DSP, Lee Hyunjoo’nun sınıf arkadaşına açtığı davayı kaybetti

49
2659

0000792382 001 20210609000105763

HABER: Polis, Lee Hyunjoo’nun zorbalığa uğradığını yazan gönderinin ‘asılsız dedikodu’ olduğunu iddia eden DSP davasında gönderi yazarını masum buldu

KAYNAK: Insight via Instagram

Lee Hyunjoo’nun liseden sınıf arkadaşı, Hyunjoo’nun April’da zorbalığa uğradığını iddia eden bir gönderi yazmıştı. DSP, sınıf arkadaşının yalan söylediğini iddia ederek ona dava açtı, ancak polis sınıf arkadaşını masum buldu.

1. [+1,064] DSP hala uyanmamış

2. [+711] Hyunjoo bunları hak edecek ne yaptı ㅠㅠ

3. [+515] Yazarın yalan söylemediğini biliyordum. Zavallı Hyunjoo ve ailesi bunlarla uğraşmak zorunda kalıyor. Bunların hepsini içinde tutmak çok zor olmuştur.

4. [+237] DSP ne ayak?

5. [+182] Artık kim niye DSP’ye girmek ister ki?

6. [+205] Bay bay April

7. [+90] Tek düzgün bir özürle düzelirdi

8. [+76] DSP için ne kaldı? B*k dolu bir yol?

9. [+27] Çok acınası ve üzücü

10. [+94] DSP, KARA skandalıyla kapatılmalıydı. CEO Lee Ho Yeon’siz bundan sonra çok fazla dayanamayacaklar. April, KARD, her neyse – tüm bunlar bir yana, şirketi kapatın. Rainbow’un DSP yüzünden herhangi bir sorun yaşamadan kendi başına kurtulmayı başarması bir mucize.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+211] Aferin zarif kalmaya devam et DSP. Hyunjoo’nun lise sınıf arkadaşını dava edemedin ya bir sonraki adım Hyunjoo’nun kardeşini, annesini ve büyükannesini dava etmek, çünkü Hyunjoo’yu zorbalarına karşı savundular🤦

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] BTS’in 9 Temmuz’da yeni albüm çıkaracağı söyleniyor
Sonraki İçerik[THEQOO] KARD Somin’in Instagram güncellemesi April zorbalık skandalıyla ilgili?
guest
49 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
hephaklıyımben

April dağılsın Somin atılsın bu iğrenç insanları bir daha görmeyelim

hephaklıyımben

İlk defa bu kadar yüksekteyim alkışşş STAN LOONA

Stephen

Dsp’ den çıkan gruplar rainbow hariç hepsinin grup içi anlaşmazlık sorunu vardı .Ve en kotusude en basarisizlari maalesef rainbow oldu sonradan birlikte ayrıldılar.Bence şirket stajyerlere pek karekter eğitimi vermiyor

betül

Kara ve SS501 üyelerinin de mi arası bozuktu?

Stephen

Ss591′ de tek üye popülerliği vardı Kara’ nin zaten üyeler arası laf atışmaları biliniyordu zaten grup uzun bir aradan sonra bu yıl tekrar biraraya geldiler.Genel olarak jiyoung_ hara’ nin arası iyi değildi

Vivi

Kara üyelerinin arası gayet iyiydi dsp bozdu aralarını kara project başlatarak

kimkibumkeyismylove

KARA üyelerinin arası kötü değildi? Bilip bilmeden konuşmayın lütfen. Topluca bu sene bir araya geldiler ama ondan önce sürekli parça parça buluşuyorlar ve birbirlerini destekliyorlardı.

Jiyoung ve Hara’nın arası iyi değil demişsin ama üyeler arasında Goo Hara Act’e en çok katkıda bulunan kişi Jiyoung idi. Hatta babası bile tanık olarak mahkemeye çıktı.

Gerçekten bilmediğiniz konularda konuşmayın. Hoş değil

kimkibumkeyismylove

bari Kamilia gününde üyelerin arkasından sallamasaydınız… Üzücü

Stephen

Ya ne saçmalıyorsun yok kamiola gününde falan filan kızlar kara projecten önce zaten ayrıldılar .Bence sizler bütün gruplar çok iyi anlaşıyor kafasında olduğunuz için .ya grubun iyi anlasmadigi biliniyordu bunu inkar etmeyin

kimkibumkeyismylove

Kızların Kara Project’ten ayrılması araları kötü olduğu için mi? Sallıyorsun fena, sallama. Nicole ve Jiyoung DSP ‘den istediklerini alamadıkları için ayrıldılar. Kalan KARA üyeleriyle araları kötü olsaydı ayrıldıktan sonra hiç buluşmazlar, birbirilerine desteklemezlerdi. sağdan soldan duyduğun saçma sapan dedikodularla konuşan sensin. Kamiola ne düzgün yaz.

Stephen

Yav he canım kızlar uzun bir aradan sonra bu yıl buluştular ondan önce düzgün bir buluşma yapmadılar hara’ nin olumunden sonra kızlar birbirlerine destek vermeye başladılar birşey sorucam bide şey demişsin oradan burdan duyduklarında demişsin zaten öyle olucak hangimiz Kore’ye gidip gördünüz medyaya çıkan haberleri videoları gördüğümüzde anliyorduk zaten sanki gitmissinizde aralarına girip bakmışsınız ya korelilerden daha mı iyi biliceksiniz onlar bile söylüyordu yani bir grubu sona kadar savunmayı ya kendinize görev bilmissiniz ya da ben bu grubu çok iyi biliyorum bakın demek için zirvaliyorsunuz herşey ortadaydı

kimkibumkeyismylove

Demek öyle?? Nicole gruptan ayrılıp solo debutunu yaptığında ona ilk destek veren Hara idi. ( https://www.koreaboo.com/article/karas-hara-supports-nicole-retweet/) Hara 2016’da solo debutunu yaparken de Nicole ona destek vermişti. ( https://www.dkpopnews.net/2015/07/ex-kara-member-nicole-asks-you-to.html) Nicole’ın solo konserine Seungyeon sürpriz bir video mesajı gönderdi ve destekledi. Ayrıca Jiyoung da konsere katıldı.( http://ournikori.blogspot.com/2016/04/info-160429-seungyeon-and-jiyoung.html) Jiyoung’ın müzikalini destekleyen ve fotoğraf paylaşan Seungyeon ve Hara : ( https://www.soompi.com/article/900547wpp/goo-hara-supports-former-bandmate-kang-ji-young-newest-musical) ( http://netizenbuzz.blogspot.com/2016/10/seungyeon-supports-jiyoung-at-her.html) Ama Hara ile araları kötüydü ? 😀 Ayrıca Seungyeon ve Nicole beraber vlog çekip Youtube’da paylaştılar. ( https://www.youtube.com/watch?v=Kf3KBINpFCg) Buluşup instagrama fotoğraf atan Jiyoung ve Nicole : ( https://www.instagram.com/p/BUd-ajcAMZz/) Ayrı ayrı programlarda Gyuri, Nicole ve Jiyoung; KARA üyelerinin iletişimi koparmadığını ve buluştuklarını… Read more »

INSPIRIT

Rainbow’un kıymetini kimse bilemedi kesinlikle.

Stephen

Lan DSP burayı da bulmuş galiba bütün yorumlara birer tane ekşi bırakmış

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

DSP, yusuf yusuf olmuştur şimdi😅

Bu nasıl yorum

Dilekçe verecekmiş heralde

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

DSP’ye bak be, hâlâ daha zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyor. Ama Hyunjoo’nun, bu davayı kaybetme oranına %10 demişler sanırım.

jesuskryz

instagramda öyle bir ortam var ki aprilın varlığından yeni haberdar olanlar bile sanki bugünü bekliyormuşçasına savunuyor üyeleri. çok garip gerçekten. idolleri artık insan olarak değil, bir çeşit doğa üstü varlık gibi görüyorlar. bunu yapanların henüz küçük çocuklar olduklarını düşünüyorum ve rahatlamaya çalışıyorum ama öte yandan bu çocukların ileride savundukları şeye dönüşebilecekleri beni korkutuyor.

