BTOB vs Cube: Neler Oluyor

4

BTOB Ticari Marka Anlaşmazlıkları Nedeniyle Cube Entertainment ile Sözleşmelerini Yenilemiyor. Cube ticari marka karşılığında para istiyor.

BTOB’nin ticari markasıyla ilgili sorunlar nedeniyle Cube Entertainment ile sözleşmelerini yenilemeyeceği bildirildi.

Sports Chosun’un özel bir haberine göre geçen hafta BTOB üyeleri Cube Entertainment ile olan sözleşmelerini yenilememeye karar verdi. Bunun nedeni şirketin gruba ödemesi gereken peşinatla ilgili değil, bunun yerine BTOB’nin ticari markalarını korumak için Cube Entertainment’a yapması gereken ödemelerin üzerindeydi.

Sports Chosun, BTOB üyelerinin, BTOB ticari markasının kullanımı konusunda pazarlık yapmak için Cube Entertainment ile çalıştığını ancak bu görüşmeler sırasında Cube Entertainment’ın, BTOB’nin ticari markalarını kullanmasına izin verilmesi karşılığında gruptan gelirinin açıklanmayan bir yüzdesini talep ettiğini kaydetti.

Daha önce altı BTOB üyesinden beşinin Cube Entertainment’tan ayrılacağı bildirilmişti ve Cube Entertainment haber hakkında kısaca yorum yapmıştı.

Artık Cube’un bir parçası değiller. Cube Entertainment, BTOB üyelerinin sözleşmelerini yenilemeyeceğini açıkladı ve TV Daily dahil medya kuruluşlarıyla paylaşılan bir açıklamada duyuruyu yaptı.

Merhaba, biz Cube Entertainment.

BTOB’nin gelecekteki faaliyetlerine ilişkin resmi görüşümüzü paylaşmak istiyoruz.

Bizimle olan ikinci sözleşmelerinin sona ermesinden önce BTOB üyeleriyle uzun süredir dikkatle konuştuk. Bu görüşmeler sırasında birbirimizle olan sözleşmemizi yenilemememiz konusunda karşılıklı olarak karar alındı.

Bununla Cube Entertainment’ın Seo Eunkwang, Lee Minhyuk, Lee Changsub, Lim Hyunsik, Peniel ve Yook Sungjae ile olan 11 yıllık ortaklığı sona erecek.

21 Mart 2012’de çıkış yapan BTOB, olağanüstü şarkı söyleme becerileri ve halk tarafından sevilen müzikleriyle K-Pop’un üçüncü neslini temsil eden bir erkek grubu olarak kendilerini kanıtladı. Cube Entertainment üyesi olarak performanslarından dolayı BTOB’a ve grubu her zaman desteklediği için MELODY’ye teşekkür ederiz.

Ne yazık ki Cube Entertainment ve BTOB arasındaki ilişki sona erdi ama biz onların büyümelerini ve geleceklerini içtenlikle destekleyeceğiz.

Lütfen yeni yolculuklarına başlayan BTOB’a sürekli desteğinizi gösterin.

— Cube Entertainment”

Cube Entertainment’ın açıklaması, daha önce BTOB üyelerinin ticari marka anlaşmazlıkları nedeniyle sözleşmelerini yenilemeyi reddettiklerinin bildirilmesinden birkaç saat sonra geldi.

 

cr: koreaboo

Önceki İçerikYoona ve Momo, Paris Moda Haftası’nda bir araya geldi
Sonraki İçerikJungkook MTV EMA’da En İyi Şarkı ve En İyi K-pop ödüllerini kazandı
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments