Çinli idoller Çin’e dönmek için K-Pop sektöründen ayrılmaya devam ediyorlar

61

HABER: Kore’den ayrılan Çinli idoller ne kadar para kazandı? ..’ağızları açık bırakıyor’

KAYNAK: Hankyung via Naver

1. [+3,420, -26] Öyleyse neden Çinli idolleri seçiyorsunuz? İdol gruplarına Çinli veya Japon üye eklemeyi bırakın, Kore’de zaten yeterince yetenekli insan var. Yalnızca idol sistemimizi çalmak isteyen Çinliler yerine Amerikalı veya Avrupalı gyopoları tercih ederim. (Gyopo: Kore dışında doğmuş ve yaşamış Koreliler)

2. [+1,010, -25] Şüphesiz şirketlerimiz bu idollerin eninde sonunda kendi ülkelerine döneceklerini biliyorlardı değil mi ??? Neden yurtdışında yaşayan Korelileri eğitip onlara çıkış yaptırmıyorsunuz, ya da zaten Kore’de yaşayan yetenekleri keşfetmiyorsunuz?

3. [+677, -5] Çinli stajyerleri kabul etmeyi bıraksaydık bu sorun çözülürdü!

4. [+310, -4] Çinlileri ünlü yapmayın artık

5. [+77, -0] BTS yabancı üyesi olmadan dünyaya yayıldı. Çin piyasası büyük ve Çinli üyelere sahip olmanın faydası var ama K-Pop’ın artık Çin’e ihtiyacı yok. Diğer ülkelerde yeterince popüler. Yeterince ihanet yaşadık, Çinli üyeleri kabul etmemek gerek…

6. [+71, -1] Niye bu daha yeni bahsedilen bir şey oldu? Yeni değil ki. Çinliler hanbok, kimchi ve hatta Song Heung Min’in bile onların olduğunu iddia ediyor. Onlarla tüm ilişkiyi kesmek en iyisi. Kore emlak piyasasını Çinliler mahvediyor. İnsanlar Japonya’yı boykot etmekle meşgul ama uyanıp Çin ile aramızda neler olduğunu görmeliler.

7. [+47, -0] Amerika’nın Huaewi’yi mahvetmeye çalışmasının bir sebebi var~ zaten BTS ve Black Pink’e saldırıyorlar, niye biz iyi davranan taraf olmalıyız? Tüm Çinli stajyerleri evlerine gönderin. Bunu adil gösterecek kadar kanıt ve deneyim var elimizde~

8. [+29, -5] Çinli idoller ne olursa olsun bize ihanet edecek. Kore’de sadece ikinci seviye olsalar bile K-Pop popülaritesini kullanıp Çin’e gidiyor, orada birinci seviye ünlü oluyor ve tonla para kazanıyorlar. Ben de giderdim valla. Sadece Japon idolleri ihanet etmez çünkü Japon piyasası eskiden bir K-Pop idolü olmanızı umursamıyor. Gruplara yabancı üye alacaklarsa Japon olsun bari. Onların ayrılma şansı daha az.

9. [+19, -0] Çinliler düşük seviye idolleri ünlü eğitme şovlarında koç yapıyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Kore pop kültürünü asla geçemezler

10. [+17, -0] Sözleşmelerin Çinliler için bir anlamı yok. Kore’de eğitim aldıktan sonra Çin’e geri dönmek ve sözleşmelerini feshetmek için buradalar. Diğer ülkeler umurumda değil ama lütfen Çin’den stajyer kabul etmeyi bırakın.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+236] Hepsi er ya da geç memleketlerine dönüp insafsız hükümetlerini destekleyecekler, Çinli idollere çıkış yaptırmanın mantığını anlamıyorum.

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikK-Pop’ın ilk Kazakistanlı idol stajyeri Aiganym güzelliğiyle ilgi çekti
Sonraki İçerik[THEQOO] aespa ‘Black Mamba’ intro videosu + Karina’nın teaser fotoğrafları
61 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments