Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Army Ve Blinklerin Davranışlarından Bts Ve Bp Sorumlu Mu?

Ü

Üye silindi 189

armylerle başlarsak, açıkçası nereden başlayacağımı bile bilmiyorum. dünyanın idolleri etrafında döndüğünü düşünüyorlar. her şey her zaman bts hakkında olmalı. bts her zaman en iyisi, en çalışkanı, en yokluktan geleni, en acı çekmiş olanı olmalı. diğer grupların başarıları da çektikleri zorluklar da yalan. çünlü her şey btsten ibaret olmalı.

ne zaman başka bi kpop idolünün başarı haberi gelse yalanlıyorlar. yok şirketleri para vermiş yok ceolarla yatmışmışlar ve daha fazlası. ne zaman bi grup yaşadığı zorluklardan bahsetse bts daha or yaşadı bts yolu açmasaydı bunu yapamazlardı zaten vs gibi saçma sözlerde bulunuyorlar.

diğer idollere özellikle btsin başarısına yakın olan idollere inanılmaz zorbalık yapıyorlar. slutshamingi bazı idoller üzerinde o kadar normallerştirmişlerki durum iğrençten de öte. yaşayan her grupla problemleri var. nc fanları, exoller, oncelar, blinkler, directionerlar, swiftieler vs vs

peki bts bu konu hakkında fanlarına bir şeyler diyemez mi? açtıkları basit bi liveda fanlarına daha kibar olmalarını diğer sanatçılara saygılı davranmalarını söyleyemezler mi? zaten bazı fanların sahibinden emir bekleyen köpekler gibi davranıyor bu fanları biraz da olsa durgunlaştırmazlar mı?

blinkler ise her bpi eleştirene kadın düşmanı diyor ama sevmedikleri her idoler asıl kadın düşmanlıklarını kendileri yapıyorlar. diğer kız gruplarına asla tahamülleri yok. armyler gibi bazı yönleri var ama benim burada asıl bahsedeceğim konu blinkler ve stanler. öncelikle stanler diğer üyelere inanılmaz zarar veriyorlar. her türlü zorbalığı ve hakareti ediyorlar. kızlar kalkıp bunun hakkında bir şey diyemez mi? özellikle stanlerin sayısı neredeyse blinklerin sayısını geçmişken. kalkıp benim fanım olduğunu söyleyen kişi benim grup üyemle böyle konuşamaz diyemez mi? her her comeback line kavgası, saç, makyaj, kıyafet, screentime kavgası yapıp 972827 yıl sonra gelen comebacki zehir etmemeleri gerektiğini söyleyemezler mi?

bunu kpop fanı olmayan birinin tweetinden görerek yazdım. kpop fanı değilim ama bu ucubelerin davranışlarını her gün görüyorum idoller niye bir şey yapmıyor vs demişti. her neyse siz ne düşünüyorsunuz?

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

K-pop sektörü diğer sektörlerden farklı işliyor. En basitinden doğum günü yayınlarını bile menajerleri eşliğinde yapıyorlar. Ha alttan alttan ima edenler oluyor. RM'in "siz değiştiniz" demesi, Taehyung'un shiplerin hayal ürünü olduğunu ima eden mesajı, Jisoo'nun yapılanların üyeler arasında dalga konusu olduğunu söylemesi vb. Ama bunların hiçbiri sorunu çözmedi. Ne shipler durdu, ne üye yarıştırmaları. Daha kesin çözümler lazım. Bu konunun üzerine daha fazla durulması gerek bence. 2 yayında konuşmayla olmuyor çünkü.
sirketlerinden aciklama yapmalirini isteyebilirler gibi ama bana artik kariyerlerinde birazcik da olsa bir seyler soyleyebilecek bi konuma geldiklerini dusunuyorum

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

İdollerin bu konuda konuşmaması daha sağlıklı bence ki konuşsalar bile bir şey farketmiyorki devam ediyorlar.İdollerin bunu etkilediğini düşünmüyorum
bence dogru bi bicimde duzgunce anlatsalar sorun duzelir gibi mesela taylor ve katy fanlari hep kavga ederdi sonra taylor katyi klibinde oynatti ve boom sular duruldu hala faj kavgalari oluyor ama eskiye kiyasla cok az

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Twitterda kpopla ufacık alakası olan birini bile takip etsen tüm timeın fan kavgası oluyor. Benim time yüzde 60 siyaset yüzde 40 army blink kavgasi diye ayriliyor
armylerle başlarsak, açıkçası nereden başlayacağımı bile bilmiyorum. dünyanın idolleri etrafında döndüğünü düşünüyorlar. her şey her zaman bts hakkında olmalı. bts her zaman en iyisi, en çalışkanı, en yokluktan geleni, en acı çekmiş olanı olmalı. diğer grupların başarıları da çektikleri zorluklar da yalan. çünlü her şey btsten ibaret olmalı.

ne zaman başka bi kpop idolünün başarı haberi gelse yalanlıyorlar. yok şirketleri para vermiş yok ceolarla yatmışmışlar ve daha fazlası. ne zaman bi grup yaşadığı zorluklardan bahsetse bts daha or yaşadı bts yolu açmasaydı bunu yapamazlardı zaten vs gibi saçma sözlerde bulunuyorlar.

diğer idollere özellikle btsin başarısına yakın olan idollere inanılmaz zorbalık yapıyorlar. slutshamingi bazı idoller üzerinde o kadar normallerştirmişlerki durum iğrençten de öte. yaşayan her grupla problemleri var. nc fanları, exoller, oncelar, blinkler, directionerlar, swiftieler vs vs

peki bts bu konu hakkında fanlarına bir şeyler diyemez mi? açtıkları basit bi liveda fanlarına daha kibar olmalarını diğer sanatçılara saygılı davranmalarını söyleyemezler mi? zaten bazı fanların sahibinden emir bekleyen köpekler gibi davranıyor bu fanları biraz da olsa durgunlaştırmazlar mı?

blinkler ise her bpi eleştirene kadın düşmanı diyor ama sevmedikleri her idoler asıl kadın düşmanlıklarını kendileri yapıyorlar. diğer kız gruplarına asla tahamülleri yok. armyler gibi bazı yönleri var ama benim burada asıl bahsedeceğim konu blinkler ve stanler. öncelikle stanler diğer üyelere inanılmaz zarar veriyorlar. her türlü zorbalığı ve hakareti ediyorlar. kızlar kalkıp bunun hakkında bir şey diyemez mi? özellikle stanlerin sayısı neredeyse blinklerin sayısını geçmişken. kalkıp benim fanım olduğunu söyleyen kişi benim grup üyemle böyle konuşamaz diyemez mi? her her comeback line kavgası, saç, makyaj, kıyafet, screentime kavgası yapıp 972827 yıl sonra gelen comebacki zehir etmemeleri gerektiğini söyleyemezler mi?

bunu kpop fanı olmayan birinin tweetinden görerek yazdım. kpop fanı değilim ama bu ucubelerin davranışlarını her gün görüyorum idoller niye bir şey yapmıyor vs demişti. her neyse siz ne düşünüyorsunuz?

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Bence iki tarafinda sorunu kendilerini idolleriyle cok ozdestiriyorlar. Mesela bi kisim toxic armylerin asagilik kompleksi var yemin ederim. Bts kucuk bir sirketten gelmese fandoma falan girmezlerdi eminim. Kendi idollerinin yasadigi acilari cektigi sıkintilari falan kendileriyle ozdestirip surekli bununla ne kadar gurur duyduklarini dile getiriyorlar. 3 buyuklerden cikis yapan her grubu draglemelerinden gina geldi. Aynisini su an staylerde de goruyorum biraz. Toxic blinkler ve ozellikle stanler de Blackpink'in luks imajiyla kendilerini ozdestiriyorlar. Uyelerin verdigi o imaja bir laf gelince sanki kendilerine gelmis gibi kuduruyorlar. Bunlarin hepsi hayatsizliktan ama. Zaten stan twitterda falan gunde 5-6 saat aktif olan var. Gununun 4 te birini sadece internette geciren birisinin normal olma imkani yok zaten. Biraz disari cikip gercek hayata karissalar kendilerini idollerinden ayiracaklar ama iste...
o kadar haklisin ki yazdiklarinda baslik ac bunun hakkinda sayfalarca konusalim bunh

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
kalkıp benim fanım olduğunu söyleyen kişi benim grup üyemle böyle konuşamaz diyemez mi?
jisoo o tarz kıskançlık kavga hakkında yazılarını okuduklarında bununla dalga geçtiklerini söyledi de ne oldu diğer üçünün stanleri jisoo nun dediği bizi ilgilendirmez inanmıyoruz dedi js stanler ayrı bahane uydurdu gruba anti olanlar da aramız kötü mü deseydi dedi yine birbirlerine girdiler. toxic fanların uslanmaz bir zihniyeti var maalesef

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Twitterda kpopla ufacık alakası olan birini bile takip etsen tüm timeın fan kavgası oluyor. Benim time yüzde 60 siyaset yüzde 40 army blink kavgasi diye ayriliyor
army blink kavgasi en buyuk guilty pleasurelarimdan
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ya mevzu bir konuma gelmek değil, düzenleri böyle. BTS şu an en popüler K-pop grubu. Ama en basitinden sevgili haberleri bile yok ortada. Sektörün çoktan keskin çizgileri var. Ve bunu aşmak kolay değil. Fanlardan idollere, yöneticilerden stajyerlere kadar herkesin kafa yapısını değiştirmesi lazım.
dogru haklisin ama kafa yapisini degistirmeye en buyuk grup baslamayacak da kim baslayacak? o kadar buyuk guc tutuyorlar ki eller8nde tek hareketleriyle sektorde neleri degistirirler. ama tabii bu da buyuk cesaret ve risk ister o yuzden kimsenin tahatini bozmak istememesini de anliyorum

• Alev
Reactions: ask

flora

Trainee
Tepki
12
ben pek bir şey değişeceğini sanmıyorum ya, belki özellikleri 2018-19 zamanı idoller müdahale etseydi bu kadar hızlı büyümezdi bu olaylar ama illa bir süre sonra aynı noktaya gelirdi gibime geliyor kaç milyonluk fan topluluğu sonuçta, isteyen olaylara istediği gibi bakıyor ya da çok takmıyor görmezden geliyor yine istediğini söylüyor.

blackpink solo stanleri içinde geçerli aynısı kızlar grupla birlikte olmayı sevdiklerini kaç kere söylediler, jisoo yakın zamanda aralarında bu konuyla dalga geçtiklerini bile söylemişti ama dediğim gibi çok bir şey değişmiyor.

sağlıksız derecede fanlık yapan çok insan var olaylara mantıklı bakmıyorlar, nasıl desem ben bazen çoğunun kendilerini idollerinin yerinde zannettiklerini düşünüyorum bu yüzden fazla kaptırıyorlar kendilerini. bundan dolayı birisini gözlerine kestirdiklerinde geçmiş olsun.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Selena'da Hailey için konuşmuştu ama değiştirebildiği bir şey yok. Kitlenin de ne anladığı önemli bir taraftan.
selena da cok hailey ic8n bi sey yapmadi gibi yaa once kiza iyi davranin falan dedi sonra kizin linc yemesine nexen olacak seyler yapti. bence pr calismasi bu yaa gunun sonunda ikisinin de adi gundemde kaliyor bilerek yapiyorlar bence

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
bence dogru bi bicimde duzgunce anlatsalar sorun duzelir gibi mesela taylor ve katy fanlari hep kavga ederdi sonra taylor katyi klibinde oynatti ve boom sular duruldu hala faj kavgalari oluyor ama eskiye kiyasla cok az
Bp ve btsin birlikte iş yapması ve fanlarının arasındaki rekabetin duracağını asla sanmam. Aksine daha da artar şarkı bizim sayemizde ünlendi falan diye. Bence bu kavgalar asla bitmez

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

jisoo o tarz kıskançlık kavga hakkında yazılarını okuduklarında bununla dalga geçtiklerini söyledi de ne oldu diğer üçünün stanleri jisoo nun dediği bizi ilgilendirmez inanmıyoruz dedi js stanler ayrı bahane uydurdu gruba anti olanlar da aramız kötü mü deseydi dedi yine birbirlerine girdiler. toxic fanların uslanmaz bir zihniyeti var maalesef
dogru siz de haklisin fanlar geri zekali diyip bosvermek lazim bazen de

• Beğen
Reactions: inx
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Bp ve btsin birlikte iş yapması ve fanlarının arasındaki rekabetin duracağını asla sanmam. Aksine daha da artar şarkı bizim sayemizde ünlendi falan diye. Bence bu kavgalar asla bitmez
dogru haklisin ama is birligi yapsalar cok iyi olmaz mi? olusacak kaos ortamini hayal ettikce guluyorum ayy harika

sunnfloweer

Rookie Idol
Tepki
840

jisoo solo erasındayken katıldığı bir varyete de kızlarala birbirlerini karşılaştıranlara güldüklerini, birbirimizle rakibiz, diye şakalaştıklarını söylemişti