğer üyeler 5-10 saniye söylüyo geri kalanı Jennie söylüyo sanar ahaksksjhajaks Bi şarkıda biri diğerlerine göre daha fazla söyler başka şarkıda bir diğeri daha fazla söyler bunu kullanıp kullanıp durmayın her grup böyle zaten. İlla herkese eşit saniye mi versinler😂

comment image

Last edited 2 yıl önce by Luvi
lomlari

bu line videosu yanlis

Nur 🌼

Jimmy Fallon’un programında kızları izleyince şarkıyı daha çok beğendim. Sanki klip ve şarkı birbiriyle uyuşmuyor gibi.

exotwicevelvet

Şarkıya gerçekten bayıldım ama bütün şarkılarının birbirine yapısal olarak çok benzediği bi gerçek. Yine de 2 gündür sürekli dinliyorum blackpink’in cazibesi 💓

Merve Nisa Sakarya

Kliplerine ve kıyafetlerine çok para harcayan bir sürü grup mu var valla kız grupları arasında kıyafet ve MV konusunda en şanslı grup net blackpink twice a red velvete verilen MV ler kıyafetler hiç verilmedi bence bir sürü grup yok YG mal olabilir sevmediğim yönüde çok ama blackpink e sunduklarının yarısını sunmuyor diğer şirketler kız gruplarına bu konuda net olalım TEDDY BEYİN BİR TARZI VAR BENZEYEBİLİR ŞARKILARI HANİ BİR TARZI VAR YA ADAMIN ressam bir resim yaptığında bu da vinci dersin bi tarzı vardır ritim söz değişir ama tarzı aynı ha bayıldım mı bayılmadım ben ama tarz aynı diye laf etmekte… Read more »

Deniz

Bir tek ben 3 şarkının da birbirinden farklı olduğu kanaatindeyim sanırım , gerçekten bana göre alakaları yok . Ya herkes bir lafı duymuş ve onun peşinden gidiyor ya ben müzikten anlamıyorum

Muziksever & Blackpink sever

https://youtu.be/yBZKk-cCv64
Jimmy Fallon izleyiin kızlarımız muhteşem 🥰

Aaa

Bilink değilim ama şu 2 günde Edm parçayla hip hop parçaya aynı diyip duruyor insanlar.
Benzer tek şey vibe oda şarkıcının tarzı bu olduğu için.
Ayrıca altyapı kıyaslıycaksak bunun altyapısı kill this loveden daha iyi hatta 4D nin orjinalide okadar iyi değil remixi daha iyi.
He birde millet lisanın rapini beğenince insanlar rap tarzı hep aynı demeye başladı KTL ın aynısı falan dediler sırf bu yüzden dönüp tekrar dinledim. Alakası yok rap tarzının.

Last edited 2 yıl önce by Aaa
aley

hiç beğenmeyeceğimi düşünüyodum ama bi dinledim bütün gün how you like that diye gezdim süper olmuş

Laylaylom

Şarkıları hep aynı kişi tarafından yapıldığı için benziyor olabilir mi sadece soruyorum 😆

Rien

O zaman hep aynı kişi yapmasa mi soruyorum sadece 😊

Deniz

YG’nin Teddy sevdası Mecnunla yarışır , biz de farklı isimlerle çalışmalarını istiyoruz ama …

cherry

sarki yetersiz 1 yil bekledik

Eth

Yetersiz mi bu presingle ve gayet güzel bir parça..hiphop beğenmeyebilirsin ama tekil konuş biz memnunuz

sour

Selamlar, birkaç haber önce sordum ama kimse görmemiş o yüzden aynı soruyu tekrar soruyorum:) geçen yıl hwasa cb yaparken çok konuşuldu şimdi albüm geliyor teaser yayımlanıyo ama haber yok . eleştirileri falan çok merak ediyorum. orjinal sitelerde vardır belki . bana orjinal netizen siteleri önerir misiniz bilmiyorum da

Loura

Knetizen diye bir site var ama İngilizce

Last edited 2 yıl önce by Loura
sour

Hahaha bunu eksileyenlere soruyorum neden ?

BLACKPİNK FAN

Neden bu kadar haklısın..?

MisaMisa

Bu stream olayı falan çok saçma

BlinkBlink

Gelen yorumlar hakaret içerikli olmadığı sürece herkes fikrini belirtmekte özgürdür. Ve bu tarz yorumları kabul etmek zorundasınız, bu sizi daha olgun birisi yapar emin olun. Şarkı beklenenin altında geldi. Umarım diğer şarkıları daha iyi olur. Idoller manken değil. Güzel olmalarına güzeller ama önemli olan şarkı…

lomlari

ask instagram yorumlarina baktim genel olarak sadece we want main rapper jennie yorumu var daha ileriye gideni cok gormedim ama adamin yaptigi hicbi sarkida jennie rap yapmio ktl da rap yapmadigi icin hylt de baya umitliydik bu yuzden bende sinirlendim bu arada sarki line siralamasi lisa rosie jennie jisoo die gidio

evet bacım

şunu ne zaman anlayacaksınız, rekor kırmak başarıdır ama beğenildiği anlamına gelmez. ben beğenmememe rağmen meraktan 3 kez dinledim benim gibi meraktan dinleyip beğenmeyen çok var.

NeNe

Eğer asıl şarkı da bu şekilde düz ve öncekiler gibi aynı konseptte olursa kızlar ciddi anlamda nefret alacaklar.
Klipler deseniz onlarda aynı.
Ve kabul edelim beklentileri karşılamadı özellikle genel kitle ve fandomun ciddi bir kısmı beğenmedi…
Kızlar farklı şeyleri kaldırabilecek durumdalar ama sırf tuttu diye aynı şey üzerinden gitmeleri tuhaf oluyor.

Deniz

Kanka hangi reaction videosunu izlesem bayıldılar , dün baya takip ettim kpopla ilgilenmeyip şarkıyı seven bir sürü insan vardı yani genel kitle gayet beğendi .

NeNe

Reaction videoları izleyen birisi değilim genel olarak sosyal medya ya da benzeri yerlerin yorumlardan benim gördüklerimde bunlardı.Tabi ki farklı görüşler olabilir.Biz de farklı kişileri gördük muhtemelen.😊

Deniz

Ben dün bir adet hayatsızdım ve her şeyi takip ettim o yüzden böyle dedim . Türkler , yabancılar , kpop dinlemeyen Koreliler hepsi beğenmişti .

MisaMisa

Reaction vidyolarina inanmiyosun di mi

koniçiva

Fandomdayım fandom gayet beğendi???? 😂😂😂😂😂😂😂

Candy

Genel kitle ve fandomun bu dediğinden haberi yok knk

Alice

Blackpink zaten ne yapsa nefret alıyor. Şarkıların altyapıları aynı mı ki tuttu diye aynı şey üzerinden gidiyor diyorsunuz? Fandomda olup beğenmeyeler elbette ki olabilir, herkes her şeyi beğenmek zorunda değil ancak “ciddi bir kısım” olduğunu nereden çıkardın? Genel kitle için konuşmuşsun maximum 400 like alan nate postuna değil de kore’deki ve yurtdışındaki listelere bakmanı tavsiye ederim.

Suna

Bir şey diyeceğim bir insan şarkıları aynı diye niye bir gruptan nefret eder ki? Ve bu size mantıklı mı geliyor?

pony

ilk olarak bu pre release singledı zaten . bp fanı olarak söylüyorum. beklentimi çok fena karşıladı. şikayet edenler genelde jennie nin rap partı almamasından kaynaklı şikayet ediyorlardı şarkı kötü olduğu için değil. ben dinlemeden duramıyorum abi çok fena kjbswxkjxwdcxwd

Sena

Yani bu ön gösterim şarkısı olduğu için tek umudum baş şarkı ve album içeriği olucak. Umarım farkı bir tarz yaparlar millet bp tekrara düşmüyo diyor ama bence düşüyolar yani bu şarkıda örnek

billy

Şarkı güzel olmasına rağmen kendini dinletmiyor. Çünkü Lisa’nın “badabim badabum” tarzı geçişleri bile bütün BP şarkılarında aynı. Klip gerçekten güzel, sesler harika, Jisoo’nun yüksek notaları bile var, ki kendini çok geliştirmiş. Teddy’nin tarz obsesifliğinin BP’in potansiyel israfına yol açmasından bıktım artık. Rose’ye solo albüm verin kendi bestelerini söylesin daha makbule geçer. YG cevher bulmakta çok iyi ama her seferinde onları aptal gibi harcıyor.

Suna

Evet şarkı öncekilere benziyor ama bu yine de çok kaliteli ritimleri olduğu ve muhteşem bir harmoniye sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ben de tarz olarak farklı şeyler denemelerini istiyorum şu an ama şarkıları sektördeki çoğu gruba kıyasla o kadar kaliteli ki aynı türde 10 şarkı verseler dinlerim. Sadece nakarat ehh işte dedirtiyor. Geri kalan kısımlar parçalıyor sektörü.

Suna

+

Last edited 2 yıl önce by Sunaa
Jean-Baptiste

BP’nin en son zor dansı boombayah değil miydi? 🙄

Suna

Ki kendini tekrar etmeyen, her şarkıda farklı tarzlar deneyen grup sayısı 3’ü geçmez. Ve herkes sadece Blackpink böylemiş gibi konuşuyor ama tekmeleri, yumrukları, şeker kız candy ve elektronik müziklerleri yaparak sürekli kendini yineleyen gruplar iki klip rengi değiştirince çok farklı şeyler yapılmış gibi konuşuluyor. Çok saçma. Tek isteğim sevmeyen çıksın abi kasıyor. Sırf bu gönderilerde bile 250+ yorum olması kızların ne kadar popüler olduğunun kanıtı.

Last edited 2 yıl önce by Sunaa
Suna

Lan ben BP fanıyım bana niye eksi bastınız kötü bir şey demedim?

Rien

Şarkıyı gerçekten beğenmedim o kadar beklemişken alınan sonuç bu muydu? Yg teddy den vazgeçsin artık yeni bir şey üretemez oldu adam. Sadece pre-single diye savunuyorsunuz ama pre-single için bu kadar yaygara koparırsanız şarkı kötü olduğu için tepkide büyük olur tabii. Linç gelsin hazırım sksjjsbss

Loura

Bence ana şarkıyı ilk önce yayınlamalılardı. Tahminimce ana şarkı daha kalitelidir. Bekleyip görücez.

Twice

Bence ilk Hylt’i yayınlamaları daha iyi oldu. Ana şarkıya olan merakı artırmış oldular.

Spam yiyen SEN

Cidden Yt izlemeleriyle övünen var mı? Yt sözde yeni algoritma oluşturdu ama Bts’in saniyede 60 Milyonluk izlenmesini silerken başka kimseye sesi çıkmıyor bu kadar. Twice tam Melonda çatıya vuracakken yeni bir sistem getirdiler çatıya vurmasını engellediler. Tam o vakitte yapılmasının bir amacı olmalı değil mi? Neden YG’nin yaptığı hiçbir şey inandırıcı gelmiyor? Ayrıca BP gibi kız grubu yok demişler. Bu kadar da olmaz bin tane kız grubu sayarım. 2ne1’ın güncellenmiş versiyonu bunlar. Bir de orijinallikten bahsediyorlar. Yeni çıkan çaylak everglow bile bin basar bunlara. Idle’dan bahsetmiyorum bile. Şarkı sözlerini kendi yazan ve albümleri için emek harcayan grupların yanlarından dahi geçemezler.… Read more »

Spam yiyen SEN

*örnekteki gibi:

Spam yiyen SEN

Bunu bütün sayfalar yapıyor. Bts sayfalarıysa aylar öncesinden planlıyor. Bariz ortada haksızlık var. Tüm kpop camiası farkında Jin bile adil bir şekilde oynayalım dedi. Rezil oluyorsunuz bu şekilde. Diğer hiçbir şeye de cevap verememişsin. Sen ders çalış ya da dinlen malum sınavın var yarın. Bl*nk kafanı yorma böyle işlere.

