Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Baekhyun’un Dansçısının Açıklamaları

Tepki
110
Baek in dansçilarindan biri Yamakasi mi ne açtığı ig yayınında baek in şirketten ayrılacağını ve baekin kuracağı dans şirketinde olacağını söyledi abi bunu biliyoz evet sağ ol ama bu sana mı düşer yani birisini düşünmek bu kadar mı zor baek umarım zor duruma düşmez tekrar ig de yayın açıp o yüz ifadesi görmek istemiyorum gerçekten sorumsuzluk umarım baek bu görür ve biseyler yapar siz değerli exollerim neler düşünüyorsunuz bu durum hakkında bu arada yamakasi nin açtığı live buldum Twitter dan ama nasıl atacağımı bilemediğim için vazgeçtim kusura bakmayın 🙂
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada açtığım ilk konu bi hatam varsa şimdiden özür dilerimm 😔

Tepki
1,362
Baek in dansçilarindan biri Yamakasi mi ne açtığı ig yayınında baek in şirketten ayrılacağını ve baekin kuracağı dans şirketinde olacağını söyledi abi bunu biliyoz evet sağ ol ama bu sana mı düşer yani birisini düşünmek bu kadar mı zor baek umarım zor duruma düşmez tekrar ig de yayın açıp o yüz ifadesi görmek istemiyorum gerçekten sorumsuzluk umarım baek bu görür ve biseyler yapar siz değerli exollerim neler düşünüyorsunuz bu durum hakkında bu arada yamakasi nin açtığı live buldum Twitter dan ama nasıl atacağımı bilemediğim için vazgeçtim kusura bakmayın 🙂
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada açtığım ilk konu bi hatam varsa şimdiden özür dilerimm 😔
Baekhyun şirketten kurtulmak için adımlar atmaya çalışıyor ki bu adımlarını hep destekliyorum ama sanki çevresindeki insanları iyi seçemiyor. Bu da beni üzüyor açıkçası. Kpop içinde yetenekleriyle ve büyük fandomuyla öne çıkan biri ama bu durum bir anda tersine dönebilir diye korkuyorum. Yanında bir tane bile tam olarak güvenebileceği kimse yok gibi. Açıklamayı yapansa tam bir densiz. Böyle bir şeyi açıklamak ona mı düştü şimdi?

Son düzenleme:

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Baekhyun şirketten kurtulmak için adımlar atmaya çalışıyor ki bu adımlarını hep destekliyorum ama sanki çevresindeki insanları iyi seçemiyor. Bu da beni üzüyor açıkçası. Kpop içinde yetenekleriyle ve büyük fandomuyla öne çıkan biri ama bu durum bir anda tersine dönebilir diye korkuyorum. Yanında bir tane bile tam olarak güvenebileceği kimse yok gibi. Açıklamayı yapansa tam bir densiz. Böyle bir şeyi açıklamak ona mı düştü şimdi?
Bir de kendini fazla öne attı gibi hissediyorum.Diğer üyelerden ses gelmezken sadece ondan gelince haliyle biraz tuhaf bir izlenim oluşuyor sanki diğe rüyeler smden memnun ama sadece baek değil.Suho bir lider olarak bu süreçte gözümden çok düştü anca hamburger fotosu atsın baek smden kurtulmak için kredi bile çekiyor diğer üyeler çok sessiz.Hayır yani memnunlar da exoller olarak biz mi kafamızda kuruyoruz chanyeol mesela sm ile arası çok bozuktu ama o da çok sessiz.

Tepki
1,362
Bir de kendini fazla öne attı gibi hissediyorum.Diğer üyelerden ses gelmezken sadece ondan gelince haliyle biraz tuhaf bir izlenim oluşuyor sanki diğe rüyeler smden memnun ama sadece baek değil.Suho bir lider olarak bu süreçte gözümden çok düştü anca hamburger fotosu atsın baek smden kurtulmak için kredi bile çekiyor diğer üyeler çok sessiz.Hayır yani memnunlar da exoller olarak biz mi kafamızda kuruyoruz chanyeol mesela sm ile arası çok bozuktu ama o da çok sessiz.
Neden diğer üyelerden ses çıkmadığını ben de merak ediyorum açıkçası. Belki de hepsi bireysel kariyerlerine odaklandı ve herkes kendi başının çaresine bakıyor. Bilemiyorum artık. Baekhyun gerçekten kendini çok öne attı. SM'den net olarak kurtulmak isteyen tek üye şimdilik o gibi görünüyor. Belki de bunda büyük bir fan kitlesine sahip olmasının etkisi vardır. Aralarında milyon satan ve Korelilerin solo olarak en çok desteklediği üye o. Bu durum ona cesaret vermiş olabilir. Yalan yok ben de başta Suho olmak üzere her üyeden bir atak bekliyordum ama olmadı. Arka planda neler döndüğünü, üyelerin ne düşündüklerini Allah bilir. Artık bir tahminim de yok.

