Benzer Yazılar

Everglow’un şirketi, grup Kore askeri üssünde performans sergilediği için Çin hükümetinden ceza yedi

Everglow'un şirketi, grup Kore askeri üssünde performans sergilediği için Çin hükümetinden ceza yedi

HABER: Çin, kız grubu şirketini cezalandırdı “Niye Çinli biri Koreli askerler için performans sergiliyor?”

KAYNAK: SBS via Naver

1. [+3,901, -13] Çin bizim düşmanımız olduğunu onaylamış oldu ㅋㅋㅋㅋㅋ

2. [+608, -16] Bir sürü Koreli kız grubumuz var, askerlimiz için Çinli birini performansa çağırmaya gerek var mı?

3. [+162, -0] Tek üye hariç hepsi Koreli ama. Kore’de çalışan bir K-Pop grubu Kore askerlerine performans sergiledi. Bu neden suç olsun?

4. [+72, -1] Çinli üyenin artık Kore’de aktivite yapmasına izin vermeyin ㅡㅡ

5. [+24, -0] İlk sorunumuz Çinli bir üyeye çıkış yaptırmaktı… burada çıkış yapmalarına engel olmalıyız. Yeterince kaçak Çinli üyeye tanık olmadık mı?

KAYNAK: Naver

1. [+2,732, -7] Çin kendi ağzıyla düşmanımız olduğunu söylüyor

2. [+50, -3] İdol gruplarımıza Çinli üye eklemeyi keselim artık. Çinliler içinde Çinli üye olmayan Koreli grupları da seviyor, illa Çinli birini eklemeye gerek yok. Kontratlarını iptal edip kaçıyor hepsi zaten.

3. [+43, -1] Ah.. sonuçta grup Çinli değil. Koreli bir grup Koreli askerler için performans sergiledi ve ceza aldı? Çünkü grupta bizim ülkemizde para kazanan Çinli bir üye var? Niye tüm üyeleri Koreli olan gruplar yapamıyoruz? Niye illa Çinli üye ekliyoruz? BTS tamamen Koreli ve ne kadar başarılı bakın.

4. [+10, -0] İdol gruplarımıza komünistleri eklemeyi kesin

5. [+4, -0] K-Pop gruplarındaki Çinli üyelerin hepsi defolup Çin’e dönmeli

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+311] Hong Kong vatandaşlarının niye Çin hükümetine bu kadar karşı olduğunu hala anlamayanlar var bir de…

 

Kaynak: Netizenbuzz

47 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Wonderr

İyi de Çin kpop kültürüyle ilgili her şeyi yasakladı.Madem kız çinli diye üstüne gidiyo Çin o zaman desin ki hiçbir çinli kore’de çalışamaz desin.Ayranı bozma,tandırı kırma ye iç gel.Çin’in ne yapmaya çalıştığı belli değil.

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Gercekten ya . Ya komole bir yasak getirsin yada tamam gidebilirsiniz desin

belgisiz sıfat

Kız gruplarının askerlere performans sergilemesi kadar mide bulandırıcı çok az şey var herhalde. Aynı askerler BTS, Exo falan görse de hoşlarına gider mi, sanmam. Kızlara yazık ya.

DilbetEr

Ya her şey normalmiş gibi bi de aralarında çinli olmasına takılmışlar 50 bin tane abazanın içine atın 6-7 tane kızı sonra da hakaret edin yok çin şöyle böyle diye çin de iyi bir mahluk değil ama bu yaptıkları çok saçma kimin iti ki onlar zavallı kızlar onların karşısında da dans etmek zorunda saçmalıktan başka bir şey değil.

Kira

Bu normal bir şey değil mi? Askerlere performans sergilenmesi, askerlerin moralini yerine getiren bir şey. Ona bakarsan Marliyn Monroe’da kore savaşına katılan türk askerlerine moral için konser vermişti.

violet #hylt

Normal bir şey değil. Bu tarz şeylerde ki amaç kadınların cinselliğini erkeklere sunmaktır. Bahsettiğin kadar masum bir “moral verme” söz konusu olsaydı eğer erkek grupları da askerdeki erkekler için bu kadar sık gösteri yapardı. İlk yorum da buna tepki göstermiş zaten

Last edited 2 yıl önce by violet #hylt
Kira

İşin cinsellik boyutundansa daha çok konser amaçlı olduğunu düşünüyordum.

