Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

2017 Mama..

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
bilmeyenler icin 2017 mama exollerin en büyük travmalarından biridir cünkü cok büyük haksızlık yapıldı bu törende.. simdi bu haksızlıkları teker teker inceleyelim
1. normalde exo performansının icerisinde minseokun solo performansları da vardı ama son dakika minseokun performansını iptal ettiler
2. exo bulunduğu tüm kategorilerdeki oylamaları 1. sırada bitirmesine rağmen hicbiri exoya verilmedi (daesanglardan bahsetmiyorum onlar farklı)
inbound2580775718770273956.jpg
burda 1.olarak exonun ismi yazıyo ama ödülü baska bir gruba vermislerdi
inbound6490788666825536116.jpg
3. exonun bulunduğu kategorilerdeki ödüller yavas yavas diğer sanatcılara verilmeye baslandığında exoller alanı terk etmek istedi ama güvenlikler buna müsade etmedi barikatlarla exolleri baya bir ezip siddet uyguladılar
4. daesanglarda normalde juri oylaması baya etki ediyo bilindiği gibi ama bunu eklemeden gecemiycem kokobop cıktığından beri uzun bir süre melonda en cok dinlenen sarkı unvanına sahipti aynı sekilde sekilde gaon'da da en yüksek 30 günlük gaon indexine sahipti ve 30 günde 200 milyondan fazla dijitale sahip tek sarkıydı
inbound3090835445123962429.jpg

inbound2552702191835995881.jpg
inbound4825071359631378.jpg inbound3290698248899059431.jpg
yani kısacası baya bir haksızlık yapıldı koskoca exoya sadece bir tane daesangla evine yolladılar sanki yıl boyu rekor kıran onlar değilmis gibi aynı sekilde en iyi ost kategorisinde stay with me yıla damgasını vurduğu halde ödülü de baska bir osta verdiler..
bilmeyenler icin ek acıklama yapayım kokobop mnet yüzünden asla pak yapamadı hatta tüm listelerde 1.sırada olmasına rağmen mnet'in listesinde komik bir sıralarda yer alıyodu ve önünde milattan kalma sarkılar vardı.. aradan 2 3 gün gectikten sonra kokobop 1.sırada yer aldı ama o zaman diğer listelerde birkac sıra gerilemislerdi yani o yüzden asla pak yapamadı..
törende chanyeol da baya bir ağladı sonraki yıl mnet bunu mutluluk gözyasları diye paylastı ?
inbound3348398170253948169.jpg inbound7857796051401798971.jpg
inbound51411908372393248.jpg
amacım tartısma cıkarmak falan değil sadece exollerin neden bu kadar icerlediğini ve mnetten ne kadar nefret ettiğini daha iyi anlasılması icin bu konuyu actım bunları yazarken de o güne gittim geldim resmen cjdkxjx cok korkunctu ama neyse ki bunu da atlattık

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
bilmeyenler icin 2017 mama exollerin en büyük travmalarından biridir cünkü cok büyük haksızlık yapıldı bu törende.. simdi bu haksızlıkları teker teker inceleyelim
1. normalde exo performansının icerisinde minseokun solo performansları da vardı ama son dakika minseokun performansını iptal ettiler
2. exo bulunduğu tüm kategorilerdeki oylamaları 1. sırada bitirmesine rağmen hicbiri exoya verilmedi (daesanglardan bahsetmiyorum onlar farklı)
Ekli dosyayı görüntüle 8402
burda 1.olarak exonun ismi yazıyo ama ödülü baska bir gruba vermislerdi
Ekli dosyayı görüntüle 8412
3. exonun bulunduğu kategorilerdeki ödüller yavas yavas diğer sanatcılara verilmeye baslandığında exoller alanı terk etmek istedi ama güvenlikler buna müsade etmedi barikatlarla exolleri baya bir ezip siddet uyguladılar
4. daesanglarda normalde juri oylaması baya etki ediyo bilindiği gibi ama bunu eklemeden gecemiycem kokobop cıktığından beri uzun bir süre melonda en cok dinlenen sarkı unvanına sahipti aynı sekilde sekilde gaon'da da en yüksek 30 günlük gaon indexine sahipti ve 30 günde 200 milyondan fazla dijitale sahip tek sarkıydı
Ekli dosyayı görüntüle 8414

Ekli dosyayı görüntüle 8409
Ekli dosyayı görüntüle 8417 Ekli dosyayı görüntüle 8418
yani kısacası baya bir haksızlık yapıldı koskoca exoya sadece bir tane daesangla evine yolladılar sanki yıl boyu rekor kıran onlar değilmis gibi aynı sekilde en iyi ost kategorisinde stay with me yıla damgasını vurduğu halde ödülü de baska bir osta verdiler..
bilmeyenler icin ek acıklama yapayım kokobop mnet yüzünden asla pak yapamadı hatta tüm listelerde 1.sırada olmasına rağmen mnet'in listesinde komik bir sıralarda yer alıyodu ve önünde milattan kalma sarkılar vardı.. aradan 2 3 gün gectikten sonra kokobop 1.sırada yer aldı ama o zaman diğer listelerde birkac sıra gerilemislerdi yani o yüzden asla pak yapamadı..
törende chanyeol da baya bir ağladı sonraki yıl mnet bunu mutluluk gözyasları diye paylastı ?
Ekli dosyayı görüntüle 8416 Ekli dosyayı görüntüle 8420
Ekli dosyayı görüntüle 8419
amacım tartısma cıkarmak falan değil sadece exollerin neden bu kadar icerlediğini ve mnetten ne kadar nefret ettiğini daha iyi anlasılması icin bu konuyu actım bunları yazarken de o güne gittim geldim resmen cjdkxjx cok korkunctu ama neyse ki bunu da atlattık
Sanirim exol-l lerin 9/11 'i bu olay

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Mnet hiçbir zaman adaletli olmadı katılıma ya da işine gelene dağıttı ödülleri böyle bir yerden ödül alsam üzülürdüm şahsen iyi ki almamışlar o yüzden bts bu kadar başarılı olmasa utanmayıp ona da vermeyecek hak ettiğini
evett diğer kriterleri de ödüle katılım olup olmaması heralde 2020 ya da 2021 tam emin değilim ama bonsang alıcak ilk 10 sanatcı arasında baekhyun olmasına rağmen onu es gecip ödülü 15.sıradaki kisiye vermislerdi cjslxjs resmen kafalarına göre is yapıyolar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu oylamalar hayran oylamasaydı değil mi? Hileli vs. diye konuştuklarını hatırlıyorum bu muydu o? Ben de oy vermek istemiştim bir ödüle de hangisi hatırlamıyorum hesap filan açılıyordu hatta o yüzden vazgeçmiştim.
hangisi hileli hic öyle bir sey duymadım ama mnetin sitesinden hepsine oy veriliyodu

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,900
Chen'in de dediği gibi "Müzikte rekabet yoktur" ben buna çok katılıyorum.
Ama Haksızlık, haksızlıktır. Ve haksızlığın hiçbir türlüsünü ben kabullenemiyorum. Exo'ya çok büyük haksızlık yapıldı. Zaten bu olaylardan sonra da kpop, eski kpop olmaktan çıktı bence.

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
ek olarak o yıl mnet yüzsüzce exo'nun meşhur peter pan kıyafetli vcrını çalıp twice için aynı konseptli vcr uyguluyor jdhsjdjks
ciddenn ben onu gördüğümde o kadar utandım ki cjslxjskx üyeler ne hissetmistir acaba baya adamların konser vcrını calıp baska grupta kullanmaları ve bunu exonun önünde herkese izletmeleri cjzlcjsfkzjz
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ay gerçekten katlanılacak gibi değil. Exoller ne umutlarla gitmişlerdir oraya. Exo'da sanırım bundan sonra daha mama'ya katılmadı (yanlış biliyor da olabilirim)

Konudan bağımsız o JeffNihility stan twtden nasıl silinmedi ya. Zamanına az linçlenmedi yaptıklarından
evet ondan sonra bir daha hicbir büyük ödül törenlerine katılmadılar
dokumacı dimi o arada geliyo gidiyo ama daha cok ing tweetler atıyo bizden uzak duruyo xjskxjskd

liloş

Trainee
Tepki
168
Bu oylamalar hayran oylamasaydı değil mi? Hileli vs. diye konuştuklarını hatırlıyorum bu muydu o? Ben de oy vermek istemiştim bir ödüle de hangisi hatırlamıyorum hesap filan açılıyordu hatta o yüzden vazgeçmiştim.
evet bu törende çok fazla hileli oy kullanıldı ama mnet silmişti ve bir çok kategoride hayran oylaması var zaten eğer sadece %100 fan oylamalı ödülü diyorsun best asian style idi

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Chen'in de dediği gibi "Müzikte rekabet yoktur" ben buna çok katılıyorum.
Ama Haksızlık, haksızlıktır. Ve haksızlığın hiçbir türlüsünü ben kabullenemiyorum. Exo'ya çok büyük haksızlık yapıldı. Zaten bu olaylardan sonra da kpop, eski kpop olmaktan çıktı bence.
sadece 2017 mama'da değil exoya yıllarca sistematik olarak haksızlık ve zorbalık yapıldı baya karalamak icin her seyi yaptılar simdi bu görevi sm üstleniyo sağ olsun fjskxjxk

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Yanlış hatırlamıyorsam bu BTS'in yeni popüler olmaya başladığı zamanlardı... Ertesi gün fb gruplarında kıyamet kopmuştu o günü hatırladıkça başım ağrır (doğru günü hatırlıyorsam)
o gün ve sonrasında cıkan kavgaları asla unutmam ya felaketti resmen cjslxjskx