Eski DIA üyesi Somyi, asılsız cinsel saldırı iddiaları nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı

11

Alttaki kızıl saçlı olan!

İçerik:
News 1’in 21 Mart tarihli haberine göre, ajansının CEO’sunu cinsel saldırıyla suçlayan eski kız grubu üyesi, ilk duruşmada 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve kararın ardından gözaltına alındı.

Somyi Ocak 2023’te kendisine cinsel saldırıda bulunmaya teşebbüs ettiği iddiasıyla şirketinin CEO’su hakkında polise şikayette bulunmuştu. Dava başlangıçta reddedildi, fakat Somyi davanın reddini temyize götürünce polis cinsel saldırıyla ilgili güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Görüntüler Somyi’nin yalan söylediğini gösteriyordu. Görüntüler Somyi’nin iddia edilen saldırı sırasında CEO ile birlikte sakin bir şekilde odadan çıktığını gösteriyordu. Ayrıca, Somyi’nin ofisine girdiği ve CEO’ya sarıldığı görüntüler de vardı ki bu da cinsel saldırı iddialarıyla çelişiyordu.

Savcılık, Somyi’nin CEO’yu kız arkadaşıyla ilişkisini bitirmeye zorlamak için iddiaları uydurduğunu savundu. Ancak Somyi iddiaları reddetti ve avukatı da Somyi’nin alkolün etkisi altında olduğunu ve bu nedenle sağlıklı kararlar veremediğini iddia etti.

Mahkeme o gün, “Mağdurun ifadeleri hem soruşturma kurumlarında hem de mahkemede genel olarak tutarlı kalırken, sanığın ifadeleri tutarlılıktan yoksundur ve CCTV görüntüleriyle uyumlu değildir, bu da güvenilirliğin düşük olmasına neden olmaktadır” dedi.

Mahkeme şu açıklamayı yapmıştır: “Sanık, kısmen güvenlik kamerası görüntüleri ve mesajlaşmalar gibi önemli kanıtlar sayesinde aklanmış ve suçlamalar düşürülmüştür. Bu kanıtlar olmasaydı, sonuç ağır cezai yaptırımlar içerebilirdi. Açık delillere rağmen sanık, olayları hatırlayamadığını, psikiyatrik ilaçların veya alkolün etkisi altında olduğunu iddia ederek eylemlerini haklı göstermeye çalışmıştır.”

“Asılsız suçlamalar, masum tarafları haksız cezalara maruz bırakabilecek ciddi suçlardır. Sanığın yanlış suçlama ve soruşturma makamlarına yalan beyanda bulunma eylemi, suçun ciddiyetini daha da artırmaktadır.”

[+30][-1]

1. [+22, -0]
Bu bir kadın idol için ilk değil mi?

2. [+20, -0]
Çok şaşırdım ve araştırdım, kapıda taciz olduğunu söyledi, ama CCTV kaçmadığını, kapıyı açtığını ve yavaşça dışarı çıktığını gösterdi, bu da CEOnun masumiyetini kanıtladı.

3. [+17, -0]
Bir kişinin hayatı neredeyse mahvoluyordu

4. [+13, -0]
A – Somyi, B – CEO.. Eğer güvenlik kameraları olmasaydı…Vay canına.

“A, B’yi ittiğini ve ofisten koşarak çıktığını iddia etmiştir, ancak kamera kayıtlarında B’nin sadece kapıyı açıp dışarı çıktığı görülmüştür. İkilinin ofisten ayrıldıktan sonra bile şoförü beklerken samimiyet kurdukları ortaya çıkmıştır.
Birkaç gün sonra B, A’nın iş stresinden endişe duymuş ve bir süreliğine online yayını durdurmasını tavsiye etmiştir. Ancak A’nın bunu bir işten çıkarma bildirimi olarak kabul ettiği, tatmin olmadığı ve Şubat ayında asılsız bir şikayette bulunduğu biliniyor. B’nin maddi ve psikolojik zarara uğradığı ve şikayetten sonra ajanstan birçok yayıncının şirketten ayrıldığı söyleniyor.

5. [+11, -0]
Cidden ben de bir kadınım ama böyle yapmayın… Bu utanç verici.

K:Pannchoa

Önceki İçerikNetizenler şimdiye kadar gördükleriyle HYBE ILLIT için başarılı bir çıkış bekliyor
Sonraki İçerikKovboy Jang Wonyoung, Efsanevi Görünüyor
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments