Dispatch Suga'nın Jim Jones ses kaydı numunesinin kaynağını bulduDispatch Suga'nın Jim Jones ses kaydı numunesinin kaynağını bulduDispatch Suga'nın Jim Jones ses kaydı numunesinin kaynağını buldu

Dispatch, Suga’nın şarkısındaki ses kaydının Jim Jones’a ait olduğunu bildiğini iddia ediyor, çünkü kaynaktaki açıklamada ve ses kaydında Jim Jones ismi yazıyormuş.

HABER: [ÖZEL] “Jim Jones belgesi bulundu” Suga’nın sample’ının açıklaması

KAYNAK: Dispatch via Nate

1. [+585, -73] Bu grubun ne zaman skandalı çıksa şirketin arkasına saklanıyorlar, hayranlar da onları savunuyor. Dünyaca ünlü olsun ya da olmasın yaptığı düşüncesizlikti.

2. [+539, -74] Bir Army olarak Suga’nın açıklama yapıp özür dilemesini umuyorum.

3. [+463, -49] Jim Jones gerçekten bir şeytandı. Hip hop ya da BTS’i bilmem ama Jim Jones tarihteki en kötü tarikat liderlerinden biriydi. 900 kişiyi zehirleyip intihar etmelerine sebep oldu ve 9/11’den önce Amerika tarihindeki en büyük toplu ölüme sebep oldu. Tarihteki en büyük intihar skandallarından biri. Suga’nın tarihteki en kötü tarikat liderlerinden birinin konuşmasını şarkısına eklemesi…

4. [+89, -9] Jungkook da en başta skandalı yalanlamıştı. Önce yalan söylüyorlar yani. Halka bu şekilde yalan söylerseniz pek uzun süreli olmazsınız.

5. [+72, -6] Özür dilemeyi öğrenmesi gerek. Bir sorun yaratıp sonra kendin yerine başkasına özür diletmek işe yaramıyor gördün değil mi?

6. [+65, -13] BTS bugünlerde patlama yapıyor~~ Itaewon’dan bu olaya, aptal hayranlar bunu nasıl savunacak?

7. [+63, -4] 100 tane numune arasından Jim Jones’u şans eseri seçtiler yani, ama açıklamada Jim Jones yazmasına rağmen kimse okumaya zahmet etmedi ve olay bu raddeye kadar geldi? Hayranlar tuhaf tuhaf savunmalar yaptıkları için şirketin yapabileceği tek şey ‘bilmiyorduk’ demek oldu ama bu onlar için durumu daha kötü yaptı

8. [+56, -9] Bu çok üzücü. Skandaldan önce Suga her şeyi ben yaptım, prodüktörlükten yazmaya kadar diyordu, ama şimdi başkası yapmış ve onun suçu değilmiş gibi davranıyor. Bu olayı idare etme şekilleri BTS’i dünya starı olarak göstermiyor. Hayal kırıklığı çünkü müzik aşklarının gerçek olduğunu sanıyordum ama değilmiş

9. [+48, -7] Hayranlar savunma yapmayı bırakın;;;; o kadar ses kaydı arasından 52. ve 96.yı seçmişler. Dispatch ne hata yaptı? Tuhaf savunmalar yapan sizsiniz

10. [+45, -2] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Hayranlar şarkıyı yapan kimdi, skandalı kim büyüttü bir düşünsün

11. [+37, -9] Buna özür demeye utanmıyor musunuz? Suga kendi ağzıyla bir şey söylemedi, sadece prodüktörü suçlayıp bilmiyordu dediler

12. [+37, -6] Bu olayı hayranlar ve yaptıkları tuhaf savunmalar büyüttü. Niye Suga bunu bilerek şarkıya eklemiş gibi davrandılar?

13. [+36, -3] Suga’nın kendi şarkısındaki ses kaydını açıp kontrol etmemiş olması kendi müziğine saygısı olmadığını gösteriyor.

14. [+34, -6] Şirketin ‘ses kaydının nereden geldiğini bilmiyorduk’ demesini Dispatch de saçma bulmuş ve bu yüzden kaynağı bulmak için uğraşmışlar ㅋㅋㅋㅋㅋ

15. [+32, -6] Suga albümdeki her şeyi kendisi yapmış gibi davrandı ama skandal çıktıktan sonra şirketin arkasına saklandı, hala da ortada yok. Yakında 30 yaşına girecek bir de…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+568] “Suga’nın kendi şarkısındaki ses kaydını açıp kontrol etmemiş olması kendi müziğine saygısı olmadığını gösteriyor.”

Doğru, “diğer prodüktörün” suçu olsa bile Suga da bir prodüktör ve gerçekten müziğini umursuyorsa bir açıp bakmalıydı

 

Kaynak: Netizenbuzz

256 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
...

Gençler yayın bunu Dispacth İlluminati’nin Kore şubesi. İçeride çok pis işler dönüyor. Büyük tarikatların büyük devlet adamlarının suçlarını gizlemek için idolleri kullanıp onlar üzerinden haber yapıyor. BTS tamamen melek. Dispacth ona oynuyor. Haksız olduklarını söyleyen herkes de BTS antisi. Hepimiz düşmelerini bekliyoruz. Çünkü Army’e hayatta sadece bunlar var. Jungkook’un ünlü sözü ile devam ediyorum: HAYAL DÜNYANIZDAN ÇIKIN

öfff

o tae’nin sözü bacım

biri işte

ZBCVJKHJVBADJSV

Sen

Ami yapmanız gereken Suga’nın hatalı olduğunu kabul etmek ve susmak. Siz onu savundukça olay daha da büyüyüyor. Ve tabii Suga kibrini yenip özür mektubu yazmadıkça…

violet #ktl

Ya ben grup ödevlerinde tanıdığım arkadaşlarım ile grup olsam bile yapılan ödevi tekrar tekrar kontrol ederim. intihal yapılmış mı diye sürekli kaynak tararım. Ve Suga milyonlara bir albüm yayınlıyor. Haberi olmaması imkansızdı zaten. Ama düşünün olay o kadar büyüdü ki dispatch de devreye girmiş. Yazık.

