Eski April üyesi Hyunjoo grup üyelerinin zorbalığına uğradığını yazdı

104
4368

former april member hyunjoos instagram 1 former april member hyunjoos instagram 2 former april member hyunjoos instagram 3

 

“Merhaba, ben Lee Hyunjoo.

Tesadüfen ortaya çıkan birçok durum süresince, kendi açıklamamı yazmaktan çok korkuyordum.
Şimdi bile çok korkuyorum.
Şu anda ajansım sadece gerçeklerden uzak açıklamalar yayınladı ve henüz öğrenci olan küçük erkek kardeşime ve tanıdıklarıma dava açtılar.
Zorbaların ebeveynleri, bana ve ebeveynlerime suçlayıcı mesajlar attılar.
Kendi açıklamamı yaparsam bana yaşatacakları acıları düşünüp korktuğum için uzun süre tereddüt ettim. Ancak buna rağmen, benim için cesaret gösterenler ve beni destekleyenler için, en azından şimdi cesaretimi toplamam gerektiğini düşündüm, bu yüzden bunu yazıyorum.

Bana yapılan zorbalık çıkış yapmaya hazırlandığım 2014 yılında başladı ve gruptan ayrıldığım 2016 yılına kadar devam etti. O zamanlar 17 yaşındaydım, çıkış yapmaya hazırlanırken yurtta yaşıyordum, bu yüzden desteğini alabileceğim kimsenin olmadığı bir yerde zorbalarımla birlikte 24 saat geçirmek zorunda kalıyordum.

Daha fazla dayanamayınca anne ve babama yaşadıklarımı anlattım, annem ve babam ajansımın CEO’suyla konuşmayı denedi. Ama sürekli kendimi suçlanan taraf olarak buldum. Zorbalar bunu öğrenince bana daha da fazla eziyet ettiler. Ailemi sadece kısa bir süreliğine ve menajerimizin önünde aramama izin veriliyordu ve bu tür sebeplerden ötürü durum daha da kötüleşti, gittikçe küçüldüğümü hissettim.

Halka açıklananlar yaşananların sadece küçük bir kısmı. Bu üç yıl boyunca, karakterime yönelik şiddet içeren eylemler ve davranışlardan, alaylardan, küfürlerden ve saldırılardan dolayı acı çekmek zorunda kaldım. Özellikle değerli büyükannem, annem, babam ve küçük kardeşimin karakterine yönelik hakaret ve saldırılara katlanmak acı vericiydi. Ajansım bunu biliyordu, ancak herhangi bir şey yapmadan sadece izledi.

Bunun yüzünden sonunu göremediğim bir karanlığa boğuldum ve sonucunda ekstrem bir karar verdim, ama hiçbir şey hissetmemiş gibilerdi, hatta azıcık bile mahcup olmamışlardı. Ajansın tek taraflı olarak hazırladığı bahaneyi kullanarak gruptan ayrıldım ve bunun sonucunda kötü yorumlara, alaylara ve ‘hain’ damgasına katlanmak zorunda kaldım.

Aileme geçmeyecek izler vermiş olmamın benim hatam olduğunu düşündüğüm için daha gayretli, pozitif ve sağlıklı yaşamaya çalıştım.
Ama zaman geçtikten sonra bile yaşadığım zorlukları unutmak kolay değildi.
O zamanların karanlık anıları kalbimin bir köşesinde kaldı ve beni yutup yok edecek bir travma haline geldi.
Hem kendimi hem çevremdekileri kötü etkilediğim zor bir dönemden geçtim.
Bu dönemden geçiyorken çevremdeki insanlar cesaretlerini toplayıp benim adıma konuştular, buraya da bu şekilde geldik.

Ben de şimdi erkek kardeşim ve tanıdıklarım için cesaretimi toplamaya çalışıyorum.
Bu deneyim sonucunda beni destekleyen ve minnettar olduğum birçok insan olduğunu öğrendim.
Benim için endişelenen ve her gün nasıl olduğumu soran insanlar sayesinde güç kazandım.
Benimkine benzer duygusal yaralardan muzdarip birçok insan olduğunu da öğrendim.

Görünüşe göre gençken yaşadığımız zorbalık ve dışlanma travma olarak bizimle kalıyor.
Dünyadaki herkesle iyi anlaşmanın imkansız olduğunu düşünüyorum, zaman zaman nefret dolu duygular doğal olarak gelişebiliyor. Bununla birlikte, şiddet veya zorbalığın herhangi bir nedenle haklı gösterilebileceğini düşünmüyorum. Dışlama ve zorbalığın ne olursa olsun ortadan kalkması gerektiğine inanıyorum.

O zamanların travması ve anıları beni hala zorlasa da, 7 yıl geçtikten sonra ‘iyileşemeyeceğim’ diye pes etmemeli ve mutsuz bir hayat yaşamamalıyım.
Bu yüzden benimkine benzer acılar çekmiş insanlara mağdurların yaralarını sarıp tekrar mutlu ve sağlıklı yaşayabileceklerini göstermek istiyorum.
Bu durumu aştığımı göstererek beni destekleyen insanlara borcumu ödemek istiyorum.

Beni destekleyip bana güç verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Bana cesaret verdiniz.

Şu anda ajansımla tüm faaliyetlerim durduruldu ve bana teklif edilen yeni projeler benim haberim olmadan ajansım tarafından reddedildi. Ayrıca ajans kontratımı iptal edemeyeceğini söyledi.

Bundan böyle kendimi, ailemi ve tanıdıklarımı korumak için beklemeyeceğim.
Ajansımın aleyhime açtığı ceza davasına da beni destekleyenlerin yardımıyla cevap vereceğim.

