Brave Girls, ‘Rollin’ birden popüler olmadan önce dağılmanın eşiğindeymiş

127
3753

0004508600 001 20210305101730900

HABER: Brave Girls ‘Rollin’ listeleri tırmanmadan sadece bir hafta önce dağılmak üzerine konuşuyormuş

KAYNAK: Insight via Instagram

1. [+278] Bu bana EXID’yi hatırlattı ㅠㅠㅠ daha da başarılı olmalarını umuyorum

2. [+115] Şu anda hepimiz pandemi ile uğraşıyoruz, umarım hepimiz elimizden geleni yapıp yükseklere tırmanacağımız zamanları bekleyebiliriz..! Güç bulun millet.

3. [+67] Haklarında en iyisini dilerim. Daha popüler olmamaları beni hep üzüyordu ve sebebini merak ediyordum.

4. [+14] Rollin~~ rollin~~~ rollin~~~

5. [+10] Unnilerin bir sürü güzel şarkısı var

6. [+62] Askerler borçlarını ödedi ㅋㅋㅋ

7. [+1] Hayatta ne olacağını bilmiyor kimse… fighting 🤍

8. Şarkıları çok iyi

9. Artık daha da başarılı olmalarını diliyorum~ ^^

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+281] Kpop uzun zamandır o kadar sıkıcı ki, ne kadar eğlenceli olabileceğini unutmuşum. Bu Brave Girls tırmanışı gördüğüm en iyi Kpop hikayelerinden biri ve şarkıları da çok iyi. SISTAR ve Girls Day’i özledim. Gürültü gibi olan müzik trendini asla sevemeyeceğim.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] aespa Ning Ning’in yeni saç stili
Sonraki İçerikYunho, akşam 10’dan sonra sokağa çıkma yasağı sırasında bir restoranda yakalandığı için özür diledi
127 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Lalalulu

Eski Kpop kız grupları gerçekten bir başka ya şimdi sadece havalı görünmeye çalışıyorlar. T-ara, Sistar, 4minute, miss A, SNSD, Girl’s Day, Secret ve unuttuğum diğerleri…

heartheart (I. K.)

“şimdi sadece havalı görünmeye çalışıyorlar” kısmına o kadar katılıyorum ki

Çiçekli Yollarda Yürüyen Ben

Buna ben de sonsuz katılıyorum … Havalı görünmek ve kameraya havalı ve kışkırtıcı bakışlar atmak için yarışıyorlarmış gibi görünüyor çoğu kız grubu. Şarkılarda artık tak taka tak tak modunda insanın kafasını çok yoran bir tarz halinde. Bu yüzden ben hala eski nesilin şarkılarını dinlemeye devam ediyorum. Arada yeni nesilden çıkan bir kaç güzel şarkı haricinde diğerlerini dinlemek bana çok zor geliyor.

Aeri

Yazdığın isimlerin hepsinin kendine has bir tarzı vardı çok özgünlerdi 2.jen grupları genel olarak çok iyiydi gerçekten
(Aklına gelmedi büyük ihtimalle 2ne1 da eklemek isterim)

Last edited 3 ay önce by Aeri
Eskiden sevdiğim AOA

Tam 2NE1 yazmaya gelmiştim ki sen yazmışsın. Epey özlüyorum :<

Last edited 3 ay önce by Eskiden sevdiğim AOA
kira

+ After school, Orange caramel ,Rainbow ve Kara da hep unutulan ama baya iyi şarkılara sahip gruplar

betül

Step harika bir şarkı
Yıl sonu ödül törenlerinde cover yapsa keşke gruplar.
Bad Girl Good Girl bir salsınlar artık djjdjdj

kira

Bi A ve Bang coverı yapılsa da harika olur

Lalalulu

Kesinlikle ben de severek dinliyorum hala bu grupları. Teşekkürler eklediğiniz için.

Jean-Baptiste

2.Jen grupları gelmiş geçmiş en iyi gruplardı. Şarkıları kaliteli, idolleri yetenekli, ortamı samimiydi

Saay

O kadar haklısın kii😭

namyu

9muses 😔

Saay

Ayneeeen ve 2ne1 😭

Aeri

Kızlar çok mutlu olmuştur. Şarkı yeni çıkmış gibi müzik showların da promosyon yapacaklarmış sanırım bence şarkının ve grubun daha popüler olmasına yardımcı olur promosyon yapmaları

Yem

Bende çok sıkıldım ama daha çok Kore halkının tavrından sıkıldım sadece belli bir gruba bağımlılıkları sadece onların başarılı olabileceğini varsaymalari eğer bunlar böyle devam ederse daha çok grubun yıllar sonra parladığını gorucez