Konu Sahibi
Cry for fun (love)
Tepki
110
Gerçekten suho bu süreçte çok gözüme battı o ve chanyeol hiçbiri mi bi ses çıkarmaz ayrıca bana kalırsa baek artık canına tak etmiş ki böyle büyük işlere giriyor biri de çıkıp baekhyunu destekliyorum yürü be kardeşim demiyor ki diğer üyelerin ses çıkarmasını beklemekten de yoruldum ama ne olursa olsun baek aşırı güçlü ve çok cesur onunla gurur duyuyorum ve ne olursa olsun ona desteğim asla kesilmeyecek

layley

Trainee
Tepki
442
Exo üyeleriyle benim ortak noktam çevremize fazla güvenvememiz sanırım.

liloş

Trainee
Tepki
168
Suho'nun ismini geçirmişsiniz de ne alaka gerçekten? 🤔 Bu adama cbx mevzusunu bile sordular o kadar gereksiz ki. Üyeler ne zamandan beri birbirlerinin solo meselelerini dile getirdiler de şimdi bekliyorsunuz

Lunaly

Trainee
Tepki
133
Exo ve ben arkadaş seçiminde berbatız Baek umarım bu kişiye şirketinde çalıştırmaz bu şirket açma olayında hep bir sorun çıkıyor Umarim her şey baekin gönlüne göre olur

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
buraya gelene kadar hak vererek okuyordum ta ki bu cumleye gelene kadar. instagramına ne atsın niye atsın? olayın ana karakterleri cbx ne attı da suho atacak? hepinizin kacırdıgı bir sey var. baekhyun sm'den solo kariyeri icin ayrılıyor, exo icin anlasmaları hala devam ediyor. exo icin ayrılmıyor yani. suho baekhyun'un solo kariyeri icin sm karsıtı bir seyler paylasıp neden kendisi anlasabildigi, solo kariyerini gayet guzel yoneten uc buyukten smle arasını bozsun? senin nezdinde demiyorum, millet adamı sadece lider olarak goruyor, bu adamın tek kariyeri lider olup uye paylasmak mı olacak ya? attıgı iki hamburger fotografı bile gozunuze batıyor tetikleniyorsunuz yeter. sehun diyor senin liderligin olmasa buraya kadar gelemezdik, sirketle uyeler arasına bi kopru gerek o da suho, o kopruyu kullanmayı bilmiyorlarsa uyeler, ya da istemiyorlarsa suho napsın. adam kac senedir onun bebek haberi onun aldatma haberi, kendi islerinde bile surekli sadece ve sadece exo sordular. her isi bi exo uyesinin olayına denk geldi. behind your touch'ta nefes alabildi adam ya. vallaha yeter öh yani.

suho'nun bir tane bile buyuk olayı cıkmadı bu gune kadar, tum grup icin de gayet sıkı calıstı bu konuda. exo deyince herkesin aklına liderleri gelir, olumlu olarak. en iyi lider deyince fandom fark etmez suho hep yazılmıs oluyor oraya koreliler tarafından bile. instagram'dan baekhyun'a destek vermedi diye hemen her seyi silip atıyorsunuz, gozumden dustu falan. olayın icinde olan xiumin bile bir sey paylasmadı ama suho paylasacak ne kadar mantıklı. ayrıca tam tersi olsaydı baekhyun atacak mıydı sanki? baekhyun boyle bi hamle yapmayana kadar hepimiz smle ne iyi anlasıyo cb alıyo aktivite veriliyor diyorduk. bilmiyorduk ic yuzunu. sosyal medyada destek vermedi diye suho'ya destek vermedi muamelesi yapamazsın, arka planda ne donuyor bilmiyorsun. ayrıca bugunlerde uyeler benim fikirlerimin hep tersini yapıyor demisti uyelerle katıldıgı programda. siz bu konuda baekhyunla konusmadıgını falan mı zannediyorsunuz, herkese kosan biriyken. eger bu kadar sene uzaktan da olsa azıcık tanımıssam baekhyun'dan daha fazla dertlenmistir bu konuda. herkesin kendi aklı fikri var artık napsın tam olarak? mantıklı bulmadı belki, soyle yap bunu yapma dedi baekhyun dinlemedi. binbir senaryo var, senaryo boyleyse neden desteklesin mesela? uyeler bir sey yapınca tek laf, yapan uyeye gelmiyor, tum gruba geliyor. akıl vermisse ki net vermistir, baekhyun dinlemis midir sizce? bence hayır. gitmis mcmong diye birine guvenmis, sana yatırım yapacagım ama evimi al diyen birinin evini almak icin kredi cekmis. boyle ne soyledigini bilmez nispetci danscılara guvenmis. suho napsın? zorla ommacılık mı oynasın (ya ashjasdh)

suho muhtemelen baekhyun'a bu kadar ani ve sert reaksiyon almamasını soylemistir cunku sonra onun basına patlayacagını biliyor. bak baekhyun ''sm bana bu yıl solo donus icin hazır degiliz dedi'' dedi yayında, sonra sm cıktı ''yoo hazırız'' dedi. simdi gitmis solo icin hazırlanıyorum demis. spor yaptıgına gore hazırlanıyor gercekten. sm baekhyun'u yalancı cıkardı boylecee. o solo sm'den cıkarsa (ki cok yuksek ihtimal cıkacak) gelecek olan yorumları dusun? neler neler. kendi koreli fanları bile laf soyler. baekhyun 4 aylık stajyerlik yaparken suho 7. yılını dolduruyordu o sirkette, adam sirkette 19 yıl gecirdi bi zeki baekhyun mu ya da sen misin? ayrıca tekrar soyluyorum baekhyun krediyi solo aktiviteleri icin yatırım alacagı sozu yuzunden cekti, exo bir araya toplansın diye degil ya da ayrılmak icin degil. (ki zor ama umarımm toplar). yani zaten ayrılabilir sozlesmesi bitince. bu bireysel bir olay suho niye atlasın. ha en basta yapsa guzel olabilirdi, ben de dedim hatta canlı yayın haberini acan bendim neden destek gostermedi diyen de bendim. ama sonra baktım olay gruptan cok solo kariyeriyle alakalı. smle solo kariyer acısından iyi anlasan neden bozsun arasını, smle kotu anlasan sc bile paylasmamısken. chanyeol ve sehun'un durumu baekhyun'dan daha kotu mesela. chanyeol'un sehun'un 1(bir) tane solosu yok ama onlar bu kadar ani cıkıs yapmadı. digerleri de. demek ki herkesin ayrı ayrı bi bildigi var, kendi bildigini okumak istiyorlar. kimseyi suclamayın artık. baekhyun'u destekleyin yeter. suho ile hep dalga geciyorum ama bence bu sirketin bugu gercekten sirketin huyuna suyuna gitmek. net.

baekhyun gercekten zeki biri ve iyi anlamda gozu acık. ve bu adımları da asya kitlesine guvenerek attı ahjumma haklı bence de. ama exo'da olan duzgun ve guvenilir cevre edinememe sorunu onda da var. bu kız kim mesela da acıklama yapıyor. nispet ve konusulmak icin yaptıgı cok belli (kısaca prim). exo danscılarının ana sorunu. baekhyun'un bu konuda ne kadar sıkıntı cektigini biliyor olmalı. bak daha baekhyun danscıları ''ben haric konusmayın'' diye uyarmamıs. bunlarla is mi yapacak simdi. cogunun amacı baekhyun uzerinden konusulmak. uff, cok plansız bindi bir alamete gidiyor kıyamete. neyse ben sonuna kadar destekliyorum. ve demekten de bıkmayacagım zeki biri oldugunu dusunuyorum bakalım isin altından kalkabilecek mi
Yazdığın çoğu şeye hak veriyorum bu arada ıga anca hamburger fotosu atsın derken ben orada kendimce bir espri yapmıştım aslında.Yine de bir exol olarak cbx'den önce suho sm hakkında tavır alsın sözleşmesini cbx ile birlikte tartışsın isterdim çünkü şu an şirket onu destekliyor olsa bile grup bu gidişattan kötü etkileniyor.SUHO da yıllarca grupta kendini geri plana attı sadece lider olarak benimsenmesinde onun da biraz suçu var.Şimdi garanti solo faaliyetler için sm ile uzlaşmak bana iyi bir fikir gibi gelmiyor.Malesef şirketteki kadroyla arasında vefa ilişkisi var gibi bu yüzden diğer üyeler gibi sert tepkiler ortaya koyamıyor.Ya da her şeyin basit bir cevabı var askerlik döneminin tamamen bitmesini bekliyorlar ki askerdeki üyeler(sehunu da saydım) kötü etkilenmesin.

liloş

Trainee
Tepki
168
sonradan grubun sirketi olması cok iyi olur. ama mesela cyeol falan ayrılırsa kendi sirketini kurar (studyosu falan vardı zaten) ya da raiden maiden o tur kisilerin sirketine gider gibi geliyor. @liloş @hai sizce cyeol sm'den ayrılsa nereye gider😭😭
Dediğin gibi raiden nereye chanyeol oraya kshdjd stüdyosunda da ses yok hiçbir güncelleme gelmiyor acaba mq ile yollarını kesti mi çünkü mq'nun yeni stüdyo açtığını öğrenmiştik 🫠 ama büyük şirketlerden kime gitsin dersen hybe derim, orada istediği müziği yapabileceğini düşünüyorum