Kolay olmasa da, bunu tamamladıktan ve zorlu geçmişimi geride bıraktıktan sonra çeşitli faaliyetlerle size iyileştiğimi göstermeye çalışacağım ve yeni, daha sağlıklı ve daha parlak bir yanımı göstereceğim.

Hem kendim hem de bu kelimeleri okuyan herkes için, ayın geri kalanının mutlu ve sıcak geçmesini diliyorum.

Teşekkür ederim.”

HABER: Lee Hyunjoo, “April üyeleri grupça bana zorbalık yaptı, küfür ettiler, saldırıda bulundular, anne ve babam hakında kötü konuştular”

KAYNAK: Everyday Econ via Naver

1. [+1,142, -17] Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!!! Sadece mağdurlar acı çeker!! Gerçekten tek bir kişiyi aptal durumuna düşürmek için birlikte çalışmışlar!! Hyunjoo-ssi, güç bul!!

2. [+982, -1] Hyunjoo’nun anne ve babasına anlatacağından korktukları için Hyunjoo’nun sadece menajerin yanındayken annesini aramasına izin vermişler, bu tüylerimi diken diken etti. Tamam April üyeleri küçüktü, gerçekten zorba olan birkaç kişinin gazına geldiler diyebilirim ama ajans araya girip mağduru koruması gerektiğini bilmeliydi. Nasıl zorbaları savunup olayın üstünü örtmeye çalışabilirler? Grup para kazandığı sürece mağdur hepsine katlanıp susmalı diye düşünen ajans da zorbalar kadar suçlu bence.

3. [+402, -3] Pfft… dünyada çok utanmaz insanlar var, değil mi? Sadece YouTube’da dolaşan videolardan bile zorbalığa uğradığını anlayabilirsiniz. Böyle yalan söyleyecekseniz yalanlarınızın televizyondaki davranışlarınızla da örtüştüğünden emin olmalısınız. Hepimizi aptal yerine mi koyuyorsunuz? Ve eminim hepimiz kendi grup arkadaşlarına zorbalık yapan birinin, pişman olup ders almanın ne demek olduğunu asla öğrenemeyeceğini biliyoruz.

4. [+314, -2] Henüz kontrat iptal etmek istemiyorlar, ama zorbalık dedikoduları yalan demişlerdi ve bu doğru değil. Kanıtlar videolarda var.

5. [+290, -3] Tek bir kişinin bir ajansa karşı durması hep zor olacaktır.. mağdurların yüzleştiği durum hep aynı oluyor. Hyunjoo bu şekilde ayakta durabilmek için çok cesaret topladı ve umarım bunu sonuna kadar götürecek cesareti bulur.

6. [+83, -2] Lee Hyunjoo fighting!!!!

7. [+79, -0] Kızı canlı canlı yiyecekmiş gibi pis pis baktıkları ve saçını çektikleri bir sürü video varken tarafsız kalmak zor

8. [+43, -0] Çirkinlerle dolu bir grupta en güzel kızın hayatta kalması hep en zorudur

9. [+34, -0] Hyunjoo-ssi, seni destekliyorum… videolara bakarak konuşursak bir tür zorbalık vardı, sebebi belli değil, ayrıca tek bir üye bile sana yardımcı olmamış gibi duruyor. Bu dava nasıl devam edecek bilmiyorum ama başarmanı umarım. Daha sonra başka işler alarak ışığı bulabilirsin. Fighting!

10. [+29, -0] Chaewon, Yang Yena, sizin de işiniz bitti!

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+227] DSP ve April tarafının yaptığı her açıklamayla Hyunjoo’yu desteklemek benim için daha kolay oluyor. Hyunjoo’nun psikolojik ve fiziksel olarak zayıf olduğunu söyleyerek saldırıyorlar, bu yüzden onları da dinlemek benim için zor. Chaewon’un annesinin Hyunjoo’nun annesiyle konuşması neyi kanıtlıyor anlamıyorum. Yena da kendi seçimiyle böyle davranmasına rağmen ailesini yani kız kardeşini korumaya çalışıyor, nasıl yani? lol. DSP’nin halkın tepkisini test etmek için ilk olarak grubun en az popüler üyelerine ‘Hyunjoo psikolojik ve fiziksel olarak zayıf’ bahanesiyle açıklama yaptırdığını düşünüyorum, daha popüler üyeleri korumak için lol

 

Kaynak: Netizenbuzz


[PANN] HYUNJOO BİR YAZI YAYINLADI

Yazını özetlersek üyeler Hyunjoo’yu dışlamış, ajansı DSP durumu bilmesine rağmen hiçbir şey yapmamış ve Hyunjoo’nun erkek kardeşine dava açmış

Gönderi tepkisi [+2,351, -13]

1. [+813, -6] Gaddar biri

giphy

2. [+773, -1] Wow yani durumun üstünü örtmek için Hyunjoo’nun liseli erkek kardeşine dava açmışlar…?

3. [+707, -4] Ajansın bu kadar ileri gitmesi gerçekten çok sinir bozucu, Hyungjoo-yah mutlu ol

4 [+626, -0] DSP Media’yı boykot edeceğim. Sadece April’i değil tüm gruplarını. Bunu hatırlayacağım ve tüm yeni gruplarını boykot edeceğim. Tabi ki şu anda başarılı bir grupları yok o yüzden boykot edeceğim demem mantıksız ama yine de edeceğim işte

5. [+514,- 0] Jun Somin hala aktif, neden…?? Artık April üyesi olmadığı için sorumluluk almıyor ve suçu Lee Naeun ile Lee Jinsol’a mı atıyor..?? Tabi ki April’in işi bitti ama Jun Somin’in de işinin bitmesi gerekmez mi.. Çok tuhaf biri..

