BTS ‘Permission to Dance’ ile Billboard Hot 100 listesinde 1 numara oldu

169
3680

0004826398 001 20210720061702191

HABER: “BTS BTS’i geçti” BTS’in yeni şarkısı ‘Permission to Dance’ Billboard’da yeniden 1 numara oldu

KAYNAK: Everyday Economy via Naver

1. [+1,410, -14] İnanılmaz BTS, tebrikler

2. [+1,132, -94] Askerden muaf tutulsunlar

3. [+856, -12] Koreli bir grup bir yıl içinde Billboard Hot 100 listesine beş şarkısını soktu? Eskiden böyle bir başarı hayal bile edilemezdi… Psy’ın Billboard listesinde 2. olmasıyla böyle bir şeyi ilk ve son kez göreceğimizi düşünmüştüm.

4. [+870, -70] Lütfen onlara askerlik muafiyeti verin, askerlik yapmalarının bir anlamı yok.

5. [+311, -40] Askerlik muafiyeti verilmesi gerekmiyor mu bu gruba?

6. [+226, -8] Yabancı bir şirkette çalışıyorum ve yabancı iş arkadaşlarım güne BTS sohbetleriyle başlıyorlar. BTS şarkılarını açmaya bayılıyorlar. Bugünlerde Korece öğrenmeye bile çalışıyorlar… BTS’in bu kadar popüler olduğunu gerçekten bilmiyordum. BTS’in sadece Kore kültürünü değil, aynı zamanda dilimizi de yayacağını kim bilebilirdi… Bu beni çok gururlandırıyor! BTS’ten daha fazlasını görmek ve öğrenmek dileğiyle!!

7. [+119, -5] İnsanlar Billboard listesini Melon popülarite oylaması gibi sanıyor ama bu sadece hayranlarla elde edilebilecek bir şey değil. BTS artık ana akım oldu ve buna uygun dikkat çekiyorlar

8. [+97, -4] BTS’in askere gitmesi ülke için bir kayıp olur

9. [+86, -8] Herhangi bir spor kategorisinde birinciliğin ülkeye sağlayacağı faydadan çok daha fazlasını BTS sağladı

10. [+82, -5] Kimsenin bir süre BTS’in rekorunu kıracağını sanmıyorum… Irkçılığın üstesinden gelmeyi ve sadece yetenekleriyle bir numara olmayı başardılar! Koreli oldukları için çok gururluyum ^^

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+27] Şarkı benim tarzım değil ama onlar için mutluyum, onları mutlu görmek beni de mutlu ediyor, tebrikler~ 🥰

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikEXID Hani COVID-19’a yakalandı
Sonraki İçerikSM ve YG’nin bir daha benzerini çıkaramayacağı kız grupları, SNSD ve Black Pink
guest
169 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bunny

Hot 100 birinciliginin bile artik normal gelmesi 😂😂 armi yorobun alistik yine😂😂😂

abyss

İlk birinciliği aldığımız zamanı hatırlıyor musun? Çok fenaydı.

Bunny

Ben aglamistim sevincten 😭😭

moonchild

herkes götü başı dağıtmıştı ya evet.çok güzeldi

autumn carter

bende ağlamıştım 😭😭😭 birde jungkookun doğum günüydü

Linç yerken obez oldu

Yorobun ne Allah aşkına

ůber

devamlı askerlik konusu açılıyor yordunuz be

Meloyusa

Yabancı Yorum ile aynı görüşteyim PTD benim tarzım olan bir şarkım değil, bir ayda bir açacağım şarkı belki gelecekte aklıma dolanır. Ama çocuklar hak ediyorlar çalışıyorlar umarım çizgilerini bozmadan devam ederler.

abyss

Öbür şarkı da çalıntı değildi. Yasal olarak 8 mezüre kadar çalıntı denemez. Kaldı ki kullanılan teknik interpolasyon. Bu teknik kullanıldığında cr verme gibi bir zorunluluğunuz da yoktur. Pann postuydu o posta en çok beğenilen yorum bile doksan küsür beğenilmiş. Orada burada başka idollerin şarkıları için konuşulan çalmışlarr sohbetinden ileri bir şey değil.

abyss

Dün çok güzeldi. Yoongi yayın açtı. Çocuklar tek tek aktif oldu.Halsey doğurdu onu da kutladılar. Üstüne de Hot100 açıklandı. Sürekli büyümeye devam Bangtan. Ed de çocukları kutladı eminin o da mutlu olmuştur

Loki

Çalıntı değildi zaten. Öyle olmasını çok istersiniz biliyoruz. O listedeki başta good 4 u levitating olmak üzere birçok şarkıyı radyo taşıyor. Spotifydaki streamlerinin tamamı aktif kullanıcılardan bile değil. Onların şarkıları listelefde başarılı oluca niye radyo gücü ya da şirket gücü falan demiyorsunuz? Bunları da eleştirsene yüce müzik gurusu? Beyniniz yok fikriniz var ya.

SunnySideUp

Olivianın şarkı dinlenimleri BTS şarkılarını 3 katlıyor.Duanın 10 aylık çıkmış şarkısı bile BTS daha 1 haftasında çıkan sarkısından daha çok dinlenip stream almış.Olivia ve Dua şuan gözde pop şarkıcılar tabikide amerikada radyolarda şarkıları çalınacak radyoda çalan hr şarkı payola olmuyor.Tabi siz insanların her başarısına bır klıf bulup kendi başarınızı organık saymaya o kadar alışmışsınız ki daha şarkıları ne kadar dinlemiş insanlar ona bile bakmıyorsunuz

Annasavedyou

Yalnız BTS de gayet gözde pop şarkıcılardan. Siz ABD’de bile günlerce stadyum doldurabildiklarine göre gayet gözde pop şarkıcısı olan birinin başarısına kulp bulabiliyorsunuz da aynısı söylenince neden kulp bulmak oluyor. Satın alma organik olmayan bir yol olsa Billboard satın alımları kriter olarak görmezdi. Bazı sanatçıların dinlenimleri, bazılarının radyo desteği bazılarının da satın alımları yüksektir. Bunu kabul etmek bu kadar zor olmamalı. Başarılılar işte. Bu kadar basit.