Birisi

Katılıyorum sanatçılarının yurt dışında ödül almalarıyla böbürleniyorlar ama asla destek vermiyorlar/vermediler (bknz: bts popüler olduktan sonraki kısımda got7 exo superm nct) özellikle bu gruplar ne zaman yurt dışında bir şova ya da bununla ilgili bir şey olsa bts ten başka bir grubu önemsemediler neden diye soruyorum ama asla cevap alamıyorum djslaldlocıslsd çaylak grupları saymıyorum bile onlarında visuallerini 2 gün övüp sonra unutuyorlar ülkece b12 mi eksik anlamadım ben

kkpop

BTS i yıllarca reddeden bir ülke Güney Kore ,BTS ne zaman ki yurt dışında önemli başarılar elde etmeye başladı o zaman sevdiler.genel de sm gibi büyük ve güçlü şirketlerin gruplarını çıkış yapmadan önce bekleyip takip edip en baştan beri değer veren bi ğlje ,genel de küçük şirket gruplarını önemsemeyen bi ülke çünkü zengin değilse güçsüzsen başarısız olamazsın gibi bi algıları var , aşırı kapitalist dış görünüşe ve cüzdanının boşluğuna giydiğim markalara önem veren bi ülke. BTS eskiden markasız tasarımdır basit kıyafetler giydiği için görmezden geliyorlardı. Bodrum katı idolleri diye dalga geçiyorlardı. Bu anlamda sıkıntılı bi ülke ,bi kadın en yakın… Read more »

jeyan

Superm bsides için yaşıyorum

Birisi

Katılıyorummmmm cidden böyle ayrıca superm hər açıdan efsane grup hiç şakasız 0 eksik 100 de 100 kalite yetenek her şeyyyy

Ree.a

SuperM hem kendi gruplarının fanlarından hem de kpoppies’den acayip linç yedi… Adamlar SM’in ace’leri ama yeteneksiz, bundle grubu diye falan dalga geçtiler. Şaka gibi.

Birisi

Biliyorum aşkım ben hem exol hem nctzenim 🙁 iki fandomında oluşan tutumu beni aşırı şaşırttı ve utandım şakasız sadece müziğe odaklanılması gereken yerde herkes kendi grubu ve binasını yarıştırdığı bir ringe dönüştürdü ortamı… Çok utanç verici ayrıca kpoppies kendi gruplarındaki çoğu elemanı (isteyen üzerine alınabilir umrumda değil) yere göğe sığdıramazken Sm in en kaliteli elemanlarına laf ederken aşırı aptal duruyor o yüzden zekaları suyla seyretilmiş olan bu kişileri asla dikkate alamıyorum

Birisi

Biasını* bina ne ya klavyem…

betül

Sonradan popülerliğini büyük oranda arttıran grupları görünce seviniyorum Oh My Girl gibi. Umarım başarıları uzun soluklu olur.

Şu anki liste durumları çok iyi hazır tekrardan promosyon yapılacakmış çok sevindim

betül

Pak yaparlar mı merak ediyorum.

sametinyourarea

uff miss gibi olay pak yapsın

la cha ta

[+281] Kpop uzun zamandır o kadar sıkıcı ki, ne kadar eğlenceli olabileceğini unutmuşum. Bu Brave Girls tırmanışı gördüğüm en iyi Kpop hikayelerinden biri ve şarkıları da çok iyi. SISTAR ve Girls Day’i özledim. Gürültü gibi olan müzik trendini asla sevemeyeceğim.

Jean-Baptiste

Ben yabancı yoruma katılıyorum ben de mesela SHINee döndüğünden beri anladım eskiden ne kadar eğlenceli olduğunu. Şimdi idoller tamamen kukla gibi ve aşırı sıkıcı. 4.jen gruplarının müzikleri de çoğunlukla aşırı gürültülü kulak patlatan tarz. Kpop Amerika’ya açıldığından beri samimiyetini kaybetti.

Deniz

+sonsuz

betül

Ben de Girls Day’i özledim…
Female President, Something tarzı şarkılar istiyorum

la cha ta

ben dee ama female presidentı sevememiştim maalesef çok garip gelmişti.Favorim ring my bell

Melboomer (I.K.)

i’ll be yours ♡♡♡

kira

GD diyince aklıma gelen something ve çoğu erkek idolün bu şarkıyı coverlaması

betül

Bu ekip favorim

kira

Minho bu saçla bile karizmatik

kira

Valla o kadar uzun süredir 2 jen idollerini ve müziklerini özledim ki. Şuan da çıkan tüm şarkılar kpop gibi değilde a pop şarkılarının, koreceye çevirilmiş hali gibi.

Minlele

abı şarkı cidden tam benlik hele dansı… her gün evde rolli rolli diye geziyorum

Minlele

bu şekilde geziyorum bu şekilde selam veriyorum

la cha ta

sen bensin minlele

la cha ta

umarım bir sonraki şarkıları da çok başarılı olur hadi bakalım

HarloneCd

kpop altın çağlarını yaşıyor biliyoruz ama yabancı yorumun dediği gibi eskisi gibi şarkılar yok çoğu gürültülü şarkılar.. Aranızda kaç kişi Ladies Code’un Hate you şarkısını biliyor ki?? bilemezsiiniz çünkü popüler kültürün kölesi oluyoruz..

HarloneCd

neden bunu yazdım bilmiyorum ama gerçekten piyasada öyle şarkılar var ki gürültüden ibaret, 2010dan beri kpop dinliyorum ilk fandomında olduğum grup ss501di ne demek istediğimi o yılların dinleyicileri anlar
-evet her şey değişiyor hiçbir şey aynı değil vesaire falan diyeniniz olabilir ama görüş görüştür-

betül

İlk tanıdığım gruptu diyebilirim SS501 için. Aktif olsalardı grubun fanı olurdum herhalde çok iyi şarkıları vardı.

wine.

Her gün love ya ve birkaç şarkılarını daha dinliyorum, cidden şarkıları çok kaliteli.

Last edited 3 ay önce by wine.
Fantomyself

Şimdi sayende ağlayarak Love Like This ve Deja Vu dinliyorum,mutlu musun?

HarloneCd

🥺🥺 şarkıların güzelliği gözlerine kaçtı dimi bende de öyle oluyor

Ree.a

I’m your man, Deja vu, Love like this… Mis gibi şarkılar

HarloneCd

because i’m stupid… unutulmaması gereken değer görmeyen şarkılar listesinde

blinkie

benim mesela kpop’ı bileli 3 sene falan oluyor yani eski jenerasyona pek hakim değilim. popüler kültürün kölesi demeyelim de eski jenerasyonu bilmiyorum diyelim.

kkpop

Kpop un kendisi popüler kültür. Herkesin sevdiği müzik türü ya da sevdiği sanatçı farklıdır ,en çok sevilen, en çok dinlenen, en popüler şarkıcıları grupları dinlemek kötü değildir ama kıyıda köşede kalmış daha az kişinin dinlediği şarkıcı ve grupları dinlemekte zevk işi ve seçiciliktir ,yani kimseyi yargılamamak lazım. Şuan ki bazı şirketler Güney Kore de şans bulayıp ilk batı da popüler olup sonra Asya da tanınan ve sonunda Güney Kore de de sevilmeye başlayan şarkıcıları grupları görünce ya da batı da tanınıp popüler olup para kazanıldığını görünce biraz daha sert ve gürültülü işler yapmaya başladılar.

kkpop

İnsanlar da her zaman geçmişe bir özlem bir nostalji bağımlılığı oluyor. Kpop her zaman bi popüler kültür öğesi oldu. Ben de 2009 dan beri kpop takip ediyorum. Kpop ta her zaman aralara sıkıştırılmış İngilizce kelimeler,rap kısımları vs oldu batı tarzı müzik yapan batı tarzı dans eden , genelde ingilizce adı olan , ingilizce şarkı adı olan gruplar , saçları vs boyalı renkli gruplar. Şarkılar da genelde piyasaya yönelik para kazanma amaçlı olan ve aynı fabrikadan çıkmış gibi görülen gruplar. Güney Kore halkı hiçbir zaman kpop gruplarına saygı duymadı hala da daha oyuncuları idol gruplarından üstün görüyorlar. Eski şarkıları daha bi… Read more »

kendihalimdebirderdimvar

2011 ilk çıkış zamanları 10 sene olmuş
Eminim artık mücadeleden bıkmışlardı
Üstüne şirketin erkek grubu kızlara göre daha başarılı ve şirket kızları gözden çıkarmıştır eminim
Bu ani başarı hepsi için iyi oldu
Umarım kızların karakteri iyi ve geçmişi sorunsuzdur
Şirket yüksek ihtimalle EXID şirketi gibi yol izlicek Rollin tarzında şarkılar ile ilerler

betül

Şu anki üyeler 5-6 yıllık. Grup daha sonradan üye ekleme ayrılma olayları yaşamış yani 3.jen sayılırlar

hephaklıyımben

[+281] Kpop uzun zamandır o kadar sıkıcı ki, ne kadar eğlenceli olabileceğini unutmuşum. Bu Brave Girls tırmanışı gördüğüm en iyi Kpop hikayelerinden biri ve şarkıları da çok iyi. SISTAR ve Girls Day’i özledim. Gürültü gibi olan müzik trendini asla sevemeyeceğim. kim ne derse desin SİSTAR kız gruplarında en iyi yerdeydiler kızlar şuan bile görüşüyor birleşme konularını konuştuklarını açıkladılar soyou iyi bir vokaldi hyorin erkek kadın idoller arasında en iyisi bunu bence herkes katılır rap vokal dans hepsinde iyi dasom şarkılara iyi giden bir sesi var bora rap olarak öncü olmasa da kötü değildi eğlence şovlarında çok iyiydi umarım onları bir… Read more »

betül

Dasom tekrar bir araya gelme ihtimalleri olduğunu söylemişti yakın zamanda. Böyle bir şey yaşanırsa Hyorin’in skandalı nedeniyle netizenlerin tavrı ne olur hiç bilmiyorum ama.

Last edited 3 ay önce by betül
SeulgiWendy

Umarım birleşirler ben hyolyn kadar soyounun sesinide çok seviyorum solo şarkılarida çok güzel bora ve dasomuda çok severim ama grup benim bildiğim Hyolyn şirketten ayrıldığı için kızlar üye ayrılığı yaşamaktansa dağılmayi tercih ettikleri için dağıldı yani grup üyeleri birbirlerine değer veriyor. Bora oyunculukta ilerledi baya ama Hyolyn maalesef ki zorbalık skandalı çıktı gruptan ayrıldıktan sonra o yüzden belki birlesemeyebilirler hele zorbalık skandallarının bu kadar patladığı bir dönemde tekrar birleşirlerse diğer kızlarda linclenir. Tam hatırlamıyorum ama bir üyesine daha sürekli Hyorlyn ile birlikte zorba yazıyordu netizenler.

Çiçekli Yollarda Yürüyen Ben

SISTAR benim ilk fan olduğum gruptu.2011 yılından beri K-POP’u seviyeli bir şekilde takip ederken beni KPOP bataklığına çeken gruptur SISTAR. Ben MStar isimli bir dans oyununda SISTAR’ın şarkılarına ısınarak fan olmuştum ve o dönem Türk medyasında önüme bir SISTAR haberi gelince daha çok araştırmıştım. Zaten SISTAR’ı araştırırken Netizenbuzz Turkey sayfasını buldum. Yıllardır buradayım sadece haberlere bakıp yorumları okurum. Evet gerçekten dediğin gibi SISTAR konum olarak mükemmel bir yerdeydi . Dağıldıklarında yayınladıkları şarkı bile listelerin zirvesine ulaşmıştı. Şimdi geriye bakınca diyorum ki… Vay be kaç sene geçmiş o yılların üzerinden.. Bunları anlatırken yine o yılları yaşıyormuş gibi hissettim ve gözlerim doldu…… Read more »

Çiçekli Yollarda Yürüyen Ben

Keşke kapanmasaydı oynarken gerçek dünyadan kopuyodum ..

Heyuu

güzel müzik yapan ve popüler olmayan bir çok kız grubu var ama dönüp bakan yok… insanlar havalı bakışın, cool bilmem neyin hastası özellikle kız gruplarında şarkı değil süs falan tutuyor artık…. ha birde popüler olduğu halde şarkıları yarıdan fazla İngilizce olan Blackpink ayrı bir olay… son senelerde pazarlama dolu overrated gruplar tutuyor kız gruplarında.. samimiyet, iyi müzik falan iş yapmıyor. Ne hikmetse Twice son şarkısı acayip iyiydi ama Kore’de tuttuğunu görmedik??? Kore sadece popüler olana ve 3 şirket gruplarına dönüp bakıyor bu bir gerçek ve ne yazık ki özellikle kız gruplarında international da böyle takılmaya başladı ve eskiler kalmadı haliyle

Last edited 3 ay önce by Heyuu
V TEAHYUNG

Arkadaşlar şu kırmızı etekli olan kim acayip mutlu yüzü hep gülüyor dağılmayı düşünen bir guruptan böyle pozitif bir insan çıkmasına sevindim adı ne bu kızın rollin rollin deyip gülmesi içimi ısıttı 😀

betül

Yujeong

Burioos

Hiç Brave Girls dinlemedim dinleyecegimi de düşünmüyorum.Bazen ne olursa olsun gruplar ilgimi çekmiyorlar.Brave Girls’te onlardan biri ancak başarıları için tebrik ederim.O kadar uğraştıktan sonra yeni yeni popüler olmaları onlar için müthiş bir şey olmalı.

Last edited 3 ay önce by Burioos
sametinyourarea

Bu grubun üye sistemini anlatabilecek birisi var mı

comment image

Dalha

2011’de cıkan gruptan sadece Yoojin ve Hyeran grupta kalıyor,diğer 5 kızımız ekleniyor.Isimleri yine Brave Girls olarak kalıyor.

Last edited 3 ay önce by Dalha
betül

Üyeleri pek bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla anlatayım
2011 yılında 5 kişi olarak çıkış yapmışlar daha sonra 2015 yılında 3 üye ayrılmış ve 5 üye eklenmiş , 7 üye olarak devam etmişler. Bir üye sağlık sorunları nedeniyle ara vermiş ve 5 kişi kalmışlar. Daha sonra bir üye daha ayrılmış ve 4 kişiler

Şu anki güncel üyelerin hepsi 2015 yılında çıkış yapan üyeler.” 5. yıldönümümüz” diye paylaşımları vardı instada.

sametinyourarea

teşekkürler Hyeran neden 2017den sonra siyah şerit olmuş bilen varsa söyleyebilir mi

Dalha

sağlık sorunları yüzünden ara verdiği için.

betül

Rica ederim. Hiatus durumu olmuş sanırsam.

heartheart

Theseusun gemisi gibi yemin ederim gruba bak

mrb

Efsane benzetme NDNFÖGÖVÖCÖF

heartheart (I. K.)

Djdjdjdjdjdjdjdj 💞

Dalha

Hayoon,Yoojin ve Hyeran ayrılıyor daha sonra.

love yorself

girls day i will be yours,4 minute crazy ,miss a hush, t ara sugar free,number nine, fix hot summer sık sık dinliyorum hala

Krystal Reis Konuşuyor

Gerçekten eski gruplar bi başkaydı. Özellikle bi kaç grup demem gerekirse SNSD, SUJU, WONDER GIRLS,MISS A, SHINEE,F(X) aralarındaki bağ mükemmeldi bu dönemlerde bir sürü kiz grubu var ama snsd kız gruplarının başlangıcıdır. Tiffany’nin bir sözü var eski fanlar bilir biz buralara götümüzü yırtarak geldik diye, şimdiki gruplardan dinlediğim NCT onlri sistemleri özel kılıyor.

junei

gerçekten kpop bu aralar o kadar sıkıcı ki. hiçbir kız ve erkek grup etkileşimi yok, eğlence programları teker teker bitiyor, sadece skandalları okuyoruz artık. 2013-2016 arası çok eğlendiğimi hatırlıyorum. son yıllarda kpop takip etmek bir eziyete dönüştü. brave girls sayesinde bu aralar çok eğleniyorum. haftaya running man’e katılacaklar, merakla bekliyorum. kwang soo, sechan, haha ve jae suk’dan özel bir dans bekliyorum kkk

...

2. Jenarasyon gruplarının fanı olarak başlayan ben için sonradan çıkan gruplardan sevdiğimdi. Rollin i çok uzun süre dinledim harika bir şarkı

Burioos

Yabancı yorum: Gürültü gibi olan müzik trendini asla sevemeyeceğim

Ateez,SKZ,NCT and 37464738 other group have left the chat

Nisa

+ BP

Times

BP pek sevmem Rosé seviyorum bir ama gürültülü olmayan şarkıları da var title hareketli ise b-side sakin yapıyorlar haksızlık yapıyorsunuz.

Last edited 3 ay önce by Times
heartheart

Listedeki çoğu grubun slow şarkısı var, Ateez’in bütün şarkıları gürültülü değil mesela ama genel tarzlarının bu olduğunu söylemek istemiş.

Times

Evet o konudaysa haklı şu an neredeyse tüm grupların tarzı hareketli müzik yapmak başka hiçbir şey yok hele büyük gruplar asla title yaparken sakin bir şarkı yapmıyorlar yapsa bile çok da ozenilmis olmuyor. Ama bu piyasanın suçu Amerika da bile bomboş anlamsız şarkılar birinci sırada sırf hareketli ritimli diye.

heartheart

Ya ben yeni nesil şarkılarla ilgili bir şey okumuştum, nakaratın eski şarkılara göre çabucak gelmesi vb. hep şarkı tutsun diye iyice garipleşiyor şarkılar. Hele nakaratı tek bir saçmasapan catchy kelimeden oluşan şarkılara inanılmaz gıcık oluyorum kpopta örneği çok ama ddhdhdshsh

Times

Evet oyle ben 4. Jenerasyonda grup dinleyemiyorum güzel şarkılar varsa da haberim yok sjjdskbd gidle şarkıları var bir farklı itzy falan kulağımı yoruyor mesela sakin şarkıları da hoş değil mesela bir BP stay, hope not değiller. Twice cry for me şarkısı da baya iyi o tarz bir şarkı da yok 4. Jenerasyonda

Nisa

Benim için 4d den sonraki şarkıları güzel değil ve benzer şekilde ilerliyor teddynin klasik tarzı var şarkılarda. İş birlikleri de iyi değildi allahtan lsg geldi de ama onun da kıymeti bilinmedi. Hylt daha çok tuttuğu için sıradaki şarkıları da öyle olacak gibi geliyor😖

Times

Lsg kore de aşırı tuttuhic beklemiyordum sevindim ama yine değeri bilindi bence

SGJK

Bilgisizsin biraz. Hylt evet globalde daha bombaydi ama lsg pak yapmamasina rağmen hyltyi listelerde ikiye katladı. Lsg tutmadi demen için bilmiyor olman gerekir. Lsg 6 aydan fazladir melon başta olmak üzere hala çoğu listede ilk 10da ve cheer up, tell me gibi şarkıların çoğu listede stabilite rekorunu kırdı,ödül bile aldı ve hala ilk 10da + günlük geniede en fazla streamlenen girl group şarkısı hala ? Lsg, Melon günlük listesinde ilk 10da 152 günle ,cheer up’in 119 günlük rekorunu geçerek bu rekorunu şuan hala listede kalarak genişletiyor. Genie dijital chartsda ilk 10da en fazla kalan şarkılardan biri. Bilerek iddia etseniz keşke

Nisa

benim kast ettiğim şey globaldi zaten ama belirtmeyi unutmuşum. günlük youtube izlenmesi falan hylt çok daha fazla. zaten şu saatten sonra bpnin şarkısının tutmaması zor lgs de tuttu ama hlytin etkisi cidden şaşırtıcıydı liste başarısından çok etkisini kast ediyorum. ve bp genel olarak 4dden beri böyle devam ediyor ben bundan şikayetçiyim

nix

SGJK isimli arkadaşa disslike basılmış ama doğru söylüyor. lsg çok başarılıydı listelerde ve tuttu

sSseulgi

itzy say hi

sametinyourarea

vallahi insanlar beat seviyor anlamıyorum miss gibi lovesick girl sarkısı diger sarkılarına göre globalde cok tutmadı. Allahtan kore listelerinde cok iyiydi

Burioos

Çünkü millet salak ve zevksiz şu an çıkan çoğu şarkı saçma sapan akımlar olmasa popüler bile olmayacak.Nakarat yerine beat koyalım diyen ilk kişiyi bulsam ağız burun girişicem gerçekten.90’lar pop yaralarımı sarıyor resmen

sametinyourarea

o kadar katılıyorum ki. Beat ve Dans çok ön planda. Neyse vocal >>>>>

Times

Lovesick girl 10/10 şarkı umarım hep bu tarz müzik yaparlar sözleri çok güzel ve doluydu.

sametinyourarea

en iyi bp titleı

betül

Bence de …
Title olarak Playing With Fire,As If It Is Your Last ve Lovesick Girls favorilerim.

LG, HYLT’den önce çıksaydı daha başarılı olabilirdi diye düşünüyorum.

reddish

ABI EVTTT ki benim fav bp sarkim as if it’s your last aslinda o kadar guzel yapilmis bir sarki ki beat dusurmeden de catchy sarki yapilabilceginin canli kaniti ben sarkiya dumduz asigim ayni zaman da lsg de oyle ama iki sarki da globalde o kadra tutmadi

Times

Şu an ki Kpop grupları da bence bu yüzden biraz daha popüler kültüre uygun şarkı çıkarıyorlar çünkü batı kapısının yolu burdan geçiyor malesef çok güzel sözleri olan bir şarkın da olsa ritimsiz gürültüsüz olmadığı zaman pek de tutmuyor

betül

Ben nakaratı dolu dolu söz olan şarkıları seviyorum iki şarkının da nakaratı güçlü.

redreddish

EVET BEN DE benim icin nakarati doluysa bi sarki gercekten akiyor yani ben kendim twice fani olarak more&more haric nakaratlarimizin dolu olmasi o kadar mutlu ediyor ki

SGJK

Aiiyl aslında 2010dan kalma bir şarkı ve 10 yıldan daha eski bir olmasına rağmen hala sevilerek, sıkılmadan dinleniyor. Kaliteli şarkı

Last edited 3 ay önce by SGJK
Nisa

Benim blink olmama sebebim bu ışte. Seven vardır ama hylt bana göre çok kötü bir şarkı ama lsgden daha başarılı oldu. Ben bpnin eski şarkılarını dinliyorum daha çok 4d den sonra bp bitmişti benim için ama lsg yi çok sevdim. Ayrıca ic ve sour candy byw falan gibi iş birlikleri de kötüydü benim için. Umarım rosenin şarkısını severim

betül

Aynı düşünüyoruz seninle.4d öncesi bütün şarkılarını dinliyorum ama sonrası olarak Lsg ve Kiss and Makeup. Bence şirket 4d sonrası büyük oranda popülerlikleri artınca bu artışın şarkı ile ilgisi ne kadar diye KTL ile döndürdü. O da başarılı olunca HYLT.

Times

Bence bu saatten sonra daha rahat şarkı çıkaracaklar gibi geliyor istediklerine göre hatta Jennie öyle demişti yerleri daha da sağlam bir anda sonucek halleri yok hit şarkı çıkarmak zorunda değiller aslında sürekli hem BTS hem de BP sakin şarkıları niyeyse tutmuyor life goes on hemen unutuldu resmen oysa güzel şarkıydı

SGJK

Canim farkında mısın bilmiyoum ama 4dden, ktlden felan haz etmediysen çıkardıkları diğer şarkılara bak , dinle. Sanki ellerinde olan şarkılar bir onlarmış da yoklukta gibi konuşuyorsunuz . Beğenmek zorunda değilsin zaten ama title olsalar da yaninda gelen başka şarkılar da var ve ygde sadece teddy yok. İsmini bildiginiz sadece teddy var halbuki şarkılarda credit alanlara daha dikkatli bakmalısınız. Rosienin solosunda da bir sürü ünlü yabanci söz yazarı ve yapımcı var, inceleyin biraz. Teddye karşı önyargılı olsaniz da bu adam senelerce canavar gibi hit şarkılarda görev aldı ama tek başına yapmadı, saygı duymak lazım.

Last edited 3 ay önce by SGJK
Kokobop 🐧

Ahjumma bir kpop dinleyicisi olarak Bence de bp nin en dinlenilir şarkısı lovesick girl

Lavinia🌹

Keşke pretty savage ana şarkı olsaydı dediklerinde sinir krizleri geçiriyordum. Ayrıca KTL da en sevmediğim kpop şarkılarındandır.

Burioos

Eksi rekorumu kırıyorum ama umrumda değil.Turkce popta nasıl tüm beatler neredeyse aynı oluyorsa (ki ben bunlara best demek bile istemiyorum elektro bir zikkimlar denilebilir)Kpop’ta aynı yola çıkıyor erkek hatta kız gruplarının da çoğunda bu gürültülü nakarat modası var tüm şarkılar birbirine benziyor.Sıkıldım artık.

Times

Ben bunu nedense sadece 4. Jenerasyon erkek gruplarında alıyorum yine kız gruplarında farklı müzikler oluyor ama erkek gruplari resmen aynı şarkılar aynı hiçbir fark yok aşırı gürültülü çoğu tabi daha sakin olanları vardır ama hiç akılda kalıcı değil onlar da

xox

ben de aşırı aşırı sıkıldım.tek yaptıkları bir nakarat arkaya enerjik müzik enerjik müzik dediğim de altyapı çoğunlukla aynı üstünde değiştirme yapılmış sadece.müzik endüstrisinde en sevdiğim sanatçı taylor bakıyorum tüm albümleri birbirinden farklı kadın sürekli farklı şeyler deniyor.sırf izlenme için hiç risk almayıp iki üç saçma sapan cümleyi bir araya getirip milyonlarca izlenme kazanıyorlar.konu ya aşk ya da bak ben sizden farklıyım sizden farklı şeyler yapıyorum falan.yanlış anlamayın ben bu konuların kullanılmasına kızmıyorum.bu konuları kullanırken nasıl böyle lirikalite açığa çıkabiliyor ona kızıyorum.neredeyse tüm kpop gruplarının şarkılarını dinliyorum fikir edinebilmek için ama ikinci,üçüncü kez açıp dinlediğim çok az şarkı var.