Spam yiyen SEN

Işte bilmediği şeye karşı çıkacak kadar cahil, cahil olduğu kadar da cesur bir bl*nk ile karşı karşıyayız. Yorumumu okusaydın sana cevap verirdim. Ama okuyup bir nevi taptığın İdollerine olan sevginin ve güvenin sarsılmasından korkuyor olabilirsin. Bu yönden bakınca Sen de kendi çapında haklısın tabii. Ayrıca Bl*nkler toksik olmasa ana vokal kadar vokal partı alan Jennie rap partı almadı diye blackpinkin dahi kötülüğünü isteyecek, eleştiren kişilerin adreslerini paylaşıp taciz edecek fan kitlesine sahip olmazdı. Buna rağmen hala nasıl toksiklik hakkında konuşabilirsiniz. *ayyy sakın bir de her grupta var deme böyleleri. YG kızlar arasında yaptığı adaletsizliklerin sonucunda kendi elleriyle hazırladı bu canlı… Read more »

Spam yiyen SEN

Ne yapmış olabilir ki ailesinin ismine dair her şeyi ifşa edip insanları gerçek hayatta taciz etme “hakkına” erişsin. Bunu savunarak nasıl leş bir zihniyete sahip olduğunu da göstermiş oldun

Erh

bts izlendi samet :)))

Spam yiyen SEN

:))

violet #hylt

no one:
Sen: “Cöddön yt özlönmölörö ölö övönön vöörrr mööö?”

violet #hylt

Çatır çatır kuduurrrr 100M olduk bile ahahhahah

Spam yiyen SEN

Yazdıklarımı sonuna kadar okusaydın ya daaaa okuduğunu anlayabilme kapasitesinde olsaydı in böyle bir yorum yazmazdın. Sad but true.

violet #hylt

Klasik anti yorumu yapmışsın, anlattığın hiçbir şey yok? Güya sanatçı olarak görmediğin BP hakkında paragraflarca yazı yazmışsın… bu bile ne kadar büyük bir grup olduklarını göstermeye yeter. Bunları yazarken arkada BP izlenmesi kontrol ediyorsundur şimdi sen, yt izlenmeleri kaç oldu diye snkdlfckd

Last edited 2 yıl önce by violet #hylt
Spam yiyen SEN

Sizin aksinize ben bilmediğim şeye karşı olmam. Karşı olmam için önce onun hakkındaki şeyleri bilmem gerekir. Bana diyorlar ki “bpi bizden daha çok takip ediyorsun” tabii ki de doğru bu. Ben bu kızları 2013 yılından beri tanıyorum. Fotoğrafları sürekli ortalardaydı. Sizden daha iyi tanıyorum onları bu yüzden bu yorumları rahatça yapabiliyorum.

violet #hylt

Anti kişiliğini saklamak için şu tarihten beri takip ediyorum yalanlarını bırak🥺🥺 düzinelerce cümle yazıyorsun kaç saattir, BP başarmış işte. Kabul et nefsini körükle🥺

Spam yiyen SEN

Anti kişiliğimi saklamak istesem böyle şeyler yazar mıyım cidden sjsjsjjs böyle bir amacım niye olsun niye saklayayım ben bununla gurur duyuyorum sjsjsjsjsj * Bu arada ben eski kpop stanlerdenim canımın içi. Sen yokken biz nice fanwarlar yaptık kimleri gömdük kimleri çıkardık. 2pm stanım sen tahayyül et artık. Sen bilmezsin tabii O zamanlar Bp diye bir grup ortalıkta yokken YG sürekli bu kızların fotoğraflarını yayınlıyordu. Jennie jisoo Lisa bunları çok önceden gördük zaten biz. Çıktıklarında da grubu ilk stanleyenlerden biriyimdir. Evet eski bir bl*nktim çok utanıyorum bu geçmişimden ühühüühühühü taa kii bl*nk tayfa toksikleşene kadar en başta bl*nkleri yüzünden kızlardan soğudum… Read more »

Not Stan

Harfi harfine düşüncelerimi yazmışsın ve çok iyi ifade etmişsin. Sonunda aklını kullanabilen birilerinin olduğunu görmek sevindirdi

Truth

Merhabalar, linç kültürünü doğru bulmuyorum fakat yorumunuzda BTS’i övdüğünüz için BTS’i örnek vereceğim. BTS’e biri geliyor ve sanatçı değil diyor. Bu durumda BTS’in fandomunun “sana tokat atana öteki yanağını çevir” mantığıyla hareket edeceğini mi düşünüyorsunuz? Ek olarak eleştirdiğiniz şeyi kendiniz de yapıyorsunuz. Bir Blackpink haberi görmüşsünüz ve ağzınıza geleni saymışsınız.

