Benzer Yazılar

Çinli idoller Çin’e dönmek için K-Pop sektöründen ayrılmaya devam ediyorlar

Çinli idoller Çin'e dönmek için K-Pop sektöründen ayrılmaya devam ediyorlarÇinli idoller Çin'e dönmek için K-Pop sektöründen ayrılmaya devam ediyorlarÇinli idoller Çin'e dönmek için K-Pop sektöründen ayrılmaya devam ediyorlar

HABER: Kore’den ayrılan Çinli idoller ne kadar para kazandı? ..’ağızları açık bırakıyor’

KAYNAK: Hankyung via Naver

1. [+3,420, -26] Öyleyse neden Çinli idolleri seçiyorsunuz? İdol gruplarına Çinli veya Japon üye eklemeyi bırakın, Kore’de zaten yeterince yetenekli insan var. Yalnızca idol sistemimizi çalmak isteyen Çinliler yerine Amerikalı veya Avrupalı gyopoları tercih ederim. (Gyopo: Kore dışında doğmuş ve yaşamış Koreliler)

2. [+1,010, -25] Şüphesiz şirketlerimiz bu idollerin eninde sonunda kendi ülkelerine döneceklerini biliyorlardı değil mi ??? Neden yurtdışında yaşayan Korelileri eğitip onlara çıkış yaptırmıyorsunuz, ya da zaten Kore’de yaşayan yetenekleri keşfetmiyorsunuz?

3. [+677, -5] Çinli stajyerleri kabul etmeyi bıraksaydık bu sorun çözülürdü!

4. [+310, -4] Çinlileri ünlü yapmayın artık

5. [+77, -0] BTS yabancı üyesi olmadan dünyaya yayıldı. Çin piyasası büyük ve Çinli üyelere sahip olmanın faydası var ama K-Pop’ın artık Çin’e ihtiyacı yok. Diğer ülkelerde yeterince popüler. Yeterince ihanet yaşadık, Çinli üyeleri kabul etmemek gerek…

6. [+71, -1] Niye bu daha yeni bahsedilen bir şey oldu? Yeni değil ki. Çinliler hanbok, kimchi ve hatta Song Heung Min’in bile onların olduğunu iddia ediyor. Onlarla tüm ilişkiyi kesmek en iyisi. Kore emlak piyasasını Çinliler mahvediyor. İnsanlar Japonya’yı boykot etmekle meşgul ama uyanıp Çin ile aramızda neler olduğunu görmeliler.

7. [+47, -0] Amerika’nın Huaewi’yi mahvetmeye çalışmasının bir sebebi var~ zaten BTS ve Black Pink’e saldırıyorlar, niye biz iyi davranan taraf olmalıyız? Tüm Çinli stajyerleri evlerine gönderin. Bunu adil gösterecek kadar kanıt ve deneyim var elimizde~

8. [+29, -5] Çinli idoller ne olursa olsun bize ihanet edecek. Kore’de sadece ikinci seviye olsalar bile K-Pop popülaritesini kullanıp Çin’e gidiyor, orada birinci seviye ünlü oluyor ve tonla para kazanıyorlar. Ben de giderdim valla. Sadece Japon idolleri ihanet etmez çünkü Japon piyasası eskiden bir K-Pop idolü olmanızı umursamıyor. Gruplara yabancı üye alacaklarsa Japon olsun bari. Onların ayrılma şansı daha az.

9. [+19, -0] Çinliler düşük seviye idolleri ünlü eğitme şovlarında koç yapıyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Kore pop kültürünü asla geçemezler

10. [+17, -0] Sözleşmelerin Çinliler için bir anlamı yok. Kore’de eğitim aldıktan sonra Çin’e geri dönmek ve sözleşmelerini feshetmek için buradalar. Diğer ülkeler umurumda değil ama lütfen Çin’den stajyer kabul etmeyi bırakın.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+236] Hepsi er ya da geç memleketlerine dönüp insafsız hükümetlerini destekleyecekler, Çinli idollere çıkış yaptırmanın mantığını anlamıyorum.

 

Kaynak: Netizenbuzz

61 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Minimoni

Gruplardan solo olarak Joponyaya gidip orda promosyon yapan idol tanıyor musunuz? Benim bildiğim pek yok. Bunu çoğunlukla Çinli üyeler yapıyor.

Last edited 2 yıl önce by Minimoni
Minimoni

Taemin Japon değil ki. Güney Koreli

Minimoni

Sorun değil olabilir böyle şeyler🤞

BlueElf

Cross Gene Takuya vardı zaten Çin banina kadar Japon stajyer almayı pek tercih etmiyorlardi çünkü Koreli grupların hepsi zaten Japonya debutta yapıyor japonca şarkıda çıkarıyor buna ihtiyaç duymuyorlar. Çinli üyeler ise şuan grupları ile Çin’de promo yapamıyorlar çünkü ban var mecbur tek başlarına Çin’de promo yapıyorlar yada yapmıyorlar. Gugudan Sally mesela resmen şirketi grup ile ilgilenmedi ve kızı kovmuş kız aylarca yurtta işsiz kalmış ailesine soyleyememis bile gruba dönüşte yaptırmıyor şirket ama kızın sözleşmesi var hala kız Çin’e gitti hayatta kalma şovuna katıldı ve çıkış yapabildi ilerde Çin’de unlenirse şirketi gelip bu kız üstünde hak iddia edecek çünkü sözleşme imzalamış… Read more »

Last edited 2 yıl önce by BlueElf
jung

priestan… pristin*

(!)

İdol sistemimizi çalmak derken 😄 zaten sizin değil Japonya’ya ait bir sistem Popun çıktığı yerde Amerika yani idollük ve pop Kore’ye ait değil. Ben faydalı buluyorum bir yerde sanat altında insanlar farklılıklarına göre bir arada olabilirin örneği oluyorlar. Uzakdoğu da bu kadar ırkçılık varken üstelik. Sanatın evrenselliği ve insan olarakta farklılıklarımıza rağmen rahatlıkla bir arada olmayı hatırlatan bir durum. Koreliler geçmişte büyük acı çekmişler doğru ama çok uc noktaya gitmemeleri kendi hayırlarına. Ayrıca Çin’in nüfusundan dolayı hiçkimseye ihtiyaçları yok. Hem sanatçıların hem de aktörlerinin. Zaten büyük lüks markaların dergilerin film prömiyerlere falan bakıldığında aşırı özendikleri ortada. Emin olun Çin bu… Read more »

GOLDENJK

en basindan hic koreye gitmesinler o zaman. hem grup arkadaslarini hem de hayranlari hayal kirikligina ugratiyorlar

Büş

Bana sorarsan Japonya başarısı Çin den daha önemli. Japonya dünyada Amerika dan sonra en büyük müzik endüstrisine sahip olan ülke, Çin Kore’den sonra geliyor. Çin de insan kalabalığı var diye albüm satışlarına katkıda bulunabilirler ama Çin den gelen satışlar dünya albüm satış listesinde sayılmıyor mesela sayılsaydı en çok satanlar Çinli ünlüler olurdu. O Çin kategorisini nereye ekleniyor bilmiyorum. Sonuç olarak iki ülkede de başarı önemli tabi.

Xx4

Çin kategorisi kendi içinde değerlendiriliyor, zaten kendileri başlı başına bir dünya sjsh

Kingkong - exo ot12

İnsanların Milliyetlerini seçemediklerini biliyorsunuzdur umarım. Gidende gider sizene. Rahatsız oluyorsanız Çinli idollere ilgi göstermeyin o zaman . Hem pozitif hem negatif.

林枫 lín fēng :D?

Bunun nesi yanlış? Kore’de dikkat çekip ün kazandıktan sonra Çin’e dönmek ihanet etmek mi oluyor? Siz kimsiniz, niye kendinizi bu kadar önemli sanıyorsunuz ya? ahdkejxmddn komiklesti bu iş iyice. Sonuçta bu insanlar ün için mücadele ediyorlar ve Çin piyasası çok büyük olduğu için rekabet çok daha fazla, çok daha engel var önlerinde. Bu yüzden Kore’de kariyer yapıp Çin’e dönmek mantıklı geliyordur. Korelilerin de yabancılara ne denli ırkçılık yaptığını biliyoruz burada. Birkaç sene zorlanip sonra ülkeye geri dönüyorlar. Niye kötü muamele gördükleri ülkede kalmaya devam etsinler?

