Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Favori Underratred Gruplarım 🤤

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Evet arkadaşlar bugün en sevdiğim erkek underratred gruplara bakacağız (Tabi sizinde takip ettiğiniz varsa belirtebilirsiniz😇)
1-ONF
f27ea55e5bee967e24a156e73cbd6ecf.jpg Kore'de " Ünlü Şarkı Restoranı " ve " Aranjman Kralı" unvanlarına sahipler bunu babamız besteci Hwanghyun a sektörde en kısa askeri ara veren grup ve müzik şovunda orkestra ile çıkan ilk grup olarakta biliniyor.2019 dan beri fandomdayım ve 2021 den beri favori en etkili diskografilerden birine sahipler ve çok kuvvetli bir storyline a sahipler. Ayrıca en başarılı ballad parçalar çıkaran pop gruplarında zirvelerdeler.(Biasım Hyojin,fav parçam The We Must Love)

2-VICTON
206d1321ec7c60c6597e6f143820d4cc.jpg Benim underratred piyasaya merakımı başlatan grup 2017 de fandoma girdim ve 2020 prime victonu görmek nasip bir diskografiye grubu 2021 den itibaren boşlamya başladı,2022 de 3 comeback yapsalarda askerlik durumu bir üyenin istemeyerek gruptan ayrılmak zorunda kalması ve grup içi üyelerin tartışması ile birlikte grup büyük bir sessizliğe büründü maalesef umarım tekrardan harika dönemler yaşarlar.(Biasım Byungchan,fav parçam Howling)

3-UP10TION
2ea7af135cebda961ef16f4d30a4d392.jpg Eskiler bilir Dream TV de Kpop programı vardı orda çalınan Candyland şarkıları ile dikkatimi çekmeyi başardılar ve Blue Rose ile dahada tatmin olmaya başladım sonrada victon ile produce x 101 e damga vuran gruplardan biri olması dahada beni tatmin etmişti.2021 de fandoma girdim XD ve onlarda şirketin kurbanı oldular maalesef 🥲(Biasım Hwanhee,fav parçam Crazy About You)

4-AB6IX
f585e862427ca5a956278e41805e37f1.jpg İlk 2 yıllarında aşırı popüler olsalarda zamanında anlamadığım bir şekilde popülariteleri düşmeye başladı çünkü harika bir diskografileri var ve üyeler popüler solo olarakta...Pre debut fanıyım ve Spotify da en çok dinlediğim 5 sanatçıdan biriler.(Biasım Daewhi,fav parçam Sucker for your love)

5-CIX
3b446104370f210572dccc706c618711.jpg Aynı yıl çıkış yapmasi,Wanna One kökenli olması,Son iki CB tarihleri aynı haftaya düşmesi,ana vokalleri aynı yarışmaya katılması ve üyelerin yakınlığı sebebi ile AB6İX ile yıllarında ab6ix kadar popülariteye sahip olmasalarda sonrada populerlesmeye başladılar fakat şirket yeni erkek grubu çıkarıp (Epex) onları geri plana atması ve son geri dönüş tarihlerinin uzun aralıkta olması sebebi ile grup popülaritesini parçaları efsane bir grup ve tüm üyeleri manken gibi.(Biasım Jinyoung,fav parçam Without You)

6-E'LAST
79963a7ff38fb074d7ae58eb2fef132c.jpg Grup başlarda ilgimi çekmezdi fakat grubun bazı üyelerini tanıyordum yarışmalardan ve aniden gruba bağlanmaya sene Creature parçaları en çok dinlediğim şarkı olarak wrappedimde diskografileri üstte saydığım gruplar kadar kuvvetli olmasada title ve bazı bsidelari aşırı kuvvetli ve bağımlı edici garip bir küçük bir şirketten çıktığı için hala keşfedilmeyi bekliyor ve hala prime dönemini yasayamadiklarini düşünüyorum tabi şirketin adam akıllı geri dönüşlerde reklam yapmaması ve geri dönüş aralarının orantısız olması da bir neden:( (Biasım Rano ve Choi in,fav parçam Creature)

