Benzer Yazılar

‘Crash Landing On You’ dizisi, Kuzey Kore’yi yansıtma şekli sebebiyle eleştiri alıyor

'Crash Landing On You' dizisi, Kuzey Kore'yi yansıtma şekli sebebiyle eleştiri alıyor

HABER: “Kuzey Kore’yi güzel göstermek vs Fantezi” ‘Crash Landing On You’ dizisinin pro-Kuzey aktivitelerini yasaklayan yasayı çiğnediği ihbar edildi

KAYNAK: Herald Pop via Nate

1. [+2,710, -465] Bu zamana uygun bir dizi değil

2. [+2,312, -334] Evet, sadece bir dizi… Ama bunun gibi küçük şeylerin bir insanın bir şey üzerindeki fikirlerini nasıl etkileyebileceğinin farkına varmıyorsunuz… Yaratıcı özgürlüğü destekliyorum ama bu artık sınırı aştı.

3. [+2,202, -407] Daha iyi anlamak için, şu şekilde düşünün… Birisinin IU’nun bir Japon askeriyle aşk yaşadığı bir dizi yaptığını düşünün… anladınız mı?

4. [+193, -15] Dizi tamamiyle Kuzey Kore’yi çekicileştiriyor. Hikayenin asıl konusu şu: Son Ye Jin’in etrafını saran eski zengin ve kapitalist hayattan sıkılıyor ve Kuzey Kore’nin insanının kalitesine aşık oluyor. Ama gerçekte, Kuzey’in hiçbir şeyi yok… İnsan kalitesi yok, hiçbir şeyi yok… CNN’den Kuzey Kore’nin videolarına bakın, gerçekle bu dizi arasındaki fark sarsıcı. Dediğim şu ki Amerika ve İngiltere asla bir yurttaşının gidip de Taliban liderine veya IS’ye aşık olduğu bir dizi yapmazlardı çünkü medyanın insanlar üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu biliyorlar…

5. [+178, -72] “Sadece bir dizi” ㅋㅋㅋ O zaman neden Hyun Bin’in Japon yanlısı atalardan geldiği ve Son Ye Jin’in bağımsız savaşçıların kızı olduğu bir dizi yapmıyoruz? Bu da mı sadece bir dizi olurdu?

6. [+136, -19] Dizi “sadece dizi” diyip geçebilmek için sınırı çok aştı

7. [+110, -164] Gerçek hayat ve diziyi ayırt etmeyi beceremeyen bir dolu aptal

8. [+91, -11] Dizi veya film, Kuzey Kore’yi asla böyle çekicileştirmemeliyiz.

9. [+71, -5] Duydum ki şimdi Hongdae’de ‘Pyongyang konseptli’ bir bar varmış… şimdi… Anlayamıyorum

10. [+48, -4] Herkes bunun sadece bir dizi olduğunu söyleyerek savunmaya çalışıyor ama biliyorum ki Japon istilasını çekicileştirerek gösterselerdi delirirdiniz. Kuzey Kore bir kere bile bizim ülkemizden özür dilemedi, yani neden onlara bu kadar hoşgörülü olduğumuzu anlayamıyorum.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+68] Ben dizinin Kuzey Kore’yi çekicileştirdiğini düşünmüyorum 🤷🏻‍♀️
Bazı vatandaşların tıpkı Güney Koreliler gibi olduğunu gösteriyorlar (ikinci kadın başrolün chaebol annesi mesela) ve askerlerin de mizahı olduğunu gösteriyorlar sadece

 

Kaynak: Netizenbuzz

20 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Hayy'dan gelen Hû'ya gider.

Müslümanlarla dalga geçilen bir dizi çekmişlerdi. Adını hatırlayamıyorum şu an. Bikini giyen başı kapalı, havuz kenarında poz veren sahneler vardı. O da mı sadece dizi? Koreliler, bir konu kendilerini rahatsız ederse aşırı duyar kasıyor ama medeniyetten ve saygıdan bahseden toplum başkalarına gelince sadece dizi oluyordu. Evet Crash sadece bir dizi. Yaptıkları yorumlarda bir rahatlama kadınları demedikleri kaldı.