Spam yiyen SEN

Bu konuyu bl*nklerle sayısız kere konuştum burada. Ben sadece onlara ayna tutuyorum. Onlar, diğer gruplara nasıl davranıyorsa ben de onların gruplarına öyle davranıyorum. Dinsizin hakkından imansız gelir derler. Bu fandom o kadar toksik ki onlar herkese saydırabilir ama kimse blackpink hakkında bir eleştiri yapamazmış gibi davranıyorlar. Bakın Chaeyoung saçını turuncuya boyadı diye kıza etmedikleri hakaret kalmadı. Neden? Lisa ile aynı renkteydi o zamanlar. Jimin seulgi sehun hepsi saçını turuncu yaptı biri bile çıkıp şunu demedi. O kadar basit ve saçma şeyleri o kadar büyütüyorlar ki şaşıp kalıyorsunuz. Lia ve jennie saç tokasını aynı şekilde taktığı için Lia linç yedi. Kopya… Read more »

Truth

Merhabalar, ayna tutmak bence karşınızdaki ile aynı olmak demek değil. Aynı olduğunuz zaman şahsi olarak benim gözümde eleştirdiklerinizin yanında hiçbir farkınız kalmıyor. Toxic kısmına da gelince bence siz görmemişsiniz ya da görmek istememiş de olabilirsiniz fakat bütün fandomlarda var. Olmasa Blackpink de bu kadar linç yiyen, neredeyse nefes aldığında linç yiyecek bir grup olmazdı. Yorumunuzda bahsettiğiniz bütün grupları severek dinliyorum. Fakat bu demek değil ki onlar da sizin eleştirdiğiniz Blink kitlesinden çok farklı. Çok görüyorum o fandomlardan da Blackpink’e neler söyleyen, sabote etmeye çalışan kitleyi. Ama bunları gördüğüm zaman onları artık army ya da once olarak adlandırmayı kesiyorum. Aynı zamanda… Read more »

Spam yiyen SEN

Merhabalar, yüzde doksanı toksik olan bir fandomu toksik olarak adlandırmada bir sakınca görmüyorum. Eleştiren kişilerin ailelerine kadar taciz eden ve bu hesabı da takip eden 58k’lık bir kesimden bahsediyoruz. Söylediğim şeyleri de geri almıyorum. Şarkıcıysan şarkıcı gibi davran ve şarkı söyle. Senin mesleğin bu. Beste yap, şarkı sözü yaz, albüme katkı sağla. Sahnede kareografinin hakkını ver. Kazandığın paranın hakkını ver. İstediğim tek şey şarkıcılık yapmaları. Insta modeli olup çıktılar başımıza. Bunda bir nefret yok. İşlerini yapsınlar demek bir nefret söylemi değildir. Teşekkürler.

Truth

Toxiclikten bahsettiğiniz için ben de örnek vermek istiyorum. Aslında bu kesimi savunmaya hiç niyetim yok. Fakat kimse diğer grupların fanlarının sütten çıkma ak kaşık olduğunu da iddia etmesin. Söz gelimi örnek vermek gerekirse adını şu an hatırlamamakla beraber “kendi army devletini kurmak” gibi bir saçmalıkla uğraşan bir fan vardı Twitter’da. Üstelik de binlerce kişinin takip ettiği. Eminim çoğu kişi hatırlayacaktır. Onun söylemlerini hiç gördünüz mü merak ediyorum ya da daha dün kızlar için yine kimin altına yattılar şeklinde ithamlarda bulunan bir sürü insan. Peki bunlar sizin bahsettiğiniz kesimin yaptıklarını haklı çıkarıyor mu, hayır. Demek istediğim olaylara tek taraflı bakmayın. Diğer… Read more »

Melisa

Blinklere ayna olmak isteyenler blinklerin yaptıgının en az 2 katını yapıyor

Spam yiyen SEN

Birilerinin gerçekleri duymaya ihtiyacı var da ondan.

Nil Cemre

Korezin de de burada da Amerika ve K-pop ile alakalı çok soru soruluyor. Amerika’da yaşayam birisi olarak sorularınız varsa elimden geldiğince ve seve seve cevaplamaya çalışırım😊

Doğruları Söylüyorum

Şarkı klasik Teddy şarkısı. Klip klasik Black Pink klibi. Bu grubun bize vereceği farklı bir şey yok mu merak ediyorum. Ya da ne de olsa insanlar izliyor diye bu risksiz yolda ilerlemeye devam mı edecekler? Sırf fazla izlenme alsın diye yapılmış bir şarkı, sanatsal bir değeri yok.

STrAY Kids

Çok doğru

Lila

Tekerleme tarzı şarkı çıkarmayı acilen kesmeleri lazım başarılı bulmuyorum

Uykusuz Tıpçı

Aşağıda bir arkadaş aşırı haklı bir yorum yapmış ve şey demiş kendini kötü kız sanan grubun kendini kötü kız sanan fanları. K-pop ile alakalı duyduğum en haklı cümle budur. Kızın anasına bile küfretmişler ya cidden aptal hayatsızlar bunlar. Zaten hayatlarının en önemli sınavlarından birine çalışmayıp da böyle saçma sapan şeyler yapan insanlardan hiçbir şey olmayacağı gün gibi ortada. Kpop fantazi satıyor ve bazıları da kanıyor bunlara. En yakın zamanda sizin varlığınızdan bile haberleri olmayan saçma insanlara tapmayı bırakıp kendi hayatınızın farkına varmalısınız.

Lila

Ben blackpink’in kpop diye anılmasına bile karşıyım sadece şarkıları İngilizce değil bildiğin Apop bu YG de kızları bu yönde ilerletiyor Korede doğru düzgün sevildiklerini düşünmüyorum

lomlari

neden bu kadar eksi aldi lol adama sadece jennie ye rap ver dedik adam drama queenlik yapip olmemi mi istiosunuz dedi elinin degdigi hicbi sarkida jennie rap yapmio ve instagram da yuksek begenili main rapper jennie yorumlarini silio cidden tesaduf mu

Kore

Yg entertainment şirketi youtube para verip blackpink how you like that şarkısının izlenmesi arttırdılar

Deniz

Var ya artık ne yapacağınızı şaşırtınız 😀 Ne oldu dünkü operasyonunuz tutmayınca şimdi de bunu mu deniyorsunuz kvhdgsjalödmf Bu YG’de ne zengin kazançtan çok grupları için para harcıyor , ne melek adammış bfvkjldç.w

Candy

Şirketin kâr oranına baktın mi hiç? Şaka mi bu dkdjdjdjxjxjx

Truth

Evet sanırım bu yüzden Blackpink şarkılarının lyric videoları da milyonlarca izleniyor. YG onlar için de görüntülenme satın alıyor olmalı :))

Jean-Baptiste

Son 3 cbdir farklı bir şey yapmadılar. 4d tuttuğu için evirip çevirip aynısını tekrar piyasaya sürüyorlar. Sadece şarkı değil mvde aynı

JenBellaShakespare

Bana da mv biraz 4d yi hatırlattı sonlara doğru ama yine de mükemmeldi, zaten bpyi sevmemin en büyük nedenlerinden biri eskiyi alıp daha güzel yapmaları, neyse o yüzden ben biraz benzettim.

Elif

Bana 4d gibi gelmiyor ya. Benzetemedim, 4d sevememiştim, belki ondan

Alice

Sırf yüksek bütçeli set hazırlıyorlar diye 3 mv de aynısı diyorsunuz. Bir objeyi birden fazla kez kullanamayacaklar diye bir kural mı var?

pony

yuh abi yuh 3 şarkda da nasıl bir benzerlik kurdunuz ciddi soruyorum bsqwxkhvwhxcwk teddy, yg ve bp tarzı olduğu için mi söylüyorsunuz bunları?

BLACKPİNK FAN

Ne yazık ki burası haterların kudurma alanı başka bir şey yapamayıp blinkleirn morelini bozmaya çalışıyorlar lol boşver gitsin..:)

BLACKPİNK FAN

Yorumların çoğu şarkıyı beğenmemiş ama açıkçası harika bir şarkı . Yani benzer şarkılar evet ama sıkıldığını söyleyemem . Blackpink’in tüm tarzları hoşuma gidiyor ve bu yüzden blinkim zaten.. Şarkıdan şikayet edecekseniz blink olmamanız tavsiye ederim. Ki beğenilmese böyle rekor kırabilr miydi?

Yeni Yazılar