yorummer

Edm işte bahsettiğiniz şey. Elektro müzik. Kpop sektöründe artık bu kadar yaygın olmasının nedeni de Bts. Bts’in tutan şarkılarına bakarsak nerdeyse hepsi birbirinin aynısı. Bam bam güm güm rap nakaratta beat üstüne dans. Fire, Dope, DNA, save me, mic drop.. global hip-hop olursa dinliyor onun dışında kimsenin açıp da rollin rollin dinlediği yok yani. Kpop sektöründe de kızların bir hayali vardı onu da blackpink gerçekleştirdi. Herkes en havalısını en güzelini istiyor artık global buna tapıyor. Kpop da sanayileşmiş bir kavram artık zor buluruz grupların eskisi gibi konseptlere sahip olmasını

sametinyourarea

BTSin asıl tutan sarkılarının Dynamite BWL DNA olması… Bazen sırf eleştirmek için eleştirdigini dusunuyorum

yorummer

ben de senin bilgin olmadan fikrin oluşundan çok sıkılıyorum. En en popüleri diye bir şey yok şarkıları arasında. Bts’in en sevilen ya da en popüler olanı diye bir dönemi yok. Bir şarkıyla tutulup program program gezmediler. Üstüne katarak gittiler başarının. Tamam dynamite olağanüstü başarı sergiledi ama konu bu değil. O zaten tarzları da ya da dönüşleri değil eğlence olsun diye çıkarılan İngilizce bir şarkı. Şarkının üstünde iki gram oynamadılar aldılar okudular o kadar. Bwl ise zaten yine iş birliği şarkısı. Ki adamların yüzlerce şarkısı var fakat tarzları ve bugüne kadar ilerleyiş şekilleri üstte anlattığım şekilde oldu. Bts’in hitlerinden bile haberin… Read more »

Sametinyourarea

Tamam en çok sen biliyorsun hwsjwksjwkdje hep şu ustden konuşma çaban yok mu insani güldürüyor jsdjwkdkwkd. Sen bunları yazarken okuyanların çoğu ne diyor biliyor musun
-Ne diyo bu yine ne boş yapıyor.
Ama hata bende gidip sana cevap veriyorum şimdi başlarsın destan yazmalara siteye 2 3 ay önce geldin gelmez olaydın. Bir de kpopi saldim artık olgunlaştım havasındasin ama maşallah salmış halin buysa salmasan neler yapardın.

yorummer

derdin yok mu senin Samet ben bile ne zaman geldiğimi bilmiyorum sen nerden biliyon? Karakter gelişimimi gözlemlemişsin falan ahajammwkflekd bi soruda benden o zaman? İnsanların benim hakkımda ne düşündüğünü nerden biliyosun 🙃 benim güldüğüm noktada şu niye devamlı ben sormama rağmen hakkımdaki düşüncelerinizi belirtip duruyorsunuz? yaptığınız dedikoduları öğrenmek zorunda mıyım ben kim gelse şöyle sevilmiyorsun böyle konuşuluyorsun ne bu abi. Dedikodu grubunuzun olduğunu öğrendim yanii artık benden kaçmıyor 😂😂 ben sadece kpop idollerini de bu kavramı da aşırı ciddiye almıyorum en başından beri durum böyleydi. Ve hiçbirinizle de ilgilenmiyorum eskiden kişisel tartışmaya girmeyelim derdim ama işe yaramadığını öğrendim artık demiyorum

Sametinyourarea

Sende gelene geçene sallayayim laf edeyim. Ama kimse bana bir şey demesin eski yorumlarimdan bahsetmesin kafasındasın

yorummer

Samet derdini s*keyim. Konuşma ya konuşma benim hakkımda önceki haberlerde milletin anasına sövüyoruz sanki de atlatamıyorsun yorumlarımı. Söyleyeceğini orda söyle bırak geç. Hala oturmuşsun sen şöylesin böylesin. Sanane abi sanane beni mi değiştircen her haberde alttan alttan laf sokmanı mı çekcem ben senin konu dışına sapmadan konuş abicim ya. Ki ben sizi savunuyorum sana gelip atıyorum üniversitenden kişisel hayatından saldırmaya çalışan birine karşı ağzının payını ben verdim milletin hayatı ilgilendirmez seni diye. Senin yorumların takip edilip laf sokulmaya çalışılınca ben dedim susun işin gücünüz yok mu milletin yaptıklarını not alıyorsunuz diye. farkın yok gerçi hepiniz aynısınız. Aileme yaşıma karakterime hakaretler… Read more »

Sametinyourarea

O gün yaptığın yorumu gayet de hatırlıyorum ve yorumunu da beğenmiştim ama yaptığın saçma yorumları unutturmadi jsdjwkdkwkd. Ve evet ben asiri kinci bir insanım taktiysam takıyorum ve kaos da seviyorum miss gibi hala da kaos arıyorum. Oh

yorummer

madem hatırlıyorsun azcık iki mantık yürütseydin bu kız kişisel tartışmaları sevmiyor diye? nesin sen balık Burcu mu? Yengeç mi? Aşağılık kompleksin var özel hayatından vurulduğun zaman bile, hakaret edildiğinde bile sanane işine bak diyemedin karşılık vermeye çalıştın öyle olmadığını anlatmak için çabaladın. Özgüvenliymiş gibi davranan sensin asıl. Seni vurduğum her cümle aklında kalacak ve unutmayacaksın. Aşağılanmayı, kızgınlıklarını, geçmişini atlatamıyorsun. Zaten belli ediyorsun takıntılı olduğunu da anlaşılıyor yani. O zaman ben de itiraf yapayım kişisel tartışma istemememin nedenlerinden biri de aşırı ezik bir karaktere sahip oluşunuz. Bu ezikliği açıklamıcam kendin düşün. Muhattap olmak bile bulaşıcı geliyor. O yüzden sadece konuyla ilgili… Read more »

Sametinyourarea

Dümdüz geri zekalısın valla kesinleşti

wine.