SunnySideUp

Kendisi yorumunda o sanatçılar için sadece radyolar ile ayakta duruyor derken ona tek kelime etmiyorsun ama?? Ne ikiyüzlüsün.Rolling stone zaten geçtigimiz sene payola yapan sanatçı ve şarkıları bir bir açıkladı? Her radyo air playı yüksek olan payola yapıyor demek değildir bunu söylüyorum.Ayrıca bu sanatçıların şarkıarı aylar sonra bile en yeni BTS şarkılarında daha iyi dinlenim alıyor.Yanı o şarkıları listede sadece radyo falan taşımıyor.Herkesib başarısına bir kılıf bulup sadece sizinki organik gibi davranıyorsunuz.Ayrıca görürrüz ben 2 sene içinde Billboard bu satışlar için aynı bundle gibi önlemler alacagını düşünüyorum

Annasavedyou

Yalnız yorumumda ikiyüzlü bir kısım yok. Çünkü söylediğim gibi her sanatçının kalesi farklıdır. Olması gereken de budur zaten. Ben hiç bir zaman hiç bir sanatçı için hakaret etmedim ya da emeğine saygısızlık yapacak bir şey söylemedim. Söylemem de. Olivia Dua ya da başka sanatçının airplayi yüksek diye payola sayılması ne kadar saçma ise satışları yüksek diye inorganik olduğunu iddia etmek de o kadar saçma. Size cevap vermemin sebebi asıl sizin “ikiyüzlü” olduğunuzu düşünmemdi. Çünkü siz aşağıda yalnızca şarkının satışı yüksek diye bot bile yazmışsınız. Fakat birileri aynı sizin gibi eğer x kategori dahil olmasa x sanatçı listede olamazdı yazınca cevap… Read more »

Hope World

Bb o yöntemi bulursa da Bts yine sağ çıkar biz bundan o kadar eminiz ki. Daha önce kore listeleri için hayran stream bunlar olmasa Bts biter dediler melon hayran stream olayını kaldırdı Bts hariç çok az idol kalabildi Bts pak rekorunu kırdı. O söyleyenler tek tek yuttu bir güzel laflarını. Aynı şekilde sen de yutma o kadar emin ola sonra rezil oluyorsunuz. Ayrıca amerikalı batılı fanların uzak doğulular gibi toplu albüm alımı yapma gibi bir kültürü de yok. Bunu kanıtlayacak da veriniz yok. Sen Bts başarılarına kulp bulup yerince iyi başkası yapınca kötü. Esas ikiyüzlü sensin. Eleştirdiğin her şeyi yapıyorsun.… Read more »

Last edited 14 gün önce by Hope World
Hope World

İnsanlar stadyum konserlerine ailecek gidiyordu bir gün bile boş kalmadı konserler. Hem de bir çok şehirde gerçekleşti konserler. Utanmasalar gözümüzle görmesek ona da bot diyecekler. Bahanelerle ninnilerle uyutsunlar kendilerini ancak böyle rahatlatıyorlarsa.

Last edited 14 gün önce by Hope World
Annasavedyou

Aslında BTS’in başarısını kanıtlamak çok saçma bir şey. O kadar çok şey var. Yıllardır neler neler başarıyorlar. O yüzden ben hiç kimseye cevap verip bunları anlatmaya çalışmıyorum bu sefer cevap verme sebebim aşağıda yazdıklarının neredeyse aynısını yazan birine tepki göstermesiydi. Dediğiniz doğru ama. Eğer onları rahatlatan şey bu başarıları kabul etmemek ise etmesinler çok bir şey değişmiyor. Ayrıca ben de Billboard yöntem değişikliğine de gitse BTS’in bundan etkilenmeyeceğini düşünüyorum.

Loki

Senin üslubun niye bu kadar güzel ya? Kanka bu takıntılı manyaklara güzel dille anlatılır mı? Bu tip insanlarla muhatap olmak bile fazla onlara. Midemi bulandırıyorlar.

Last edited 14 gün önce by Loki
Annasavedyou

Üslubumu bozmama gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü. Hem belki fikirleri değişir. Ben burada haberleri okurken de bazen kötü üslupla yazılmış yorumları görüp sinirleniyordum. Öylece haber okuyup yorum yapıyoruz. Birbirimizi sinirlendirmeye de yok yere üzmeye de hiçbirimizin hakkı yok. O yüzden özellikle dikkat ediyorum.

army

Askerlik konusu gerçekten sıktı ztn daha zamanları bile gelmedi birtek Jin in ki yaklaştı ve kendileri askere gidicez dediler hala Twitter da asker kaçağı diyerek laf attığını sananlar var

Armyonce 🍭💜

Bts haberi çıkınca açılan konu askerlik
Twice haberi çıkınca konuşulan şey dağılıp dağılmayacakları konu farklı bir şey olsa bile
sıktı artık

dancingqueen

2000’lerde tarkan neyse şu anda kore için de bts o

Müstesna

2000’lerde tarkan zamanını gördünüz mü ki bts ile bir tutabiliyorsunuz?

Last edited 15 gün önce by Müstesna
Maruko

Tarkanın 2000lerdeki etkisini, yaptıklarını o kadar bilmeden yapılmış bir yorum ki. Kimse size yorum yapmayın demiyor ama söylediklerinizin de bir doğruluğu, anlamı olsun.

pezevenkstanleryokolsun

bangtanla tarkan arasında çok başarı farkı var

Rosiearevkl

Her şeye tamam ama hala şu kpop’u globalde tüm dünyaya yayan grup BTS ile blackpink’i karşılaştırıp blackpink daha başarılı, daha popüler vs diyen cringe ötesi blinkler var.
BTS nerdeee blackpink nerde gözlerinizi açın

yorummer

Türk radyolar bu sene grup ödülünü Bts’e verdi ama Türkiye’de blackpink daha çok seviliyor ve dinleniyor 2020’de Apple Türkiye’ye Korece müzik sokan tek idol Blackpink’ti dönüş bile yapmadıkları halde YouTube Türkiye’de iki katı farkla en çok dinlenen grup Blackpink oldu. Her şey ödül sıralama değil yani ülkedeki tüm sayfalar idol müziklerini sevdirdi diye Blackpink’i paylaştı afra gibi ünlü oyuncular koreografisinde dans edip video çekti Meryemcan gibi birçok youtuber BP içerikli paylaşımlar yapıp milyonlar izlendi tüm ülke Tiktok, Reels videolarında BP şarkılarını kullandı demekki neymiş her şey sıralama chart değilmiş. Neden bizim ülkeyi örnek verdim bizim gibi birçok ülke var dünyada.… Read more »

moonchild

türkiyede 2020 de en çok dinlenen kpop grubu btsti ki.

Loki

Afra dans ettiyse tamam kskskdkdr

nicktir git

türkiyede hala en çok dinlenen kpop grubu bts :))) zamanında linç manyağı yaptığın kızları şimdi yücetmeye çalışman çok…. trajikomik…. o yüzden düzgün salla tutsun bari

Chaemeko

BTS Hot100 haberine bp ve blink’ten bahsetmek kadar saçma değil emin ol

Stay Gold

BP ve Blink ne alaka? Lütfen fanwar içerikli yorumlar yazmayalım. Bp’in konu ile alakası yok.

