Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

2 Ekim

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Herkese merhaba🙆🏻‍♀️ Eminim görmüşsünüzdür bir de burada konusunu açayım dedim. Tüm üniversitelerin 2 Ekim'de açılması ile ilgili haberler dönüyor. Bazı okullar bunun için yeni takvim vs yayımladı hatta. Sizde de böyle bir değişiklik var mı merak ettim. Bir de neden Türkiye'deki bütün unilere aynı kuralları dayatıyorlar anlamıyorum. Bütün ünilerin bambaşka koşulları var sonuçta. Sizin düşünceleriniz ne bu konuda ve neden böyle bir haber dönüyor bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim herkes farklı bir şey söylüyor csbsnjsks

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Çok ilginç. Bazı ünilerin takvimi ortak oluyor ona aşinalığım var da bununla alakalı bir fikrim yok. Belki açılış tarihleri farklı olur ama net olarak ders başlama tarihine 2 Ekim demişlerdir?
Öyle haberler dolanıyor ortalıkta ve genelde doğru çıkıyor ya. Evet ders başlama tarihine öyle demişler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuda bir bilgim yok. Tahmin yürütmem gerekirse belki kyk yurtları koşullarını depremden önceki zamana döndürememiş olabilirler tam olarak. Ayrıca tıp, diş, hemşirelik gibi bölümler her zaman farklı olur zorunlu sebeplerle onlar konusunda ne yapmayı düşünüyorlarmış acaba bu kararı alırken 🤔
O konuda hiçbir fikrim yok ya. Bir üni görmüştüm sadece tıpta 4,5,6 ve diste 4,5 bu kararı kapsamayacak yazıyordu. Bizim okul daha açıklama yapmadı net bir şey de diyemiyorum

Konu Sahibi
hibluesky

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Geçen sene 3 Ekim'de açılmıştı bizim okul ve diğer okullardan geride kalıyorduk kapanış sınav tarihleri vs. Ben hiç sevmemiştim bu durumu. Birde adapte olma açısından da kötüydü. Bu sene 25 Eylül'e çekilmişti, şimdilik sanırım sadece hazırlık 2 Ekim'de açılıyor bizde. Bizim okul bu açıklamalara uyuyor genelde muhtemelen bizimki de 2 Ekim'e çekilir gibi geliyor, tabi böyle bir durum olursa bizim okul her zamanki gibi unutur ve okulun açılmasına iki saat kala resmi açıklama yapar çok çalışkanlar maşallah nazar değmesin
Bizim okul zannettim son yazdığın yeri cavbsnsjd sürekli otogarda öğreniyoruz şu kararları ya

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
1,197
Bizimki zaten hep ekimin ilk haftası açılıp haziran sonuna doğru kapanıyor. O yüzden bizde bir değişim olmadı ama tıp dış hemşirelik vs ilgili daha açıklama bekliyorlarmış sanırım.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Isparta’da ki diğer üniversitenin açılma tarihini ertelemişler. Bizim üniversite ile alakalı bilgi yok ama 2 Ekim dendiyse çoğu Anadolu Üniversitesi uyar bu duruma. ODTÜ İTÜ gibi üniversiteler uymayabiliyor ösym kararlarına. Birde tıp diş hariç yapıyorlar genellikle