imageger 1

6. [+400, -2] İnanamıyorum… Hyunjoo’nun bir sürü dizi ve reklamda oynayabileceğini düşünmüştüm ama bir tane bile yok, ajansı izin vermiyormuş demek.. Hyunjoo’yu özlüyorum

7. [+368, -0] Saldırı? Ona vurdular mı? Gerçekten delirmişler

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Kim Sejung’un Yoon Jisung’un Instagram hesabına yaptığı yorumlar hayranları rahatsız etti
Sonraki İçerik[THEQOO] April üyeleri Kim Chaewon ve Yang Yena açıklama yaptı
guest
104 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kdramahayattır

DSP Media trashsın. Ayrıca neden hala Kard üyesi Somin’den bir cevap yok, Hyunjoo’nun erkek kardeşi zorbalığı asıl başlatan kişinin o olduğunu söylemişti. APRIL başlı başına suçlu zaten ama neden Somin hakkındaki iddialar aniden unutuldu?

Yummyeon

Sominin adı Kore’de bilinmiyor diye çok iyi sıyrıldı. İlk kez KARDın bilinmemesi bir işe yaradı ama kötü bir şeye

kdramahayattır

5. [+514,- 0] Jun Somin hala aktif, neden…?? Artık April üyesi olmadığı için sorumluluk almıyor ve suçu Lee Naeun ile Lee Jinsol’a mı atıyor..?? Tabi ki April’in işi bitti ama Jun Somin’in de işinin bitmesi gerekmez mi.. Çok tuhaf biri..
+Sonsuz
Diğer konu ise Somin 2015’te gruptan farklı bir konsept(yüksek ihtimal seksi veya crush konsept) ile idollük hayatına devam etmek için ayrılmıştı tamam ama bu biraz da onun zorbalığı başlatıp kaçtığını göstermez mi?

tut cebimi burdan gidelim

bende okulda zorbalığa uğruyorum ve bu durum benim anksiyetemin daha da büyümesine neden oldu. şuan 8.sınıfım okuldan ayrılacağım için bir şey yapmıyorum, fakat her gün okula gidince beni okul kapısında beklemeleri gerçekten beni korkutuyor Yani zorbalığa uğrayan biri olarak, zorbalığı asla savunmayın lütfen :/ instagram da geçmişte yapıldı diye savunanlar oluyor şaşırıyorum gerçekten.

jeyan

lütfen o zehirli yerden kurtul bunu kabul edip yaşamına öyle devam etmek zorunda değilsin onları şikayet et ve ailene söyle

tut cebimi burdan gidelim

aileme okulda bir olay olunca söylemiştim ve bana dedikleri şey “bundan sonra bir olay olunca ailene anlatma”. zaten okulun keko kızları oldukları için muhtemelen okulda beni herkese anlatırlar bu olay yayılırsa.okulda sessiz bir tipim muhtemelen beni kolay lokma sanıp uğraşıyolar

tut cebimi burdan gidelim

ailemw söyleyebileceğimi sanmıyorum bir kere okuldan evime kadar takip edildim doğal olarak anlattım aileme, ama bana dedikleri şey bundan sonra bir olay olunca ailene anlatma
babam da o gün okula gelmişti, beni takip eden kızlarla konuşmasına izin vermediler

jeyan

offf öğretmenlerden nefret ediyorum ya nefrett yapabileceğin bir şey yoksa pandemi için dilekçe alabiliyordun sanırım okul için zoomdan derslere katılabilirsin okula gitmeyip

Bae

Bence bu işi bırakma ailene anlat elinden ne geliyorsa yap yanlarına kalmasın zaten 3 aya mezun oluyorsun o kızlar şimdi cevabını almazsa ileride başkalarına zorbalık yapmaya devam edecekler ve çok ileri giderlerse bence polise bile şikayet edebilirsin polis pek bir şey yapmaz ama bu korku o eziklere ömrü boyunca yeter. Yaptıkları yetişkin bir insana yapılsaydı dava edilirlerdi ve suç sayılırdı ortaokul öğrencileri olması bir şey değiştirmiyor

Exonun enayisi

Lutfen bunu anlatmadiysan guvenebilecegin bir sey yapacagina inandigin buyuklerine anlat ozellikle ailene anlat ozellikle ortaokul zorbaliklarini hocalar bile maalesef zor durduruyor. Zorbaligi kabullenmek zorunda degilsin kimse sana istemedigin halde sesini bile yukseltemez. Okulundan ayrilabilirsen ayril ama ayrilmak bir cozum degil unutma onlarin suclu oldugunu ogretmen lazim mutlaka hocalarinla paylas mutlaka seni destekleyecek koruyacak bir tane bile hoca cikar. Zorbalar icin canini asla sikma lutfen guclu kal onlarin sana asla zarar vermesne izin verme lutfen

tut cebimi burdan gidelim

Aslında beni yapmadığım bir şey için suçluyorlar okul sayfasının admini olmakla ve ona laf atmakla, bunun için okulda üstüme yürüdüler her teneffüs dik dik bakıyorlar, bir teneffüs beni kapının önünde beklemişlerdi arkadaşlarımı görünce gittiler, özellikle okuldaki keko, bad girl kızlar olur ya bunlar onlardan işte. bunu havalı sanıyolar. okula anlatmayı veya aileme anlatmayı düşünmüyorum, bir kez bir olay olmuştu aileme anlatınca ailem okula geldi konuştu ve annem müdürün odasından çıkınca bana dedikleri şey “bundan sonra bir olay olduğunda ailene anlatma” :'(

Aychu

Bu konuyu acilen ailenle/ müdürle yine konuşmalısın olmadı sana zorbalık yaptığında geri yumruğunu çakacaksın. Ben biri bana vurunca geri çakıyorum ve ispiyonladıklarında “eee o bana ilk olarak vurdu” diyorum ve müdürler tıpış tıpış susuyorlar lütfen sessiz kalma sana ve güzel kalbine yazık :”(