Blinkto

Bp ne alaka ? Kim konuştu??????

Rosiearevkl

Çünkü her yerde cringe Blackpink fanlarını görmekten bıktık cnm. BTS kpop’u da aşmış başarısını tüm dünyaya kanıtlamış global bir grup. Blackpink anca BTS’in getir götünü yapar ama blackpink fanları iki grubu karşılaştırma cesaretine hatta BTS’i yerme cesaretine sahip. Bu yüzden aklıma geldi ve yazdm seni içerlediyse ağlayablrsn

Kpop

Tebrikler BTS, Bir yıldan çok daha kısa sürede 10 aydı sanırım billboard hot 100 e 5 şarkılarını soktular, helel olsun <3

Aycik

Tebrik ederimmmm çocuklar çok mutlu olmuşş. Dün bir sürü şey paylaştılar 😭 jiminin paylaştığı fotoğraf gazeteye bile çıkmış 😭

abyss

Ay gördüm çok büyük saygı ifadesiymiş onlarda.

Aycik

Evet 😭 normalde dizlerinin üstüne çöküp alnını yere değdirdikleri selamı çok kullanmazlarmış 😭😭😭

Loki

Ağız tadıyla grubumuzun başarısını kutlayamıyoruz damlamışlar hepimizden önce. Önceki haberde içinizdeki nefreti kustunuz sanıyordum. Bir yandan da kudurmanız hoşumuza gitmiyor değil hani😏

Aman BE

Karın ağrıları o kadar büyük ki sayfa sayfa destanlar yazsalar da dindiremiyorlar o kadar ciddi derece ezikler. Yine kuyruklarını kıstırıp koşuyorlar Bts haberlerine. Ben sadece acıyorum.

pezevenkstanleryokolsun

toxic exoller de anca kore milliyetçiliği yapıp ağlasınlar koreliler ne diyor bi bakın ayrıca umarım sadece tebrik eder geçersiniz

pezevenkstanleryokolsun

idolleri askere gitti diye seokjini asker kaçağı ilan edip liyakat nişanını atınca da nişan önemli değil fln diyolar

Merve

Senin işin gücün yok herhalde alakalı alakasız her olayda birden konuyu exoya getiriyorsun

pezevenkstanleryokolsun

yoo exoya getirmiyorum toxic exollere getiriyorum fandomunuzun yaptığı şeyler bunlar

Merve

konu toxiclikse siz ağzınızı açmayın lütfen

Merve

zira dün bebeğe bile küfür ettiğinizi gördüm

Loki

Toksiklik konusunda eksollerin eline kimse su dökemez. Hatta kpopu falan geç dünya üstünde eksollerden daha leş takıntılı ve pişkin başka bir fan topluluğu olduğunu sanmıyorum.

Loki

Blinkler her an tahtınızı elinizden alabilir bilemiyorum

Rosiearevkl

Blinkler dururken bu dediğin imkansz askm

Romancejenniecomeback

exoller flopluktan oraya buraya sallıyor napsınlar

pezevenkstanleryokolsun

işsizlikten ne yapacaklarını şaşırdılar dün kyungsoo ispanyolca şarkı çıkarıyormuş diye sadece armilerin jlo ile ispanyolca şarkı çıkarıcağı düşüncesine bile bts kyungsooyu kopyalıyor diyen gördüm daha geçen gün dokumacı killer diye bir user var neymiş bangtan 90 derece eğilmemiş diye linçlemişti sonra çok ağlanıyorlar 50 milyon yapamadık bilmem ne kendi gruplarıyla ilgilenseler istedikleri cb hedeflerine de ulaşacaklar yapmadan önce kıymete biniyor izlenme ama yapamadıktan sonra izlenme önemli diyip ağlaşıyorlar

pezevenkstanleryokolsun

değil* exollere karşı düşüncelerimi yazsam buraya cidden paragraflar dolar idollerime yapılan iğrençlikleri ödül töreninde idollerimi boykot edip orta parmak çekmenizi bts dağılsın diyip mavi saraya göndermenizi jiminin küçükken geçirdiği bir kaza yüzünden lensinin kaymasıyla ilgili iğrenç şeyler yazmanızı yine jiminin kilosuyla sesiyle dalga geçmenizi hatta çok ahlaksızca şeyler söyleminizi buraya neler neler yazardım da burası saçma sapan insanlarla dolu

Aman BE

Blinkler de çürük ama Exoller ayrı bir alem. Bunlar Bts in gruplarını geçmesini asla hazmedemediler. Bts ilk ödül aldığında çıkardıkları yaygarayı hiç unutamıyorum. O kadar çirkefleştiler ki herkes illallah etmişdi. Ben o zaman Bts tam olarak tanımıyordum bile ister istemez yakın hissettim bunların yaptıklarından sonra. Ben fandom ortamlarına yeni girmişim kimseyi tanımıyorum hiç unutmuyorum ilk uyarıları Exol gördüğünde uzaklaş oradan oldu. Neden böyle söylediklerini de o zaman anladım. O dokumacı da bunların en net örneği. Hala biz olgunuz ayağı çekiyorlar daha önce ve hala yaptıkları rezillikleri bilmesem yutacam.

Last edited 14 gün önce by Aman BE
nicktir git

ne zaman ki bts yavaşça exoya yaklaştı ve geçmeye başladı bu sitede bir bts nefreti başladı anlatamam… S*tedeki klavye canavarları bütün gruplar gibi bts’in de bir kpop grubu olduğunu unutuyor galiba. Bu adamlar yıllardır bu sektörde tabi ki de birbirleri ile yarışacaklar, birbirlerinin rekorunu kıracaklar bunlar gayet doğal bi durum çünkü birbirleri ile yarışmadn başarıya ulaşamazlar bi tahta sadece bi kişi oturur. BAZI exoller yıllardır illallah ettirdiler artık hala bi inkar etmeler drama queenlik yapmalar…. hani neyi kanıtlamaya çalıştıklarını da anlamıyoruz ki zannediyorlar ki bts’e çamur atınca exo yükselecek hjsgdhfdhdh bu sitede nerde bts’e laf sallayan biri varsa exol çıkıyor.… Read more »

Merve

Cidden çok komiksiniz ya burada Exo’nun e’si geçmezken konuyu exoya getirip linçleyen sizsiniz ama takıntılı ve toksit olan exoller değil mi ? Lütfen hayal dünyanızdan çıkında biraz kendi fandomunuza bakın

nicktir git

Zaten toxic demiş toxic değilsen niye üstüne alınıyorsun ki :)))

yorum

Tebriklerr !!!

