Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Aespa Idle Fanlarindan Linc Yiyor

Konu Sahibi
minasyy

minasyy

Trainee
Tepki
312
Dün aespa sitcom için teaser yayınladı idle fanlarida karinanin soyeonu kopyaladigini söyleyerek linclemeye başladı
Düşünceleriniz?
Bana asiri zorlama geldi bu linc tamam benziyor ama bu konseptin benzerini her grup yapmıştır illa
Zaten thirsty track videosunda da benzer bir konsept vardi

Konu Sahibi
minasyy

minasyy

Trainee
Tepki
312
Zamanında soeyon karinayı kopyalıyor ona benzemek için estetik yaptırıyor diyenler vardı bence onun hıncını almak için yapıyorlar yoksa kalın çerçeveli gözlük ve kareli gömlek aşırı klasik bir kombin
Sanmam idle fanlari aespa çıkış yaptığından beri konsept üzerinden sallayıp duruyorlar
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir aespa linç yemesin dişimi kırıcam
Yılın başından beri pek linc olmuyordu ama sansimiza tokyo dome olduğu gün bununla ugrastik

Negativist

Trainee
Tepki
86
Bir grubun evreni ve onlarla bütünleşmiş konseptleri alındığında benim de direkt dikkatimi çeker ya da konseptin tamamı ne bileyim özgün yönleri alındığında hoş karşılamam ama burada hem çok klişe bir şey hem aespa zaten Thirsty track videosunda sitcomlardan esinlendi ve şu an onun devamını getiriyorlar.
Track videodaki benzer kıyafetler, tarzlar posterlerde de var.

Konu Sahibi
minasyy

minasyy

Trainee
Tepki
312
Durum oduncu gömlekten ziyade konseptle alakalı bence. Allergy konseptiyle benzer duruyor konsept biraz o yüzden bu kadar laf edildi sanırım. Allergy'de soyeon bu tarzdaydı tam olarak görünüş olarak baya benziyor+ birde telefon sahnesi falan da benzer. Zaten allergy ve queencard'da MV de burdaki gibi yazılar falan vardı. Tabi mv geldikten sonra belli olur konsept benzer mi değil mi diye fakat eşsiz bir konsept değil zaten, kpop'ta özgün bir sektör değil baksan birbirinin aynısı birçok konsept bulursun bu konsepte yapanda çoktur fakat zamanlama olarak yakın olduğu için bu kadar dikkat çekti sanırım.
Thirsty track videosuda bu tarzdaydi zaten evet benziyorlar ama bence çok abartildi

Negativist

Trainee
Tepki
86
Durum oduncu gömlekten ziyade konseptle alakalı bence. Allergy konseptiyle benzer duruyor konsept biraz o yüzden bu kadar laf edildi sanırım. Allergy'de soyeon bu tarzdaydı tam olarak görünüş olarak baya benziyor+ birde telefon sahnesi falan da benzer. Zaten allergy ve queencard'da MV de burdaki gibi yazılar falan vardı. Tabi mv geldikten sonra belli olur konsept benzer mi değil mi diye fakat eşsiz bir konsept değil zaten, kpop'ta özgün bir sektör değil baksan birbirinin aynısı birçok konsept bulursun bu konsepte yapanda çoktur fakat zamanlama olarak yakın olduğu için bu kadar dikkat çekti sanırım.
Aespa da kendi track videosu için benzer hikaye kullandı, şu an çıkacak 3 bölümlük varyetede de benzer konsept devam ediyor. Bu görseller şarkı değil sitcom için.
K/DA meselesinde ise fanlar özellikle kulaklarını kapatıyorlar diye düşünüyorum çünkü bu konuya açıklık getirildi zaten. Yönetmenle görüşülmüş konseptin havasına uyduğu için benzer sahneler kullanılmış yani zaten K/DA yönetmeni bunu ayarlamışken fanlar neyin ısrarını yapıyor. Sanki tamamen Soyeon'un elinden çıkan bir işin üstüne konulmuş gibi davranıyorlar bence.
Ayrıca SM'in sanal konsept olayını H.O.T. ve S.E.S.'e dayandırabiliriz.

Negativist

Trainee
Tepki
86
Bana aşırı saçma geliyor zaten bu konsept konusundaki linçler aşırı gereksiz, kpop zaten özgün bir sektör değil ne bekliyorlar merak ediyorum. İdle da linçlendi bu konuda birçok idol bu konsept konusunda linçlerden nasibini alıyor maalesef
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Zamanında ben bu meseleye çok takılmamıştım açıkçası, hatta benzer kısımların fotoğraflarını bile daha yeni gördüm, geçenlerde karşıma çıktı baktım sahneler birebir benziyordu ona istinaden söyledim bunu da. Belki de benim gibi bu bahsettiğin görüşmeyi bilmeyip bu durumu dile getiren fanlardır senin bahsettiğinde
Bilmeyenler vardır muhakkak ama bilenler de bilmemezlikten geliyorlar bence. Çünkü kaos seviyor yeni nesil.

sonestarj

Trainee
Tepki
60
Sektörde şu durumu eleştirmek kadar saçma bir şey yok.
Daha doğrusu eğer çekimlerde kullanılan ürünler / kostümler özel tasarım diye şirketler tarafından reklam yapılmıyorsa zaten her stil birbirine benzeyebilir.
Kaldı ki Soyeon'un fotoğraftaki look'una benzer bir çok çekim hatırlıyorum. Herkesin deneyebileceği bir look.
Hayranlar olay çıkarmak için yer arıyor.