Benzer Yazılar

Daesung’un binasındaki beş yasadışı işyeri aniden kapandı

Daesung'un binasındaki beş yasadışı işyeri aniden kapandı

HABER: ‘News A’ haberine göre Daesung’un binasındaki yasadışı işyerleri kapandı “kanıtları yok edecekler korkusu”

KAYNAK: TV Daily via Nate

1. [+470, -12] Beklediğimiz gibi hemen kapatmışlar ㅎㅎ ama tabi ki polis ağır ağır ilerliyor ㅎㅎ

2. [+418, -12] Polis de bu işin bir parçası

3. [+366, -8] Bu nasıl oluyor da diğer tüm YG skandalları seyrinde ilerliyor??????

4. [+19, -4] Zavallı polisimiz bundan haberi yokmuş gibi davranmak zorunda, amma çektiler ha!

5. [+18, -6] Daesung işi en iyilerinden öğrenmiş ㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+16, -2] Çabuk oldu

7. [+12, -0] Önce ‘Burning Sun’ ve şimdi bu.. Kore polisi suçluların bir adım arkasında hep.. YG ile bağlantıları ne kadar derin de bu kadar ağırdan alıyorlar..

8. [+9, -0] Hmm… sanki deja vu…

9. [+8, -0] Niye her YG skandalında polis boş boş oturuyormuş gibi geliyor?

10. [+7, -1] Burning Sun’a olanların aynısı oluyor…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+452] “Niye her YG skandalında polis boş boş oturuyormuş gibi geliyor?”

Skandal: Ortaya çıkar
Kanıt: Vardır
Polis: Sessiz

– 1 hafta sonra –
Polis: AMAN TANRIMMM YANDIK VALLAHİ GALİBA KANITLARI YAKMIŞLAR?!!!!?!!!! NE YAPACAĞUK????? NE YAZIK Kİ ARTIK HİÇBİR ŞEY YAPAMAYIZ VE ŞÜPHELİLER DE CEZA ALAMAYACAK 🙁 ÇOK ÜZÜCÜ

 

Kaynak: Netizenbuzz

21 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
sel

olum bizim adaletimizde aşırı zayıf ama ne bileyim çocuk tecavüzcüleri filan içerde şişleniyor orda o da yok 10 15 yıl alıp çıkıyolar zenginler de asla hapishane kokusunu almadan kaçıp geziyor kendi ülkemin adaletine şükredeceğim hiç aklıma gelmezdi yazık bir de gelişmiş ülke olacaklar…

Betüş

Kesinlikle katılıyorum .bizde en azından halkın hepsi olmasada çoğu bu tarz şeylere tepki gösteriyor . Ayrıca önceden bu ülkede kötü şeyler olduğunda gitmek isterdim ama anladım ki bir önemi yok çünkü her yer böyle ..

lol

ezberledik artık hep aynı şeyler bu yg’nin arkasında kimler varsa artık ülkenin başkanı bile hapse tıkıldı yg ile ilgili hiçbir şey soruşturulamıyor bile

SURMEW-BTS

Gangnam polisi rüşvet yetmiyormuş gibi bir de yata yata maaş alıyor, oh mis…. polis olarak atana polisliğin hiçbir işe yaramasın, anca kavga eden iti kopuğu topla, arada kırmızı ışıkta geçenlere ceza yaz, hiçbir yerde dayısı olmayan kişileri hapse at vs vs gerçi polisin yakalayıp mahkemeye sevk ettiği kişilerde hakim tarafından , savcı tarafından serbest bırakılıyordu orada da ya rüşvet veriyorlardır ya da dayıları vardır ya da iyi bi avukatla işi çözüyorlardır…… Burning Sun da ki vip müşteriler yakalanmasınlar, diye o olayı ertelemek için daha önce bilip sakladıkları suçları açığa çıkarıyorlar bunda da delilllerin yok olmasını sağlayarak soruşturmayı yavaş yavaş ilerletip… Read more »

Muziksever

Arkadaşım sen Koreli misin Kore polisi hakkında böyle şeyler yazıyorsun?Yok polis olarak atan ama hic bir is yapmalar falan?
Yukarıdaki Koreli netizenler kendi içlerindeki sorunlar yüzünden muzdarip olduğu konulari yazmışlar?Bizim ne alakımız var onların polisiyle?Tamam bu doğru olmayan olaylar hakkında yorum yapmamız tabiki de serbest fakat koreli netizen gibi de davranmayalım artık.
Yolsuzluk bir memurun yapacağı en büyük suçlardan biri,umarım şu olayların astı astarı ortaya çıkar da rahatlarız!

SURMEW-BTS

Kore de ki bu soruşturmaları yürüten polisler hakkında ki genel görüşümü yazdım sadece. Şubat mı Mart mı o zamandan beri bu olayları okuyoruz, gına geldi artık, suçları işleniyor işleniyor bazı soruşturmalar hızlı yürütülüyor bazıları yavaş, ortada işlenen suçlar var ama hapse giren yok…..

Muziksever

Soruşturmayi polis yürütmez,savcı yürütür.Polislik bir durum yok ortada.Savcıyla alakalı bir durum.

SURMEW-BTS

inşallah savcı işini düzgün yapabilir o zaman. ama poliste savcı emriyle yürümez mi, sonuçta delilleri araştırıp raporlayan polis oluyor. yani polis, savcı ,avukat ,hakim ,adli tıp vs sonuçta adalet bir ekip işidir.

Kpop

ya kardeş affedersin ama aç bi haberleri izle ya da google a yaz, gazete oku vs maalesef bütün ülkelerin Türkiye de dahil çeşitli kurumlarında buna polis, asker, istihbarat ve hukuk sistemide dahil maalsef yozlaşmış kirli işlere bulaşan, rüşvet yiyenler var ve bu yüzden diğer polisler tarafında yakalanıp cza alan , görevlerinden uzaklaştırılan, meslekten atılanlar var, narkotikte çalışıp ele geçirilen uyuşturucyu satanlar vs vs en basitin iğrenç terör örgütü fetö üyeleri…. onların yaptıkları vs ya da google a yaz okursun polise eşini ya da başka birini şikayete giden bi kadında o karakoldakiler tarafından tecavüze uğruyordu ya da polise koruma için başvurup… Read more »

SURMEW-BTS

beni anlayan bir arkadaş teşekkür ederim…..

Muziksever

Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim,bunları bilmeyerek yazmıyorum.Ben normal soruşturma gidişatını söylüyorum.İsini hakkıyla yapmayan insanlar her sektörde var maalesef ben onlara atıfta bulunarak yapılan yoruma bir şey demiyorum.Ben soruşturma,kovusturma kısmını buradakilere anlatmaya çalışıyorum.Benim işim de bu.Yanlış bilmeyin olayları diye açıklama yapıyorum son 3-4 haberdir.
Ya benim yazdıklarım anlaşılmıyor ya da olayın aleviyle yorum yapıyorsunuz ve anlamak istemiyorsunuz.
Demek ki yazdıkça yine de anlaşılamıyorum,umarım ilerde anlarsınız.

Kpop

hayırlısı inşallah. elbette mesleğin içinde olmayan, o bölümü okumayan bir kişi çok net herşeyi bilemez ama bilinen bir gerçek varsa insanların eğer zengin ve güçlülerse işledikleri suçlardan çok rahat yırttıkları.

Muziksever

Maalesef tüm ülkerlerde geçmişten bu zamana kadar yayılmış bir durum bu.Güçlünün güçsüzü ezmesi,güçlünün hep haklı bulunması.Günümüzde insanlar haklarını iyi bildikçe bu durum daha da azalıyor.Umarım hayatımızda bu eşitsizlik hissini hiç yaşamayız ve yaşatmayız.
Tesekkurler yorumunuz için.

Kpop

ne demek 🙂 teşekküre gerek yok. cidden haklarımızı çok iyi bilip hem kendi hem de başkalarının hakları için çabalayıp savaşmamız lazım… inşallah herkes herkese karşı eşit davranır.

SURMEW-BTS

siz elbette bu meslekte yer alan bir kişi olarak bazı konularda kesinlikle haklısınız ama bence koyulan yasalar ve adalet sadece bazı kişilere işliyor. yani ”adalet kazanmaz, ‘kazanan’ adalet olur” . benim bu konuda inancım zayıf, inşallah Güney Kore Hükümeti Adalet sistemi sizin anlatmaya çalıştığınız gibi olduğu gibi doğru bir şekilde yürüyordur, yürütülüyordur ama benim buna inancım zayıf.

Muziksever

Ben sizi anlıyorum,dava sürelerinin uzun olması,tutuklamanın olmaması sizin aklınızda soru işaretleri bırakmıştır.Bu haberlerle ilgili son yorumlarımda bunu açıklamaya çalıştım. Kore adeletini dediğim gibi tam bilmiyorum,tutuklama süreleri farklı olabilir,soruşturma,kovuşturma süreleri farklı olabilir.Umarım her şey adalet ışığı altında en kısa zamanda çözülür. Türkiyede ise adaletimize güvenelim,Türkiyenin geleceği için biz gençler çok önemliyiz.Ailemize,vatanımıza,milletimize iyi,örnek vatandaşlar olalım. Niye bu kadar ciddiye bağladim bilmiyorumfhdhdj Bu arada ben Bigbang aşığı bir insandım.Lisede defterlerime falan yazılar yazardım,kalpler çizerdim ama bu haberlere de şok olmadım.Çünkü hicbir zaman çok bağlanmamıştım,güvenmemiştim.Benim için yakışıklı ve muzigi güzel olan insanlardan başka değildi.Şu an Blackpink’e hislerim aynı.Kızları çok seviyorum ama benim için güzel… Read more »

SURMEW-BTS

rica ederim. uzun değildi yazınız merak etmeyin okudum hepsini. ben maalesef insanlara pek güvenmem elbette kalbi temiz olup sıkı çalışan çok gençlerimiz var ve ülkemizde ve dünyada adalet için savaşan kişiler var, ya da idealleri ve umutları olan gençler ama maalesef her zaman ”adalet” sağlanamıyor… ya da ben çok olumsuzum. ve keşke her kes sizin gibi düşünse şarkıcıları seviyoruz güveniyoruz ama asla tam bağlanmamız lazım ama insan ister istemez lise sıralarında dinlediği, sevdiği , yıllarca takip ettiği bi sanatçıyı böyle haberlerle görünce bi durup beklemek son sonucu görmek ister. ve ben de anlayışlı yaklaştığınız için teşekkür ederim.

Birferda

Kore polisinin eline koluna saglik. Yine tüy diktiler.

señorita

Mümkünse ülkeyi kapatalım

Jean-Baptiste

Yabancı yorum her şeyi açıklamış.

helo

YG’den de onun çıkardığı bütün idollerden de nefret eder hale geldim artık, şirkette bulunan herkesin bir pisliği illa ki çıkacak artık şu şirkete ve bu şirkette bulunan idollere para kazandırmayı bırakın, siz onlara para kazandırdıkça bunlar daha kötülerini yapıyorlar

Yeni Yazılar