Annasavedyou

Çok mutlu oldum. Bekliyordum ama yine de çok sevindim. Gerçekten güzel bir şarkı. Umarım Butter gibi listede uzun bir zaman geçirebilir. Tebrikler Bangtan ve tebrikler Permission to Dance. Uzun süre dinleyeceğim ve ilk andan çok sevdiğim bir şarkı.

Hope World

Kim ne derse desin bu başarılar asla silinmeyecek ve unutulmayacak. Bts yıllar sonra bu dönemin fenomeni olarak anılacak bu grupla bunca zamanı geçirip yavaş yavaş birlikte yaşadığım için mutluyum.

Loki

Unutulmaları mümkün değil ki. Koreye böyle bir müzik grubu gelmez zaten. Onun haricinde asyalı koreli müzisyenler global başarılar elde edince cümleler hep şey diye başlayacak “Bts den sonra bunu başaran ilk grup,ilk asyalı,ilk koreli…” bts yapınca herkese kolay gözüküyor ama yaptıklarını yakın zamanda yapabilecek kimse olduğunu sanmıyorum. Yaşayan efsaneler:))

senasenasena

Ben bts hayranı değilim ama iki uc boklu değnek dedikleri durum tam olarak bts in durumu bana kalırsa. Askere gitmeleri ülkeleri için kayıp olur bu doğru ama en ufak düşüşlerinde ya da en ufak skandallarında sürekli bu konuyu açarlar. Korea ne yazık ki çinli ya da japonlar kadar sadık değiller. Bts den önce Exo vardı. Bts Exo yu geçince ya da Exo nun onlar için skandal olarak adlandırılan olayları çikinca baeksoo dışında Exo’ya sırtlarını döndüler. Umarım Bts uzun uzun düşünür ve kararını verir

pezevenkstanleryokolsun

exo ile bangtanın olayı farklı açıkçası

Merve

Ben de öyle düşünüyorum.
Şu an Korelilerin çoğu gitmesin diyor ama eminim gitmezlerse en ufak bir sevgili iddialarında bile olay askerliğe gelicek

Merve

Aslında çok haklısın, Bts’in Kore’deki kitleyi 61727 katlayacak kadar int kitlesi var ama idollerin çoğunda anksiyete olduğu düşünülürse kendi ülkesindeki yorumları, haberleri görmezden gelebileceklerini sanmıyorum.
Yani anlatabildim mi bilmiyorum ama Koreliler başarıları hakkında 5-10 haber yapıyorken böyle skandal? haberleri nerdeyse her site 5162 kere haber yapıp üstüne ısıtıp ısıtıp öne sürüyor

LuMie

BTS askere gitse ülke batacak çünkü evet :sS Tek dayanakları BTS :ss

dancingqueen

Tebrikler bts ve army💜🖤

ahjumma deme bozuluyorum

Tebrikler

squirtleinluv

Tebrikler Bangtan!! <3

Wizard

Ayda bir askerlik mevzuları açılıyor artık ne kadar verilecekse verilsin de hem netizenler hem de fanlar bir rahat etse

Since15*

Sayın çevirmenler Butter çalıntı haberini anında çevirdiniz eyvallah şimdi de orijinal bestecinin çalıntı durumunu yalanladığı haberi çevirin bakalım bekliyoruz.

young4ever

Daha nice başarılara çocuklarım

hediye çorap

orijinal sitede bu yorumları yapanlar armyler. bir de bunu askerliğini yapmış erkeklere soracaksınız nasıl tepki verirler merak ediyorum

İlginç

Koredeki armyler vermiş bu cevapları yalnız

xoxo

son çıkardıkları üç şarkı da ben de eski şarkıları gibi bir etki yaratmadı yani fake love gibi açayım söyleyeyim plistlerime ekleyeyim dediğim şarkıları yok üçtür verdikleri mesaj takdir edilesi belki ama insan eski şarkılarını yani armyleri oluşturan ana şarkıları özlemiyor değil.ayrıca o tarz şarkılarla birinci olmalarını da bekliyorum.

xoxo

kötü bir şey de dememişim armi yorobun sakin

meow

koreli kızlar askerden muaf olmalarını istiyorlar ancak koreli bir erkeğe bunu deseniz dünyası başına yıkılır haberi duyar duymaz o kadar ciddiler bu askerlik konusu açıldığında

ne olacak çok merak ediyorum o yüzden

pezevenkstanleryokolsun

kızlar olduğunu nereden biliyorsun ve erkeklerin fikrinin önemi yok

meow

koreli bi eniştem olduğu için olabilir belki çocukları çok seviyor ama hepsi “askerlik muaf olacaksa ben niye gittim hoş karşılamam” gözüyle bakıyor ve erkeklerin fikrinin bi önemi olduğunu söylemedim zaten ne bu tavır mk

pezevenkstanleryokolsun

amcan öyle dedi diye hepsi mi öyle demiş oluyor

meow

evet kendisi busanlı bi çomar olduğu için tüm hepsinin zihniyetini temsil ediyo erkeklerden çok bişi bekleme

pezevenkstanleryokolsun

erkeklerin fikrinin öneminin olmadığını başta söylemiştim

meow

tamam ben de zaten ona bir şey mi demişim 😀 fangirllerin asabiliği beni benden alıyor cidden alt tarafı erkeklerin tavrını söyledim

al bu da enişten öyle diye hepsi mi öyle diyenler için erkeklerin düşüncesini içeren video

https://www.youtube.com/watch?v=dDqPr5NjISE

pezevenkstanleryokolsun

fangirl değilim erkeğim ben

meow

Yorumum oradan nasıl gözüktü bilmiyorum ama ben bts askere gitti demedim öyle bi asabi tavırla yazdın ki cidden 😀 koreli erkeklerin tavrını biliyorum bu olaya karşı bunu merak ettim ama her şeyi başka bi yerinden anlayan birisin anladığım kadarıyla fanboymuşsun fangirlmüşsün çok bir şey fark etmiyor tüm fanatikler aynı gözümde

Last edited 15 gün önce by meow
Holo

Lan sende diğer Çinliyim diyen kız gibisin yok Koreli eniştem ve eniştene comar diyorsun buda yeni galiba

Last edited 15 gün önce by Holo
meow

Evet çünkü çomar? baya hem de? korelilerin ve çoğu türk erkeğinin zihniyeti neredeyse aynı ufak nüans farklılıkları var sadece

Holo

Sende baya atiyorsun artık yok Koreli enişte’ ymis merak ediyorum artık ablanmi akrabam mi nerde bulmusta evlenmiş

meow

Kendimi sana niye inandırayım holo mshskshskd ablam kendisi uluslararası bir şirkette çalışıyor ve böyle sevgili oldular? Niye koreli biriyle sevgili olması bu kadar imkansız geliyor size slskahsks ulaşılamaz değiller asyalı erkekler