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Aslında en mantıklı olan Çinli üye almamak şimdi bunada ban gelirse Yiren grup ile promosyon yapamayacak ama grupta gözükecek . Bu biraz sacma geliyor bana . Tabikide birisini sırf Koreli diye sevip sayıp Çinli diye kötülemiyorum . Çünkü Yiren de üzülür grup daha çaylak

💜JS💜

Çinin sefası da iyi cefasi da arkadaşlar ama bunun için cinli üye eklemeye gerek var mı emin değilim. Mesela bp için örnek verecek olursam 5 tane büyük çin fan clubı var jisoo jennie lisa Rosé ve blackpink bar, hepsi ortalama 40 60 bin civarı albüm alıyor dogumgunlerinde aşırı pahalı belki toplasan 100 bin doları geçecek hediyeler alıyorlar duraklara afişler astırıyorlar tanıtım için kamyonlar gönderiyorlar. Sirketin yapmasi gereken projeyi fazlasıyla yapıyorlar siteler açıyorlar daha neler neler. O yüzden şirketler fan toplar umuduyla cinli üye ekliyor bence.

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Yani cidden gerek yok . Şimdi Yiren de üzülecek ban gelip grupla promosyon yapamazsa ve daha da kötüsü çaylak olmaları daha doğru düzgün şarkı çıkarmadılar bile😪

aley

bence gayet anlaşılır bir durum koreli üyeleri götürüp japon askerlerine perf sergiletseler koreliler nasıl çıldırır bilmiyoruz sanki

Only army

Ama sadece 1 kişi ceza verecek kadar büyütülecek bir durum değil o zaman kpop idolu olmalarını yasakların Çin

Exovelvet

Koreliler ve Japonlar arasındaki mesele ile Çin ve Kore arasındaki mesele farklı ama. Ayrıca kız kpop grubu üyesi normal

Kira

Aynen çin direkt hallyu yasağı getirdiği içim, çinli birinin kore idol grubu adı altında performans sergilemesi saçma. Koreli biri çinli bir grup adı altında çin askerlerine performans sergileyebilir mi? Hayır. Hallyu yasağı var, direkt kpop’ı ilgilendiren bi konu.

Exovelvet

En başından yasak getirmesi lazım Çinli biri çıkış yapamaz diye. Kpop grubunda çıkış yapıyorsa mecbur korede bir şekilde performans sergileyecek ya en başından çıkış yaptırtmayacak ya da çıkış yapana karışmayacak bunun ortası yok

Kira

Çin’in yasak getirmesindense, koreli şirketlerin gruplarına çinli üye alırken dikkat etmeleri gerekiyor. Şirketler çin’in piyasası büyük olduğu için habire çinli üyelere çıkış yaptırıyorlar. Sonra koreyle alakalı ulasal bi etkinlik olduğu zaman üye bireysel olarak ve haklı da olarak linçleniyor. Çin hallyu için bu kadar yasak getirmişken, ülkesinde programlarda kendini kore idollü diye tanıtan kimse yokken, çinli birinin kore ulusal etkinliğinde veya askeri etkinliğinde ne işi var? Çin işini doğru yapıyor, koreli şirketler aç gözlü olduğu için habire çinli idol çıkartıyor. Ve sonuç olarak ya o üyeler performans sergileyemiyor ya da linçleniyor.

minlep

aynı şey mi sence? koreli kadınlar ikinci dünya savaşında japon askerlerinden işkenceler görmüş,şimdi bazıları hayatta ve yıllar geçmesine rağmen gözlerinde o mutsuzluğun izleri kalmış.Bİr koreli idolun japon askerlerin önünde dans edip şarkı söylemesi bu yüzden doğru değil.Ama koreliler çinli kadınlara bir şey yapmadı.Çin inin yaptığı tamamen boş milliyetçilik.

kal

aslında kore ve çin arasındaki anlaşmazlık basit bir “milliyetçilik” olayı değil. wanpaoshan olayı ve sonuçları, korelilerin ve çinlilerin asla paylaşamadığı baekdu dağı, bazı kültürel ögelerin hatta yemeklerin bile aynı bizim türkiye-yunanistan olayı gibi kökenini ikisinin kendilerinin olduğunu iddia etmesi vs çok eskilere dayanan çatışmaları bulunuyor 🙂 bu senenin başında neredeyse korelilerin yarısının çinlilerin ülkelerine girmemeleri için imza kampanyası başlatması da bunu iyice ateşlemiş olabilir

nostan

Yiren Kore vatandaşlığına geçmeli çünkü Çin gerçekten zorlayan katı bi ülke. Çin ve Kuzey Kore kendine nasıl komünist devlet diyor anlamıyorum. Hiç mi Komünist Manifesto okumadınız?

Efendim

Çin bence kesinlikle komunist değil çünkü serbest piyasa ekonomisi var ve kapitalizm de var. Sadece faşist. Kuzey Kore de diktatör bi ülke.

Bıhtım

Yönetim anlayışı çin tarzı komünistlik fakat ekonomide 70 lerde u dönüşü yaparak çin usulü kapitalizm uygulamaya başladı o gün bugundur ekonomik olarak böyle.

Muziksever & Blackpink sever

Ama çin’in ne kadar para getirdiği belli. O zaman kendi Koreli şirketleri Çin’e girmek için uğraşmasınlar. 🤷🏻‍♀️ Bunlar istiyor ki Çin, Japonya bunlari dinlesin ama yabancı hiç üye olmasın. Onlara para gitmesin.

Artemisiaa

Everglow un şirketi Yuehua Çin merkezli bir şirket. Yani anladığım kadarıyla tepki Yiren’e değil, şirkete. Bu arada Yuehua SM ile ortakmış. Bu bilgi ne işinize yarar bilmem sksjzjshhs

Hata

Ben durumu anlayabiliyorum, Türk birisi Yunan askerlerine gidip şarkı falan söylese benim de hoşuma gitmezdi

ApinkPlease

Olay çok yanlış anlaşılmış? Sorun Yirenin grupta olması değil sorun Yuehuanın Çin asıllı bir şirket olması ve ikinci defa altındaki grubu Kore askerlerine performans sergilemeye göndermesi. Yuehua bir grup çıkarttığında genelde Çin-Kore grubu olarak çıkartır(Everglowu bilmiyorum onlar sadece Kore grubu olarak çıkmış olabilir) mesela Everglowdan önceki grupları Uniq ve Wjsn Kore grubu oldukları gibi aynı zamanda Çin grubu olarakda bilinir. Çinde de promosyon yapmakla sorumlular. Ceza gelmesinin asıl sebebi de Yuehuanın bunu ikinci defa yapışı ve her defasında Çin ve Korenin arasının en kızışık olduğu dönemde yapışı. Özellikle tamamen savaş ile adlandırılan bir dönemde gönderdiği Wjsn. Şuanda olay Koreye Everglow… Read more »

Depresyondayim

Arkdaşlar konuyu biriniz anlatın

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Sanırım şöyle asker uğurlanırken performans sergiliyorya gruplar everglow gitmiş . Ve Everglow daki bir üye (Yiren ) Çinli olduğu içinde Çin tepki göstermiş sanırım olay böyle

Depresyondayim

Anladım sağ ol

ApinkPlease

Ve şimdi Yuehua Everglowu oraya gönderdi diye,Çin Wjsnnun Çinli üyelerinin Çinde tva çıkmasının yasaklanmasını istiyor sadece ülkenize gelip iş yapan Çinlilere sahip çıkmak yerine sayıp sövdükleri için böyle oluyor. Yuehua zaten hiçbir idolüne bakamayan bir şirket tüm grupları sonradan üyelerinden oluyor Uniqya baktığınızda hâlâ gruplar ama 2017den beri 5 üye olarak hiçbir şey yapmadılar her üye bir tarafa ayrıldı hepsi Yuehuanın suçuydu Wjsn desen 3 senedir Yuehua yüzünden 10 üye olarak devam ediyor. Çinli üyeler oradan oraya o kadar yorukup sürüklendi ki her gün bir yerleri morarmış çıkıyorlar karşımıza. Grupların birbirine olan sevgileri şüphesiz ki Cheng Xiao bu sene özleminden… Read more »