Green

Cidden aşırı cringe oluyorum ya bu idollerin özelliği ne ya birde idollere kötü yorum yapamazsınız felan diyolar hiç tanımadığı kişileri bile sadece idol oldukları için savunuyorlar ya bunların özelliği ne korede yaşayan ve koreye göre güzel olan herkes idol olabilir hepsi yetenekli felanda değil onlar da bizim gibi basit bir insan hatta çoğu 5 para etmez karaktere sahip skandallardan gördüğümüz üzere.

jesuskryz

katılıyorum kesinlikle

Mosura

MBK, DSP ve elbette vazgeçilmez J.Tune Camp zorbalar şirketi. Umarım Hyunjoo, ailesi ve arkadaşları iyi olur ve başları dik şekilde çıkarlar bu davadan.

betül

+FNC
Neredeyse her grubundan sorunlu bir üye çıktı.

-Cnblue Jonghyun
-FT Island Jong Hoon
-AOA Jimin
-NFlying (adını bilmediğim üye)

Mosura

Evet FNC de var kesinlikle. Onu unutmuşum eklemeyi.

Yummyeon

SF9 0 skandalla yoluna devam ediyor. FNCde ama sorunsuz yol alıyor. Neyse SF9 dinleyin gençler 😪

Zehra

hyunjoo’nun yaşadıkları arada kaynamadığı için mutluyum. Zorbalarının imajları mahvoldu, şirket de aynı şekilde. Haksızlığa uğramış masumların haklarını söke söke almasını izlemek çok mutlu ediyor beni. darısı gece kulübü ve gizli kamera mağdurlarının başıma

Got lalesi

GIRSINNNNNN demek istedim dsp icin mal sirket sirketin basindakilerin bi tanesinde bile akil yok

Bennn

DSP hem suçlu hem güçlü.

aswium,minhoamaskzüyesiolan

5. [+182] Artık kim niye DSP’ye girmek ister ki?
gerçekten öyle koreli olsam binanın önüne tesaüfen gelsem bile kaçıp giderdim. o kadar kötü ki cidden Hyunjooyu tanımyorum ama cidden yaşadıkları çok kötü görünüyor umarım en kısa sürede huzur bulur

Şahsi görüşüm !!

DSP en leş şirket

hiç bir gelin robot değildir!

gerçekten kazanıcaklarını mı düşünüyorlardı o kadar delil varken dsp amma komik adammış

ilvos

Neylerine güvenip dava açtılar ki zaten..
Kore hukuk sistemineyse anlarım 🤡

aptalinsanlarısevmem

Tüm mal varlıklarina falan el koyamıyorlar mı
Sürünsunler
Şuan hepsinin zaten uzun yıllar yeticek parası var

Mor

Naeun duvarları yumrukluyo şuan bu saatten sonra dönüş yolu yok 1 hafta içersinde kariyer çöküşlerini izledik

betül

[+211] Aferin zarif kalmaya devam et DSP. Hyunjoo’nun lise sınıf arkadaşını dava edemedin ya bir sonraki adım Hyunjoo’nun kardeşini, annesini ve büyükannesini dava etmek, çünkü Hyunjoo’yu zorbalarına karşı savundular.

Umarım en yakın zamanda her şey açığa çıkar.DSP de batsın.

erin

Ya aşırı merak ediyorum şu April Naeun ve diğer üyelerin akıbetini , ha bide Gidle Soojin davası ne oldu??? İnşallah yanlarına kalmaz.

Bu nasıl yorum

https://www.instagram.com/p/CPkTGpvldPV/?utm_source=ig_web_copy_link
Soojin için son durum

Yummyeon

Dava açtık keriz fanları oyalıyorlar
Dava mava yok.

Vivi

Kaybedeceği bariz belli dsp ve april üyeleri doğru düzgün özür dileseydi keşke

Harries

[+237] DSP ne ayak?
kendiniz ettiniz, kendiniz buldunuz.

army

Hoşçakal DSP bir sonra ki hayatında basarilar

hiç bir gelin robot değildir!

hak yerini buldu beyler dağılın

Esra

Arkadaşına açtığımız davayı kaybettik hemen girip Hyunjoo ya dava açalım diye bir zihniyetle bu işin içinden nasıl çıkmayı düşünüyor acaba bu şirket. Daha da beter olsun bu şirket cidden kapatılmalı ama sanki bir daha iş yapmak istemiyor gibi davranıyor. Kendi sanatçısına dava açarak dahada batırdı gruplarını bence.

ZXCVB

Korede davalara polis mi bakıyor

marin

10. netizen şitket KARA olayıyla kapatılmalıydı derken hangi olayı kastediyor acaba? KARA’da bildiğim kadarıyla bu tarz bir skandal yok. Merak ettim ne demek istediğini. Neyse DSP yanlış tarafta olduğunu ne zaman anlar acaba bilmiyorum. Bu kadar kanıta rağmen neden koruyor ki hala onları. Zaten sözleşmesi bitiyormuş April’in. Somin’le birlikte yol versinler ne halleri varsa görsün onlarda.

Yummyeon

“Grup 3 4 kez dağılma aşamasına geldi üyeler birbiriyle anlaşazmadı bunu çok kez belli ettiler birbirlerine sürekli laf sokarlardı hatta birinin babası lidere diss attı.Showlarda saygısızca davranıyorlar diye sürekli haber olurdu aklıma gelen mc tavrı,su şişesi ilgi çekmek için ağlama olayı vs (su şişesi mevzusu için belki haklıydı ama kıdemlisine fırlatmak ağırdı). İlişki skandalları çıktı. 2 üye ayrıldı. Baby karaydı galiba o proje stajyeri seçilmeyince intihar etti filan… ” birisi bunu söylemişti diğer stenin yorumlarında

kimkibumkeyismylove

Hepsine ayrı ayrı yanıt vereceğim ama hemen şunu açıklamak istedim. Kıdemlisine atmak ağırdı??? Orada apaçık Hara’ya “or*spu” deniyor. Kız tepkisini koymayıp ne yapsın? Önce Kyuhyun durması gereken yeri bilmeli. Sürekli birbirilerine laf soktuklarını iddia eden çıkarıp kanıt göstersin önce. Üyelerin ailesi dsp şirketine laf atıyordu, bu fandomca bilinen bir şey. Özellikle Nicole’ın ailesinin verdiği tepkiyi biliyoruz. Gerçekten üyelere laf atılsa veya üyeler birbirine laf soksa asla buluşmaz, birbirilerine destek vermezlerdi. Ancak durum böyle değil, iletişimi hiç koparmadılar. Kanıtların bir kısmını yukarıda yazmıştım zaten. Showlarda saygısızca davranmaları konusunda da konuşmak için örnek sunulması gerekiyor, bahse girerim yok. Aksina KARA’ya saygısızlık yapılıyordu.… Read more »

marin

Bu bahsettiklerinizden birkaçının haberini hatırladım siz söyleyince. Şişe olayı falan okumuştum o zaman. Ama ben üyelerin arası bozuk olsa geçen sene yıldönümlerinde bir araya gelmezlerdi diye düşünüyorum. Yani ben olsam laf soktuğum sevmediğim biriyle tekrar bir araya gelmezdim. İntihar olayını bilmiyordum ve Baby Kara’yı izlemedim. Bunun üyelerle ve şirketle bir alakası var mıdır bilmiyorum. İlişkilerde skandal değil bence. Yani sadece bunlar ise April ile kıyaslanmamalılar. April’in durumu çok daha başka.

mariposa

midem bulandı

Demirbakıralemyon

Yani grup dışı olaylar bir yere kadar tölerans edilebilir ama grup içi olaylar grubu ne yazıkki bitiriyor. Bu kızda haklıysa umarım davayı kazanır