Holo

Emin ol ister batılı olsun ister doğulu olsun hiçbir erkek yada kız ulaşılmaz değil hoş konuda bu değil ama attığın çok belli yok Korece okuyabiliyorum yok enişten neden muaf oluyormuş ta sen buna sinirlenmissin hadi yaa

Last edited 15 gün önce by Holo
meow

İster inan ister inanma şekerim 😀 kimseye zorla bir şey anlatmıyorum bana yazan sizsiniz

Say yes jk

Kanka bence eniştenin instasi varsa versene yoksa bunlar sana inanmaz çünkü buralarda Çinliyim diye gezen birisi vardı sonradan toz oldu

pezevenkstanleryokolsun

aklıma şey geldi bir user vardı çinliyim diyip buradakileri kandırmıştı

Amann

Amcana btsle kendisi arasindaki 7 farki aciklamayi denedin mi

meow

Hayır denemedim çünkü amcam değil kendisi 27 yaşında 😀 ve maalesef anlamaz çünkü çomar

Dirtywaterdonttouchmyfaceu

Bts askerlik haberlerinin hepsine bakarsan bazılarında koreli erkeklerin fikirlerini görebilirsin. Fan değilim ve erkeğim askerlik yaptım ama bts’in muaf olması gerektiğini düşünüyorum diyen yorumları görebilirsin. Burda komik olan koreli ve askerlik yaptı diye eniştenle bts’i bir tutman ahahha enişten de ülkesine bu denli yarar sağlasaymış da gitmeseymiş o da askere. Mesela milli sporcu olabilirmiş onlar gitmiyomuş bak.

meow

eniştemle bts’i nerede bir tutmuşum allah aşkına alflsşfldfş nerenizle okuyosunuz? koreli erkeklerin çoğu böyle düşünüyor askerlik ülkemizde de bedelli diye ayrılmasaydı bizim ülkedekiler de aynı “vatansever” gururunu taşırdı demek istediğim buydu eniştemle bts’i karşılaştırmadım sıçcıamfgdlvkşdlv

meow

bts fanlarının idollerini set upladığı kesinlikle doğruymuş bu arada çocuklara karşı bir nefretim bile yok sadece koredeki durumu özetledim?? bir dahaki muaf haberi çıktığında makalenin orijinalinin linkini atarım ve papagodan çevirirsin böylece fangirller tarafından beğeni alıp üste çıkan 1-2 yoruma değil de genel yorumlara bakmış olursun

Dirtywaterdonttouchmyfaceu

Sen nasıl bu kadar emin olabiliyosun koreli erkeklerin çoğunun bu fikirde olduğunu onu anlamadım ben. Ben de aksini söyleyen koreli erkek netizen yorumları okudum diyorum o zaman koreli erkeklerin çoğu bts muaf olsun istiyo diyim ben de??! Eniştem istemiyo ben neden askerlik yaptım o zaman diyo dedin kendin. Bu ne demek enişten bts’le kendini aynı kefeye koymuş demek. Algı sorunu mu yaşıyosun anlamadım.

meow

korece biliyorum çünkü? haberleri sadece buradan takip etmiyorum naver ve pann’deki postlara da sık sık bakabiliyorum bu yüzden ve evet eniştem öyle diyor çünkü koreli erkeklerin zihniyeti bu şekilde ben eniştemi btsle aynı kefeye koymuyorum ama erkekler koyuyor ekonomik olarak katkı sağladıklarını görmezden geliyorlar genelde korelilerin sporculara karşı apayrı bir görüşü var

olimpiyattır vs onlar için anlatamayacağım kadar önemli bu yüzden sporcuları hep idollerden apayrı bi kefeye koyarlar zaten

meow

algı sorunu yaşayan sizsiniz maalesef deminden beri eniştemin görüşünü ve korelilerden gördüğüm genel görüşü diyorum ama anti sandığınız için ağzınıza geleni söylüyorsnuzlslşfldşfşf içinizi rahatlatacaksa ben de bts’in askere gitmesini istemem yaşadığım ülkede bi grup %10luk bi ekonomik kar getirseydi ülkeye gitmemeleri gerektiğini savunurdum

ama koreli erkekler ya bunu bilmiyor ya da bilmelerine rağmen kıskançlık yapıyorlar

Dirtywaterdonttouchmyfaceu

Koyulsun zaten. Ama bts ülkeye normal idol tayfadan farklı bi kazamç ve bakış açısı getirdi bunu kabul edelim artık. Zamanında sokakta herkes gangnam style bilirken adamı kimse linçlemedi kendi idolleriyle kıyaslancak konumda olmadığı için. Ama şimdi kendi idol grubu dururken bts bunları başardığı için insanlar bu başarıyı yermeye çalışıyo. Ve koreliler kendi de söylemiş bak milli sporculardan daha fazla yarar sağladılar ülkeye diye.
Neyse zaten bunu konulmak yararsız şuan çocuklar zaten gitcez dediler. Ekstrem bir durum söz konusu olmadığı sürece gitcekler zaten.

meow

Canım ben de zaten %10’luk ekonomik karlarını görmezden gelmiyorum sadece eniştemin düşüncelerini ve makale altındaki gördüğüm yorumları açıklamak istedim buradaki herkes netizenbuzz’a düşen yorumların ülke genelini temsil ettiğini düşünüyor biri bi idole sövünce “aa kesin sevilmiyor bu” diyolar ama aslında geneli seviyor çok fazla tutarsızlıklar var bu şekilde

ben sadece erkeklerin düşüncesinin ne tip olacağını söyledim ve merak ettiğimi söyledim ama vatan haini ilan edildim resmen asşlcklsifdlsşfli

meow

ve askere gitmemelerini tercih ederim Türkiyeyle empati kurduğumda yıllık ülkeye belli bi miktar gelir getiren bir sanatçımız olsaydı gitmemesini isterdim hem ülke tanıtımını yapıyor hem de maddi bir kazanç sağlıyor

Dirtywaterdonttouchmyfaceu

Vatan haini ilan edildiğin falan yok. Zıt fikir söylendiğinde hemen fan kitlesinin toxicliğini vs bahane edip drama queen’e bağlayanlar sıktı artık gerçekten. Buarada koreli erkeklere sorsak milli sporcuların muaf tutulmasından da yakınırlar. Herneyse üstün bilgilerini paylaştığın için sağol kendini bts’le bir görüp ben askere gittim onlar niye gitmiyo diyen enişteni de unutmuycam ajahah

meow

ya o apayrı bi kafada yemin ediyorum lwhslhsld madem erkekler muaf olacaktı ben niye gittim askerlik yaptım falan diyor ben konuyu açınca artık saldık onu

winrina

bts in ingilizce şarkılarından çok sıkıldım sürekli “hayat devam ediyor haydi mutlu olun” modunda enerji vermek için yaptıklarını söyledikleri şarkılar birbirinin aynısı gibi geliyor. Bu şarkıyı da bundan önceki diğer 2 ingilizce şarkıyı da aşırı basit buldum. Sanki dynamite aşırı tutuldu diye kolaya kaçmışlar gibi . Benim görüşüm.