7-A.C.E
ef0919f675765c0cb79627c92a7d1505.jpg Tabi diğer gruplardan farklı olarak çoğu kişi bu grubu biliyordur Türkiye ile fazla etkileşime girdikleri için,Mixnine programında ONF ile aşırı yakın olmaları ile sempatimi kazandılar beğendiğim çok parçaları yok aslında fakat son albümlerini baya beğenmiştim ve dahada etkilenmeye başladım gruba. (Biasım Byeongkwan,fav parçam Changer)

8-The Kingdom
81a7990dbcc77f3798279d011f71e49a.jpg Tarihi konseptleri olması nedeniyle tarihsever olarak dikkatimi çok çekmişlerdi.Ayrica title ve bazı bside parçaları çok iyi grubun.Debutlarindan beri tanıyorum fakat 2021 sonları 2022 yılında baya bir grubu stanlemeye başlamıştım,fandoma girecegimden eminken bir anda girmekten vazgeçtim(yasliligimdan dolayı). (Biasım Mujin,fav parçam Blinder)

Son düzenleme:

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
1,195
Başlığın beni lisenin ilk iki buçuk-üç yılına götürdü ve inanılmaz duygusalım şu an 😭😭😭 o zamanlar ab6ix'in ileride çok daha popüler olacağını düşünmüştüm, hatırlıyorum daehwi her yerdeydi, çocuğu görmediğim program yok gibiydi resmen, sonra birden görmemeye başladım ne olduğuyla ilgili de hiçbir fikrim yoktu. Ace undercoverı dinledikten sonra bu grup tutar nett dediğimi hatırlıyorum ama tutunamadılar sanırım. O zamanlar ateez vav ve ace'i birbirine aşırı benzetiyordum, sanırım sektörde tutundu diyebileceğimiz bir ateez oldu. cix'in my new world diye bir şarkısı var Japonca, onu çok severdim, kontrol etmedim tekrardan ama aralarından biri eski sm stajyeri miydi neydi üyelerin, öyle bir şey kalmış aklımda. Neyse gidin my new world'ü bir kere dinleyin lütfen, ben 10.sınıfta sınav haftama girmeden önceki gün kafa dagitmak için youtubea girdiğimde dinlemiştim şarkıyı ve çocuklardan birine aşık olmuştum sonra o hafta boyunca stres olduğum anda o şarkıyı dinlemiştim lxbskdjsljdlsfjodhfldjf gereksiz detaylar kxbsjdfjbdlfjdldj. Yine aynı zamanlarda ama yaz döneminde oneus-lit çok sık dinliyordum, o grubun şarkıları da güzeldi diye hatırlıyorum ama detaylı öğrenmedim hiç ne grubu ne şarkılarını. 2018-2021 benim prime kpop eramdı ya... Sonrasında büyük bi ilgi kaybı yaşayıp sektör değişikliğine gitmiştim ama detay vermeyeceğim ksbxksbxksblxbdkf

Konu Sahibi
Fuse0nfverse

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Başlığın beni lisenin ilk iki buçuk-üç yılına götürdü ve inanılmaz duygusalım şu an 😭😭😭 o zamanlar ab6ix'in ileride çok daha popüler olacağını düşünmüştüm, hatırlıyorum daehwi her yerdeydi, çocuğu görmediğim program yok gibiydi resmen, sonra birden görmemeye başladım ne olduğuyla ilgili de hiçbir fikrim yoktu. Ace undercoverı dinledikten sonra bu grup tutar nett dediğimi hatırlıyorum ama tutunamadılar sanırım. O zamanlar ateez vav ve ace'i birbirine aşırı benzetiyordum, sanırım sektörde tutundu diyebileceğimiz bir ateez oldu. cix'in my new world diye bir şarkısı var Japonca, onu çok severdim, kontrol etmedim tekrardan ama aralarından biri eski sm stajyeri miydi neydi üyelerin, öyle bir şey kalmış aklımda. Neyse gidin my new world'ü bir kere dinleyin lütfen, ben 10.sınıfta sınav haftama girmeden önceki gün kafa dagitmak için youtubea girdiğimde dinlemiştim şarkıyı ve çocuklardan birine aşık olmuştum sonra o hafta boyunca stres olduğum anda o şarkıyı dinlemiştim lxbskdjsljdlsfjodhfldjf gereksiz detaylar kxbsjdfjbdlfjdldj. Yine aynı zamanlarda ama yaz döneminde oneus-lit çok sık dinliyordum, o grubun şarkıları da güzeldi diye hatırlıyorum ama detaylı öğrenmedim hiç ne grubu ne şarkılarını. 2018-2021 benim prime kpop eramdı ya... Sonrasında büyük bi ilgi kaybı yaşayıp sektör değişikliğine gitmiştim ama detay vermeyeceğim ksbxksbxksblxbdkf
Evet o 2019-20 zamanı vav ateez ab6ix ACE ve victon çok iyi bir çıkış yapmıştı.Bu arada vav ı ve ghost9 unuttum eklemeyi 😅,Cix te 2 Yg stajeri var ama sm var mı bilmiyorum 😇Oneus ve verivery i eklicektim ama onlar bu listedeki kere nazaran daha üstteler azıcık diye bıraktım.Bu arada oneus lit in road to kingdom versiyonunu dinlemen lazım kesinlikle 👍🏿

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Hepsnin ismini duymuş olmam ama 1 tane bile şarkılarını dinlememiş olmam şaka mı

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
666
Bu listedekilerin çoğunu biliyorum ama hiç şarkılarını dinlememiştim daha önce.Eğer bu listeyi ben de kursam oraya kesinlikle SF9 eklerdim...

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
666
SF9 2020 deki dönemi+kingdom sayesinde uluslarası bir kitle edindi ve zaten korede iyi bir kitleleri var fakat A.C.E korede kitlesi çok az ayrıca magazin değeri sf9 a göre baya az
Onu bilmiyordum...True beauty de onlara fan kitlesi getirmiştir bence çünkü Chani true beauty de olan bir Ost'u seslendirmişti veya o şarkı ona aitti.Orasını tam bilmiyorum ama şarkını aratınca otomatik olarak Sf9 geliyordu

Konu Sahibi
Fuse0nfverse

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Onu bilmiyordum...True beauty de onlara fan kitlesi getirmiştir bence çünkü Chani true beauty de olan bir Ost'u seslendirmişti veya o şarkı ona aitti.Orasını tam bilmiyorum ama şarkını aratınca otomatik olarak Sf9 geliyordu
true beautyde pek değilde ilk tam albümleri korede fena tutmuştu ateezi falan yenmişlerdi müzik şovlarında şirket gruba değer vermişti o zaman

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
666
true beautyde pek değilde ilk tam albümleri korede fena tutmuştu ateezi falan yenmişlerdi müzik şovlarında şirket gruba değer vermişti o zaman
Umarım daha iyisini başarırlar..Emeğinin karşılığını görememek kadar üzücü birşey yok

Konu Sahibi
Fuse0nfverse

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Önereceğin enerjik şarkılar varsa bakarım. Kpop da slow dinlemeyi pek sevmiyorum da :)
Saydığım grupların enerjik bir parçasını yazayım hangi gruplar dikkatini çektiyse onun parçasına bakarsın.
ONF-Beautiful beautiful (Bunu kesin izle)
Victon-what i said
Up10tion-Your Gravity
Ab6ix-Salute
Cix-Numb
Elast-Dangerous
A.C.E.-Savage
The Kingdom-Ascension

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Saydığım grupların enerjik bir parçasını yazayım hangi gruplar dikkatini çektiyse onun parçasına bakarsın.
ONF-Beautiful beautiful (Bunu kesin izle)
Victon-what i said
Up10tion-Your Gravity
Ab6ix-Salute
Cix-Numb
Elast-Dangerous
A.C.E.-Savage
The Kingdom-Ascension
Eve gidince mutlaka bakacağım. Tesekkür ederim 💙🩵