Benzer Yazılar

BTS Jin ve Suga, askerlik yasaları sebebiyle önümüzdeki yıl yurtdışı promosyonlarına katılamayabilir

BTS Jin ve Suga, askerlik yasaları sebebiyle önümüzdeki yıl yurtdışı promosyonlarına katılamayabilir

HABER: BTS Jin ve Suga önümüzdeki yıl ‘dünya turu’na katılmakta zorlanabilir.. askerlik yasaları kanatlarını kıracak mı?

KAYNAK: Sports Seoul via Nate

Askerlik yasalarına göre 25 yaş ve üstü erkeklerin ülkeden ayrılmak için izin alması gerekiyor. Her ülkeden çıkışın altı ay içinde olması gerek, toplamda beş kere çıkma izinleri var.

1. [+832, -188] Gerçekten askerlikten muaf tutulmaları gerek. Futbol oyuncuları ve klasik müzik müzisyenlerinden ne farkları var?

2. [+680, -86] Askerden kaçmak için derslere gitmedikleri halde sahte üniversite diplomaları gibi yasadışı yöntemler kullanan sunbaeleri şimdi cezalarını çekiyor. Biliyorum yasalar bu ve yasalara uymak zorundalar ama BTS de ülkemiz için çok şey yaptığından ötürü bu beni üzüyor.

3. [+646, -178] Onları askerden muaf tutun

4. [+53, -16] Çok üzücü, onları askerlikten muaf tutmamak ülke için büyük kayıp olacak ㅠㅠ

5. [+48, -12] Dün BTS’in turizm üzerindeki etkisi hakkında bir haber vardı, askerden muaf tutulmalılar, en azından kamu hizmeti yapmalılar.. ülkemiz için çok şey yaptılar.

6. [+46, -7] Baletler ödül alırlarsa askerden muaf tutuluyorlar, BTS niye tutulamıyor? Bale ülkemiz için bir şey yapmadı sonuçta.

7. [+35, -12] BTS muaf tutulmayı hak etmiyor mu…

8. [+33, -13] Onları askerden muaf tutun

9. [+31, -21] En azından askerliklerini erteleme hakkını kazanmadılar mı?

10. [+28, -8] Şahsen askerden muaf tutulmayı hak ettiklerini düşünüyorum ama askerlik tüm erkeklerin bir görevi, bence çok fena nefret alırlar.. belki iki üye birlikte askere gidip çabucak dönebilir

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+231] Muhtemelen askerlikten muaf tutulsalar bile kabul etmezler. Askere gitmeyi çok istediklerinden değil, 1) Koreli erkekler olarak bu onların sorumluluğu 2) Gelecekte nefret almalarına engel olur 3) İmajları için iyi.

Son kere inanılmaz bir dönüş yapın, tüm rekorları kırın, tüm ödülleri alın, en büyük kpop turuna çıkın ve sonra ikili-üçlü olarak askere gidin, diğer üyeler de sololarına odaklansın. Bu şekilde 4-5 yıl içinde geri dönüş yapabilirler.

 

Kaynak: Netizenbuzz

38 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
db db

Ülkelerine çok büyük bir destekleri var, hem ekonomi hem de turizm açısından. Bunu resmi istatistikler, gazeteciler, emektar oyuncular bile söylemişken hala gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatarak gerçekleri inkar edemezsiniz. Bu konu sadece KPOP ile sınırlandırılamaz.

Üstelik genel olarak, Kore halkı -askerlik süresi çok uzun olduğundan- askerlikten korkuyor, kurulu düzenlerini ve hayatlarını bırakmaktan korkuyor. Bu sadece BTS ile ilgili bir mevzu değil. Tabii ki yakışan, doğru olan düzgün bir şekilde gidip gelmeleri.

bcn

valla çok fazla muafı hakediyorlar ayrıca çocuklar tamam isteyebilir askere gitmeyi ama böyle bi teklif gelse şirket tabii ki göndermeyecek şirket vicdanıyla iş yapmıyor sonuçta. ülkeye çok fazla para kazandırdilar.
-BTS’in, Güney Kore ekonomisine katkısı 5.5 trilyon won olarak açıklandı!
Yaklaşık 26,618,659,000.00 Türk Lirası ediyor…

Gece

1. [+832, -188] Gerçekten askerlikten muaf tutulmaları gerek. Futbol oyuncuları ve klasik müzik müzisyenlerinden ne farkları var?