Last edited 2 yıl önce by 林枫 lín fēng :D?
Xx4

Gayet haklısın , zaten yetenekli oldukları için çıkış yapabiliyorlar ve gayet mantıklı bir yol abi ben de yapardım sjsh

林枫 lín fēng :D?

dimi cjskxjdkd yeteneğim olsa ben de giderdim. özellikle sm’e giderdim. onlar çok daha fazla bulunduruyorlar Çinli idolleri. sonra gördüğüm b*k gibi muameleden sonra ülkeme döner çatır çutur yerdim paraları that’s it 👍🏻

林枫 lín fēng :D?

bu işten herkesin çıkarı var sonuçta. idoller ün kazanıyor, şirketler de para kazanıyor. özellikle Çinli idollere karşı çok sert davrandıkları hakkında weibo’da çok fazla post dönüyor ama kimse bundan bahsetmiyor. takmışlar Çin ve ihanet kelimelerine.
bir de Jackson olayı sanırım Hong Kong doğumlu olmasına rağmen Çinli’yim demesindendi sanırım. yine de boş bi linçti çünkü bu mesele Hong Kong ve bizim aramızdaydı. maşallah herkes bi anda Çinli kesildi başımıza. bilip bilmeden önüne geleni linclediler..

SonChaeyoungBenimÇileğim

Yixing’in fotoğrafını kullanmayı kesmeliler o hâlâ EXO’nun bir parçası Çin ve Kore arası gerilimler hat safhada olduğu için promosyonlara katılamıyor evet Kore’de promosyon yapan Çinliler var ama Lay elçi gibi bir şey ve siyasi olaylar ilk onu etkiliyor bir bok bilmeden yargılamayı kesin

Aaa

Lay de victoria da kendi şirketleri tarafından orda çalışmaya teşvik edildi. Onlarla kaçıp gidenleri aynı kefeye koymamak lazım.
9. Yoruma itafen ;
Lay, jackson ve victoria yı kast etmediğini düşünüyorum. Çünkü onlara yeteneksizde demezsin yani.
Ben wjsnde ki kızı ve pinky i gördüğümde hoca olarak çok şaşırmıştım. İzlediğimde daha çok şaşırdım çünkü çok bir varlık gösteremediler. Onun dışında kendi ülkelerinde ki idollerinde iyi olanları jürilik yapıyor. Orta düzeyler değil.
Velhasılı kelam bende çinlileri pek sevmiyorum ama korelilerinde ırkıçılık ve diğer bir çok şeyde çinlilerden çokta iyi olmadığını düşünüyorum. Dünyanın heryerinde insanlar bir garip. Ülkemizde dahil.

Xx4

Aynen youth with you programında en azindan güzellikten çok yetenek aranıyordu, produceda olduğu gibi güzellik üzerinden hileler ve boş övmeler yoktu

aley

bütün idollerin en büyük fan sayfaları hep çinli, en çok albümü onlar alıyorlar, en çok onlar para harcıyorlar doğum günleri falan için bu yüzden çinlilere ne kadar laf edilsede idollerinin listelere girmeleri yine onlara bağlı garip bir döngü

Kiraz ve ay

Çin Asya nın devi mevi değil. Japonya dünyanın Amerika dan sonraki en büyük müzik piyasasına sahip. Ama çinliler kpop a çok daha önem verdiğinden koreli şirketler de çinli üyeleri alıyorlar. Japonlar daha çok kendi ülkelerinin gruplarına önem veriyor. Zaten az çok duymuşsunuzdur japonların ne yabancı ülkelerde popüler olma gibi bir derdi ne de oradaki popülerliğiyle övünme gibi bir amacı var. Şayet koreliler gibi batıda popüler olmakla övünecek olsalardı çok daha başarılı olurlardı çünkü özellikle Amerika ve Avrupada Asya deyince akla japonya gelir orayı çok daha egzotik bulurlar.

lala

Bence orada demek istediği biraz daha farklı, B-list C-list idoller, Kore’de ya da Uluslararası çok dikkat çekmemiş olanlar (bkz wjsn sungso) bu tarz programlarda mentor olabiliyor. Korede çıkış yapmayı başaran bi nevi Çinde bir daha aç kalmıyor gerçekten de. Ama tabii bunların kpop’u bu kadar ilah katına çıkarması da sıktı artık.

ApinkPlease

Cheng Xiao Çinde zaten ünlü olan birisiydi ve zaten Çinde popüler olduğu için mentor olarak seçildi yani bunun Kore yahut Uluslararası popülerliği ile âlâkası yoktu ki Cheng Xiao Wjsnun Uluslararası en popüler üyesidir sadece söyleyeyim dedim…

Hye Su

Abi bir ülke düşünün kendi ırkından olup yurtdışında yaşayanlara bile bir isim veriyorlar

aswium

yolları açık olsun ne diyelim ayrıca onları çıkış yaptıran şirketler para için çıkış yaptırmıyorlar mı? Durduk yere gelmiyorlar buraya yani şirketler onlara çıkış yaptırmayacak olsa neden gelsinler ki hem böylece daha popüler oluyorlar alan memnun veren memnun ayrıca çoğu zaman koreye dönemiyorlar grup çinli üye olmadan cb yapmak durumunda kalıyor çok aşırı zorluyorlar resmen en son onlarda çaresizce gidiyor mecbur… mesela Tao kalmak için o kadar direndi ama ne fayda bir çok fiziksel zarar yaşadı bir de bu boyutlarını düşünmek lazım

Last edited 2 yıl önce by aswium
aswium

hiç boşuna eksilemeyin gayet haklıyım şirketlerin işine yarıyor ki çıkış yaptırıyorlar

JenBellaShakespare

Tao deme bana kötü oluyorum.. Off, hâla kaç yıl oldu, hâla bırakmıyorlar çocuğu yetti artık.

Aswium

Aynen ya illahah ettim vallahi bikmadilar bir türlü hala çok üzülüyorum

Heyuu

ırkçılıkla alakası yok ama %90 sadakat anlamında çok eksik olduklarını düşünüyorum. Varsa yoksa Çin diye yırtınıyorlar sanki… madem bu denli aşırı düşkünsünüz, ülkenizde yaşayın diyesim geliyor. İnsan doyduğu ülkeye de bağlılık göstermeli ama Çinlilerde varsa yoksa kendileri ve ülkeleri (hepsi olmasa bile büyük çoğunluğu böyle) eninde sonunda ülkelerine dönüyorlar zaten Çinli üye alma konusunda Koreli netizenlere katılıyorum

ama Çin nüfusu yüzünden oradan para kazanmak adına ekliyorlar Çinli üye…. haklılar da adamlar deliriyor destekledikleri insanlar için (kötü yönü de çok fazla ama para para para…)

Last edited 2 yıl önce by Heyuu
Xx4

Ee komünist ülkeleri ve büyük bir milliyetçilikle yetiştiriyorlar, çok şaşırma bu ülke aşklarına..Farklı bir şey düşünmelerine izin verilerek büyütüldüklerini sanmıyorum ülkelerinde

Melisa

Ulke komünist degil yöneten partinin ismi komünist partisi

Oasis

Türkiye’den yurtdışına okumaya giden çok insan var başarılılar imkan var diye yurtdışına gidiyorlar, şimdi bu insanlar doydukları(!) ülkeyi mi siyasi bir olayda savunmalı yoksa vatanı türkiye’yi mi??? Tek taraflı düşünüp empati yapma yeteneğinden yoksun davranıyorsunuz doydukları ülkeye kattıklarını kimse konuşmuyor bir insan vatanı yerine başka bir ülkeyi koruyorsa o zamand sadık değildir işte

BlueElf

Evet bir zamanlar Kore’de çıkış yapanlar Çin’de daha çabuk popüler oluyordu ama şimdi öyle değil Yibo’yu örnek verecek olursam Koredeyken ne Koreliler takıyordu ne de Çinliler çocuğu biliyordu şimdi Çin’in göz bebekleri den biri. Kore yasağı geldiğinden beri Koreli oyuncular yerine Kendi oyuncularını yetiştirmeye şans vermeye başladılar çok güzel diziler çıkarıyorlar kendi şovlarida gerçekten güzel oluyor. Ve çalışıp cabalayip yıllarca çıkış yaptıktan sonra Kore’nin baskıcı ve zor idol şartlarında kalmak istemiyorlar evet çıkış yaparken bunu bilmiyorlarmiydi diyebilirsiniz ama korede idoller insani şartlarda calistirilmiyorlar buda bir gerçek bayılan kadar çalışıyorlar netizen terörunden bahsetmeme gerek bile yok hele birde yabanciysan x2. Çin… Read more »

Dodo

Burada beni rahatsız eden bir şey var demokrasiden ve düşünce özgürlüğünden bahsedip kendi ülkesini ve hükümetini destekleyen insanları neden eleştiriyor herkes. Yapılanlar size yanlış geliyor diye başkasının tercihini lanetlemek iki yüzlülük değilde nedir? Faşizm gerçekten çift taraflı bir ayna.