Her şeyi bts yaptı demeyi tahminen ne zaman bırakırsın? Işinize geldiğinde kPoP bTs’tEn iBaRet dEgiL demeyi çok iyi biliyorsunuz ama sırf stanlediginiz kişilere laf gelmesin diye de sadece bts üzerinden örnek veriyorsunuz. ikiyüzlü olmayı acilen bırakın 🤩😍🤗

yorummer

istediğiniz kişiye laf atabilirsiniz oturup da sizin kıvrımlı beyninizin düşüncelerini değiştirmek için bir şey yapmıyorum. Sektör zaten asla bir gruptan ibaret olamaz. Ama bazı şeylerin öncüsü olabilirler bu anlaması zor bir şey değil bence

Heyuu

edm-elektro müziğin yaygınlaşması ve BTS arasında hiçbir bağlantı yok valla. Albümlerinde 1 veya 2 edm oluyor olmuyor

Last edited 3 ay önce by Heyuu
kendihalimdebirderdimvar

Uff yemin ediyorum açıklamaktan bıktım 7 senedir kpop dinliyorum olayı anlatıyım Kpop belirli akımlar gelir 2 3 tane ve genel olarak bunlar üzerinden gidilir Benim grubum orjinal triplerine girmekten bir vazgeçin önce çünkü değil BTS ve BLACKPINK parladığından beri gelen müzik tarzları bunlar Zamaninda SJ ve SNSD EXO olduğu gibi Rahat rahat size binlerce aynı tip grup çıkarırım Belli ki RV fanısın ama o kadar da orjinal değilsiniz ben hep dedim hep dicem F(x) ile benziyorlar diye tarzlar denenmesi garip kıyafetler daha gümbürtülü dans müzikleri Ama bu söylenince aynı şirketteler olur canım deniyor Küçük şirket kız gruplarının şarkılarını dinleyin hepsi… Read more »

kendihalimdebirderdimvar

Yıllarca anlatmaktan bıktım siz anlamadınız
Kpop yıllardır böyle sizin tarzınızdan çıktığında hep aynı geliyor sadece
Türkçe Pop içinde olay aynı küçük iken dinlediklerimi dinlediğimde aslında hepsinde aynı tarz müzikler ziller falan duyuyorum
Herkes kendi dönemini seviyor işte konu bu kadar basit

reddish

ben rv fani degilim ama deidgin kadar sacma bi sey yok revel benim muzikal olarak gordugum en kaliteli gruplardan nakarat olsun diye tutsun diye yapmiyorlar muziklerini ki piyasa surdukleri title sarkilarinin hicbiri gumburtulu muzik degil upbeat olmayan sarkilari bile varken sen hicbir sey bilmeyip sadece bok atmaya calisiyorsun

kendihalimdebirderdimvar

Gümbürtülü derken neyden bahsettiğimi pek anlamadın ama olsun
F(x) tarzinı bilenler bilir zaten kötü niyetle yazilmiş bir şey asla değil
Bakış açin buysa kendi zihnini değerlendirmelisin beni değil
Ve evet benziyorlar orjinal falanda değil
Farklılıktan kasıt devrine göreyse az çok sıyrıldiklari doğru ama tum kpop bakarsam üzgünum ama orjinal değiller
Kimseye bok atmiyorum kendi grubum Aespa onlarin bile orjinal olduğunu iddia etmedim avatar konseptinin dahi çünkü avatar konseptinin kökeni tamamen Amerikaya ait sadece grup halini yaptı SM o kadar
Simdi fani olduğum grubada bok attim dimi xjjzkx
Pff şu fanlardan sıkıldım evet çok fan değilsin yedim

reddish

abi sana kendimi kanitlama zorunlulugum mu var ne dusunmek istersen onu dusun ama buradaki yorumlarima bakarak az cok revel fani olmadigimi irene’i savunmamamiz gerektigini savunan kisilerdenim ve twice faniyim revel benim saygi duydugum ve muzigini begenerek dinledigim bir grup uyelerine karsi notrum ve hicbir zaman orjinallikten bahsetmedim sadece bu tutmasini icin cikarilan sarkilar doneminde revel gayet guzel kaliteli sarkilar yapiyor bir iki istisnalar haric f(x)’le benzemesi kadar dogal bir sey yok cunku ayni sirket altinda cikis yapmislar ayni seyi bp 2ne1’da gorebilirsin

Burioos

Lan ben grubum orijinal mi demişim Bunu bir fan olarak açıkça söyleyebilirim ki Red velvet’te zamana ayak uydurmak için saçma sapan şarkılar çıkarttı.Bknz ;really bad boy,zimzalabim.Bu popüler bir süreçse de banane,değilse de banane kardeşim.Acikca o tür muziklerden hoşlanmadığımı söylüyorum işte kime neyi anlama çabasındasin anlamadım.

Last edited 3 ay önce by Burioos