Exonun enayisi

Boyle bir sey mi olur ailenle paylasmak en dogal hakkin, mutlaka sinif ogretmenin vardir once ona anlat eger o bir sey yapmazsa mudur yardimcisi veya rehberlik ile konus eger hic cozum bulmadiysalar ailene anlat mutlaka bir cozum bulunmali ogretmenler zorbaliga ugrayan ogrencileri suclu goruyor resmen. Eger ogretmenler her seye ragmen bir sey yapmazsa direkt ogretmenleri sikayet et. Boyle ogretmen olmaz cunku ogretmen dedigin abc ogretmekle olmuyor

tut cebimi burdan gidelim

keşke yapabilsem ama bir kere okuldan evime beni takip etmişlerdi bunu aileme doğal olarak anlattım ve bana dedikleri şey “bundan sonra bir daha ailene anlatma bi olay olunca”

Exonun enayisi

Okuldan eve kadar takip etmek ne demek bu zorbalik degil taciz artik saka gibi buna karsi bir de ailene anlatma ne demek sok oluyorum resmen. Zorbalik yetmemis taciz ediyorlar resmen seni buna asla susamazsin

Aychu

Bende sekizinci sınıfım ve senin adına çok üzüldüm arkadaşım, umarım LGS sınavın iyi geçer ve zorbalık olaylarını atlatırsın. Ailenle konuşamaz mısın bu durumu?

tut cebimi burdan gidelim

arkadaşlarıma anlattım, bir tanesi kızı dövecekkken onu zor tutmuştum, onların yanında geziyorum, beni korumak amaçla yanımdalar hep mxmxödödl, yani son 2 ay kaldı, okuldan ayrılmama 2 ay kalmışken uğraşmak da istemiyorum pek :'(

Aychu

Anlıyorum, bundan sonra geceleri dua okurken seni de dualarıma ekleyeceğim allah en kısa zamanda çözsün sıkıntını arkadaşım <3

tut cebimi burdan gidelim

cok tesekkur ederim arkadasım <3

Jangjangmenpongpong

Kimsenin mağdurun zihniyetine değer verdiği yok zaten, yok çocuktu farkında değildi falan. Biz de çocuk olduk ama böyle rezillikler yapmadık. Buradan söylemenin kolay olduğunun farkındayım ama ne kadar zor olsa da bunu ailenle paylaş. Bu yıllarını böyle korkarak saklanarak geçirme. Bir daha bu insanları ve yaşadıklarını hatırlamak zorunda kalma ailen senin için elinden geleni yapacaktır. Kendi mutluluğunu önemse idare etmeye çalışma lütfen.

tut cebimi burdan gidelim

benim tek sıkıntım anksiyetem olması, en ufak bir şeyde kaygı ediyorum maalesef okulda o kızlar bana dik dik bakarken kafamın içinden neler neler geçiyor… :/

Exonun enayisi

Lutfen anksiyeten icin psikologa git bu cok ciddi bir durum eger ailen kabul etmezse rehberlik hocana danis cunku ne kadar erken mudahale o kadar iyi olur ayrica hem gunluk yasantin hem de ilerideki sinavin icin de onemli

Jangjangmenpongpong

anksiyetem yok ama kaygıyla stresle mücadele etmenin zorluğunu biliyorum 22 yaşında biri olarak bu sıkıntımı 7.sınıfta hocadan yediğim tokatla edindim. Tüm sınıfın bana gülmesiyle tamamen normal sağlıklı bir insan olmama rağmen aniden çok stresli kaygılı sürekli o ne düşünür ne der diyen biri oldum. Son 2 senede toparladım kendimi. Buradan istediğin zaman yaz ama bizim yardımımız da pek etkili olmaz ailene anlatmalısın

tut cebimi burdan gidelim

Yarın konusmayı düşünüyordum normalde, ama biraz korkuyorum açıkçası. üstelik son 2 ay kala böyle bir şeyle karşılaşmam gerçekten tuhaf benim için benim üstüme yürüdğünde ona bağırmıştım, baya üstelik merdivendeydik. budnan sorna kinlendi sanırım ama onun gibi insanlar yüzünden ufak bir korku duymak bile beni üzüyor. kıza da bir şey olsun istemiyorum pek, onun da son 2 ayı kaldı okuldan gitmek için mezun oluyoruz mezuniyetimin kötü bir olayla son bulmasını istemem

Jangjangmenpongpong

Utanması korkması gerekenler onlar. Bir şey yapmadığını en iyi sen biliyorsun başkalarını ikna etmen de gerekmez ne düşündükleri de zerre önemli değil. Bence erteleme yarın güzelce anlat ailene . Sonuçta çocuk yetiştirmedim bilmiyorum ama onlar en doğrusunu yaparlar.

tut cebimi burdan gidelim

benim de anksiyete sıkıntım geçen sene başlamıştı, ve 8.sınıfa geçince daha da büyüdü maalesef lgs ve pandemi ile şu dönem atlatabilceğmi yada hafifletebilceğimi sanmıyorum ama yinede denicem

__.

anlat. sana olacağına onlara olsun.

