Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

54 Yaşındaki Kpop Hayranı

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Twitter'da böyle bir konu şu an gündemdeOkumaya üşeniyorsaniz diye kısa bir özet geçiyim bu adam 54 yaşında tiktok hesabı var Kpop ile ilgili içerik üretiyor.takipçilerinin çoğunun yaşı küçük 10-15 yaş arası ve sorunda bu Küçük yaştaki takipçilerine karşı tavırları.54 yaşındaki adam canlı yayınlarında 10-15 yaşındaki küçük kızlarla sohbet ediyor evine gelebileceklerini söylüyor, vücudunu gösteriyor, yayınından erken çıkan çocuklara ağır hakaretler ediyor ve Instagramda sadece yaşı küçük kişileri takip ediyor ve özellikle takipçilerinden yaşlarını belirtmelerini istiyor,kendin 20,30 yaş küçük idollerle hayran kurgusu yapıyor.beni çok geren bir olay adam bildiğin p*dofili ve kpop'un yaş kitlesinin küçük olduğunu bildiği için kpop'u kullanıyor umarım bir işlem filan yapılır

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
bunu gördüm akşam. başlığını açacaktım ama üşendim. tiktoktan da banlanmış. şikayet de edilmiş çocuk şubeye zaten.. ne tipler var yaa:cautious:

Sanırım adamın evine gittiğini söyleyen çocuklar var umarım kötü birşeyler olmadan emniyet birşeyler yapar

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Çocukları çok sıkı kontrol etmek lazım ve neyin ne olduğunu açık açık anlatmak lazım. Aileler çocukları uzak tutarak koruduğunu zannediyor. Çocuklara bilmedikleri anlamadıkları şeye karşı korunmasız oluyorlar. Bu tarz tehlikelerin var olduğu anlatılmalı.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,052
10 yaşındaki çocuğun eline tiktok verirsen böyle olur.Yanlış anlaşılmasın adamın yaptığını savunmuyorum ama ailelerde de büyük suç var.10 yaşındaki çocuk nereden bilsin adamın niyetini
Yanlış anlama beni ne demek istediğini de anladım. Fakat burada çocuklara herhangi bir şey diyemeyiz. Şu an birçok uygulamanın herhangi bir yaş sınırlaması yok ve tiktok çoğunlukla çocuk ve genç kesimi kapsıyor. Çocukların tiktok kullanması gayet normal. Asıl üzerinde durulması gereken paylaşım yapan kesimin içeriği ki bu adamın niyeti de bambaşka. 10 yaşlarındaki çocuklar onu kpop dinlediği için takip ediyordur. Adamın niyetini anlamak için küçükler. Bu adama etkileşim veren bir sürü kişi vardır onlara herhangi bir kısıtlama yapmak zor ama bu adamı şikayet edebilirler ya da hesabını kapattırırlar.

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,055
Yanlış anlama beni ne demek istediğini de anladım. Fakat burada çocuklara herhangi bir şey diyemeyiz. Şu an birçok uygulamanın herhangi bir yaş sınırlaması yok ve tiktok çoğunlukla çocuk ve genç kesimi kapsıyor. Çocukların tiktok kullanması gayet normal. Asıl üzerinde durulması gereken paylaşım yapan kesimin içeriği ki bu adamın niyeti de bambaşka. 10 yaşlarındaki çocuklar onu kpop dinlediği için takip ediyordur. Adamın niyetini anlamak için küçükler. Bu adama etkileşim veren bir sürü kişi vardır onlara herhangi bir kısıtlama yapmak zor ama bu adamı şikayet edebilirler ya da hesabını kapattırırlar.
Çocuklar zaten bilemezler onlara birşey demedim asıl suç ailelerinde.Onu demeye çalıştım