Squirrel

Arkadaşlar ne kadar doğru bilmiyorum grup ilk çıkış yaptığında okumuştum bu şirket Çin ve Kore ortaklığı olan bir şirket yani şirketin ceza yemesini nedeni bu bence

고랠이 판랄 사락 븍틈

Çın yoruyorsun

Exovelvet

Çin insanları salar mısın gına geldi artık. En çok etkilenen fandomdan biri olarak bıktım, bıktık.

blablabla

Şimdi tek soru var ortada. Kız Kore vatandaşlığı aldı mı? Aldıysa Kore’de ne yaptığına kimse karışamaz. Ama hala sadece Çin vatandaşıysa ülke ajan gözüyle bile bakabilir. Senin bizim sınır düşmanımızın askeri ile ne işin var gibisinden.

pinokya revel defender

Çin’in hallyu yasağını kaldırması gerek artık bence. Tam yasaklayamıyolar çünkü yasaklamaya kalksalar biliyolar ki hem çinli idoller mağdur olur, hem iki ülke daha büyük krize girer, hem de milyonlarca kpop hastası çinli var ortalığı ayağa kaldırırlar böyle bi şey olursa. Madem tam yasaklayamıyosun ve böyle saçma sapan yaptırımlar uyguluyosun o zaman hallyu yasağını da toptan kaldır?

pinokya revel defender

WayV’de bütün üyeler Çinli değil mi neden orda da Winwin line alamıyo??

Sel

O çinli olmasından dolayı değil vokalinden dolayı – ki bence iyi o ayrı ama yanlış örnek oldupunu düşünüyorum

Vincenteu

Çin hükümeti = çöp

Somniadess

Aklıma Dreamcatcher geliyor acaba böyle tepki alırlar mı? Bir de Çibli üyesi ola gruplar çoğunlukla comeback yapmıyor sonra Çinli ve Japon üyeler kendi ülkesine para kazanmaya gidince böyle yorumlara maruz kalıyorlar.

koniçiva

Kıza üzüldüm:(

Depresyondayim

Ne ceza verirler ya acaba

ApinkPlease

Kıza bir ceza verilmeyecek Yuehua Çin asıllı bir şirket başkanı da Çinli (Duhua) Yuehuaya ceza gelmesinin sebebi Çin asıllı bir şirket olduğundan ve grubunu Koreli askerlerin önünde performans sergilettiği için. Çin ile Korenin arası çok bozuk ve Yuehua aynı şeyi ikinci defa yapıyor.

Lululali - exo ot12

Çok saçma cidden.

minlep

bu yarasacılar kendilerini ne zannediyorsa? Dünyanın anasını ağlattılar ne bir özür ne bir şey.Yüzsüzler.

Duru

Çin’in yaptığı tamamen saçmalık, kız 18 yaşını geçmiş ve Kore’de para kazanıyor ceza yazmak senin neyine?
Aynı zamanda başarılı ve ünlü olmanın milletinle alakası yok. Aklıma gelen gruplardan sayabilirim. Blackpink Lisa Taylandlı; Exo Lay Çinli; Got7 Jackson Çinli, Bambam Taylandlı, Mark yarı Amerikalı; Twice Mina, Momo, Sana Japon, Tzuyu Tayvanlı ve daha bir sürü grup.

nostan

Milliyetçi biriyim ama dünyayı Amerika’nın yönetmesi daha iyi. Eğer Amerika yıkılırsa Dünya Çin’e kalır…

seventeenrighthere

bu gercekten dogru

blase

:D???

Yeni Yazılar