öfff

naber kuduz candy bts klasörünün 998864. fotosu mu bu?

rundevilrun

daha neyini savunacaklar

,,,,

Katılıyorum

sametinyourarea

abii sanki haklılarmış gibi bir de yorumlarına bot attırmışlar siz cidden sorunlusunuz kabul edin artık oppanız saçmaladı bir katili sarkısına koydu ve 3 maymunu oynadı ama her seyi bildigini hepimiz biliyoruz

Xx34

Onlarla ilgili haber başka kim suçluymuş söylesinler de bilelim ..Allahım ya komikler

Last edited 6 ay önce by Xx34
violet #ktl

Ve burası sadece netizenbuzz tr yani. Sadece Türklerin baktığı bir platform smksldxş Olay konusunda ne kadar hırslandıklarına bakar mısınız ama… korkunçlar ya.

rien

[+568] “Suga’nın kendi şarkısındaki ses kaydını açıp kontrol etmemiş olması kendi müziğine saygısı olmadığını gösteriyor.”
 
başka söylenecek birşey yok gerçekten bunun elle tutulur hiçbir yanı yok, özür dileyip yaptığının farkına varması lazım. Hala onu bu konuda savunan fanlar var oppacılığınızı twitterda yapmaya devam edin lütfen.

🐾hheyu

Arkadaşım siz sanıyor musunuz ki bighit bütün telif parasını çocuklara yedirir??? Yaptıkları heeerr ama heeer müzik bighit’in kendi çalıştırdığı bestecilerden geçiyor. Bu demek değil ki şarkıyı o yapıyor. Kontrol ediyor bir nevi telif paylaşmak için yapılıyor. Yoongi aptal mi yapmadığı müziği yaptım desin?!!! O zaman yaptığı collab parçalarını nasıl yapıyor bu adam? Kendi yapmama gibi bir olay yok. Şirketin olayı batırması var. Müzik Yoongi’nin eeen en en hassas noktası senelerdir tanıdığımız, dinlediğimiz sayısız harika şarkı ve sözleri yazan adamı aptal şirketin açıklamasıyla piç etmememiz kadar normal ne var?? Hatayı herkes kabul ediyor ama bu yanlış ile senelerdir müzik aşkı ile… Read more »

ela

Kabul etsin gitsin işte, ne diye daha çok laf ettiriyor kendine? Ne de olsa Armyler sonuna kadar savunur onu. Hatasini kabul etmeden.

piteopaenz

bighit medya oyununda ne kadar iyiyse skandal yönetiminde de bir o kadar kötü:d

ortaya çıkacağını bile bile niye yalan söylersin ki? 🤭

Oğlu ile gururlu bir babanne

Ne nefret besliyorum ne başkka bir şey, sadece olay olduğu için yorumları okuyup geçiyordum ama hayranlar gerçekten çok komik ve rezil.

rien

olum napıyonuz link atıp topluca mı eksiliyorsunuz ,fandomlara yem olmayacağımız tek yer burasıydı yaaaa KSEIJDCNCJURSAJDSCED
 

Last edited 6 ay önce by rien
rien

oha evet sdjancdjdnsd

once

sadece bu olayın bir kız grubu üyesinin başına geldiğini düşünün. tepkileri hayal bile edemiyorum

Nokta

İyi misin yoksa şaka mı yapıyorsun?????? Görmüyor musun yazılanlar. Gelmiş daha kız erkek ayrımı yapılıyor ya. En nefret ettiğim insan tiplemeleri onlar bu kadar nefret aldı bunlar da alsıncılar.

once

aptal mısın yoksa okuma yazman mı yok anlamadım tam olarak, yorumun neresinde “yoongi nefret almamış kız grubu yapsa daha çok nefret alırdı yoongi beter olsun” demişim?????? yapılan çifte standarttan bahsediyorum sadece hepimiz biliyoruz ki gg üyesi bunu yapsaydı ilk başta kimler yerden yere vururdu.

Nokta

Bir kere hakaret etmeden konuşmasını öğren. İkincisi sen burada karşılaştırma yapıyorsun. Benim yorumumun neresinde tırnak içine aldığın şeyi söylemişim. Orada resmen kız grupları olsaydı işte daha çok nefret alırdı ama erkek grupları daha az nefret alıyora getiriyorsun.

once

her salak dendiğinde odana kapanıp saatlerce ağladığını farkettim lmao ima etmek nedir bilir misin? benim yorumuma karşılık neyi ima ettiğini ben çok iyi biliyorum çevir kazı yanmasın hesabına girme şimdi. ve lafımın arkasındayım kız gruplarından biri yapsaydı daha çok nefret alırdı ama bu demek ki değil ki erkek grupları ölsün üyeleri sürekli nefret alsın? siz birini görünce diğer cümleyi direkt yapıştırıyorsunuz lol

Nokta

Hayır tanımadığın bir insana salak aptal demen hoş bir şey değil. Ben sana hakaret etmiyorsam sende etme. Belli benim ne demek istediğimi çok iyi anlamışsın. Yorumumun bende arkasındayım. Hiçbir şeyi de çevirmiyorum. Aynen biz öyle yapıyoruz kusura bakma..

once

sen benim demediğim bir şeyi kendince yorumlarsan benim de her türlü şeyi söyleme hakkım var. sonuçta sen tanımadığın bir insan sırf burada laf yesin diye bir şeyler ima edebiliyorsun ama sanırım etik anlayışın sınırlı

in-somnia.exe

Boş yapmışsın

Nokta

Ben hiçbir zaman öyle demedim. Ben hatasını kabul ediyorum. Ben sizin alakasız bir şekilde gruba yaptınız diğer nefret yorumlarınızı savunmuyorum.

margo’s

yorumlara sınırsız eksi ve beğeni verilebiliyor, adminlerim düzeltin bunu lütfen 🙏🏻

Zehra

gerçekten suga yı savunan fanlar başka bir ünlü yapsaydı savunacak mıydınız şu tür bir hareketi? Savunalacak hiç bir tarafı yok artık yanlışa yanlış diyin bu nedir ya. Haber çıkmadan önce suga 4 yıldır bunun üstünde çalışıyo falan sonra yok haberi yokmuş tamam oldu fanların inandı zaten orası ayrı.
Ayrıca Love yourself love myself diyen bir insanın böyle rap sözleri yazıp durmasını anlayamıyorum. Bir kere olur iki kere olur tamam haklısındır ama bu şarkıları dinlerken rahatsız olmuyor musunuz hiç şarkıdaki nefretten. Ki ben de sugayı dinleyen biriyim shadow filan ama sözlere bakasım gelmiyor.

sametinyourarea

Ciddi anlamda idollerini pardon Oppalarını eleştirdigim için bana özel bir nefret dogmus bana yetmezmiş gibi bir de sevdigim insanların yeteneklerine cidden bir tane düzgününüz yok şimdi de bot atmaya başlamışlar :)))

öfff

aynen milyonlarca army toplandık şimdi yazdılar gruba sametinyourarea’ya nefret besleyelim diye

ecem

Twitterda halen asılsız haber paylaşımı, iftira diyerek dispatch’ı şikayet etmeye çalışıyorlar tam delirmelik psksdpdl Ben hayatımda bu kadar kör bir fandom görmedim. Kendilerine ait bir düşünceleri yok resmen, efendilerine tapar gibi bighit ne dese tamam deyip gözlerini, kulaklarını kapatıp her denileni yapıyorlar. 105B tweetle dispatch’ı görünce ne oluyor diye meraktan girip en büyük BTS Türkiye fan sayfasına baktım onlar da iftira diye dispatch’ı spamlamaya çalışıyorlardı. Diyecek çok bir şey yok. Arada Suga’nın tamamen bilerek yaptığını söyleyip savunmayanlar var onları işin içine katmıyorum. Ayrıca burada da olup salak gibi twitterda dispatch yazıp tweet atan varsa yapmasın. Gördüğüm üzere fandom Suga’nın adını… Read more »

Lol

Demiştim işte, bunu bilmemesine imkan yok. Belgeselde de kullandıklarına göre kesin biliyordu.

Kendiyle gurur duysun, bir katilin sesini şarkısında kullanmış… nasıl olsa her şeyi savunan kör kütük fanları var, onun umrunda bile olmaz ne yaptığı. 🤷🏻‍♀️

Is this america?

Burda gerceklei konusmak gerekirse armyleri bu kadar saldirgan bts yapti . Bir elestiri gelsin bts hakkinda hemen saldiriyorlar. Benim en merak ettigim sey neden jim jones ?hayatina baktim ve cok kotu bir katilin sesini neden kullansin ki onca cocuk oldu onun yuzunden.

who

BTS Amerika’da promosyon yapıyor hatta en büyük gelir kaynaklarından biri Amerika. Amerika’daki toplu intihar vakasını bile bile müziğine koyup kendi ayağına niye sıksın az biraz mantıklı düşünün lütfen. Buyrun o çok büyüttüğünüz belgeseldeki sahnede bu. Müzik fonda çalıyor.
https://youtu.be/q4dnhBhFW2M

SGJK

Bilinmediğinin iddia edilmesi saçmalıktı zaten , şirketin başta yalan ve boş bir açıklama yapması hiç hoş değil..bunlar hep güven kırıcı hareketler.. Bunu kim eklemişse ciddi psikolojik rahatsızlığı var demektir veya farklı bir zihniyete sahip başka bir açıklaması yok..umarım düzgün bir özür ve açıklama yaparlar

Rukiye

Ahh yeterince hayal kırıklığı zaten, daha fazla bu haberleri görmek istemiyorum 😑

Bluebee

Sitede bir hata var. Beğenme ve beğenmeme bozuldu. Bot değil.

nøx ʲᶜʷ

Şu an Dispatch’in yaptığı şeyin ne olduğunu hepimiz biliyoruz, bildiğin karalama kampanyası bu. BigHit den açıklama gelene kadar Dispatch’in yaptığı hiçbir habere inanmıyorum bu yüzden.

Xx4

Pek yalan haber olduğunu sanmıyorum çünkü belgeleri var …gine de bilemem

Last edited 6 ay önce by Xx4
nøx ʲᶜʷ

yorumuma atılan likeları ve dislikeları izliyorum

IMG_20200304_201126.jpg
,,,,

Armylerin hala neyi savunmaya çalıştıklarını anlamıyorum. Yaptı bir hata çıksın özür dilesin, bildiğini hepimiz, hatta sizde biliyorsunuz kendinizi küçük düşürüyorsunuz yapmayın…

rawr

hata yapmadı çünkü? bir müzisyen olarak rapinde istediği konuyu işler adam. senin karşında şarkı yazmak nedir, sektör nedir bilmeyen toy bir idol yok görüp geçirmiş 28 yaşında bir idol var. eğer şarkısında rahatsız edici veya yanlış bir şey kullansaydı kendisi yayımlamazdı zaten. bu kayıtlar kaç defa gözden geçirilip yayımlanıyodur yoongi bunu mu düşünemeyecek? siz sadece onun yaptığı eleştiriyi anlamayıp olayı başka yerlere çekerek her şeyi zorlaştırıyosunuz.

Dany

görüp geçirmiş suga bine yakın insana zarar vermiş bir tarikat liderininin ses kaydını kullanmış demek ki gorup gecirmemis 15 yaşında duyarsız bir ergenden farkı yok 28 yasinda olsa ne olur seviyor olabilirsiniz ve idoller de insan hata yapmis cikip ozur dilemesi gerekiyo her gormus gecirmis insan gibi xd kabul etmek niye bu kadar zor skdndkdkd sizin kafalar da pek ayık degil zaten hâlâ savunuyorsunuz

Once since birth

Rahatsız edici veya yanlış bir şey kullansaydı diyorsun zaten rahatsız edici ve yanlış bir şey kullanmış. Hata yaptığını kabul edin armyliğiniz eksilmez.

iloveubaby

konudan bağımsız ama bu dispatch çok karışık bir yapı. hayır magazinsel mi yoksa suç bildiren olayları mı araştırıyorlar belli değil. çok para kazanmak için halk ve özellikle netoşlar arasında popüler olan konuları didikleyip ortaya yasal(?) deliller ortaya çıkarmaya çalışıyorlar sadece. açıkçası dispatch’in herhangi ahlaki veya adil sınırları olduğunu düşünmüyorum. halkın dikkatini çekmeyen bir cinayet meydana gelse ve zanlı bulunamasa mesela, veya big brotherların kadın pazarlama olayları için seslerini çıkarmayıp delil toplamazlar anladığım kadarıyla. fikir güzel, insanların deliller eşliğinde gerçeğe ulaşmaları fikri çok hoş, ama bazen aşırıya kaçtıklarını düşünüyorum.

Sen

O kadar kibirliler ki ne suga ne Jk çıkıp özür bile dilemediler. Bir özür mektubu dahi yayınlamadılar. İnanmıyorum bigbang dahi böyle kibirli değildi. Bts’in sonu Bigbang olur mu bilmem ama Suga gerçek karakterini zamanla belli ediyor.

Muziksever

Dispatch bana söylemezsem olmaz masasını anımsatıyor. Yüksekteki insanlara asla dokunmuyor ama düşen kişilere en ağır darbeleri vuruyor. BTS’ e artık bulaştı peşini bırakmaz.
Konunun bu raddeye gelmesi %50 şirket suçu, %30 kendini bilmez army, %10 BTS ten bıkmış diğer insanlar ve %10 Suga

...

Bot eksi basacak kadar zavallı olmanız gülünç

ghoul. 🌺

kardeşim madem prodüktörsün o zaman şirketin arkasına saklanma, ortaya çık ve her şeyi anlat ㅋㅋㅋ

öfff

ㅋㅋㅋ allahın özentisi seni, bighit yoonginin şirketi zaten ilişki haberi vb şeyler çıktığı zaman kendileri mi konuşuyolar? genelde her zaman şirket açıklama yapıyor. şu ego tatmininizden vazgeçin

ghoul. 🌺

ilişki haberiyle bu haber farklı haberi oku da anlamaya çalış ㅋㅋㅋㅋㅋ

öfff

örnek verdim canım “ilişki haberi vb”

ghoul. 🌺

demek ki hâlâ anlayamamışsın olayı 🙂 yazık sana

rawr

sana kötü bi haberim var… sen olduğunu sandığın koreli bir netizen değilsin… ağlama çuseyo ㅠㅠ

ghoul. 🌺

canım isterse korece harfler kullanabilirim canım isterse fotoğraf bile atabilirim bu SENİ HİÇ ALAKADAR ETMEZ şimdi bir köşede rahatlıkla ağlayabilirsin…

öfff

bak bak bi şeylerin bazı kişileri alakadar edemeyeceğini anlamışsın

ghoul. 🌺

bunu senin anlaman gerekirdi ama bakıyorum anlamamışsın beyin nakli olman gerek aşko

öfff

ben çok iyi anladığım için beni ilgilendirmeyen haberlere gerzek yorumlar yazmıyorum canım

ghoul. 🌺

user öfff acilen beyin nakli olmalısın bir daha seni yorumlarımın altında görmeyeceğim hadi naş naş

IMG_20200526_195708_559.jpg
öfff

deneme bir ki ghoul hazretlerinin yanıtına yanıt atıyorum çok heyecanlı

ghoul. 🌺

ilk espri deneyimin galiba 🙂 bi daha espri yapma

IMG_20200224_125618.jpg
öfff

üff ghoul bana espri yapma dedi ben şimdi nasıl yaşarım daha :(((

ghoul. 🌺

yaşamama gibi bir seçeneğin var aşko sorry not sorry ✌🏻

öfff

aptal olduğunu biliyordum da birine “yaşamama gibi bir seçeneğin var” diyecek kadar olduğunu bilmiyordum. büyük bi şey istiyorum biliyorum ama bazı cümlelerini biraz düşünerek yaz

Liya

Olay ilgi alanıma dahil değil, araştırmayı bile düşünmüyorum derinden. eğer suga öyle bir şey yapmışsa çok kötü, yok olay başkaysa o da açığa çıkar umarım. benim şaşkınlığım army lere ne kadar seviyorsunuz ya big hiti. hiç bir fandom kendi şirketini bu kadar sevemez. size hediyye falan mı gönderiyor, ya da nebileyim indirimli bilet , albüm falan mı veriyor. sm e sürekli sövüyorum ben şahsen. şirket idare edemiyor olayı, çok kötü açıklaması, fandomu bile düşünmüyorlar, bu kadar idollerini koruyan fandomun güzel aydınlatıcı açıklamayı hakettiğini düşünüyorum. Sizce de iyi açıklama haketmiyormusunuz?

Last edited 6 ay önce by Liya
Liya

Ayrıca sm e hep sinirlenirdim bu kadar köklü şirket niye inatla rap konusunu ilerletmiyor. şimdi saygım arttı, adamlar işini biliyor. rapperleri idare etmek sıkıntılı. sürekli diss adına gereksiz ego tatmini yapıyorlar.

Gamze

Şey bazen şarkının tamamını beğenmesem de sırf Mark ın rapi için dinlediğim oluyor bence iyi rap yapıyor so am I tarzınız mı bilmem ama düet leri var bi dinleyin
Konudan alakasız ama aklima geldi

it s me

dispatch kim bilir önceden kalma neler saklıyor bu grup ile ilgili . para ödediler bariz… şimdi ise bir şeyler ters gidiyor olmalı

öfff

pusuda bekliyorsunuz siz de zaten bi şey çıksa da idollerimizin yolu açılsa diye. çok beklersiniz

rawr

aynn senin stanlediğin grupta öyle oldu sanırım tatlımmm

Gh3

Dispatch kılıçları çekmiş belli ki artık eyvallahı yok kimseye ya da bighit paranın musluğunu kesmiş..doğru olan zaten haberin doğrusunun ortaya çıkması ..bighite kalsa yalan bir açıklama ile geçiştirecek..dispatch bunu hep yapıyor yalan haberlerindense doğru haberleri tercih ederim…sadece BTS e bulaştığını sanmıyorum yani ara arada kafaya taktığı isimler var belki bu arada bts e zaman gelmiştir bilemem…

once

armyler bot mu atıyor yorumlara???????

Gh3

O ne demek ?

Mona

Jim jonas olayı her açıdan elinde kalan bir kusur ama şarkısı da şahsen güzel değil bu şarkıyı ilk dinlediğimde ne diyor ya oldum hep para fuck self yok anti başarı falan hiç sevmemiştim bir iki cümlede geçse neyse tüm şarkı kibir kokuyordu fazla agrasifti ilk bir kaç gün haberinin gelmesini beklemiştim ama heralde tek bana tuhaf geldi demiştim inşallah suga veya bighit bu yorumları ciddiye alirda sözleri anlamlı rap çıkartırlar bir dahakine ,mic drop antiler için yeterliydi zaten

öfff

ay yok artık adamların yazacakları sözlere de karışmaya başlamışsınız. bu bts albümü bile değil ki mic drop yeter diyesin. kendi mixtapei bağımsız yani

Mona

*Sozlere de *
Hmmm zaten bir şarkıda başka neye dikkat edilir çok farklı olarak, ritim müzik söz bunlar detay şeyler değil ayrıca bakın kendini sevmeyi ogutluyor vs vs bir çok şarkı sözünü överken gelip demiyorsunuz şarkı sözüne bile ama elestri gelince detay bisey oluyor

öfff

“sözlere de” derkenki amacım hani tüm hayatına karışılıyor ya? gruptan bağımsız yaptığı şarkılarında bile “sözü şöyle olmasın böyle olmasın” diyorsunuz. adam istediğini yazar ister agresif rap yapar ister emo

Mona

Tamam bizde dinleyici olarak ister olumsuz ister olumlu yorum yapariz ayrica cok spesifik bir konu yada söz yazma şekli de istemedim sadece fazla boburlenmesi kibirli sözleri bana sanat gibi gelmiyor kaç şarkı yaptı hep zenginlik zirve antiler tüketici olarak urun un artık kötü olduğunu söyleme ozgurlugum var diye düşünüyorum

öfff

agust d 2’de sadece 2 şarkısında bundan bahsediyor agust d 1’deki sanatı zaten anlatsam kelimeler yetmez. sanki her şarkısında bunlardan bahsediyo gibi bi abartı içindesiniz

Bir bakıp çıkacağım

Ne yazsam bilemedim . Yazıp yazıp sildim durmadan . Çünkü cidden bazılarına o kadar üzüldüm ki . Nasıl 3 maymunu bu kadar oynayabiliyorsunuz . Her şeyden önce kendinize saygınız yok mu ya . Bir grup sizin için bu kadar mı önemli . Savunur yada savunmassın bundan bahsetmiyorum zaten . Anormal tepki verenlerden bahsediyorum . Normal hayatınızda daha başka tepkiler vereceğiniz bir durumu sırf sevdiğiniz bir idol olduğu için bu şekilde tepki vermeniz cidden çok korkutucu. Kpop hakkında bazı şeyler şuan yüzüme tokat gibi çarptı . İleride bir çocuk sahibi olursam ya kpopla hiç tanıştırmayacağım yada kesinlikle her dakika takip edeceğim… Read more »

it s me

çok haklısın . gerçek karakterlerini bilmediğimiz insanlar bunlar . suga bildiğim kadarıyla zor bir çocukluk geçirmiş hatta intihar etme seviyesine bile gelmiş. böyle birisi farklı düşüncelere sahip olabilir. jim jones e sempati beslemek gibi

rawr

jim jones’a sempati beslemek mi?? sen de bayağı abarttın alt tarafı tartışmalı bir siyasi liderin sesini kullanmış şarkıda buraya nasıl bağlayabiliyosun olayı

Tokatlı Fıstık Burhan

6 yıldır K Pop dinliyorum, bu siteyi de 6 senedir sürekli takip ediyorum, Facebook zamanlarından beri hatta. Sanırım ilk yorumum olacak bu. Baya dökeceğim içimi. Bu olaydan ziyade genel olarak sitedeki yorumlarda, twitterda [instagram bi’ simülasyon oradan bahsetmiyorum bile] karşılaştığım hayran kültürü hakkında konuşacağım. Anti değilim, herhangi bir art niyetle yazmıyorum. Ön yargınızı kenara koyup okuyun lütfen. Öncelikle bir şirketin tüm sanatçılarına hayran olabilirsiniz. Burada hiçbir sıkıntı yok, gayet normal. Ama bir eğlence şirketinin hayranı olmak, sanki içeride ne dönüp bittiğine birinci dereceden şahitmiş gibi [halbuki yalnızca “şirketin” size söylediklerinden ibaret bildikleriniz] savunmak, avukatlık yapmak dünyanın en saçma ve aptalca… Read more »

EYkRSNJWsAADVgP.jpg
Hgs

👏👏

Tokatlı Fıstık Burhan

Teşekkür ederiimm ♡ Yıllardır içimde biriktiklerimi döktüm bi anda ajshj neyse bi açılış yaptım sınavdan sonra bela olurum ben bu sitenin başına az bekleyin

IMG_20190905_193109.jpg
Tokatlı Fıstık Burhan

Ben fikrini düzgünce anlattığı böyle gereksiz hakaretlere gitmediği sürece kendimle zıt olsun aynı düşüncede olsun herkesle konuşur tartışırım hiç problem değil. Ama salak insanlara hiç tahammül edemiyoruum :(( durduk yere sinirleniyorum çünkü imkansız laf anlatamıyorsun sonra sinirimle kalıyorum durduk yere. Ama grup analizi, sektör değerlendirmesi falan bayılırım ona gerci tam olarak icimdekileri doksem kotu niyetli olmasam dahi dünyanın kufurunu yerim bir de o var

Vermillion

Gerçekten düzgün bir dille çok güzel açıklamışsın. Sizin gibi insanları görünce mutlu oluyorum. Kore’nin bize gösterdiğinin tam tersi olduğunu gördüğümde şoka uğramıştım. Umarım insanlar kendilerini çok kaptırmazlar dedim. Ama maalesef ben kaptırıp taaaa Kore’ye gittim. Alakasız olacak ama “Türkler bizim kardeşimizdir.” tarzında bir samimiyet bekliyordum. Gittiğimde Türkiye’de uğramadığım kadar gözle tacize uğradım. Belki elim, yüzüm, tipim onlara farklı geldiğindendir ama hayal kırıklığına uğradım. Sanki insan değilmişim gibi baktılar. Girdiğim dükkanlarda bana nerelisin diye sorunca “Türkiye” dediğimde “Aaah öyle mi?” *Umursamaz bir şekilde* cevap verdiler. %85’i böyle davrandı. O kore dizilerinde gördüğümüz temiz sokaklar, iyi insanlar yoktu. Ben Kore’de bu kadar… Read more »

Nokta

Candy canım hiç netizen yorumlarında kendinden olmayan yani bizlere neler dendiğini görmedin mi? Irkçılar. En son biz Yabancı armyler hamamböceği olmuştuk. YouTube da bu gibi ırkçılığa uğrayan insanlar var bir bak derim. Sadece buna değil ayrıca oraya Türkiye den okumaya giden çok insan var. Onlara da bak eminim işine yarayacak bir sürü bilgi edinirsin.

Last edited 5 ay önce by Nokta
Nokta

Ama teknoloji olarak baktığımızda hemen yanında Japonya var. Orayı hiç düşünmedin mi ?

Nokta

Milliyetçi olarak en çok Fransa’yı duymuştum. Japonya’yı milliyetçilik konusunda hiç bilmiyorum. Bir araştırmakta fayda var tekrardan☺️ Ama evet maalesef Japonya baya pahalı bir yer. Ama Kore de ucuz bir yer değil. Aslında şuan bize neredeyse her yer pahalı. Malum kur belli 🙁 Umarım yinede bir şekilde hedeflerine ulaşırsın.

Last edited 5 ay önce by Nokta
Nokta

Evet en son paramızın değerli olduğu yere bakmıştım İran vardı. Orada çok değerli. İran İslamı sanat açısından harika bir yer. Ama işte gençlik Avrupa istiyor. Ama kur ah kur 🙁 umarım düşer.
Bir BOYS diziside bakarsın sen çekersin orada 😂 ot4 olur falan fjfmfkf

