EXO-CBX, Adil Ödeme İçin SM’e Dava Açacak

8

CBX CEVAP VERDİ “SM’E KARŞI DAVA AÇACAĞIZ… HAYAL KIRIKLIĞI İÇİN ÜZGÜNÜZ”

 

Chen, Baekhyun ve Xiumin’den oluşan EXO-CBX, SM Entertainment’ın yükümlülük yerine getirme davasına karşı resmi bir bildiri yayınladı.

Açıklamanın tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.

 

“EXO-CBX, SM Entertainment’ın davası ve CBX’in kendi yasal karşı önlemleriyle ilgili olarak aşağıdaki pozisyonları iletmek ister.

1. SM’nin yanıtı bir dava oldu.

12 Haziran’da SM Entertainment bize karşı bir dava açtı.

10 Haziran’da basın toplantısı sırasında SM Entertainment’ı, dağıtım ücretlerinde %5,5 sözünü tutmadığı halde satışlarımızın %10’unu talep ettiği için eleştirdik.

SM’den eleştirilerimize yanıt vermesini istedik. Ayrıca, basın toplantısı sırasında, SM tarafından üretilen müzikler için kullanım ücretlerinin ödenmesi, varlıklar ve markalaşma gibi ‘satışların %10’u’ şartına alternatif öneriler sunduk; ancak SM bu önerileri görmezden geldi.

Sonunda, önerilerimize herhangi bir yanıt vermeden, SM dava adı altında ölümcül bir kılıç çekti.

2. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Dava açan ilk şirket SM olduğu için, geçen yıl gerçekleşen müzakere sürecinin tüm ayrıntılarını kamuoyuna açıklayarak sağlam bir duruş sergileyeceğiz.

Ayrıca, uzun süredir aklımızda olan adil ödeme sorusuna yanıt almak için SM Entertainment’a karşı bir ödeme talebi davası açacağız.

Ardından mahkeme SM’in ödeme sisteminin adaletsizliklerle dolu olduğunu ortaya çıkaracak. Böylece, münhasır sözleşmenin gerçekten adil ve hukuka uygun olup olmadığı konusu Adil Ticaret Komisyonu’nun elindeki hukuk aracılığıyla uygun bir değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

3. Hayranlara bir söz.

Her zaman sevgilerini ve cesaretlerini gönderen ve bundan her zaman mutluluk duyması gereken hayranlarımızdan, geçen yılki olayların tekrarlanmasıyla endişe ve hayal kırıklığına neden olduğumuz için içtenlikle özür dileriz.

Bundan böyle sadece gerektiğinde resmi açıklamalar yapacağız ve bu durumu mümkün olan en kısa sürede çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca tüm hayranlarımızla değerli anılar biriktiren Chen, Baekhyun ve Xiumin olarak değişmeden kalacağımıza söz veriyoruz.

Bu uzun açıklamayı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yol açmış olabileceği gereksiz duygusal stres için bir kez daha özür dileriz.”

CR: Allkpop

1. Bu şekilde sızlanıp şikayet etmek… Gerçekten SM’in yorgunluktan onları bedavaya bırakacağını mı düşünüyorlar?

2. Cidden, kesin şunu… Eskiden sizi seven insanları utandırmayın.

3. Avukatları ve danışmanları yok mu? Onları durdurmuyorlar mı, yoksa sadece avukatlık ücretleri ve komisyonlar için mi bu işin içindeler?

4. EXO IP’sini engelleyin. SM’in sizin için yarattığı ismi, şarkıları ve koreografiyi geride bırakın…

5. Sizi seven insanları bu kadar hayal kırıklığına uğratmak bir yetenektirㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Herkesin bir ilkokul öğrencisi olduğunu mu düşünüyorlar? Hayranlarınız büyüdü ve artık çalışıyorlar ㅜㅜㅜㅜㅜㅜ

6. Bu, şimdiye kadar IP ücretlerini ödemedikleri anlamına mı geliyor? Yoksa %10’un içindeydi de haberleri mi yoktu? Durum ne olursa olsun, utanmazlar. Elbette ödemek zorundalar…

7. Suho için üzülüyorum.

8. Baekhyun’un Asya turu set listesi tamamen SM şarkıları + süper güç sembolleriydi, ama kullanım ücreti ödemediklerini söylüyorlar…? O zaman neden SM bünyesinde solo aktiviteler yapmadılarㅠ

9. Şimdi CBX’in ne istediği açıkㅋㅋㅋ Sadece kontratı geçersiz kılmak için herhangi bir bahane bulmaya çalışıyorlarㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Açıkçası amaçları buㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. Ama cidden, sarıldıkları garip haklar bir yana… yazı seviyesi çok utanç verici. Her şeyi 1, 2 ve 3 diye bölmeleri beni utandırıyor. Bu da ne böyle?

11. Lütfen EXO’yu bırakın;; EXO-CBX adını bile kullanmayın

12. Bahaneler üretmeyin ve bunu hayranlar için yaptığınızı söylemeyin

13. Bir lise öğrencisi tarafından yazılmış gibi hissettiriyor

14. BaekHyun, şarkılarla turneye çıkacağını söyledin, yani onları para ödemeden kullanmayı mı planlıyorsun?

15. Müzik ve isim gibi şeyler fikri mülkiyettir, bu yüzden kullanım ücreti ödemek doğal değil mi?

16. Tüm değerli anılarım mahvoldu.

17. Grubun hayranlarının ne yaparlarsa yapsınlar onları destekleyeceğini düşündüler ama sanırım tepki beklediklerinden daha kötüydü

18. Her şeyden önce, lütfen EXO’dan ayrılın ve sonra dava falan açın

19. SM onları EXO’dan atmalı

20. Bu ifade bir uzman tarafından mı yazıldı? Şaşırdım çünkü sosyal hayatı olmayan biri yazmış gibi görünüyordu

21. İnsanın açgözlülüğü sonsuzdur

K: pannchoa & pannkpop

Önceki İçerikTaeyeon’un Tartışma Yaratan Sözleri
Sonraki İçerikBaemon’un Vücut Oranları Çok Etkileyici (ft. Ruka)
Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments