Benzer Yazılar

Fandomlar ‘Itaewon’ dörtlüsüne nasıl tepkiler verdi?

Fandomlar 'Itaewon' dörtlüsüne nasıl tepkiler verdi?

HABER: Itaewon kulübü idolleri, şirketler özür diledi, fandomlar pişman, ama bu yeterli mi?

KAYNAK: Sports Chosun via Nate

1. [+657, -28] Bu dörtlüyü savunanlar gerçekten hayran mı?? Bu kadar düşüncesiz misiniz? En azından geçtiğimiz birkaç aydır çalışan sağlık çalışanlarını düşünebilir misiniz? Ya biri sizin aile üyeniz olsaydı? Bir şarkıcı için ne kadar kafayı yemiş olabilirsiniz de buraya gelip “Umarım çok zor zamanlar geçirmiyordur” yazabilirsiniz anlamıyorum

2. [+434, -16] Gerçek bir hayransanız, hata yapan idolünüzü eleştiren siz olmalısınız~ Ailenizden biri bu hastalığa yakalansa onları savunabilir miydiniz? Ya da ailenizden biri sağlık çalışanı olsa? Ünlülere sosyal mesafe kuralları işlemiyor diye bir şey yok. Tüm ulus kurallara uymak için çok çalışıyor ama yirmili yaşlarındaki bu gençler bağışıklıkları olduğunu sanıyorları. Şu anda en çok corona hastası olanlar 20-30’lu yaşlarındakiler ve sizin çocuksu hareketleriniz anne babalarınızı etkiliyor.

3. [+103, -0] Gerçek bir hayran onları korumak yerine hata yaptıklarını kabul eder -_-

4. [+46, -3] Jungkook hayranlarını ciddiye almıyor herhalde. Skandallara karışıyor ve endişeli hayranlarından özür dilemiyor, Army dövmesi varsa ne olmuş…

5. [+45, -2] Bu gençler popülaritelerinden para kazanıyorlar. Asla gerçekten pişman olup ders almayacaklar çünkü onları savunan bir sürü hayran olduğunu biliyorlar.

6. [+39, -1] Kanıt yok diye dava açmakla tehdit eden hayranları hakkında Jungkook ne düşünüyor acaba… ‘arkadaşıyla pizza yedi’ deyip her şeye dedikodu diyen… onu savunmak için ruhunu harcayan, bir kişiyi dedikodu yaydığı için özür mektubu yazmaya zorlayan hayranları hakkında…??

7. [+38, -5] Jungkook’un hayranları çok fena. En popülerleri Jungkook olduğu için en çok nefreti o alıyor diyorlar, ama fandom olarak ne yaptıklarına dönüp bakmıyorlar ㅋㅋ Jungkook köpeğiyle çilek çiftliğinde takılan masum bir çocuk gibi davrandılar ve Itaewon dedikodusundan bahseden herkesi dava etmekle tehdit ettiler ㅋㅋ Jungkook’un ne yaptıklarını bilmiyorlardı ㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+38, -2] Fandom?? Pişman??? ㅋㅋㅋ Savunma yazıları yazmasalar çok sevinirdim ㅋㅋㅋ ne zaman hata yapsalar ‘bizim oppamız’ diye onları şımarttığınız için Park Yoochun ve Jung Junyoung gibi canavarlar ortaya çıktı. Oppalarınızın ilerde onlar gibi olmayacağının garantisi yok. Ders alın.

9. [+34, -2] Bunu bir Twice ya da IZ*ONE üyesi yapsaydı internet patlardı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. [+30, -1] Kendilerinin özür dilemesi gerekmez mi? Ama Jungkook, Cha Eunwoo ve Kim Mingyu şirketlerinin arkasına saklanıyorlar

11. [+27, -0] Dedikodu ilk çıktığında özür dileselerdi bu kadar kötü olmazdı ama ‘özel hayat’ demeye başladıkları anda her şey bitti.

12. [+27, -0] Gerçek bir hayran zamanı geldiğinde eleştiri yapmayı bilmeli… bu yüzden bu idoller nefret alıyor…

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+312] Gördünüz mü? Durumu kötüleştiren hayranlardı. Bir grup çocuksunuz. İdolleriniz 12 yaşında çocuklar değiller. Hepsi kocaman adam.

 

Kaynak: Netizenbuzz

108 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Luvyourself

7 yıldır bts fanıyım ve her yerde destekledim yine desteklemeye de devam ederim.. Ama ortada yanlış birşey olduğunda ah paşam diyip alkış tutmaya gerek yok. Sorumsuzca bir davranış olduğu nerden bakarsak bakalım ortada. Yaşı küçük olan arkadaşlar virüsün ciddiyetinde olmadıklarından ‘ne var sanki gidebilirler vakalar sıfırdı’ gibi bilinçsizce savunuşa geçmiş durumda. Bu üzücü.. Onların da insan olduğunu, hata yapabileceklerini unutmamak gerekiyor. İdoller diye tanrılaştırmaya gerek yok! Hata yaptıklarında hatalılar demek önemli. Ama linçlencek kadar bir hata da göremiyorum. Ortada seungri park yoochun gibi adiler varken bu kadar linçlenmesi de yanlış. Fanların sessiz olması gerekiyor şuanda.. ne alkış tutmaya ne de… Read more »

xxx

savunmak değil ama yapılan yorumların bu kadar ağır olmasına şaşırıyorum gerçekten bayram sonrası bizde de yasaklar kalkacak cafeler barlar bizde de açılacak hatta Turizm bakanının dediğine göre 29 mayısta iç turizm hareketliliği başlayacak peki virüs bitti mi hayır bu çocukların gittiği tarihlerde 10 virüs vakası 0 ölüm var ülkelerinde biz tüm bu sosyal hayatı 1500 günlük vaka 50 civari ölüm varken devam ettireceğiz o yüzden demem o ki yorum yaparken eleştirmek için değil biraz daha düşünüp de yorum yapın Armyler koruma içgüdüsüyle hareket ediyorlar bu arada çünkü idolleri hakkında günlük binbir çeşit dedikodu yayıyor bazı fanlar twitterda. herkes bir gün… Read more »

ImYeon

8.yorum haklı değil mi? Hatalılardı deyip, özürlerini kabul etmeliydiniz. Bahane bulmaya ve oppalarınızın her yaptığı için hiçbir suçu yok aslında demeyin.
Kötü olduğu anlaşılan idoller bir günde kötü olmadılar. Senelerdir türlü skandallarda fanları oppalarını korudu ve onlar her şeyi yapabileceklerini düşündüler.
Elbetteki bu çocuklar o denli korkunç değil ama fanların bağlılığı kesinlikle korkunç.

Karantinada kpop batağında

Valla Seungri buna örnek adam piyasada olduğu yıllar içinde hep tartışmaları çıktı. Ama fanlar öyle bir koruyordu ki adam yaptıklarından zaten hiçbir zaman pişman bile olmadı takii Burning Sun’a kadar. Kariyerlerinin pamuk ipliğinde olduğunu fark ederlerse tepkilerden de az olsa korkarlarsa daha dikkatli olurlar.
Arkamda böyle insanlar olsa tabi ben de he istediğimi yaparım. Günümüz politikası gibi öyle bağlı insanlar görüyorum ki siyasetçilere ulan diyorum ben de yaparım nasıl olsa kimse bir şey demiyor.

Hata

S*ungri yi bile savunanlar var hala ne bekliyorsunuz ki

ImYeon

Jung Jun Young’da öyle mesela. 2016’da eski sevgilisi gizlice görüntümü çekti diye şikayet etmişti ama buna rağmen savunuldu. Ekranlara çıkmaya devam etti. Lee JongHyun’un YoonA ile bir videosu gündeme oturmuştu. Elini kadına değdiriyor ve YoonA aşırı şaşırarak uzaklaşıyordu, o zaman da savunulmuştu. Hani zorlasak eminim o gruptaki herkes hakkında böyle savunmalar duyarız.

Nokta

Ya arkadaşlar neden hep Twitter de, İnstagram da yazılanları tüm fandoma yayıyorsunuz. Hatalı olduklarını söyleyen bir sürü insan var. Önümüze hep savunuyorlar, yok özür dilemelerine izin vermiyorlar. Ya siz nereleri takip ediyorsunuz da hep böylelerini görüyorsunuz. Ben hep hatalarından dolayı savunmayanları görüyorum. Bu olayı yemin ederim fandomlar uzatmıyor yakından uzaktan alakası olmayan insanlar uzatıyor.
Tamam gittiler tamam hatalarını çekecekler tamam sizin idollerinizden daha çok nefret alacaklar. Mutlu olursunuz.

🐾hheyu

Aynen öyle

Hye Su

Itaewon Class 2. sezon sjdmslxsm
comment image

MisaMisa

Twitter kitlesi = koyun sürüsü

QueenSS

Ay bunlar ne ki Twitterda hala seungriyi savunanları görüyorum 🙄

🐾hheyu

Yoo durumu kötüleştiren fanlar değil. Fanlar yapılan hatayı değil verilen tepkinin büyüklüğünün haksızlığını savunuyor. Burada yorum yapıp fanları yeren “eğitim verilmeli”, “kanser kitle” şeklinde söylemleri olan gün doğmuş kişiler asıl sorun.

Mahşerin beş atlısı

1. [+657, -28] Bu dörtlüyü savunanlar gerçekten hayran mı?? Bu kadar düşüncesiz misiniz? En azından geçtiğimiz birkaç aydır çalışan sağlık çalışanlarını düşünebilir misiniz? Ya biri sizin aile üyeniz olsaydı? Bir şarkıcı için ne kadar kafayı yemiş olabilirsiniz de buraya gelip “Umarım çok zor zamanlar geçirmiyordur” yazabilirsiniz anlamıyorum. O kadar haklı ki. Kendi ülkemize bakalım. Su son 2 ayda sağlık bakanı sağlık çalışanları ne kadar çok emek verdiler. Sokağa çıkma yasağının geldiği ilk gün herkes sokaklara akın edince nasil tepki gösterdik. Su an bile bu süreç çabucak bitmiyorsa hepsi isi olmadığı halde sokağa çıkanlar yüzünden. Çalışmak zorunda olan insanlar dışında keyfi… Read more »

Gamze

İnsanların neler yapıp yapmadığını ne yaşayıp yaşamadığını bilmeden kafanıza göre salliyorsunuz bu çok kötü yazık evet covid-19 olabilir insanlar tedirgin olabilir ama sizde azıcık saygı duyun şu idollere hepsi sizin bu can yakıcı yorumlarınız nefretleriniz yüzünden ölüyor bazı vicdansizler da öldükleri için seviniyor kendinize bir bakın ve insan olup olmadığınıza bakin acıyorum size . Evet bir hataları olabilir ama bunu daha sakin bir dille anlatsaniz kpop idolleri intihara kalkismayacak ama siz çok acımasizsiniz .bir kere kendinizi onların yerine koyun ve sizde böyle içmeye yemek yemeye gittiginizi düşünün ve paparazilerin yaptığı baherlere inanarak size nefret yorumları yaptıklarını düşünün siz ne yaparsınız… Read more »

Sıkıldım

Açıkçası şuana kadar hiç böyle düşünmemiştim. Ne bileyim yani çok iletişim kurmuyor ama işinden bıkmaz diye düşünüyorum. Hayranlardan bıkabilme olasılığı bana göre daha fazla. Dediğin gibiyse bence her ünlünün öyle zamanları olur bazen de bakıyoruz çok aktif açıkçası bilmiyorum tam kesin konuşamıyorum hakkında çünkü cidden çok içe dönük birisi hiçbir zorluğunu da anlatmaz neyin kötü ya da iyi hissettirdiğini de kolay kolay anlatmaz. Hep en sessiz. Suga en sessiz derler ama duygu konusunda jk i kimse geçemez cidden

Sıkıldım

Evet çok haklısın. Çalışma şekilleri hiç kolay değil. Popülerliğin getirdiği birçok zorluk var umarım hepsi başa çıkabilir.

Hgs

Fiziksel olarak hep güçlü sağlam görünse de bence duygusal açıdan hala kırılgan , küçük ..büyümesi hep göz önünde olduğu için hata yapmaya daha elverişli ve içe dönük …Disney yıldızları da böyle küçükken çıkış yapıp ileride sapıtanları çok..ama jk düzelecektir herkesin kötü zamanları oluyor ve açıkçası hata yapmadan öğrenemiyorsun muhakkak yanında üyeleri vardır akıl verecek ama bazen daha iyi öğrenmek için düştüğünde kendin ayağa kalkmalısın..bunların her biri ders oluyor, ileride daha tecrübeli olur ..endişelenmeyin

Sananeey

Şu Twitterdaki blogs ve kanser tayfası acilen tedavi görmeli. Hala daha olayı aklamaya çalışıyorlar.

la cha ta

9. [+34, -2] Bunu bir Twice ya da IZ*ONE üyesi yapsaydı internet patlardı ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ
e zaten patladı

biri işte

hayatımda gördüğüm en haklı yorum falan olabilirisn

asvium

Hala durumun farkında değilsiniz yazık gerçekten. İnsanlar tepki göstermekte gayet haklılar. Onlar ünlüler, bir sürü hayranları var ve onlardan daha duyarlı olup herkese örnek olmaları bekleniyor. Yaptıkları küçük bir hata değil kimse kusura bakmasın. Dünyanın başına gelen şeyler de küçük şeyler değil. Artık büyüyün ve etrafınızda ne olup bitiyor farkına varın.

ahsen

tatlım yalnız itaewon class dizisi pandemi dönemi çekildi ve onlar da ünlü onlar da neden ciyaklamadınız ?

asvium

Dizi izlemiyorum gündemini de bilmiyorum. Yazdığım yorumda belli bir kesimi belirttim farkındaysan. Ünlüler dedim. Her şeyi bilip ona göre yorum yapamam benim sitemim hala büyüyemeyen fanlara.

Twitterdanbirkoyun

Git bir kore sürecine bakta konuş yeter arık

asvium

😀

Twitterdanbirkoyun

🙂

la cha ta

yabancı yorum müq

Sau

Ben de ARMY’im ve kabul ediyorum, yaptıkları yanlıştı. Ama bizim eleştirdiğimiz şey -ya da benim- linçlerin gerçekten alakasız yerlere gitmesi. Tamam, eleştirilebilir ama bazıları çok abarttı.

Ve evet, çıkması bi hata ve keşke kendisi de bizzat özür dilese. Kore’de o kadar fazla yok vaka ama yine de gitmemeliydi. Çünkü birçok insan çok çabaladı ve emeklere yazık olabilir. Jungkook’u hala seviyorum ve bunun için ondan nefret etmeyeceğim ya da fandomdan ayrılmayacağım ama ARMY kabul etmeli ki yanlıştı.

Gamze

Yaptıkları yanlış evet bende kabul ediyorum bende bir ARMY im ama onların üzerine bu kadar gidilmesi saçma değilmi sence şu netizenlerin hiçbiri empati yapmayı bilmiyorlar kendilerini onların yerine koyup yorum yapsanalar keşke yazdıkları yazılar can yakıcı değilmi sence

Sau

Bunu ben de söyledim bak linçlemeler saçma bi yerlere gitti ve abartıldı. Tabii ki hepsine evet demiyorum. Yerinde eleştiri ok ama gerçekten saçma sapan ve uç yorumlar çok fazla maalesef. Benim demek istediğim çoğu ARMY kabul etmiyor. Kabul etmesi gerek yanlış olduğunu

DilbetEr

Yanlış yaptıkları ben virüsün aşısı bulunmadan biteceğini zannetmiyorum.Ki bu kişiler halka mal olmuş kişiler evet belki şu an mevzu saçma uzadı ama ne olursa olsun bu bir yanlış twetter da bir yazı gördüm sizene sanki Türkiye de mi sokağa çıktılar yazıyor ulan saf Türkiye wuhan da mıydı da virüs bize geldi ya da ispanya… Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla idol savunulmaz.

ssvda

[+312] Gördünüz mü? Durumu kötüleştiren hayranlardı. Bir grup çocuksunuz. İdolleriniz 12 yaşında çocuklar değiller. Hepsi kocaman adam.

Doğru. Çok saçma savunmalar vardı evet ama bir kere daha söylüyorum bunun suçu fanlardan çok şirketin. Şirket ilk başta açıklamayıp olayın Fanların halletmesini istedi .Olay haber sitelerinde yalanlanamaz bir şekilde açıklanınca olay büyüdü , fanlar neresinden kurtaracaklarını bilemediler.Bu sefer insanlar hataya rağmen fanların saldırgan tavırlarına sinirlendiler. Yanlış bir davranıştı, üstünü kapatamadılar da sonuç fanlar 2 gündür kesintisiz arama temizliyorlar insanlar inadına bar diye aratıyor böyle gidiyor.

Tae56478

Tamam hata yapmıs olabilirler ve pismanlar
ANTİLER aynı hata yı siz yapsanız aynısı sizede yapılsa ve bukadar linç kötü yorumlar tag açsalar nasıl hissedersiniz.
Ben söylüyüm KÖTÜ PİSMAN ve daha bir çok duygu bırakın bidaha aynı hata yı yapmazlar.
Grubun hep sorun çıkartan üyesi ne demek ya
Grublar batarsa bunlaar yüzünden batar ne diyon sen kardesim.hata yaptılar bizde biliyoz linçlemesini kötü yorum yapmasını bizde biliyoz yeter be yeter.

biri işte

Orda kocaman 4 tane adam var.Neyin ne olduğunuda bilecek yaştalar .tamam yapmışlar bir hata evet ülkelerini düşünmek zorundalardı ama bu kadar büyütülmesine ne gerek var gereksiz insanlar gereksiz şeyler yazıyorlar . orda 4 tane kişi var netizenlerin yorumlarının hepsinde sadece jk yi görüyorum ama.hayranlar oturuyolar “kemalim yapmaz” tavrındalar biri ordan diyo jk sorumsuz bilmem ne. linç imzası nedir ya . olayı fzla bilmiyorum şuan kaynaklarım çok sınırlı ama gördüğüm kadarıyla bu kadar fazla büyütülmesine gerek yok bence

kiminoai

Bu partiyi verip mekanı açanlarda da büyük suç var mesela avm örneği orayı açmazsan gitmezler ama açarsan ille de giden olur bu da öyle. Bu olaydan sonra bir parti daha verilsin yine giden olur cehalet, kendine hakim olamamadan dolayı, insanları virüs değil eğitimsizlik, bilinçsizlik öldürüyor bu virüs bize bunları da gösterdi.

nur

yaptıkları doğru değildi, savunulması da söz konusu değil, ben jimin ve jeongguk stan’im ama hem kendi sağlığını hem de başkalarının sağlığını tehlikeye atacak davranışlarda bulunduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz, bizim ülkemizde de virüs sayısı oldukça fazla, zorunda olmadıkça ya da işe gitmiyorsan etrafta grup halinde gezip tozmanın kabul edilir yanı yok, tepkim sadece idollere değil kore halkının da daha bilinçli davranması lazım, virüs sayısı azalsa bile gezmeye çıkmak neyin kafası? Fanların çok sevdikleri oppalarının yaptığı hatayı savunmayı bırakması ve at gözlüklerini çıkarması gerekiyor.

SGJK

Netizenler çok haklı..hem idollerin hem de fanların hatalarını kabul etmesi ve sessiz kalması gerekiyor.. Yapılan şeyler ,söylenen sözler ve açılan taglar utanç verici cidden her ne kadar benim idolüm de aralarında olsa da..hataysa hatadır bunu kabul etmek önemli

Sıkıldım

Genel olarak haklılar ama herkes dışarıdayken de gelip tüm ulus kurallara uymak için çok çalışıyor da diyemez yani. Korede öyle bir şey yok Kimse kusura bakmasın yani. Evet çok fazla kişi var ne yapmış sanki diyen saçmalayan ama küçük bir kısım da var bizim gibi hatasını görebilen. Tabii yetemiyoruz o ayrı konu. Jungkookun özür dilemesini isterim ama eğer jaehyunnunki gibi olacaksa dilemesin.Özürü beğenmemişler ya böyle bir şey olabilir mi? O zaman neden özür dilemesini istiyorsun? Haklı olanlar çoğunlukta ancak o kadar çok abartan da var ki diyorum bu kadar da değil. Tamam ben de kızdım özür dilemesini uygun gördüm ama… Read more »

Sıkıldım

Kaç mekan gezerlerse gezsinler 1 mekan ile de kapabilirlerdi 10 mekan ile de. Bizimkiyle aynı durum olduğunu düşünmüyorum çünkü bizim çok büyük kısmımız önemli görürken onların çok az bir kısmı önemli görüyor. Bir haberci sokak fotoğrafı yayınlamıştı tıklım tıklımdı. Netizenler ne kadar haklı olsalar da her zaman bir şeyleri abartıyorlar benim görüşümce

Sıkıldım

Orada kapabilme olasılığından bahsettim. 2 kişiye yaymış 10 kişiye yaymış kimse gelip demez 2 kişi de ölsün ne olacak. Bahsettiğim şey buydu. Ayrıca sokağa neden çıkar bir insan zorunluluğu yoksa? Orda olan herkesin bir zorunluluğu olmadığı açık yani bu da önemsemediklerini gösterir. Sokakta da kaparsın barda da restoranda da. Birbirimizi tam olarak anladığımızı sanmıyorum.

Sıkıldım

İyi de ben demiyorum ki işleri varmış ya da başka şeyler var diye çıkmışlar linç yememeliler. Tek dediğim şey tüm ulusun önemsemediği. Sen buralara kadar çektin. Snsd bir düğüne gitmişti eğlence değil mi? Ona da bir şey söylemediler, dün tweeterda gördüm exo da yemeğe gitmiş ona da bir şey demediler senin dediğin gibi jhope a da bir şey demediler. Şuan bunların bu kadar umursama sebebi hayranlar ve bighit. Sokaktakilerden kimin zorunda olup olmadığını sen de ben de kesin bilemeyiz. Ama bu kadar çok insan bir aradaysa tabii ki zorunlu olan da olmayan da vardır. Ayrıca dünden beri birçok kişi var… Read more »

Sıkıldım

Asıl sen ne anlayışsız insansın? Çıkan bütün heberlerde de altına yazılan yorumlarda da bighit yönetemedi sanatçının özel hayatının daha önemsedi diye, armylerin jk yapmaz dediği ve hala da bir şey yok gibi davrandıkları için daha da büyüdü tepkiler diyor. Eğlence mekanı olduğu için linç yediğinin farkındayım bu kadar büyütülmesi sebebi bu ama.
Burada çok normal yorum yazmışım gelmişsin yok şöyle böyle… Zavallı tavşancık jk falan diyorsun. Sanki demişim sadece ona yapıyorlar,haksızlığa uğradı. Daha fazla cevap falan verme versen de cevap yazmayacağım. Amacınnın ne olduğu belli değil gelmiş burada demediğim şeyler için bir sürü şey söylüyor.

bcn

GUCCI GİDİP KOKOCU TOPI SAVUNSANA HADİ AĞLA HATTA BIGBANG İÇİN BÜYÜK RESMİ BİR SEN GÖRÜYORSUN ANLADIK HER YORUMA GELİP BOŞ YAPMIŞSIN TAMAM EN ÇOK SEN BILGİLİSİN EN ÇOK SEN GÖRÜYORSUN ÇOCUKLAR ÖZÜR DILEMİS BİTMİŞ GİTMİŞ ARMYLER SAVUNMUŞ BİTMİŞ GİTMİŞ NEDEN HALA AĞZINDA KÖPÜKLERLE HERKES MAL SEN AKİLLİYMİSSİN GİBİ DAVRANIYORSUN? EZİKLİK PSİKOLOJİSİ FALAN Mİ BİRAZ SESİNİ KESSEN ZATEN BURADA KIMSENİN TAVŞANIM YAPMADI DEMEDIĞİNİ GORURSUN. TAMAM EN OLGUN SENSİN ANLADIK YA İNSANLAR A DİYORLAR BAŞLIYORSUN SAÇMALAMAYA NE YAPALIM ASALIM Mİ JUNGKOOKU NE İSTERSİN BENCE EN BOŞ BELEŞ İNSAN SENSİN. HAYIRDIR KENDİ GRUBUNDAN BAŞKA GRUPLARA LAF ATILDI ELLERİN Mİ KAŞINDI BEN DE LAF… Read more »

Sıkıldım

Ben diyorum bunun ne karın ağrısı var meğerse pezevenk hayranıymış bir de gelmiş jk ye demediğini bırakmıyor. Komik cidden mdkfksldlsls

bcn

sen kendi düşüp bayılan idolune üzül önce uyuşturucu kullanmayı öğrensin JSJSJWJSJWJSJSJS evet senin gibi paçozlar sevinir anca buna hadi yallah kendimden o kadar eminim. bu olanların hiçbirini senin o uyuşturucu bağımlısı idollerinle yakından uzaktan alakası yok ki 50 şey yapsa yine ulaşamaz seninkilere maşallah skandal konusunda ellerine su dökülmüyor seungriyi bile destekliyorlar midesizler jdjxnejxkejdjd

bcn

gerizekalı kimse hikaye yazmadı taehyung söyledi bunu birlikte çiftliğe gittiklerini okuyorsun bari düzgün oku yalan yok yani ortada her şeyi o gün mü yapmak zorundalar. çiftliğe gittiği doğru yani ağla şimdi bunun içinde BIGBANG ANCA HAPSE GIDERRRRRRR NDJDNEJDJEJDJJJDJDJDJD

bcn

aynen senin big bang savunmadan iq ve yas kokun geliyor buralara git evlen

skjas

hayatsız mısın kızım sen

xxx

yoo çıktı daha çömezken T.o.p Shin Min Ah’ın evine gece girip sabah çıkıyor fotoğraflar çıktığında hayranlarına özel ders alıyorum diyor asdfgk 2011 yılında GD’yi polis götürüyor uyuşturucu soruşturması için ve testi pozitif çıkıyor sigara sanıp içtim diyor asdtkml
BTS bir kaç gün sonra 7. yılını kutlayacak bahsettiğin o büyük skandallar da Jungkook’un yaşıtı bir kıza sarılması
Jungkook’un sadece maddi hasarlı bir kaza yapması
Jungkook’un sosyal mesafeye uymaması

May ile

Benim annem ve babam hastanede çalışıyorlar, hatta artık çalıştıkları hastane tüm birimleri kapattı ve sadece korona hastalarına bakıyorlar.
Özellikle sokakta bir sürü insan var, şuan 19 mayıs olmasına rağmen dışardan sesler geliyor. Camdan bakıyorum kimsede maske yok. Aşırı sinirleniyorum.
Kore’de yaşasaydım bu olayada aşırı sinirlenirdim.
Dışarı çıkıyorsak bile maske ve eldiven takalım.

numb

sadece jaehyun için konuşacağım. kendisi hatasını kabul ettiği halde nctzenler saçma salak tepki veriyor. yok bunu yazdıran kişileri affetmeyeceğim de yok boğazımdan yemek geçmedi falan. olay zaten dışarı çıkması değil, kendisini izole etmemesi ve her ne kadar test negatif çıksa da etrafındakileri tehlikeye sokması. madem ertesi gün programın var ne diye gittin ki? netizenlerin abartıp gruptan ayrıl gibi şeyler demesi doğru değil ama bu dörtlü de yaptıklarında haklı değil, fanların inadına onları haklı çıkarmaya çalışması da komik.

Twitterdanbirkoyun

Gerçekten türkiye ve korenin süreçlerini mi karşılaştırıyorsunuz 🙃

Yağmur

Gerçekten çok fazla abartıyorsunuz tamam hatalılar ama bu kadar üstüne gidilmemeli bir insanın jungkook ne kadar hatalı bulsam da bunları hak etmiyor

Bangtangençleri

Dispatch artık çok oluyor 27 nisanda olan bir olayı neden şimdi açıklıyor ki bu duruma armyler çok tepki gösterdi likayat nişanını almak için antilere iyi bahane oldu aferin böyle devam etsinler ellerine ne geçecekse artık 🙄😒😒

Büşra

Barları açan devlet, tıpkı bizdeki AVM’lerin açılması gibi devletin hatası olduğu söylenebilir lakin açık diye oraya gitmek gibi bir ahmaklık yapmak da bireyleri suçlu yapar. Ayrıca bir kadın idol veya oyuncu yapsaydı psikolojik şiddetten birkaç ay sonra intihar haberini alırdık. Oppacılar siz iflah olmazsınız!!!

Seda

Benim anlamadığım devletin mekanları neden kapatmadigi. Hala risk varken mekanların kapatılmaması ve insanların sağlığına değilde eğlencesine bu kadar düşkün olması peki. Bu haberi görünce gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Sağlık çalışanları bunu hak etmiyor.

Öl de ölelim Jessica reis

En azından idolümüz kimseye tecavüz etmedi. Hatalı oldukları şu götürmez bir gerçek ama bu çocuklara verilen tepkinin yarısı Burning Sun ya da Nth Room olaylarına gelmedi. Bunların gitti bara giden başka kimse yok muydu? Ünlü olmayanlara kimse bir şey demiyor? Ünlü olmayanlara virüs bulaşmıyor sanki. Army nin de eline sağlık o kız da bundan sonra kırar dizini oturur evinde. Onun da virüs kapma ihtimali var ya hani. Gidilmesini istemiyorsanız kapatın.

XXX

Abi ben JK army’im ama hakikatten artık yeter. Adamlara sanki 2 yaşında konuşmayı bile bilmeyen bebek muamelesi yapmaktan vazgeçin. Koca adam olmuşlar. Bazı oppcılar da fazla oluyor. Yok benim oppam yapmaz yok benim oppam melek. Kore doğu asyada olduğu için korelilerin daha çok dikkat etmesi lazım. Ayrıca şirketlerin de büyük suçu var. Kimse demiyor bizim üyeleri korumamız lazım. Ayrıca biz onların suçsuz olduğunu söylersek onlar iyice umursamaz oldu. Bizim hata yaptıklarını söylememiz lazım. Lütfen artık kimse savunma yapmasın ve konu unutulsun. Umarım JK ders alır(inş).

Xxx

Yaptıkları düşüncesizceydi biraz ama gerçekleşen olayların tarihine bakıldığında olaydan önce gittikleri görülüyor. Bence konu kapanmalı, insanlar eleştiri ya da savunma yapmayı kesmeli.

Bts_army_big hit

AAAAAAH YETER ARTIK.OKUDUKÇA UTANIYORUM.ÖZÜR DİLEDİLER.AMA BU FANDOMLAR YİNE HERŞEYİ ABARTIYOR.JUNGKOOK TRAFİK KAZASI GEÇİRDİĞİNDE ARMYLERE BE KADAR ÜZGÜN OLDUĞUNU VE BİR DAHA YAPMAMAYA ÇALIŞACAĞINI SÖYLEDİ.AMA SIRF GÜNDEM OLDUĞU ZAMAN ÖZÜR DİLEDİĞİ ZAMAN SÖZ KONUSU OLDU.ACIYORUM…

Pofidik

Yanı bu kadar büyük tepki gosterilcek bisey olduğunu düşünmüyorum hatta özür edilecek bir ey olduğunu bile düşünmüyorum biraz fazlamı abartılmış . güney korede şuan çoğu okul aktif bir idol bunu yaptığı için adının lekelenmesi gibi bir şey olmamalı ne de olsa onlarda insan

sudem

ben bu durumda özür dilencek bişey görmüyorum çünkü onlar oraya gittijlerinde koronanın 2.dalgası başlamamıştı herkes dışarda geziyodu korede

Elif berra

Ya olay zaten olmuş bitmiş hepsi özür de dilemiş tamam yaptıkları yanlış onların halka örnek olması gerekirdi kimse buna bişi demiyo tek sorun bazı oppacı fandomlar ve olayı çok abartan netizenler eğer bunu bir kadın idol yada şarkıcı yapsaydı fanları bu kadar arkasında olmazdı.ben de bi army’im ama bu konuda hatalılarda özür dilemiş zaten buna rağmen hala linçliyosunuz.

ahsen

ben sunu merak ediyorum bir grubu bu kadar cok elestirmek icin herhangi bir topluluk ( netizen ) olusturma fikriniz nasil olustu ? isiniz mi yok mesela netizenlere soruyorum

öfff

evet o bara gitmek zorunda değillerdi, evlerinde buluşabilirlerdi belki ama
asla ve asla bu kadar tepkiyi hakettiklerini düşünmüyorum. Türkiye’de hâlâ günlük +1000 vaka çıkarken tabii ki avmlere gidilmesi yanlış. Kore’nin verilerine bakarsanız haftalardır 10-20 civarında vaka çıkıyor koskoca ülkede. idoller dışında instadan ya da youtubedan takip ettiğiniz kişiler varsa görürsünüz ki herkes dışarda ve gayet normal hayatlarına dönmüş durumdalar. madem bu kadar büyük bir suç oraya gitmek o zaman devlet neden izin veriyor? o zaman neden herkes dışarda da sadece bu dörtlünün üzerine gidiliyor? birazcık düşünün Türkiye’deki gibi değil orası

öfff

Türkiye’deki durum ile Kore’deki bir mi ben de bunu soruyorum, Türkiye’de açık olan yerlere bak, günlük vaka sayılarına bak. bir de kore’dekine bak. bayramda bile sokağa çıkma yasağımız var, neden çünkü vaka çok. Sadece 97 line diyerek hata yapmış olabilirim kasttettiğim ünlülere bu kadar tepki verilirken herkesin keyfi olarak sokaklarda olması. youtuberlar olsun insta fenomenleri olsun her gün herkes dışarda. ben de madem bu kadar büyük bir tehdit neden devlet kapatmıyor, yasak koymuyor diyorum işte

öfff

ne alaka ha dışarıda gezmişsin ha alışveriş merkezine gitmişsin ha yemeğe gitmişsin. her yer devlet izniyle açık ve her yerde de halk var. herkes çıkıp özür dilesin o zaman başta devlet olmak üzere

Eun mi

Cidden meseleyi çok uzattılar çocuklar hatalarını kabul ettiler nesne hala uzatiyolar el yazısıyla mektup yazdılar yetmiyomu özür diledikleri halde antiler bu konuyu dile getiriyor eğer sevmiyolarsa saygı duysunlar antiler size diyorum sevmeyenlere iz k-popi ama saygı duyun küçücük bir mesleyide bu kadar büyütmeye gerek yok sirketleride jendileride özür dilediler neden hala uzatiyosunuz bide onlar bikere gidip sosyal mesafeyi uymadilar diye gruplarından ayrilmayacaklar veda veda diyip duramayin onların arkasında bizler varız onları seviyoruz onların bir hatası olduğunda onlari tabi kinayacagiz ama sizin gibide meseleyi uzatmiyacagiz çok uzatiyosunuz.

EXO-L ie

Tüm netizenler blah blah

Sehun'un totişi

F4💖 Itaewon olarak debut yaparsınız

xxx

Bighit 2 mekana gittiklerini onayladı Nct üyesi de mektubunda restorana ve bara gittiklerini yazmış. Gittikleri bar Jack’s bar denilen yeme-içme ve oyun mekanı olan bir yer masalar falan var club değil.

Karantinada kpop batağında

Valla Dispacht keşke fotoğraf yayınlasa, Gyuri ve Mino’nun fotoları geldi. Bakalım bu 4lü fotosu gelse görücez bar mı club mı dolaşmışlar, maskeli mi maskesiz mi gezmişler. Siz yine dua edin fotoğraf yok, o yüzden yok sadece buraya şuraya gitti demeyin çünkü inanmıyorum. Güya en başında çilek çiftliğindelerdi.

tata

Dispatch’in bilgilerini Sbs yalanladı gerçekten restoran ve bara gitmişler cluba gidilmemiş dispatch sadece tanık dinlediğini söylemiş kanıtı yokmuş ee şimdi ne yapacaksın?

xxx

zor değil google’a yazıyorsun adını çıkıyor mekan fotoğrafları bulamaman senin şanssızlığın 25 nisan’ın tweetlerini araştırırsan bulursun özür mektuplarında da ayrıntıyı yakalayabilirsin aslında hepsi bir restoran ve bardan bahsetmiş

xxx

siz sabahtan beri hepsinin birer virüs taşıyıcısı olduğunu kabullenip herkese bulaştırdığından bahsediyorsunuz sosyal mesafe var mıydı yok muydu bunları sorguluyorsunuz ben de diyorum ki gittikleri mekan virüsün çıktığı 500 kişilik club değil gittikleri mekan fenty için Rihanna’nın da geldiği daha farklı bir mekan daha çok kumarhane tarzı ama lunapark oyunlarının olduğu pizza hamburger patates bira menülerinin olduğu bir mekan sıkışıp tepişip dans edilmiyor yani

xxx

3 Mekan diyen dispatch netizenler de o ufak fotoğraftan Made club olduğunu tahmin ediyor Jungkook tanınan biri her ne kadar fotoğraf gelmese de Jack’s Bar’dakiler onu gördükleri an akın akın tweet attı Made club gibi daha kalabalık bir yere gidip de kimsenin görmemesi tuhaf belki de Jungkook oraya gitmemiştir diğerleri gitmiştir bilemem ama ben o clubda gören herhangi bir tweete ya da fotoğrafa falan rastlamadım

Majo

Bi buradaki yorumlara bakın bir de Korezin’deki orda hala savunan bi tayfa var.

Büşra

Orada millet eksilemekten korkuyor.

Ezgi

Tamam junkook un yaptığı doğru değil ama siz de üstelemeyin artık junkook daha genç böyle aptalca bir hata yapmış olabilir sakın yirmili yaşlarında aklı yerinde bunu düsünebilirdi demeyin o daha genç 16 yaşında idol olan bir genç pls daha üstelemeyin

...

Neden sessiz kalınsın.. Herkesin yapabileceği hata. Tabi ki salak salak yorum yapanlara savunacağız bu ne saçmalıktır. Yedirecek değiliz.

Burcu İsra

Senin haberin yok sanırım. O kızı linçlemelerinin sebebi gay barda gördüm dedi ve attığı fotoğraftaki jk değildi. Tabi ki ispat olmadan inanmayacak fandom. Her yazılana inanır mısın sen? Ben suçsuz değil demiyorum insandır hata yapabilir elbette. Her ülkenin pandemi süreci farklı. Korede dışarı çıkma yasağı bile yok. Gittikleri zaman orda böyle şeyler yoktu. Onlar gittikten bir hafta sonra olmuş. Sadece sen onlar mı gitti sanıyorsun her idol gidip yemek yiyip gezdi. Burning sun, nth room bunları düşünsünler. Açıkçası şirketleri özür dilemiş değil mi. Kendilerinin özür dileyecek bir şey yaptıklarını asla ve asla düşünmüyorum.

Burcu İsra

Burda çıkan haberi değil kızın attığı twitti bizzat gördüm resmide gördüm gay bar yazıyordu. K-pop sekterönü hiç bilmiyorsun komik bi cümle çünkü bilip bilmemem seni ilgilendirmez. Ne kada çok şey bildiğimi seninlemi yarıştırmalıyım? Ayrıca önce şirket sonra idol özür diler? Nerde yazıyor bu kanun veya kural mı? 😀 Böyle bir saçmalık olamaz. Ben suçsuzlardı demişmiyim. Gayette okuma yazman var öyle değil mi. Hatalılar ama her insan hata yapabilir onlarda insan. Onlar insan değil hata yapamaz işine dönüşüyor olay. Özür dilendi ve kapansın.

.1.

Katılıyorum

T-ARMY_BLINK

Bu olay 2 hafta öncemi ne oldu zaten o taciz pis aşağlık herifin yaptığı o uygulamada yani taciz edenler arasında millet vekilide vardı bu yüzden playın üstünü örtüyolar ve gayette haklısın onlar özür dilenecek hic bir sey yapmadı onların gittikleri vakitte bütün kore halkı dışardaydı bildiğin ama bunu anlayan yokki!insanlar yazılana bakıyolar o insana sesleniyorum biraz beyin kullanın

Zaliminkizi

Varya ben bu masar buyuk bir hata daha once gormedim gezi cikmislar idamlik cok dogru soyluyosun hatta hatta şirketler kapansın dimi neden çünkü geziye çıkmışlar vay anasını yaa

xxx

herkesin virüs kapma ihtimali var korumalarından şoförlerinden hala çekim yapıyorlar yaptıkları çekimde görevli kişilerden üstelik diğer üyelerin de arkadaşları var ben görüşmediklerini düşünmüyorum en azından Tae’nin Park Seo Joon’un setine gittiğini biliyorum mesela Ocak ayından beri idollerinizin evde oturduğunu kimseyle etkileşime girmediğini mi düşünüyorsunuz cidden? Ayrıca buluştukları tarihi de hatırlatmak isterim 25 Nisan Kore’de virüsün bittiği konuşulduğu tarihler sonrasında park bahçe her yer açılıyor zaten. Algı oyunu yapılıyor bilmem farkında mısınız 7 Mayıs’ta clubda çıkan virüsün sebebiymiş gibi gösterilmeye çalışılıyorlar oysa dışarı çıktıkları tarihte herkes dışarıda ve gittikleri yer club değil bar masaların falan olduğu bir yer o zaman restorana… Read more »

xxx

Jungkook ne zaman sosyal mesafe uyarısı yaptı ben kaçırmışım orayı?

bcn

bu bigbang fanını ciddiye almayın allah rızası için. olayı büyütüyor ki belki onun midesiz idolleri laf almaz diye gelmeyin bunun oyununa JSJSJWJSJSJSJS seungri bile bunlardan daha suçsuz dimi hadi söyle

bts in antileri gebersinn

Gerizekali bir kere jk sosyal mesafeye uyuyor a!a sizin gibi gotler bunu goremiyorrrr !!!
Niye kiskaniyonuz mallar
Hem orada vaka yoktu ki sosyal mesafeye uymus mu tamam diyip geccen !!
Salaklarrrrr malllarrr
Sizin gibi gotler yuzunden kpop idolleri nefret aliyo!
Maske de takmislar !!!!
Malsiniz yaaaa!!!
Aciyom halinizeeee !
Antiler gebr catla patlaaaaa!

öfff

sevgili bts antileri gebersin adlı kullanıcı amacın ne acaba? komik olduğunu falan mı zannediyosun? git başka yerde oyna army gibi davranma burda

bcn

o kadar belli ki anti olduğu iyice kafayı yediler

Yaren

jkin gittiği yerde 1tane bile virüs vakası yokmuş

XoXo

Gerçekten inanamıyorum. Dışarıya yansıttıkları görüntüyle cidden melek gibilerdi ama şu an bu durum fazlasıyla berbat. Savunulacak bi tarafı yok. İş işten geçtikten sonra dilenen özrün de bence fazla bi önemi yok. Beni en çok şaşırtan
Cha Eun-woo, demek ki görünüşe aldanmamak gerekmiş bunu gördüm. Ve bu düşüncesiz tavırları beni hayal kırıklığına uğrattı.

Twitterdanbirkoyun

Allahim sen insanlara akıl fikir banada sabır ver

Yeni Yazılar