Benzer Yazılar

Busan polisi, Kwon Mina’nın cinsel taciz olayını soruşturuyor

Busan polisi, Kwon Mina'nın cinsel taciz olayını soruşturuyor

HABER: Busan polisi Kwon Mina’nın 14 yaşındayken cinsel tacize uğradığı iddiasını soruşturuyor

KAYNAK: MBN via Naver

1. [+740, -32] Toplumumuzun iyi yönde değişmesine yardım olmalıyız ki Mina gibi bunları açıklayan insanlar cesur olarak görülsünler.

2. [+641, -12] Bunu yapan kişi bugün üç çocuk babasıymış. Şimdi babaları seks suçlusu olarak tanınacak ve ektiğini biçecek.

3. [+275, -36] Kwon Mina’nın acil ruhsal tedaviye ihtiyacı var gibi duruyor

4. [+197, -2] O kişinin kimliğini açıklayın!

5. [+75, -5] Her birini yakalayıp ağır cezalar verin!

6. [+63, -2] Çocukluğunda, babası tarafından saldırıya uğradı, sonra bu adam tarafından cinsel saldırıya uğradı… bunu bildirmekten korktuğuna göre okulunda söylentiler çoktan yayılmıştı ve zorbalığa maruz kalmıştı. Yine de şarkıcı olmak için eğitime devam etti ve  hayalini gerçekleştirdi ama tekrar zorbalığa maruz kaldı… Neden intihara kalkıştığını şimdi anlayabiliyorum. Ben de evde şiddet, zorbalık, cinsel saldırı ve hırsızlık gibi şeyler yaşayıp acı çektim ve bunlarla panik bozukluklar, depresyon, alkol bağımlılığı, intihar girişimleriyle başa çıkmaya çalıştım… Umarım Kwon Mina ihtiyacı olan yardımı alır ve suçluların hepsi ağır cezalandırılır.

7. [+59, -14] Kwon Mina bunca zamandır birilerinin onu dinlemesini istiyordu, yardım istiyordu. Hayatı boyunca bir kurban oldu bu yüzden lütfen nefret yorumu yazmayın. Ya okursa ve ekstrem bir şey yaparsa? Hepiniz onun ölümünün yasını tutan sahte yorumlar yazarsınız sonra. Bunu geçmişte Sulli, Jonghyun, Goo Hara ve Choi Jin Shil ile gördük. Ülkemizin akıl hastalıklarını anlamayı öğrenmesi gerekiyor. En yüksek intihar oranlarına sahip 1 numaralı OECD ülkesi olmaktan kurtulmamızın tek yolu bu. İnsanlarımız çok bencil ve materyalist.

8. [+30, -1] İtiraf edeyim, sözlerine şüpheyle yaklaştım ama umarım bu sefer yalan söylemiyordur. Yoksa bu çok büyük bir skandal olur, yalan söylediği anlaşılırsa sonu Yoon Ji Oh gibi olacak.

9. [+26, -0] Demek tacizcisi evli ve mutlu bir hayat yaşıyor… Çocukları babalarının seks suçlusu olduğunu biliyor mu acaba

10. [+25, -1] Mina-ssi, seni destekliyorum. Güç bul. Suçlu adalete teslim edilmeli. Böyle bir şeyi çok küçükken yaşamak senin için cehennem gibi olmalı ㅠㅠ Kim olduğunu bulmalıyız.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+126] Bunun gibi durumlarda faillerin gerçekten cezalandırılmasını umarsınız, ama aklınızın bir köşesinde muhtemelen paçayı sıyıracağını bilirsiniz. Çok kötü ya. Mina için gerçekten en iyisini umuyorum.

 

 

Kaynak: Netizenbuzz

21 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
msu

babası annesi ve minayı dövüyormuş. defalarca kez hastanelik olmuş annesi. 12 yaşında sevgilisi var diye babası onu hastanelik etmiş. sonra tecavüzcüsü onu 8 saat alıkoymuş. kaçtığında annesi daha fazla üzülmesin, sorun yaşamasın diye gizlice eve girip uzun kollu bir şeyler giymiş. sonunda seule idol olmaya gelmiş. hem rahatlarım hem para kazanırım diye. ama seulde de dolandırılmış. oraya ait hissetmemiş, çok zorlanmış. yanında olan tek kişi sulliymiş. sulli onu anlayan tek kişiymiş. intihar alışkanlık haline geldi diyor, 20den fazla intihar girişimi varmış. kendini durduramıyormuş. ama ilk defa kendinde bir umut görüyormuş bu sefer. şimdilik kıyafet tasarlamak istiyorum dedi.

msu

bu arada bir youtube kanalına davet edilmiş ve neden böyle birisi olduğu sorulduğunda anlatmış.

once

sulli harika bir kadındı…2018-19’da herkes nefret kusuyordu sulli’ye tek sebebi de hayatı istediği gibi yaşaması feminist olması sütyen giymemesi falandı kadına hayattayken nefret kustular şimdi değeri anlaşıldı ama ne fayda

Sel cheshire

Sadece 2018de de değil grubundan ayrılıp choizayla ilişki yaşadığından beri sulliyle ilgili haberler her zaman geliyordu 4yıl boyunca sm kılını kıpırdatmadı

suzikisuzi

sulli ve mina’nın yakın olduğunu bilmiyordum. gerçekten üzücü…

Ezelin Ramiz dayısı yiğen

Ayy çok üzüldüm b. Ktan bir hayatı olmuş yazık

Sel cheshire

Şuanda insanların ilgi meraklısı deyip durmasını anlayamıyorum böyle şeyler yaşayan biri tabiki de yanında olacak insanların ilgisini çekmek için sağlıklı düşünememesi çok normal. Buraya fotoğraf atılsaydı geçen gün instada yorumlarda tartıştığım kişileri atardım 14 15yaşındakiler mina sus artık ya da git öl yazıyorlar kız umarım böyle mesajları görmüyodur

JenBella

Iki gun once yerden yere vuruyordunuz, yok ilgi icin yapiyor yok jiminin kariyerini mahvetti diye. Ne kadar iki yuzlu garip insanlar var. Umarim mina en yakin zamanda daha iyi olur, unutulacak seyler yasamadi ama umarim ustesinden gelebilir.

Last edited 11 ay önce by JenBella
JenBella

O kadar cok zor seyler yasadi ki dusunmek bile icimi urpertiyor… Umarim istedigin her seyi basarirsin mina, p!clerde hak ettikleri cezalarini alir.

Hayalet kişilik

Bu haberle ne alakası var taciz eden jimin mi

chuchu

jimin’i savunlanlar bunlara ne diycek acaba çok merak ediyorum

chuchu

bence daha çok sürü psikolojisi birisi jimin değil mina suçlu dedi iki üç tane doğruluğu bile kesin olmayan bilgileri göstererek zaten mental anlamda iyi olmayan birisini nefret yorumlarına boğdular özellikle yabancı fanlar(?) eskiden elvis olan birisi olarak jimin’in zorbalık yaptığını duyduğumda şaşırmadım çünkü jimin’i biraz tanıyan herkes onun baskın karakterde olduğunu çok kolay anlar bu hiç beklenmedik bir haber değildi açıkcası grubu,jimin’i hiç tanımayanların onu savunması çok gülünç

once

jimin’i özellikle 10 yaşındaki türk fanlar savunuyor hatta bi insta sayfası vardı jimin’in suçsuz olduğunu savunmakla kalmayıp saçma sapan yerlerden bulduğu yazıları mina’nın zorba olduğuna dair kanıt olarak atıyodu🤐

jiyan

Türklerin elinden artık kolay ulaşılabilen şeyler alınmalı cidden bu si*eler yorum yapmak fanlik yapmak bizim millete yaramıyor her yer paralı olsa da bunlardan kurtulsak

Last edited 11 ay önce by jiyan
Cl’in mikrofonu

:(( umarım adalet yerini bulur

Blinkı

Olaylar doğrulanırsa tacizci kişinin kimliğide açıklanır umarım. Çok ceza alacağını düşünmüyorum en azından ülke olarak mobbing uygularlarda intihar edip kendi gibi bir pisliği dünyadan kurtarmış olur.

lavender

7. [+59, -14] Kwon Mina bunca zamandır birilerinin onu dinlemesini istiyordu, yardım istiyordu. Hayatı boyunca bir kurban oldu bu yüzden lütfen nefret yorumu yazmayın. Ya okursa ve ekstrem bir şey yaparsa? Hepiniz onun ölümünün yasını tutan sahte yorumlar yazarsınız sonra. Bunu geçmişte Sulli, Jonghyun, Goo Hara ve Choi Jin Shil ile gördük. Ülkemizin akıl hastalıklarını anlamayı öğrenmesi gerekiyor. En yüksek intihar oranlarına sahip 1 numaralı OECD ülkesi olmaktan kurtulmamızın tek yolu bu. İnsanlarımız çok bencil ve materyalist. Aynen öyle. Herkese hakaret ediyorlar, olumsuz yorumlar en çok beğenilen yorumlar oluyor. Ama biri intihar edince herkes güzel sözler yazıyor bu sefer de… Read more »

jiyan

. [+63, -2] Çocukluğunda, babası tarafından saldırıya uğradı, sonra bu adam tarafından cinsel saldırıya uğradı… bunu bildirmekten korktuğuna göre okulunda söylentiler çoktan yayılmıştı ve zorbalığa maruz kalmıştı. Yine de şarkıcı olmak için eğitime devam etti ve hayalini gerçekleştirdi ama tekrar zorbalığa maruz kaldı… Neden intihara kalkıştığını şimdi anlayabiliyorum.

1989 beklerken Red Taylor's Version geliyor yav

Mina umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve iyi olur. Onun için çok üzülüyorum ve hala Jimini savunanlara katlanamıyorum. Bu kadar zorba sevici olmayın, milyon tane idol var size tapacağınız yenisini buluruz suçlu insanları kafanıza göre aklamayın YETER.

Betül

7. Yorumdaki son iki cümle Korelilerin ozeti

aswium,minhoamaskzüyesiolan

Mina nın ablası da vardı acaba ablasına da mı ailesi kötü davrandı yoksa ayrımcılık mı gördü bu Mina yaşadıkları çok kötü gerçekten bir de hala o yaşadıklarını hak etti diyenler var kimse böyle kötü bir yaşamı hak etmez

Yeni Yazılar