YANLIŞ BİLİYOR OLABİLİRİM!
Çocuklara teklif götürüldü ama onlar geri çevirdiler, ayrıca muaf tutulsalar antilerin eline koz geçmiş olacak. Hyung Line-Maknae Line olarak gitseler 4 sene içinde tekrar birleşebilirler…

SURMEW-BTS

Biz vatani görevimizi yapmak istiyoruz diye açıklama yaptı çocuklar bighit aracılığı ile.

Muziksever

Ben zaten Kore’de neden askerlik yaklaşık 2 yıl anlamıyorum.Bilen biri beni aydınlatırsa sevinirim.

SURMEW-BTS

Kuzey Kore ile ilişkileri şimdilik iyi gözükse de hala savaş durumunda gibi oldukları için. Bir de uzun yıllar savaş ve işgal gördüler. Ondan dolayı.

Muziksever

Demek ki Türkiye’nin konumunda olsalar 5 yıl yapacaklar askerlik.Bence tam tersi ülkelerinde şu an bir terör sorunu yok.Acaba çalışacak erkek gücü falan mı eksik ki?Bazılarını askeriyeye alıp bazıları kamu alanında çalıştırıyorlar?

Muziksever

Olabilir ben Kuzey Kore ile sorunu daha diplomatik görüyorum.Maalesef ülkemizdeki terör olaylarını ve terör örgütleri ile kıyaslama yapıyorum.Keşke dünyada kıyaslama yapacak terör olayları olmasa.

SURMEW-BTS

elbette bizim ülkeyle karşılaştırınca komik geliyor, sizin dediğiniz gibi 5 yıl falan yapmaları lazım, ama 2. Dünya savaşından sonra ikiye bölünüyorlar kuzey ve güney olarak ve çeşitli sorunlar yaşıyorlar, aralarında bizimki gibi terör olayları, birbirlerini öldürme, katliam , iç karışıklık çıktı mı araştırmak lazım, ama geçmişte ilişkileri çok gergindi her an savaş çıkma olayı vs vardı. Kore de bizim gibi çok siyasal olaylar, iç karışıklıklar vs çekti. şuan araları iyi tabi. ama ne olup olmayacağı belli olmaz. Kuzey Kore nükleer silah denemeleri yaptığında Güney Koreliler korkmuştu misal, o denemeler ufak çaplı depreme bile neden olmuştu ki , Güney kore de… Read more »

Dalgomi🐶

Açıkçası ben muaf tutulmalarını istiyorum gerçekten ülkeleri için çok fazla şey yaptılar belkide çok ödün verdiler kendilerinden. ailelerini göremediler üzüldüler yeri geldi allah korusun dağılmayı bile düşündüklerini söylediler army değilim ama benim düşüncem bu yönde bu çocuklara karşı çok büyük bir saygım var. Bunlar benim görüşlerim zaten çok mükemmel işler başardılar çook daha iyilerini başarmaları dileğiyle ❤

db db

Çoğunluk böyle düşünse bile-sadece varsayım- askerlikten muaf tutulma gibi bir kararın sorumluluğu çok ağır olur.

Zeynep

yalnız ailelerini göremediler çok çalıştılar vs ama paralarını da alıyolar öyle değil mi her şeyin bir karşılığı var.Vatan göreviyle bunu bir tutmanız yakışıksız bence….

Dalgomi🐶

Görüşünüze saygı duyuyorum Ülkedeki rüşvete adaletsizliğe bakacak olursak normall geliyor muaf tutulmayı fazlasıyla hakediyorlar. Herşeyin bir karşılığı var evet ama ben çocukların yaptığı işleri göz önünde bulundurarak yazdım ki daha bu seviyeye ulaşan bir kpop grubu yok bedel ödersin öyle alırsın karşılığını bu çocuklar fazlasıyla ödediler. Ayırca amacım vatani göreviyle bir tutmak istemedim yanlış anlaşılmak istemem

Gaye

Bence askerliğe katılsınlar diğer idoller de yaşadı aynı sıkıntıları bitek bts değil herkesin kendine göre sıkıntısı vardır haksızlık olur. Ve yani paralarını da alıyorlar hayrına yapmadılar. bende btsi seven biri olarak böyle düşünüyorum.