Xx4

Ama kim k. yalan ve iftira yaymaya çalışıyor, aynı şey mi Allah aşkına ?

aswium

şahsen ben de öyle düşünürdüm ayrıca daha kalıcı ve daha çok para

Selin

Yarı Çinli ve Japon birini görünce aç kurt gibi bünyesine katmaya çalışanlar Kore şirketleri değilmi ? Japonya ve Çin’nin satışları , konserleri vs olsun hepsinden yararlanmak istiyorlar SM Wayv diye bir grup bile kurdu Çin pazarına gire bilmek için !
Şu an da Çin onları boykot etse çoğu işsiz kalacak durumda ama ırkçılık konusunda 1 numaralar
Daha ne kadar Lay’ın fotoğrafını koyacaklar ? O sırf sizin saçmalıklarınız yüzünden Kore’ye dönemiyor
Çin’deyse korece yazı bile yazsa linç yiyor politik bir tartışmanın arasında kaldı kendi suçumu bu ?!

GOLDENJK

bence bu konuda biraz haklilar. koredeki sirketlerde stajyerlik yapiyorlar yeteneklerini belki 10 iken 100 yapiyorlar, sirketleri de bir guzel estetik yaptirip klasik idol tipi olusturuyor:d ve korede unlendikten sadece 2-3 yil sonra gruplarindan ayrilip cine gidiyorlar. yani bu insanlarin sanatci gelisiminde, kariyer baslangicinda cinin neredeyse hicbir katkisi olmuyor ama en sonunda yine gidip cine hizmet ediyorlar.

bu arada tabii ki bu bahsettiklerimin istisnalari vardir, kore-cin dengesini cok iyi saglayan idoller de var

Last edited 2 yıl önce by GOLDENJK
JKW

Alakasiz ama taonun gözleri çok eşsiz değil mi ? Doğal, keskin gözlere bayılıyorum asyalılarda ama gel gör ki çoğu büyük göz isteyip estetik yaptırıp bozuyorlar doğallıklarını -.-

VelvetPink

Yalnız Kore’de çıkış yapmasalar Çin’de ünlü olamazlardı olayını aşmaları lazım. Örnek verecek olursam SEVENTEEN’in Çin Line’ı zaten küçük yaşta Çin’de popüler olan kişiler. Lay de öyle diye biliyorum. Chengxiao zaten Yuehua’nın idolüydü, WJSN’daki diğer kızlar gibi. Belki Pinky diyebilirsiniz ama o küçük yaşta Pledis’e girdi ve Pledis onu Çin’e yolladı ve grupla ilgilenmeyip grubu dağıttı. Nasıl Korelilere muhtaçmış gibi davranıyorlar hdkfkf Çinlilerin işine gelir Çinli üye almamaları Çinlilerin parası Kore şirketlerine gitmemiş olur. Ayrıca bu Koreliler hiç Çin’deki sanatçıları dinlememişler mi? Idol şovlarında idollerin jüri olmasının nedeni muhtemelen oradaki sanatçıların bu idol şeylerini düşük bulmasından kaynaklıdır

Last edited 2 yıl önce by VelvetPink
AhgaseAileean

Nesini anlamıyorsunuz ki. Grupta çinli bir üye varsa çinliler tarafından ilgi görme olasılığı yüksek. Çin’deki fanlar da inanılmaz bağlılar ve bu da albüm satışları gibi birsürü şeye etki ediyor. 🤷

Iwashere

Karşılıklı bir çıkar söz konusu çünkü.Şirket Çinli üyeleri alıyor çünlü grubun Çin popülaritesini arttıyor.Çinli üye çıkış yapıyor sola faaliyetlerine kadar ün ve fan elde ediyor.

buddy

Destekleyen olduğu gibi desteklemeyen de vardır niye herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz??

yeahwhatever

[+236] Hepsi er ya da geç memleketlerine dönüp insafsız hükümetlerini destekleyecekler, Çinli idollere çıkış yaptırmanın mantığını anlamıyorum.

burada eleştirilen şey korede ünlü olup sonra aşırı milliyetçilik damarlarının tutması.kaç kere çin’in yaptırımlarını desteklediler. bence de çıkış yaptırmasınlar şirketler.

Suna

Koreliler hep copy paste oldu artık. Çinlilerin biraz değişiklik kattığını düşünüyorum. Ve bence Çinliler diye genellemek de yanlış. Çinli olup Kore’de yoluna devam bir çok sadık idol de var. Tabii çoğu öyle değil ama olsun genelleme yanlış. Ki bence Çin marketi çok para getiriyor. Şirketlerin oradan vazgeçememelerin tek nedeni bu.

Exo-l

Sorunun yine kendilerinde olduğunu anlamayan netizenler, ben sm in ya da Lee So Man ın ırkçı bir insan olduğunu düşünmüyorum olay tamamen sektörün ve hayranların yaptığı ırkçılık, sonra neden kaçtı ben s*çayım ağzına ama yine de kalsın grubunda, bu arada bilerek gitti diyorsunuz da resimdekilerin çoğu zaten exo üyeleri onlar öncesinde kim vardı ki grubunda ırkçılığa uğrayan zaten bu tarz olaylar 2014 de falan başladı snsd victoria 2014 civarı gitti exo üyeleri aynı dönem suju da ayrılan çinli üyelerde aşağı yukarı o dönemdi diye hatırlıyorum ırkçı olan sizsiniz sevgili netler, daha çıkış yapmamış grupta bile ana vokal koreli değil diye… Read more »

Oasis

Çinli idollere ve Çin’e ihtiyacınız var boş yapmayın

xxx

50 milyonluk G.Kore’de mi popüler olmak daha kolay 1.500 milyarlık Çin’de mi? Tabi ki Kore’deki seçmelerde daha kolay giriyorlardır. Onun dışında popüler olduktan sonra da pazarın belli Çin Japonya Amerika 3 büyük müzik sektörü haliyle ülkelerine dönüp daha çok para kazanıyorlar tabi.

Hufflepuff Prensesi

Kapak fotoğrafına Lay’i koymuşlar şaka gibi, tamam Tao Kris ve Luhan Kpoptam ayrıldı ama Lay hâlâ Exo üyesi ve kpop idolü… Dilimizde tüy bitti anlatmaktan

Büş

Bir kere bir Kpop grubu için en önemli başarı kendi evlerindeki başarısıdır kesinlikle çin ve japonya değil. Ayrıca Kpop’un yakın bir zamanda popülaritesini kaybedeceğini düşünmüyorum her ne kadar global olarak yeni patlamış gibi gözükse de Kpop 10 sene öncesinden beri global olmaya başlayan bir sektör idi ve sinyallerini veriyordu zaten ben bir gün dünya çapında fena patlayacağım diye şimdi patladı yavaşlayabilir mi belki ama durmaz 🙂 Kore eğlence sektörü Çin ve Japonya dan daha sağlam ve güçlü bence öyle olmasaydı Japon ve Çinli idoller memleketlerinden taa Kore ye çıkış yapmak için gelmezdi. İdol sistemini en iyi Koreliler idare ediyor bu… Read more »

Last edited 2 yıl önce by Büş
V teahyung

Kişisel görüşüm artık k pop çine fazla ihtiyacı kalmadı yalnız bu işler karşılıklı çinli idoller koreden para vuruyorsa koreli şirketlerde çinli fanların parasını sömürüyor neyse yav bts çine ihtiyacı yok diğer grupların demek ki var boş boş konuşmaya gerek yok netizen ler

Liu baiyang

birsey dicem ama kizmayim tm kabul çinliler çalıyor ama herşeyi çalincada güzel çaliyorlar orjinalinden daha güzel yapiyorlar ksosowmwkwmwiwkw

ApinkPlease

Cheng Xiao ve Kyulkyungu salmanızı istiyorum özellikle Xiao çok yetenekli birisi ve Çine ilk gittiğinde bile oldukça ünlüydü ayrıca ve ayrıca Xiao int olarak da en ünlü Wjsn üyesidir. 2 yarışmada mentorlük yaptı ve oldukçada başarılıydı Çindeki idollerin mentor seçilmesi Çindeki popülerliği ile ilgili int yahut Kore ile ilgili değil. Artık sırf Int çok fazla bilinmiyorlar diye 3.sınıf idollere koymayı bırakın çünkü özellikle Wuju Çinlileri şuanda en ünlü Çinli idoller konusunda zirvedeler ve onları Çine gönderende kendi şirketleriydi kendileri hadi bi Çine gidelim demediler yani. Kyulkyung ise şirketi azıcık bile değer vermeyip kızlar daha pratik yaparken dağıldıklarını haber alınca ne… Read more »

Lolli

Kore halkının zihniyeti iğrenç. Dün pandalara saldırdılar şimdi de Huawei’ye. Hem de modern köleleri oldukkları Amerika’yı savunarak. Aferin böyle devam.

BRIAN

Olayla alakali ama alakasız bana saçma gelen şey şu luhan ve Kris neden idol sovlarinda Mentor oldular tao yu anlarım ama bu ikisini gerçekten anlayamadim Kris rap showunda Mentor olabilirsin ama idol yetistirme şovu nu saçma gerçekten lay , Victoria Jackson Tao istediği kadar idol yetiştirme şovu desteklerim

JenBellaShakespare

Üyelerimi salın artık yeter. Tao, kris ve luhan ayrılalı çok oldu. Lay b.ktan şirketleri yüzünden gruptan ayrı. Diğer üç üyemde b.ktan şirket yüzünden ayrıldı, çin’e gştmke için değil, o kadar çok kötü muamele gördülerki gştmek zorunda kaldılar, dayanamadılar. Salın artık, lütfen salın artık, EXO’yu rahat bırakın.

Salak mısın Cemile

İlk yorumu haklı buluyorum çünkü Kore’de yeterince başarılı insan var ve eğer durumlar böyle olucaksa neden çinli veya japon insanları gruplara alıyorlar ki ama lay için çok üzüldüm

Thunderekmek

1. [+3,420, -26] zaten sizin tek derdiniz avrupa özelliklede amerikaya yalanmak belki sizi kardeşlerinizden ayıran amerika ama hala onu savunuyorsunuz batı özentileri ayrıca sizin aranızda olan şey sadece eski bir savaş meselesi fakat bunu siz hala uzatıyorsunuz yalakalık yaptığınız avrupanın tarihini bilmeden yorum yapıyorsunuz aynı japonyanın size yaptıklarını onlarda başka insanlara yaptı ama bir geçek ki çinli/japon idollerde hem koreye gelip hem korede beğenilmeyen dikkat çeken şeyler yaptı ve tutarsız olmayan linçleri hak etti

Xx4

Nerdeyse hepsi smden ve sm hala akıllanmıyor sjsh Gerçi Ning gerçekten çok yetenekli bir kız, korede kalıp hakaret yiyeceğine kendini geliştirip çinde mükemmel bi kariyer sahibi olabilir, umarim ilk yıllarında çok ezmezler..Şirketleri eleştiririm ama çinli idollerini garipsemiyorum, yabanci bir ülkedense kendi ülkemi ben de tercih ederdim

Meliza

Yorumların hepsine katılıyorum. Kore sektörünü araç olarak görüyorlar. Yeniden cehalet içeren acımasız sistemdeki devletlerine dönüyorlar

Armyze

Çinli idoller de igrençler hepsi hükümeti destekliyorlar korelilere bu konuda sonuna kadar hak veriyorum

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Fi tarihinde EXO’ya ihaneti edip ayrılan 3lüyü buraya da koymazsiniz ya

Yorumsavar

Çinli netizenler adeta Bp ve Btsi linçleyerek uyuyorlar rüyalarında bile onlarla kavga ettiklerine eminim ama en trajikomiğide hala ülkelerindeki en popüler gruplar bu ikisi :)neyse konuşmayayım…Aslında Çinli idoller arasında sevdiğim 1-2 idol var ama bana kalırsa sürekli çinde aktif olmaları,çinli tayfa olarak showlara katılmaları falan grup içi popülerlikte fark oluşturabiliyor. Orta seviyedeki grupların koreceyi iyi bilen çinli üyelerinin hepsi gruplarından daha popüler çünkü aldıkları varyete desteği aşırı fazla

Last edited 2 yıl önce by Yorumsavar

Yeni Yazılar