Setsuko

Dizinin Kuzey Koreyi övdüğü falan yok, aksine geri kalmışlıklarına sürekli vurgu yapıyor. Hye Jin de k.korelinin kalitesine aşık olmuyor. Hyun Bin hem yakışıklı hem karakterli birini canlandırdığı için aşık oluyor. Hatta barışcıl mesajlar bile veriyor. Belki bir gün birleşiriz vs falan… Gereksiz duyar kasıyorlar yine

İğrençlik

Kuzey Kore de kendi insanları,aynı ırktanlar bir çoğunun uzak akrabası ,kuzenleri vs orada. Hayır nefret edeceklerdir yönetim den nefret etsinler neden masum halktan da nefret eder gibi konuşuyorlar. Kuzey Kore askeride kendi görevini yapıyor,öyle yetiştirilmiş eğitilmiş,kaldı ki kendi ırkdaşları ne Büyük zorluklarla yaşıyorlar orada. Kesin bunlar birleşme olursa kendi hayat düzenlerine zarar gelecek diye korkuyorlar. Kendilerini sırf Kuzey e göre daha lüks için de yaşadıkları estetik güzelleri oldukları için üstün görüyorlar bir de.

Hayy'dan gelen Hû'ya gider.

Dünya’da farklı devlet ülkesinde yaşayan ve kendi ırkından nefret eden başka devlet görmedim hiç. Varsa da bilmiyorum.

Miss

“…Amerika ve İngiltere asla bir yurttaşının gidip de Taliban liderine veya IS’ye aşık olduğu bir dizi yapmazlardı”

Gerçekten mi ya? Bir terörist ile bir ülkrnin askerini bir nasıl tuttun sen ya? Ve sana hak veren 193 kişi… Dünyadan mı haberiniz yok yoksa gerizekalı mısınız? Bence ikisi de.

Suna

Biz yabancı damat dizisiyle Yunanlıları bile sevdik, Güney Koreli bir Kuzey Koreliye mi aşık olmayacak hey babam heyyy

merina

bizim şu an yunanistanla hiçbir problemimiz yok ama koreliler hala bıçaksırtı yaşıyorlar, ikisi arasında kocaman bir fark var!

Yerimiese

Harika bir dizi. Thank u Yerim 🐢

hakan

Kuzey Kore eyvallah geri kalmış bir ülke ancak Güney Korede o kadar gelişmişliklerine rağmen hala daha Amerikan güdümünde bir hayat sürüyor herşeylerini o kadar etkiliyor ki günlük dilleri bile yarı ingilizce yarı korece şeklinde birçok kelimenin korece halini unutmuşlar bile ingilizce halleri yerleşmiş dillerine(bizde de var bu durum ama bizde %2-3’tür günlük hayatlarının yarısında ingilizce korece kırma dil kullanıyorlar) Kuzey Kore ile neden kavga ettiklerinin bile farkında olmadıklarına eminim 4. yorumu yapan zaten bunu kanıtlıyor Kuzey Kore bir ülke ve onun askeriyle bir terörist olayı kıyaslamaya çalışıyor çünkü anlatılanlar o Kuzey ve Güney’in birleşmesi batının, çin ve japonyanın işine gelmez… Read more »

Sibelkıran

Of bıktım bu ırkçı Güney Koreden.. En mükemmel ırk sizsiniz tamam

Mustesna

aslında bu yorumlardaki sıkıntı şu kuzey kore ile güney kore aynı ırk. bildiğin kendi ırklarına düşmanlar bunlar.

May ile

Gayet güzel dizi ayrıca kimseyi aşağılamıyorlarda.

Chickenisnotmystyle

Diziyi izlemedim bilemeyeceğim ama çok eski bir dizi vardı adını hatırlayan varsa yazabilir mi kız kuzey kore ajanıydı güney koreye geliyordu bir oyuncu adamı araştırmak için adamın dizideki rolü de yine bu dizinin konusuydu falan karışık bir konusu vardı ama çok güzel diziydi hatırlayan varsa bir el atsın.

Noname

spy myung wol olabilir mi acaba

B.A.B.Y

Dizinin adı Spy Myung Wol

Aaaaa

Sanırım rahatlama kadınları olayından ötürü böyle bir yorum yapmışlar.

Aaaaa

Yine de mantıklı değil tabi ki sırf ülkesinden dolayı bir insana damga vurmak

KINGEXO

IU’nun japon bi askerle aşk yaşaması yanlışmış galiba. Ilginç.

Tata

S*kt*r ruh hastası güneyliler dünyanın en iyisi olduklarını sanıyorlar her zaman ki gibi o iş öyle değil hayatım kapitalistlerin ninnisiyle yaşamaya devam edin ve uslu bir sömürü ülkesi olun

merina

bu dizi baştan aşağı kötü. iyi oyuncuların böyle basit dizileri kabul etmelerine anlam veremiyorum. bazı sahneler gerçekten çok cringe.

Yeni Yazılar