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Şu geçmişte yapmış bahanesine aşırı uyuz oluyorum. Mağdurlar için geçmiyor işte. Umarım sen iyisindir. Bundan sonraki hayatının daha doğrusu tüm mağdurların hayatlarının daha iyi olmasını diliyorum. 🖤

Last edited 1 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
tut cebimi burdan gidelim

evet bende, hala zorba idolleri savunan olunca sinirleniyorum bundan dolayı

Aychu

tekrar geçmiş olsun, yine senin için en içten dileklerimi diliyorum ve umarım zorbalık sıkıntısını atlatırsın <3

tut cebimi burdan gidelim

onunla konusmak icin sınıfa gittigimde yoktu, birkac gundur okula gelmiyor, hasta olmuş olabilir cunku gercekten garip bu, 😳

Sel cheshire

Ben de ortaokulda en yakın arkadaşlarımın zorbalığına uğradığım için seni çok iyi anlıyorum ama emin ol ki liseye geçince onları bir daha görmeyeceksin kurtulacaksın inşallah

Carmen

Okul psikolojik danışmanına (rehber öğretmen) bu durumdan bahsetmelisin. Kimsenin sana bunu yapmaya hakki yok.

Jane

bende ortaokuldayken en yakın “arkadaşlarım” tarafından dışlanıyordum. benim için çok zor geçti. ben en azından susmamıştım. çok ileri gittiklerinde konuşuyordum. liseye geçince tüm ilişkimi kestim onlarla. biliyorum senin için zor ama lütfen birilerine söyle. sınıf arkadaşına, rehber öğretmenine veya ailene.

moonchild

polise dahi şikayet edebilirsin eve kadar takip etmek zorbalıktan çıkmış tacize girer tekrar takip ederlerse arka kemaranı açık tut cebine koy kayda al ya da baktın seni sıkıştırdılar hemen ses kaydı aç telefondan hırka koluna falan sakla ya da bir yere ses gelsin yeter kayıt alırken özellikle ekstra korkmuş gibi yap da çakmasınlar olayı. onlar gittikten uzun bir süre sonra gerekirse veline direk mesaj at kendi mailinden kendine taslak oluştur ya da başka cihazlarınla yedekle. kamera belki farkedilir ama ses kaydını kullanmaya çalış. polise git ki o kendini bilmezlerin ailelerine kadar gitsin iş reşit olmadıkları için

tut cebimi burdan gidelim

beni evime kadar 5.sınıftayken edilmiştim ama zorbalık yapan kişiler tarafından değil. o zaman daha küçüktüm ve hiç olgun değildim bundan dolayı bu kadarını düşünemedim :'(

moonchild

az kaldı boşver diye düşünme sen yazmışsın sen yazdıkça benim burdan kafayla uçasım geldi hatta mümkünse okulun son günleri bunu yap rahat etmek istiyorsan ama işi resmiyete dökmekten korkma böyle tipleri bilirim ailerine yaptıkları gitmesin diye yusuf yusuf olurlar kimseden korkma

tut cebimi burdan gidelim

oyle yapmayı dusunuyırum aslında cocuklun beri bana ne zaman bi sey yapılsa hep susarım :'( gecen sene de bir cocuk sivilcelerimle benim fotomu cizip sınıfa gosterdi o zamandan beri hep suskunum nasıl bir travma geçirdiyse, kaygı bozukluklarım olustu, o zamandan beri sessiz kaldım olayların karsısında, ama liseye gecince “soğuk” bir imaj oluşturmayı düşünüyorum. yarın da o kızlarla konusmaya cesaret bulursam arkadaslarım da gaza getirirse umarım <3

Melboomer (I.K.)

Ailene söyle ve disipline gittiklerine emin ol. Eğer müdürün nir daha ailene anlatma derse hocam siz yardım etmediniz yapacak başka bir şey yoktu dersin. Eğer ailene bunlardan bahsedilmesini istemiyorsa sorumluluğunu almalı. Sakın ezilme, ben de 9. Sınıfta zorbalığa uğradım, nasıl hissettirdiğini biliyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda neden ses çıkarmamışım diye düşünüyorum. Ailen o kızların ailesiyle konuşmak için ısrar etsinler. Bırakmayın işin ucunu.

Cey

Lütfen liseye geçince kendine bir imaj oluşturmaya çalışma lütfen. Kendin ol yeter. Ben de ortaokulda zorbalığa maruz kaldım ve çok dışadönük biriyken acayip sessiz, tepkisiz biri oldum. Lisenin ilk günleri yanımdaki arkadaş benimle konuşmaya çalıştıkça sürekli “Evet, hıhı, tamam” diyormuşum, hatırlamıyorum bile. Kızı kaçırmıştım yanımdan agshhahsh Şu an yakın arkadaşlarımdan biri kendisi çünkü kendim olmaya çalıştım, onlar da bana bu yönde destek oldu ve sessizliğimi geride bıraktım. Bir de travmatik olay için koruyucu etken anlatmaktır. Yaşananları içine atma lütfen, arkadaşlarınla düşüncelerini, olanları paylaş konuş destek al. Anksiyetene de iyi gelebilir. Yolun açık olsun <3

Last edited 1 ay önce by Cey
Yummyeon

Sominin aptal fanları Soojin fanlarına rakip olacak gibi duruyor

suzikisuzi

Zorbaların ebeveynleri, bana ve ebeveynlerime suçlayıcı mesajlar attılar.
Ailelerine baksanıza. Bunların yetiştirdiği çocuktan ne beklenir ki?

Istegeldimburdayim

Çocukların aslında ailelerin bir aynası olduğunun kanıtı. Yetişkin aklı başında olması gereken kişiler bile böyle zorbalık yapıyorlarsa okullarda olan zorbalık haberlerine pekte şaşmamak gerek maalesef

suzikisuzi

aynen öyle

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Ben nötr kalmak istedim hep en başından. T-ara gibi bir örnek var karşımızda ama Dsp’nin yaptığı açıklamadan sonra cidden ne diyeceğimi bilemiyorum. O kadar suçsuzsanız bırakın Hyunjoo’yu gitsin ve masumluğunuzu kanıtlayın. Tabii öyle bir şey varsa.

YUP

lan senin yorumunu görmeye çok alışmışım nerde bu diyorum JKNJKNKJN

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Nerede olacağım buralarda takılıyorum 🤣

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Yazıyı okurken sürekli gözlerim doluyor.. O çaresizliği hissediyorum sanki. Ne yapacağını bilmez bir haldesin. Seni ailenden alıp zorbaların içine koyuyorlar. Sürekli onlarlasın ve kaçmak imkansız. Belki kamera olduğu zaman için daha rahat çünkü o zaman sana zorbalık gösteremezler fakat yurda döndüğündeki çaresizlik.. Yazısından anlıyoruz ki intihara teşebbüs etmiş ve ondan sonra zaten grupta ayrılmış. Ben bu kıza inanıyorum. Çünkü her şey ortada. Gidin videoları izleyin o kadar çaresiz ki kız. Ne yapacağını bilmiyor grupta sürekli kendince takılıp, kendince konuşup mimik yapıyor. Aşırı tedirgin olduğu belli. Zaten şirket oyuncu olmak için gruptan ayrıldı demesiyle kızın the unit showuna katılıp idol olmaya… Read more »

çok üzücü gerçekten

kimim kimseyim

O parlak ışıklı sahnelerin arkasının bu kadar karanlık olduğu gerçeği tekrar yüzümüze vurdu işte…

Jade

Soojin nerede bu arada ayrılmıyor mu artık

speechless

soojin bulmuş kendini savunan enayileri neden ayrılsın?

Melboomer (I.K.)

Oooo yeni grup da çıkarıyor cube. Gruptan ayrılacağını zannetmem, kamuoyunun dikkatini dağıtmaya çalışıyorlar.

jeyan

“Zorbaların ebeveynleri, bana ve ebeveynlerime suçlayıcı mesajlar attılar.”

7. [+368, -0] Saldırı? Ona vurdular mı? Gerçekten delirmişler

Böyle kişiler ebeveynlerinden ve güzelliklerinden aldıkları güç ile nasıl bunu yapmayı normalleştirebilirler?Zorbalık bir ruhun bilinç altına hiç unutamayacağı ağır travmalar vermektir ki bu da bir tür kişilik bozma, öldürmek demektir.Cinayeti işleyen katilin normal karşılanması zorbalığı savunmak ile aynıdır.Zorba, insanlara zarar vermekten hoşlanan ve normalize eden insanlar normal değildir toplumdan uzaklaşmalı ve yardım almalıdır, bunu savunanlar da.

Last edited 1 ay önce by jeyan
jeyan

x

Last edited 1 ay önce by jeyan
NeNe

Şimdiye kadar gördüğüm en samimi idol mektubuydu sanırım. Canı o kadar yanmış ki sanki bir anda bütün hisleri dökülüvermiş gibi.
Üstelik mektubunda sürekli kendisi yüzünden zarar gören sevdiği insanlardan bahsetmiş.
Masum olmasına rağmen hala mahcup duruyor.
Hyunjoo sonuna kadar uzaktanta olsa kalpten seni destekleyeceğim.
Bunu yapanlar; yaşattıklarını yaşamadan ölmesin mümkünse.

Aeri

”Ailemi sadece kısa bir süreliğine ve menajerimizin önünde aramama izin veriliyordu”
 Ailesiyle yaşadıklarını paylaşmasına bile izin verilmemiş, çok zor zamanlar geçirmiştir ya çok üzüldüm.

Last edited 1 ay önce by Aeri
suzikisuzi

umarım somin de bu işten sıyrılmaz. bildiğim kadarıyla zorbalığı başlatan o’ydu

Last edited 1 ay önce by suzikisuzi
hephaklıyımben

Şirket güçlü olanı koruyor şaşırmadık çok belli hepsi kendi boklarında boğulsunlar

what was the reason

ne iğrenç insanlarmışsınız be. sağa sola dönüp şarkı söylemekle hayatınız geçiyor. aegyo yaptı diye melek yaa off çok tatlı abi diye bunları savunlara hiç söylemiyorum bile. tek vasfınız buymuş demek. önce insan olmayı öğrenin.

what was the reason

umarım böyleleri ifşa olur da sektörden yok oluşunuzu izleriz.

DNAME

Şu gifte gözlerini belirtip bakan kız Extraordinary You’da oynamıyor muydu yoksa ben mi karıştırıyorum?

speechless

oynuyordu evet. ay bir de ben beğenir ne güzel kız derdim. dilim şişseydi de demeseydim.

DNAME

Ben de güzel buluyordum hala da güzel geliyor ama her insanın içi ile dışı bir olmuyor maalesef (her ne kadar Koreliler pek böyle düşünmese de 😄)

Somniadess

Oynuyordu diye hatırlıyorum.

cansu

nee o, o mu ?!

gee

Instagram ve Twitter tayfa her zamanki gibi April’ı deli gibi savunuyor yazık bu insanlara ya… Suçluların en küçük bir lafına inanıp onlar da insan diye savunmaya geçiyorlar ama mağdurlar ne yaparsa yapsın kendini acındırıyor oluyor?

tut cebimi burdan gidelim

sektörden gün geçtikçe soğuyorum.

Lavinia

Yüzlerini görmek istemiyorum. Hala şirketin arkasına saklanıp bir gün yüzsüzce insanların karşına geçebilme ihtimalleri bile midemi bulandırıyor. Hem şirket hem zorba destekçileri hem bu ne desem yanına az kalacak zorbalar… bıktım insanların gücünün yettiğini düşündüğü herkesi ezip geçmeye çalışmasından ve bir şey yokmuş gibi yaşamına devam etmesinden. Umarım bunlar ve bunlar gibi zorbaların hepsi ortaya çıkar da yaptıklarının cezasını çekerler bir şekilde.

Aeri

Gönderideki gifte kötü kötü bakan bir kız var adı ne onun? Bakışlarına bile yansıtmış resmen içinden geçenleri, bir de bunlar kameralar açıkken olan davranışlar kameralar yokken nasıldı kim bilir.

gee

lee naeun

Cl’in mikrofonu

Hyunjoo’ya güveniyor ve ona destek veriyorum. Kimse zorbalığı hak etmiyor. Aynı zamanda şirketin de mide bulandırıcı hareketleri var. Liseli erkek kardeşine dava açmak nedir ya? Sektör rezil insanlarla dolu. Hyunjoo hep cesur ve mutlu ol.

Exonun enayisi

Gercekten okurken o kadar kotu oldum ki berbat bir sirket cidden nefret ettim asiri korkunc umarim hyunjoo hak ettigini alir dsp ne bok olursa olsun basta o ceolar olmak uzere hepsi aci ceksin

lightless

cidden ucu açıldı devam ediyor grup içi zorbalıklar…
başka gruplarda da eğer varsa(ki inşallah yoktur) umarım onlar da ortaya çıkar insanlar herkesin gerçek yüzünü görür
ayrıca şirket tam bir pislik cidden iğrenç yapanlar kadar suçlular
ve de kard üyesi Somin hâlâ açıklama yapmadı böyle devam edecek mi hiçbir şey olmamış gibi
umarım açıklığa kavuşur her şey

G*t deliği

Bazıları onlar o zaman kucukmusler bu yüzden anlasamamaları normal demiş.bunun neresi normal evet hepimiz kucukken hatta lisedeyken anlaşmazlık yaşadık bu normal ama onların yaptıkları anlaşmazlıktan bağımsız psikolojik şiddet ve mobbing uygulamak ve bunlar o yaştaki bir insanda hayatı boyunca uğraşması gerekecek bir sorun haline gelir ve baya kizi disladiklari belli olan videolarda var

SUNMI

Umarım bu tatlı kız artık acı içinde yaşamak zorunda kalmaz ve çok mutlu olur. Hangi yolda ilerlemeyi seçerse seçsin çok başarılı olmasını diliyorum. Her geçen gün insanların daha ne kadar korkunç olabileceğine şahit oluyoruz resmen ve daha sesini duymadığımız bir sürü mağdur var. Hepsinin en kısa zamanda bu kabustan kurtulması dileğim.

DNAME

Kızın açıkça her şeyi söylemesi çok iyi oldu. Bundan sonra bu zorbalığı yapan kimse bu işten kurtulamaz umarım

çok eğleniyorum

reziller igrencler icdden hepsi sektörden atılmalı böylelerinin somin de dahil hepsi iğrencc çok belli oluyordu ztn vidolardan

speechless

şu an 20lerinin ortalarına ulaşmış bir insan olsam da ilkokuldan lise sona kadar çeşitli zorbalıklara maruz kaldım ve bunlardan birine öğretmenim de dahildi. buraya geçmişimi dökmek gibi bir niyetim yok ama ilkokulda olanları affetmiş, şimdi aralarından yakın ilişki kurduklarım var çünkü aileleri onların değil benim destekçim olup çocuklarına doğru yolu göstermeyi tercih ettiler. tabii lisedekiler ve aileleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, utanç kaynakları. neyse uzatmak istemiyorum. demem o ki, herkes ebeveyn olmak zorunda değil; olamazlarda. ve herkes de yönetici, lider olamaz gördüğüm kadarıyla. belli bir yaştan sonra tercihlerinizden tamamen siz sorumlu olursunuz, bu tercihler sizi iyi ya da kötü birer… Read more »

kimim kimseyim

Kızı çiğ çiğ yerler, umarım güçlü olup atlatabilir

Istegeldimburdayim

Uzun zamandır bu göremediğimden bu grubun zorbalık haberleri unutuldu sanmıştım neyse ki unutulmamış sevindim. Ne varsa çıksın ortaya. Bizde öğrenelim

Mor

Ya bide ben herkes ona destek olduğu için kariyeri yükselir zannediyorum taş koyuyorlar yoluna çok üzücü rezil şirket hem çocukluğunu mahvetmişler hemde şimdi kariyerini iyi yaptı kız hem aprili hemde naeunu mahvetti bı haftada hak ettiklerini gösterdi bir kez daha şirket

YUP

Anaaa ben sınav haftasındayken bir sürü kaos yaşanmış ben buna yetişebildim

selly

lütfen bu postun altına da t-ara hakkında şeyler yazmayın yeter cidden 2 olayın alakası bile yok

Mirajane

Kiz icin cok üzgünüm yaşadıkları şeyler cok zor

Dsp berbat bir şirket
DSP’nin halkın tepkisini test etmek için ilk olarak grubun en az popüler üyelerine ‘Hyunjoo psikolojik ve fiziksel olarak zayıf’ bahanesiyle açıklama yaptırdığını düşünüyorum, daha popüler üyeleri korumak için

Bencede böyle bir amacı vardı şirketin

Last edited 1 ay önce by Mirajane
Hadwyn

April hakkında bilgim olmadığı için netizenbuzz’daki eski haberlerini karistirdim.2016’da yayınlanmış gönderide
http://netizenbuzz.blogspot.com/2016/01/pann-past-photo-of-two-april-members.html?m=1
Jinsol ve Naeun’un problematik kişiliklari ve zorbalık haberi yayinlanmiş birde videolar eklenince konu hakkında tarafsız kalamıyorum.
2016’da Jinsol hakkında yazı,

Hadwyn

Naeun hakkinda,

Hadwyn

+

Hadwyn

+

Vivi

Çok samimi bir şekilde durumu açıklamış. Umarım güç bulur. “Ajansın tek taraflı hazırladığı bahaneyi kullanarak gruptan ayrıldım ve bunun sonucunda kötü yorumlara, alaylara ve ‘hain’ damgasına katlanmak zorunda kaldım.” hain damgasını Kard üyesi Somin yemesi gerekirdi. APRIL’in lideriydi. Yazık cidden

la cha ta

bugün tam da bunu düşünmüştüm
cidden gruptaki herkes yüzsüz iğrençmiş umarım psikolojisi iyi olur

uykucu

Umarım hyunjoo bir şekilde kurtulur dsp’den… Söyle bir gariplik var ki Bm Get Real podcastlerinin birinde zorbalığa uğradığından bahsedip somin’i destekliyor…

Last edited 1 ay önce by uykucu
Tokio

Şaka gibi, gerçekten Somin’mi başlatmış zorbalığı, emin olmadığım için nötr kalacağım ama Somin’den bully imajı seziyordum. Bilmiyorum başka benim gibi düşünen var mı ama, gerçekten negatif bir enerji veriyordu grup içerisinde. April grubunu tanımıyorum ama Kard stanliyordum bir dönem.

Begonya

Güçsüzleri ezenler gün gelir ezilen taraf olurlar ne demişler keser döner sap döner gün gelir hesap döner şimdi onlar düşünsün.

Öylesine

Hyunjoo hala dspde ve bu durum olayı zorlaştırıyor. Umarım biran önce ayrılıp hayatına devam edebilir. Birde utanmadan sıkılmadan yeni grup çıkardı Dsp. Bu hikayede tek suçlu kızlar değil şirketin baştan sona çok fazla hatası var.

Last edited 1 ay önce by Öylesine
Krystal Reis Konuşuyor

Üzücü

INSPIRIT

Hidden Kard olarak konuşmak istiyorum. Öncelikle isteyenler beni sadece Kard stan olarak da görebilir, Somin’e güvenmiyorsan fandomda değilsindir falan beklerim yani. Onun dışında KARD Kore’de değil, uluslararası alanda popüler ve kazandıkları paranın yarısından fazlası ordan geliyor. Somin’in bu yüzden çok etkileneceğini sanmıyorum maalesef. Ama merak ettiğim BM’in durumu nasıl kontrol altına alacağı? BM fanları oldukça olgun, BM de yabancı fanlarla çokçok iletişim kuruyor. İlla ki her yere Somin konusunda düşüncelerini soran yazılar olacak. BM ayrıca bu tür konulara çok sert olduğunu birkaç kez gösterdi. Podcastte aktif. Somin ile hala ‘PRETTY WOMAN!’ diye hypeladığı ilişkiyi görebilecek miyiz yoksa BM çaktırmadan aralarına… Read more »

Bennn

Somin neden açıklama yapmıyor

ceyda

Dsp sm’den bile betersin.

Tokio

Kard zaten popüler olamayan bir gruptu. Matthew ve Taehyung hep harcanıyor gibi hissediyordum. Grup dağılsa da ikisi kendi yollarına baksa. Özellikle Matthew, ışık görüyorum onda.

aswium

naeun nın bakışlarını defalarca izledim bu kadar hızlı duygu geçişi olamaz kızdan nefret ediyorlar resmen

ahjumma deme bozuluyorum

Grubu tanımıyorum. Kim haklı kim haksız bir yorum yapamayacağım. Bu kızın yazdıkları samimi geldi ama belli olmaz şimdiden. Beni rahatsız eden bir konu var bu durumla alakalı. Bu kız gruptan ayrılmış ve insanlar ona hain ve aç gözlü damgası yapıştırmışlar. Eminim bu durumla ilgili bir sürü de kötü mesaj yazmışlardır ona. Zorbalığın hiç yaşanmadığını var sayalım. Gerçekten kendi isteğiyle ayrılmış ve başka bir kariyer planlamış birine neden hain damgası yapıştırılıyor? Bu da bir zorbalık değil mi yani? Bu durumu EXO üyeleri ayrılınca da yaşamıştık. Her ne kadar Çin olaylarından dolayı artık onları desteklemesem de onlara hain gözüyle bakılması beni hep… Read more »

T-ARA QUEEN'S

Bakın ARKADAŞLAR ÖNÜNÜZDE T-ARA DİYE BİR ÖRNEK YOK!!! NEDEN Mİ ÇÜNKÜ HWA HİÇBİR ZAMAN ZORBALIĞA UĞRADIM DEMEDİ, BU HABERLERİ MEDYA VE NETİZENLER ÇIKARDI, O SAÇMA VARLIKTA İNKAR ETMEDİ GUNDEMDE KALIYORDU ÇÜNKÜ. OLAY O YÜZDEN BÜYÜDÜ. SENELER SONRA ZOR GÜNLER GEÇİRDİM DİYE TEKRARDAN BU HABERLERİ KULLANMAK İSTEYİNCE ÇALIŞANLAR ÖYLE BİR SEY OLMADIĞINI SÖYLEYEREK GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARDI. LÜTFEN RİCA EDİYORUM ARTIK ZORBALIK HABERLERİNDE T-ARA NİN İSMİNİ KULLANMAYIN, SÜREKLİ BİZE BU TRAMVAYI HATIRLATİYORSUNUZ VE ARTIK YORULDUK . BİRAZCIK EMPATİ LÜTFEN ….

teletabi

Aynen, geçenlerde ben de instagramda gezinirken bu fotoğrafı görünce aklıma geldi. Bari iki satırlık bir şey paylaşsa. Olay orada konuşulmaya devam ediyor, senin adın geçiyor ama bu konuya değindiğini hatırlamıyorum. Belki bir şey demiştir, Korece bilmediğim için kaçırmışımdır ama Korece bir şey söylese bile bunun haberi gelirdi