Loki

Tm

Maya

En azından sürekli aşk ve ya ayrılık şarkıları yapmıyorlar 😀

Hiii

Amerika’da bu duruma nasıl bakıyorlar acaba menfaatleri olmasa engel olurlardı diye düşünüyorum.Sanirim karşılıklı anlaşma var.Hybe nin ortaklığı vs.buna nasıl izin veriyorlar.Belki de bu popülerliği kontrol altında tutmak istiyorlar.Yoksa hybe gibi agresif büyüme gösteren bir şirkete sıcak bakmazlar.Hybe sömürü politikası güdüyor adeta.Hayranlarda aman şirket büyüsün şöyle olsun böyle olsun diyor.Ya sanane elalemin şirketinden.Sirket büyüsün diye hayranlar özellikle çabalıyor.Hayranlar diyorlar ki bize engel oluyorlar, Grammy ve diğer ödülleri almamıza engel oluyorlar.Fakat abartiyorsunuz artık yapmayın bunu.Hayat BTS in etrafında dönmüyor.Bir bakın geçmişe yaşadıkları olayları gözden geçirin sektöre genel bakın sadece BTS e değil .Ya da dünyanın öteki ucundaki örneğin İzlanda diyelim orda hiç… Read more »

Last edited 15 gün önce by Hiii
moonchild

Adamlar keyfine Ithaca ile anlaşma imzalamadı sonuçta. Columbia Records ile de babasının hayrına çalışmıyorlar. Başka grupları da katmayın mümkünse. Haticeye değil neticeye bakcaz. Hayranların rahatsız oldukları konular karşısında tepki göstermek kadar doğal bir hakkı da yok.

Loki

Ya şu x grubu daha yetenekli daha iyiler safsatasını ne zaman bırakırsınız?onların başarısızlığıyle bts in başarılı olmasının alakası ne? Tutmadık ya onları. Başarılı olsalardı. Amerikada kimin bts ten menfaati var ben anlamadım? Asıl btsten nefret ediyorlar. Butter 7 hafta good for 4 u hot100 de blokladı. Butter olmasa belki levitating bile 1 olabilirdi. İlerde de bu tarz durumlar çokça yaşanacak. Amerikanın en prestijli listesinde ametikanın yerli sanatçılarını asyalı bir grup alt ediyor. Yahu şirketleri falan geç bunun için lokaller bile nefret ediyor onlardan. Salak saşak konuşuyorsunuz.Anlaşma falan ne saçmaladın anlamadım da bts amerikada yerini sağlamlaştırmak rahat etmek için asla böyle… Read more »

q.p

Exo daha iyi olsaydı o zaman onlar burada olurdu. Her şeyi şirkete bağlamışsın SM’in rüşvetlerinden medya oyunlarından bir habersin. Her şey şirkete zenginliğe bağlıysa exo buralarda olsaydı ha? Ama değil.

Loki

Ya bunlar böyle boş boş konuşuyor daha birkaç saat önce lee soo manın rüşvet haberleri çıktı ben ne diyeceğimi bilmiyorum artık. Bu sektörde btsin başarısına şirketin en ufak bir katkısı yok. Şirketi büyüten işe yarar hale getiren zaten bangtan. Bu site beni delirtiyor

Hiii

Popülerlik sadece müzik kalitesiyle olsaydı birçok grup popüler olurdu.Bts yine popüler olurdu ama bu kadar imaj çalışması olmasaydi şirketin BTS e yaklaşımı diğer şirketler gibi olsaydı bu kadar popüler olamazdı.Romantik bir bakış açınız var.X Grubu karşılaştırdım BTS le evet.Baslik şarkıları na belki iki grub da net bir şekilde dahil olmadı.Ancak Exo nun yapımcısı kimse çok iyi şarkılar çıkarmış.Bts i de beğeniyorum çabalarını da takdir ediyorum ancak bu dünyadaki diğer sanatçıları es gecmemi engellemiyor.Pandemi için insanlara moral olsun diye şarkı çıkartıyorlar diyebilirsiniz.Boyle şeyler bana inandırıcı gelmiyor.Muzigin kendisi beni daha çok ilgilendiriyor.

Last edited 14 gün önce by Hiii
nicktir git

exo ile bts arasında bu kadar fark olmasının sebebi ne biliyor musun dostum, exo’yu sm yüceltti, bighit’i ise bts. Şimdi kesin anlamadın bi daha oku >3

ÇÖMNB

bence artık bunun haber değeri yok. şaşırılacak bir şey değil.

autumn carter

bts farkı işte milletin ağlayarak partileyerek kutladığı bir rekoru insanlar için sıradanlaştırdılar

SunnySideUp

7. [+119, -5] İnsanlar Billboard listesini Melon popülarite oylaması gibi sanıyor ama bu sadece hayranlarla elde edilebilecek bir şey değil. BTS artık ana akım oldu ve buna uygun dikkat çekiyorlar

Kim ona dinlenmelerde her zaman ilk 10 nun en gerisinde olduklarını radyonun ortalamada ya da düşük oldugunu sadece fanların toplu satışları sayesinde 1. olduklarını söyleyecek?

pezevenkstanleryokolsun

tamam fenty sus yeter bütün sevretimi btse harcadım oldu mu yeter kendi grubun 1.olsa bunları söylesek neler neler dersin

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

.

Last edited 14 gün önce by 𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺
abyss

Stream bu kadar önemliyse Billboard bundan sonra pasif dinleyicileri değil sadece on demand streamleri saysın bakalım kim kazanıyor.
Kulp bulmak için ıkınmayın başka kapıya.

pezevenkstanleryokolsun

ona da bir şey bulucaklar stream konusunda bot basıyorlar diyorlar satış konusunda mass buying şarkı patlasa sadece armiler dinliyo diyorlar en azından idollerim orada burada prim kasıp payola yapıp bundle yapmıyor müzik satıyorlar ve fanları alıyor bundan daha normal bir şey olabilir mi gayet de organik

abyss

Radyo şarkının direkt olarak dinleyici seçimine bırakılmadan sunulması. Satın alım talebi doğru orantılı olarak gösterir tıpkı stream gibi. Sıkıntılı bir kategori varsa bu da radyodur. Konuşmak için konuşuyorlar. Biz de bunların mass crying & barking yapmalarından sıkıldık.

SunnySideUp

only mass buying effect sorry sis insanlar boşuna BoTS demiyor

abyss

Bu sitede bile haberi var iki kişilik biletlerden 1.33m sattılar. Wembley, Metlife taa 2019 da sold out edildi. Sure look at all those bots.

abyss

İki kişilik biletlerden 1.33m satıldı. Wembley,Metlife taa 2019 da sold out edildi. Sure look at all those bots.

SunnySideUp

BoTS and robot colony

Kim

Sen çıldırmışsın

Loki

Pandemi bitince bts dünya turlarına başlayınca amerikanın en büyük stadlarını dakikalar içinde satacağını biliyorsun demi? 2019 da bunu başardılar. Şu an kitle nasıl bir büyüklükte ben hayal edemiyorum. Yaz bunu. Bangtanın amerika turları için biletleri amerikanın yerli şarkıcılarından daha hızlı satılacak. Dua olivia taylor ari aklına kim gelirse. Rekor 90 dakika mıydı? Site çökmezse max 15 dakika diyorum.O yıl en çok konuşulan bts olacak. Japonya hindistan brezilya avrupa ülkeleri..manyak bir şey olacak.kdkdkfkfktktkt aynen bot falan. Gerçi ben bunları anlatıyorum da benden daha çok farkındasın olayın.

SunnySideUp

Eğer koredeki müzik uygulamaları gibi eşsiz dinleyiciye tamamiyle geçerlerse o zaman zaten kimin ne oldugu net şekilde ortaya çıkar

Last edited 15 gün önce by SunnySideUp
abyss

Hayır öyle olmaz pasif dinleyici radyo ve sağlanan karma playlist desteğidir. O playlistlerde kim olduğunu bilmeden ya da random bir şekilde dinlersen pasif dinleyicisindir. YouTube ya da Spotify’da Bts>pdt şeklinde aratıp dinlersen aktif dinleyici olursun. Ayrıca butter da dynamite da üstünden aylar geçmesine rağmen listedeler. Bir kaç hafta sonra stream falan kalmıyor. Ama fandom tek başına günlük birkaç kere bile dinlese çok büyük sayılar elde ediliyor zaten.

SunnySideUp

Hayır ben sana onuda geç streamleri sadece koredeki plartdormlar gib ieşsiz dinlenme olarak alırlarsa bir fanım 20 kere dinlemesi değil eşsiz olarak alırlarsa en büyük darbeyi yine bts yer o zaman görürüz ne kadar eşsiz dinleyiciye sahipler yoksa stream çılgınlıgımı diye

abyss

Sıkıntı eşsiz dinleyiciyse Spring day orada duruyor tam melonda. Adamların 40 milyona yakın aylık dinleyici var bir o kadar da takipçileri. Dynamite ytda 1mr oldu bir süre sonra da bugün spotifyda 1b oldu. Birbirleriyle orantılı bir şekilde ilerliyor. Aksine bbdaki bundle meselesi gibi onları etkilemez.

SunnySideUp

Billboard eşsiz dinlenme alsın diyorum bana gelmiş kore diyor sen ne hakkında konuşuyoruz önce onu kavrasana bir ezbere rakamlar yapıştırmayı bırakıp.Amerika eşsiz dinleyici almaya başlayıp streamlerin önüne geçip bakarsa o zaman kime ne olur görürüz diyorum.Spotfy bot dinlenimleri filtrelemekten bir hal oldu çünkü

Last edited 15 gün önce by SunnySideUp
abyss

Spotify bot filtrelemekten değil kendiyle ilişik şirketler için çalışmaktan mundar oldu.

SunnySideUp

Spotify bot dinlenmeyi sizle tanımış olması malum kusura bakma bu zamana kadar bir tane bile Drake fanı 10 playlist hazırlayıp da dur ben şarkıyı açık bırakayım gece streamde dursun dememiştir emin ol.Ya da bir tane migos fanı dur ben sabaha kadar şarkıyı streamleyım demeiştir bu yüzden böyle filrelenmeler o sanatçılarda olmaz drake beyonce vs sanatcıların şarkılarını spotify niye filtrelesin kimsenin böyle bir çabası yok kı git birine bunu söyle gülerler zaten siz binlerce kişi sadece sayı gelsin diye bot dinlenme kasınca uygulamada böyle bot ları filtreler

abysa

Kendini bu şekilde tatmin etmeye devam edebilirsin. Daha geçen gün Amerika Spotifydan açıklama istedi yeni sistemiyle ilgili. Bizim stream taktiklerini her fandom becerebilmek için can atıyor ama olmuyormuş demekki.

abyss

Kendini bu şekilde tatmin etmeye devam edebilirsin. Daha geçen gün Amerika Spotifydan açıklama istedi yeni sistemiyle ilgili. Bizim stream taktiklerini her fandom becerebilmek için can atıyor ama olmuyormuş demekki.

pezevenkstanleryokolsun

bak bakalım dynamite korede kaç pak yaptı koreden vurmaya çalışsanız da elinizde kalır

SunnySideUp

Kore ne alaka ya beyniniz basmıyor mu billboard listeleri koredeki gibi eşsiz dinleyici sistemine geçerse o zaman bakalım diyorum

pezevenkstanleryokolsun

işte onu diyorum ben de ne deseniz elinizde kalıyor bangtan eşsiz dinleyici siteminde de başarılı canım ama senin gözün görmek iistemediğinden örnek vereyim spring day

SunnySideUp

Senin algıda ciddi sorunların var cidden.bak.Büyük harflr yazıcam beynin artık bir bassın.BİLLBOARD AMERİKA STREAMLERİNE BAKAR BİLLBOARD AMERİKADA EŞSİZ DİNLEYİCİ SİSTEMİNE GEÇSİN BAKALIM BİR AMERİKADA KAÇ TANE EŞSİZ DİNLEYİCİ BTS DİNLİYORMUS YOKSA RAKAMLAR BOT VE STREAM ÇILGINLIGIMIYMIŞ O ZAMAN ÇIKAR ORTAYA DİYORUM.KOREDEKİNE BİR ŞEY SÖYLEMİYORUMMM SADECE ORADAKİ SİSTEM AMERİKA LİSTELERİNDE OLSA O ZAMAN GÖRÜRDÜK DİYORUM ALOOOOO ANLA ARTIK ANLAA

Buse

Ay canım inşallah geçer yaa bts yine etkilenmicek emin olabilirsin hala günlük 1.8 m dinlenim alan dynamite bakabilirsin ondan sonra kimler kimler şarkı çıkardı hepsi düştü globalde ama dynamite queen hala ilk 50 de 🙂