Vermillion

Oraya gitmeden önce ben de Kore’de okumayı düşünüyordum fakat üniversite aracılığıyla gitmiş biri bize burada okumamamı söyledi. Kendisi ODTÜ’den gitmiş. Yüksek lisans ya da doktora için mi onu pek bilmiyorum. Koreliler çok çalışıyor, rekabet edemez başarısız olursun dedi. Zaten gittiğimde bize tepkilerini görünce vazgeçtim. Sadece bize değil siyahilere, avrupalılara , güney doğu asyalılara kısacası her kesime ırkçılık yapıyorlar. Herkes bir değil dediğim gibi. Çoğunluk böyle. Ayrıca bize yansıtılan gibi “Herkes ingilizce biliyor kolay iletişim kurup konuşursun orada.” değil. İngilizce konuşan kişiler genellikle oteldeki resepsiyonist ve turist rehberleri. Müzik söylemek için karaoke bara gitmek istedik. Gördüğümüz öğrencilere sorduk, hiçbiri cevap veremedi.… Read more »

Vermillion

3 sene önce gittim, belki değişmiştir 🙂 Doğaya olan saygılarına hayran olduk bunu söylemem lazım. Türkiye’de hiç insana serum takar gibi ağaca serum takıldığını görmedim. Her şirketin ya da binanın önünde sanat eseri vardı. Çok bir bilgim yok fakat üniye giriş için ya TOPIC(korece seçersen) ya IELTS (ingilizce seçersen) ya da üniversitenin korece kursunu alman gerekiyor. Ayrıca Korea üniversitesi için mesela bankada en az 20.000 doların olması gerektiğini söylüyor.(Bundan pek emin değilim kafanı karıştırmayayım.)Yurt için 3 kişilik odaya (4 ay) 880 dolar ödemen lazım bu ünide. Eğer maddi durumun varsa Master için Kore’ye gitmeni tavsiye ederim. İngilizcen yoksa lisans öğrencisiyken… Read more »

Vermillion

Rica ederim ne demek <3

Vermillion

Kafana çok takan birisi değilsen zor gelmez herhalde. Ben duygusal biriyim ve çabuk sinirleniyorum. Hele ırkçılığa tahammülüm yok. O yüzden vazgeçtim. Irkçılık yapanlar genelde orta yaşlı teyzelerdi bu arada. Gençler pek değildi. Küçük görme daha fazla. Baksana netizenler kendilerini dünyanın en iyi ırkı falan sanıyor. Üniversite ortamında daha bilinçli insanlar olursa bence yazdığım sıkıntıları yaşamazsın. Ama dediğim gibi değişim programıyla ya da master için gitmek çok daha mantıklı ve hesaplı.

Kill This Love Shot

Bilmemesine imkan yoktu zaten çok bilinçsiz davrandı.

Lululali

Okurken moodum bu:

307c4285d67c0957cd43d30dbb7c01e2.jpg
Sena

Yani biliyoduk zaten … nasıl bir prodüktör şarkısında olup biteni bilemez hadi tamam bilmiyosun diyelim o zaman ne kadar umursamaz bir prodüktörsun ? Cidden şirketin değil senin özür dilemen gerek

VipSone

Beni rahatsız eden durum Jim Jones dediği için intihar eden onca insan var bi tarafta, diğer tarafta ise bts ne derse biat eden fanlari. Azılı bi katilin sesini kullanması bile sorun değil. Suga bile isteye koymuş bunu anlamayacak kadar salak mısınız? Daha beteri acaba kendisini bu adam gibi mi hissediyor fanlari sayesinde? Bende söylediklerim ile bunca insanı peşimde topluyorum vs kafası. Sadece merakımdan yazıyorum bu arada böyle düşündüğü hissi var bende yanlış da olabilir

Melodi

Kesinlikle sana katılıyorum. Bts dünya çapında bir grup ve fanları onlara çok bağlı. Madem bu şarkı Jim Jones’ın ses kaydının olmayacağı biçimde de piyasaya sürülebiliyorsa ilk olarak neden Jim Jones’ın olduğu versiyon paylaşıldı? Bts yazdığı şarkılarda ve yaptığı işlerde her şeyi araştıran ve bilinçli bir şekilde yapan bir grup. Suga’nın bunu bilmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Maalesef birkaç kişi bu şekilde fikrini paylaştığında ise fanlar tarafından linçleniyor ve susturulmaya çalışılıyor.

Bjack

Bighit ve Bts eskisi gibi değil, özellikle yurt dışına açıldıktan sonra… Üzgünüm ama BTS de artık benim için bitmiştir. Suga’nın böyle bir şey yapması grubun ve şirketin içindeki oyunların çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Yazık ben ve benim gibi birçok fan da onlar farklı onlar yapmaz kafasında olabiliyor. 15 yaşından beri kore ve kpop hayranıydım. Şimdi 25 yaşındayım ve kpopa olan gözümü artık yeni açtım. Lütfen sizde gözünüzü açın ve körkütük bağlanmayın. Sizi kullanmalarına izin vermeyin. Bunu bir tecrübe olarak söylüyorum.

Sen

Böyle bir yorumu anca olgunlaşmış biri yazabilirdi. Tebrik ediyorum. Hayatının orta yerine idollerini koyanlara sesleniyorum çok şey kaybediyorsunuz. Çünkü bu sektör sizi sadece kullanıyor. Dünyanın en leş sektörü dahi olabilir. Çünkü şirketler idollerini hayranlara bir sx objesi olarak sunuyor. Kendileri hakkında konuşma ve kendilerini savunma hakları yok sevgilileri olamaz kendi söyleyeceği şarkıları kendileri karar veremez şirket ne derse onu yapmak zorundalar hayranlarıyla sevgilileri gibi ilgilenir onları umutlandırırlar loser tayfa da her gece onlarla sevgili olma hayaliyle yanıp tutuşur. Sevgilisi olarak gördüğü idolün başarılı olması için önüne sunan her şeyi satın alır. Özellikle şuan Bighit o kadar saçma şeyleri “Bts” adı… Read more »

Bjack

Evet, işin bir de öbür tarafı var. Bilinçaltı tarafı. Ama bu konulardan konuşmak şu anda faydasız geliyor. Umarım herkes kendini korur, yeni nesile başka bir şey söyleyemiyorum. Ve anlayışın için teşekkür ederim.

Imherebabe

Bighit Dispatch için para ödemeyi kesti sanırım. Yakında sevgili dedikodularının da geleceğine eminim.
 
 

134340

Lütfen Big hit açıklama yapmasın. Ben suganın ağzından olayın doğru halini dinlemek istiyorum. Kullanmakta ki amacı neydi ya da gerçekten başka bir prodüktör mü yaptı?
Big hit açıklık getirmek yerine daha çok sıvıyor.

tanıyantanır

Böyle insanlar bilmiyorlar ki olay bunu Suganın yazmış olması bu kişinin BTS de olması falan değil Kimse bunu umursamıyor kimse bu yüzden köpürmüyor Siyahiler zaten şuan bu tarz bir durum ile mücadele içindeler Böyle bir olay varken sizinde evet haksız ve özür dilemeli diyip kenara çekilmeniz gerekirdi Sugada kendini geri çekip özür dilemeli ve piyasadan tamamen o şarkıyı silmeliydi albümden çıkarmalıydı çünkü o versiyonu her zaman var olucak birilerinde ve 5 sene sonra yine ilgi çekmek için Youtube yüklenecek bunlarıda Bighit engellemeliydi Siyahilere onlarin mucadelesine acisina saygisizlik bu Olaylardan sonra sesi silinmiş dahi olsa tek Bigbang şarkısını dinlemedi ve Bighit… Read more »

it s me

Fan kitlelerini ‘biz bu günlere dünyanın en büyük acılarını yaşayarak geldik’hikayesiyle büyüttüler. suga lanet bi tarikat liderinin konuşmasını kullanmış,onların umrunda olmaz. Sanırım kitlenin akıllanması için ‘daha büyük bir acı ‘ gerek.

öfff

“ben de army’im” “ben de fanım” vb. yorumlara inanmayın abicim. bts antileri gelip “özür bekliyorum” diyolar resmen.

rawr

burada birkaç ezik var, bts’i çekemedikleri çok belli ama haklarında da öyle bilgi sahibiler ki benim etrafımdaki bazı armyler onlar kadar bilgili değil ejdğwkdğwt çok eziksinizzz bts böyle bir olayla bitecek bir grup değil bunu anca rüyanızda görürsünüz ☺️

Dodo

şöyle düşünüyorum; mixtape Suga’nın da içinde bulunduğu bir grup insan tarafından yapıldı (ki çok amatör olmadıkça komplike bir eserin tek kişi tarafından yapıldığını sanmak saflıktır) bununla beraber Suga en çok emek harcayan insan olabilir çünkü müzik yapabildiği zaten bariz. büyük ihtimalle parça içindeki bu küçük nüansları hazırlayan başka birileri vardı ve Suga’ya ses kaydını dinlettiler o da beğendiği için direkt müziğin içine koydular. ben Suga’nın ve ekibin adamı tanımadığına eminim (ARAŞTIRMALARI GEREKİRDİ!! eğer işin başında RM gibi mükemmeliyetçi bir manyak olsaydı bu durum asla yaşanmazdı) ikinci olarak şirketin idollere açıklama yaptırmamasını anlıyorum kurumsal firmalarda böyle durumlarda kişiler açıklama yapmaz PR… Read more »

ARMYLİNKLAND

O bir insan ve insanlar hatalar yapar, sonra hata yapan insanın özür dilemesi gerekir o kişi Yoongi olsa bile. Hala neyi savunuyorsunuz?! Yanlış anlamayın yorumlara katılmıyorum yani bu kadar sert bir şekilde eleştirilmesine katılmıyorum
 

Ell

Bu konuda çıkış noktası yok.

Bu adam ya bir pislik ya da cahil ve sorumsuz… Bir müzik dahisi kendi albümündeki bir şarkıda geçen konuşmadan haberi bile yoksa ona dahi demek diğer gerçek müzisyenlere haksızlık olur.

Miyuki

Kabul edip özür dilemek bu kadar zor olmasa gerek ? bu sektörün nasıl olduğunu biliyor ve ona göre davranmalı yaptığı işleri düşünmeden yapıp özür dilemiyorsa arkasındaki Army’lere ve şirketine güvendiği içindir. Bunu bir army olarak söylüyorum eğer özür dileseydi bu kadar uzun sürmezdi

Nokta

Bir kaç haberdir Suga olayında haksız olduğunu söyleyen doğru düzgün eleştiren insan sayısı 10 u geçmez. Onun haricinde konuşulan konular bakın tek tek yazıyorum. Çünkü artık SİZİN OPPA demenizden, TAPAR demenizden, SAVUNUYOR demenizden bıktık… Ayrıca diğer haberlerde dahil insanların yazdığı bu olay harici konular; 1-Müzikleri 2-Egolu olmuşlar 3-Samimiyetleri 4-Kendi gruplarını övmeleri 5-Daha tam anlamıyla vlive da bile ne dediğni bilmeden ya da sözü ne zaman söyleyip söylemediğini bilmeden nefret yorumu yazanlar 6-Alaycı konuşmalar vs vs vs daha bu böyle uzar gider. Gerçekten olay hakkında samimi olup da hatalı diyen insan sayısı 10 ya. Geri kalan hepsi içindeki nefretler. İsterseniz artık… Read more »

Last edited 6 ay önce by Nokta