Bonobonoya

Bangtan etkisi çok hafif bir şeymiş gibi sanılıyor. Bakanın, “BTS in ülkeye kazandırdığı paralar sayesinde vergilere zam yapmıycaz” dediği bir an vardı
Geçen de ekonomistler Bangtanın yokluğunun, varlığının şu anda askeri ücretleri bile etkileyeceğini açıklamışlar
Askere gidilir mi gidilmez mi bilmiyorum ama biz Armyler bile “kore vatandaşı” olmadığımız için bu konu üzerine çok yorum yapmamaya çalışırken, korenin kendi halkı kararını kendisi versin derken nolur başka fandomlar bu olaya karışmasın.
Çoğunun amacının “korenin güvenliğini” düşünmek olmadığını biliyoruz. O yüzden bu olaya çok karışmayın – ki Army bile bu konuda hassas davranırken sizin hiç söz hakkınız yok.

Bonobonoya

Ayrıca Bangtanı biraz bile tanıyan insanlar bu olaya nasıl baktıklarını anlayabilir. Muaf tutulma teklifi daha önce Bizzat Cumhurbaşkanı tarafından öne sürülmüştü ama çocuklar o ara kabul etmemişti. Başka grupların ya da şirketlerin belki balıklama atlayacağı “oh be askerlik gibi bir yükten kurtuldum, çok iyi oldu” gibi düşünceler güdeceği olaya Bangtanımız farklı bir açıdan bakıyor “Muaf tutulmayı hak edecek kadar başarılı oldum mu? muaf tutulmamı isteyenleri hayal kırıklığına uğratır mıyım? Şu anki başarımı sürdürebilir miyim? Onları tatmin edecek kadar başarılı olur muyum?” gibisinden çok derin bir şekilde ele aldığını biliyoruz. Bu çocuklar en küçük ödül için bile” bu ödülüün hakkını verebilmek… Read more »

KINGEXO

Eğer askerden muaf tutulurlarsa 4-5 yıl sonra ‘neden askere gitmediler’ diye linç yiyecekler. Koreli netoşlara belli olmaz yarın öbür gün bunu önlerine koyup gömerler. Sağlıklı bir şekilde gidip gelirler umarım.😳

Muziksever

Kesinlikle kesinlikle kesinlikle.

Sinem

Kalbim acıyor ama gitmeleri iyi.. İmajları çok iyi bunu korumaları önemli. Şimdiden +800 beğeni yorum alsa bile 150- eksi almış şimdiden.. Yani çatırdamalar başlamış.. Alt gruplar çıka bilir ve onları şu yönden anlıyorum. Avrupada mesela böyle kişileri muaf ediyorlar ama Avrupada bile öyle insanlar tepki alıyor çünkü nasıl desem erkek oldukları için orda gerçekten erkek ismini alacak gibi bir algı var Koreliler bu yüzden bu konuda hassas

aynur

uyeler istemiyorki nie hala konusuyorsunuz

Moşp

Bence karşılarına çok böyle teklif geliyo eğer kabul edilmiyo ve askerliğe gidiliyosa bu üyelerin kararıdır. Ülke teklifini yapmıstır. Ama yine de bu işi yıllara bölüceklerini hiiiiç sanmıyorum şirket teklifleri değerlendirip makul bi süreçle birleştiricek bence ki çocukların nereden bakılsa rahat 2 seneleri var niye sürekli askerlikten vurulmaya çalışılıyor? Herneyse ben hala hrpsinin albümleri hazırlayıp hepsinin bi anda gidip iki sene yerine bir sene yapıp (o da herkesi susturmak için) dönüceklerini düşünüyorum

Zamane

Bir army olarak askerliklerini yapmalarını istiyorum.
Ayrıca baletlerin ödül aldıklarında askerlikten muaf tutulmasına şaştım. Ne manyak ülke🤣🤣

Bright

Ülkelerinde belli bir yerlerde ülkeni temsil edersen askerden muaf tutulabiliyorsun BTS k-pop’ı virüs gibi yaydı ve onlar sayesinde hem kore kültürü yayıldı hem de kore fanı olanlar merak edip kore’ye geldi e madem ülkelerinde böyle muaf tutulma koşulları var rahatlıkla muaf tutulabilirler bnc