SunnySideUp

Aynen son şarkı daha ilk haftasında 4m kadar düştü.Daha bügün 3 m kadar düşmüş daha 2.haftası sen düşün.Olivia hala 9 mlerdeydi 1 ayında şimdi bile şarkısı 6m günlük dinlenip sizin 1 haftalık şarkınızı paket ediyor lol Doja ve Lil nas x kaç ay oldu çıkalı margarınden kat kat daha fazla stream alıyor.Asıl düşen sizsiniz stabil hitler bal gibi belli oluyor.Margarın yakında günlük 2M kadar düşecek lol amerikada ilk 25 bile yok şarkı amerikalılar dinlemiyor bile sadece toplu satış efekt

Buse

Canım dynamite çıkalı 1 sene olucak hala 2 milyona yakın dinleniyor. Bts şarkılarının stabilleri 3.3.5 mn dinlenim zaten. Ne arianalar taylorlar geldi 1 ayda listeden düştüler gittiler. İlerleyen zamanlarda görcez bakalım kimler düşüyo kimler kalıyo 🙂

Buse

Bu arada spotifyda günlük 2 milyonu küçümsemişsin adadfqsaas hahahahahaha baya güldüm buna bak. Dünyaca ünlü kişiler 2 mn dinlenm için gtünü yırtıyo bu haspam 2 milyonu küçümsemiş 😀

Loki

Bts haberlerinde ağlamayı ne zaman bırakırsın tahmini? Çünkü sıktın bayağı tamam en kuduruk sensin tacı sana veriyoruz. Toksik eksol git flop grubuna stream kas bizi de sal. Eksollerin bu rezil hallerini gördükçe exoya üzülüyorum ya. Umarım bu takıntınız yüzünden solo çıkış yapacak üyeniz flop kalmaz. Çok umut vermiyorsunuz ama.

SunnySideUp

Exo l falan değilim?

Loki

Geçen bts haberinde konıyu rmin festa konuşmasına getirmeseydin bu dediğine inanırdım belki. Fanlarını kışkırtıyorlar gibi bir cümle kurmuştun. Namjoonun şu yıllar arasında fanlarımızla beraber çok zorluk çektik cümlesini bts fanlarını kışkırtıyor diye yorumlayan sadece eksollerdi. bunun arkasına saklanıp bütün ağlamış namjoonu linçlemeye çalışmıştı.Shoe fits. Eh bu aciz cümleyi kuracak tek fandom eksoller olduğuna göre?

SunnySideUp

Ya sizin ne bu böyle bir fandoma sürekli etiketleme çabanız hasta mısın BP antisi olup Exo antisi olup ağzına geleni sayarken sen sıkıntı yok değil mi senin gibi ben çizgimi bozmuyorum en azından.Once taklıdı yapıp amacın sadece bp kızları gömek biz görmüyor muyuz bunları ne sevimsiz bir insansın sen ya lütfen benim hiçbir yorumuma geri yanıt dahi verme keşke kişiler engelenebilseydi seni direk engellerdim.Sevimsiz

SunnySideUp

hangisi iftira bak bir tane iftira attıgım şey söyle hemen

Loki

Offf ikisi de çok kötü. İki grup da aktif değil. Takıntılı bir de. Salmaz bu bizi. Bir de eski adı fenty miydi neydi kslskskdkkdkkdkd

SunnySideUp

Loki sen kimsin dün geldin galiba twitter tayfadan hadi ablacım köyüne geri dön

Last edited 15 gün önce by SunnySideUp
Loki

Yoo.

Pelimer

Off ne kudurdun bee 2 gundür .bts hayrani degilim ama kiskancliginiz çok belli oluyor. Kendini paraladin bee hasta olursun bak soylemesi.
Ayyyy dayanamadım kendini yırttın kızzzz

Your behaviour is so UGH!

Basit oyun müziğinden çalınmış bir şarkıdansa bu şarkının 1.olması beni daha çok mutlu eder.

abyss

Yasal olarak 8 mezüre kadar çalıntı denemiyor. Ayrıca kullanılan teknik interpolation. Pop sektörü bunlarla dolu.

Her

çaldık ama ölçülü

abyss

Kendi favlarının da aynı yöntemle yapılmış şarkılarından bir ton bulursun istesen. İnterpolasyonda cr verme gibi bir zorunluluk da yoktur. Kendini pohpohlamaya devam et.

Kpop

Butter enstrümantali yani alt yapı müziğini dinlemenizi tavsiye ederim, ayrıca gerçekten de çalıntı olsa Japonya boş durmazdı dava açardı, Japonyayla kötü bir tarihi geçmişleri ve sorunları var ne de olsa.

Your behaviour is so UGH!

Senin için gerçeklerle yüzleşmeye gidiyorum betty’cim

abyss

Artık 2016 yılında değiliz iki üç beğenili pann postlarından ötürü kimseyi zor durumda bırakamazsınız maalesef. Biraz da gerçekler.

Your behaviour is so UGH!

Butter çalıntı çıktı. Biraz da gerçekler:/

Last edited 14 gün önce by Your behaviour is so UGH!
Buse

Sen ve buradaki 3-5 ezik çalıntı olduğunu düşünmeye devam edebilirsiniz. Müziğin sahibi öyle bir şeyin olmadığını çoktaan söyledi bile siz kendinizi kandırmaya devaam
https://twitter.com/pannchoa/status/1417832478295855107?s=19

moonchild

karma size tokat attı ne gerçekleri.

Aman Be

Hevesiniz kursağınızda kaldı besteci çalıntı değil demiş tüh bu sefer de tutmadı. Birde sizin çalıntı mevzu konusunda ki bu üstün hassasiyetinizden gruplarınızın en ufak bir çalıntı mevzu hortladığında ağzıma geleni söyleme hakkı alıyorum. Sonuçta siz haktan adaletten yana objektif eleştiri neferlerisiniz bize asla kızmaz hatta aynı burada yaptığınız eleştirileri ve aynen yaparsınız değil mi?

Buse

Aşkım bu link sana girsin ay pardon gelsin. Bu sefer de tutmadı başka sefere artık 😂 Nefretinizde boğulun
https://twitter.com/pannchoa/status/1417832478295855107?s=19

mikrokosmos

japon besteci intihal iddialarının doğru olmadığını söylemiş. kendi idolunuzun böyle bir haberi çıksa aynı tepkiyi verir miydiniz emin değilim. söz konusu bts olunca hemen karalamaya başlıyorsunuz. sonuç olarak bts aklandı, bir dahakine saçma sapan pann gönderileri gibi asılsız haberlere güvenip konuşmazsınız umarım🌼

Original Japanese composer who is tied to BTS’ Butter’s plagiarism accusations refutes plagiarism
https://twitter.com/pannchoa/status/1417832478295855107?s=19