Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim 3.Jenerasyon Grupları Neden Floplamaya Başladı?

A

Anonymous (aa37)

Bts ve Blackpink dışında 3.jen gruplarının çok olumsuz bir yöne gittiğini düşünüyorum.Exo inanılmaz yetenekli bir grup şirket hataları ve uzun süre aktif olmadıkları için artık çok iyi noktalara gelemiyorlar.Hadi exo'nun durumunun sebebi belli Twice'ın şu an bulunduğu durum beni şoka uğratıyor.Bu grup ilk yıllarında Korede Snsd etkisi yaratmışken şu an hem Kore hem de Global listelerde küçük bir şirketten gelen grup performansını gösteriyor.Şimdi diyeceksiniz glbalde iyi konserler veriyor diye fakat kpop o kadar popülerken zamanında da zirveye yakın bir grupken twice'ın büyük ölçekli konserler verebilmesi kaçınılmaz.Şu an ne got7 mamamoo gibi gruplar zaten anlaşılamaz bir durumda.Rv desen birkaç şarkıları dışında bence hiçbir zaman Sm grubu iddiasında zirve bir başarı yakalayamadı ama yazdığım gibi twice'ın şu an bulunduğu konum beni en çok şaşırtanı oldu.

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,507
Hiçbir grup 10 yıl zirevede kalmıyor e doğal bu durum bence

SNSD de her zaman listelerde dev başarılı olmadı. Halk bir sonraki gruba kayıyor normal olarak. Bu durumdan etkilenmeyen tek grup BB idi malesef ki

*Twice rookie zamanlarında yılda 3-4 dönüş yapıyorlardı imajları hızlı tükendi. More & More encore olayı da Kore'deki imajlarına darbe vurdu.

*Blackpink az dönüş yaptıkları için imajları tükenmedi ama son albümlerini çıkardıklarında IVE & NJ kadar liste başarısı gösteremedi ( başarılı oldular ama HYLT & LG gibi değildi ki bence Shut Down çok iyi bir şarkıydı ). Ama şimdi dönüş yapsalar yine tutar şarkıları

*RV kariyerinin başından beri her dönüşlerinde büyük başarı elde eden bir grup olmadı. Farklı tarzlarda dönmeleri bunun sebeplerinden biri oldu. SM fanlara tam istediklerini vermedi bence. Bad Boy hem Kore'de hem de globalde iyi dönüşler aldı amaaynı sene Power Up ile dönüş yaptılar global sevmedi bu sefer. Psycho sonrası da FMR başarılı olurken Queendom,Birthday & Chill Kill bu başarıyı elde edemedi. Yazık oldu...

*Exo askerlik vs derken fazla uzak kaldılar şahsen son 2 dönüşleri de pek onlarlık gibi hissetirmedi şarkılar (şahsi fikrim)

*Mamamoo bilinmeyen bir şirketten gelip yeteri kadar başarılı oldu bence. Big3 olmayan gruplar genelde belli bir süre tutuyor onlara da bu oldu

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
Jyp kendince biseyler deniyo aslinda ama sarkilari iyi secemiyor bence hadi melonla kavgalilar ya koredeki diger listeler, spotify, youtube daki reklamlara ragmen cok da iyi olmayan izlenmeler bir diger neden stylistleri bence her cb birbirinin aynisi gibi artı olarak solo aktivitelerin az olmasi cb konser cb üçgenindeler hayranlari heyecanlandiracak biseyler lazim artik her grupta birkac uye haric digerleri kenara atiliyor onlarin bile solo aktiviteleri daha az diger sirketlere bakınca stray kids takip etmiyorum onlar hakkinda yanlis konusmayim ama genel olarak dususun sebebi bu bence solo kariyer istesem asla tercih etmezdim bu sirketi
Exo %90 şirket politikasi yuzunden bu haldeler arti askerlik aralari baya uzun oldu gibi
Red velvet bence sm son zamanlarda fandoma odakli ilerliyor yani revel in sadik fanlari her turlu dinler album ve konser odakli gider gibiler onlar da artik bireyselde cok beklentimin oldugu bi gruptu Wendy seulgi Joy sololari guzeldi ama niye sukse yaratmadi bilmiyorum yine en iyisi joy du onun da remake sarkilar zaten irene malum skandal, yeri sasirtiyor beni ilerde bence iyi bi oyunculuk kariyeri olacak
Got7, Mamamoo geri donus yapabilirler ama uzun surer aralar konser vs verseler yine doldururlar ama
Ikon winner malum yg winner askerlikten sonra donus yaparsa iyi bi sarkiyla sonuclar guzel olur bence
Aklima gelenler bunlar bir de her devrin bi sonu var ister istemez yerlerine yenileri gelecekti zaten fanlarinin yasi da onlarla birlikte buyudu bunun da etkisi olabilir BP bts farki da burada zaten onlar hala her yastan fan cekebiliyorlar digerlerinde o isik sondu gibi 🤷🏻‍♀️

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,141
Gidle 4. jenerasyon değil mi yaa 🤔
Ya çoğu kişi bende dahil ae i 4thgeni açtı sayıyorum çünkü yeni jenerasyonun olayı eski jenerasyon gruplarının gölgede kalmaya başlamasıdir ae da(kızlarım slayyy)next level ile bunu başardı.
Günlük ae övme dozumdan sonra özetle şunu diyorum 2018-2020 arası gruplar arada birşey kaldı o yüzden.Şirketler 4thgen diye pazarladi ama bir olay yoktu(başarı vardı tabiki ama yeni gen açmalık olay yoktu)

peonywaldorf

Trainee
Tepki
41
Hiçbir grup 10 yıl zirevede kalmıyor e doğal bu durum bence

SNSD de her zaman listelerde dev başarılı olmadı. Halk bir sonraki gruba kayıyor normal olarak. Bu durumdan etkilenmeyen tek grup BB idi malesef ki

*Twice rookie zamanlarında yılda 3-4 dönüş yapıyorlardı imajları hızlı tükendi. More & More encore olayı da Kore'deki imajlarına darbe vurdu.

*Blackpink az dönüş yaptıkları için imajları tükenmedi ama son albümlerini çıkardıklarında IVE & NJ kadar liste başarısı gösteremedi ( başarılı oldular ama HYLT & LG gibi değildi ki bence Shut Down çok iyi bir şarkıydı ). Ama şimdi dönüş yapsalar yine tutar şarkıları

*RV kariyerinin başından beri her dönüşlerinde büyük başarı elde eden bir grup olmadı. Farklı tarzlarda dönmeleri bunun sebeplerinden biri oldu. SM fanlara tam istediklerini vermedi bence. Bad Boy hem Kore'de hem de globalde iyi dönüşler aldı amaaynı sene Power Up ile dönüş yaptılar global sevmedi bu sefer. Psycho sonrası da FMR başarılı olurken Queendom,Birthday & Chill Kill bu başarıyı elde edemedi. Yazık oldu...

*Exo askerlik vs derken fazla uzak kaldılar şahsen son 2 dönüşleri de pek onlarlık gibi hissetirmedi şarkılar (şahsi fikrim)

*Mamamoo bilinmeyen bir şirketten gelip yeteri kadar başarılı oldu bence. Big3 olmayan gruplar genelde belli bir süre tutuyor onlara da bu oldu
Bp harici hepsine katılıyorum bu arada redvelvet gerçekten popüler olmayı hakeden çok iyi bı grup