Am I Wrong?

kendileri de gitmek istemişken muaf tutulma durumu olmaz ama en azından yurtdışına 5 kere çıkma konusunda esneklik tanımalılar…

SURMEW-BTS

BTS canlarım askere gidip vatani görevlerini yerine getirmek istiyorlar ve her erkekte ülkelerinin kurallarına göre askere gitmeli ve evet BTS in Kore ekonomisine ve turizme çok büyük katkıları var ama BTS askerlik yüzünden ara verse bile ARMY onları gene desteklemeye devam edecek kalan üyelerin de soloları yada olursa subunit grupları iyi işler yapacaktır, RM, SUGA ve JHOPE un mixtapeleri, youtube solo videoları, JIMIN, V ve JIN in soundcloud.com a koydukları kendi şarkıları, WASTE IN ON ME şarkısı, BTS WORLD un şarkısı DREAM GLOW, vs ve daha çok şey çok iyi başarılar elde etti ve gene etmeye devam edecek. Ayrıca SUGA… Read more »

Mevy

Hayır muaf tutulmasınlar bu knetizenlere güveniyor musunuz gerçekten… ileride bunlar muaf oldular diye çocuklara nefret KUSARLAR. Gitsinler umarım güzelce gidip güzelce gelirler bts için en iyisini diliyorum 🥰 güzel yollarda yürüyün çocuklar 💕💕

INSPIRIT

Ya bir de muaf tutulmada şöyle bir şey var, sporcularda bu uluslararası ödül almak mı neydi, olimpiyatlarda ya da hatırlamıyorum ama belli bir sınır vardı. BTS için muaf tutulma yapılmak istenirse bunu neye oturtacaklar, satış sınırı mı, Billboard ödülü mü, yurtdışında belli rakamda konser vermek mi neye bağlayacaklar? Çünkü ‘BTS olduğu için’ diye muaf tutulamazlar sonra birsürü fandom benim grubum da özel, benim grubum da çok şey yaptı o da muaf tutulsun şeyi olacak. Belli bir kural koyarlarsa bu sefer şirketler binbir türlü iş çevirecekler o asker muafını kazanmak için. Netizenlerin nefretine zaten güven olmaz, ama bari yurtdışı programları için… Read more »

Muziksever

Bu yoruma katılıyorum ben de aynı şekilde düşünüyorum.👍👍👍

elitzy

koreli ünlüler bedelli askerlik gelse çok rahatlayacak. ünlüler askerliği bedelli yapsa bile ünlü olmayanlar da öyle yapıyor diyecekler.

Funda

Askerliklerini yapmaları en doğrusu. Tamam Bts popüler ama sadece Bts sayesinde bu kpop yayılmadı. Şuan teknolojide çok fazla üst düzeyde bunun da etkisi olduğunu düşünüyorum. He yakın zamanda bir sistem gelişirse askerlikle ilgili olur tabiki ama bunu sadece Bts’e özel muamele gibi göstermeleri bir çok fan grupları tarafından hoş karşılanmaz diye düşünüyorum.

db db

Burada konu “kpop’u yayma” falan değil. Ülkenin turizmine ve ekonomisine katkıları çok büyük, rakamlarla da yazarım ama çok büyük miktarlar olduğu için aklımda yok.

karslı selo

Ne yani bts askere gitti diye turistler gelmekten mi vazgeçecek 😀 Askere gitmeyen üyeler aktif olduğu sürece btsin sırtı yere gelmez merak etmeyin

bcn

öf olayın kpopı yaymanın çok ötesinde olduğunu ne zaman anlayacaksınız acaba…tamam kpopı yaymadı bts tamam üzülmeyin

Funda

Kardeşim ben armyim benim düşüncem bu sizin düşüncenizde buysa bir şey diyemem ne bu tavırlar.

Cafuné

herkes da yorumları yapıp yapıp army oluyo nedense

:(((

jin gitsin ama yoongi gitmesin

Selin

Sebep nfıfjsoskpsjdsp

suna

Muaf tutulurlarsa ben dahil tüm diğer kpop grubu fanları ayağı kalkar. Evet başarıları çok büyük ama bu adaletsizlik olur. Yapılacaksa tüm Kpop idollerine yapılmalı.

Yeni Yazılar