Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bigbang En Iyi Erkek Grubu Muydu?

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Selamlarımı sunarım sevgili forum şehzadeleri ve forum sultanları konunun evvelinde.
Benim bir gerçekliği sunma fırsatım var iken sunmam gerekir elbet.
Ben derim ki 3. jenerasyonda Bigbang olsaydı da bir de iyi çocuklar olaydılar dünyanın en iyi erkek grubu olur idiler.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Bu konuda bir makale vardı ya ygnin manipuleleri hakkında bu başlıkları görünce aklıma hep o haber geliyor
Bigbang üyeleri eğer pis işler ardına koşmasalar kimse surlarını yıkamaz idi. Ettiler buldular beni enterese etmez. Hakedene hakettiği kadar evellalah. Amma ve lakin kimsecikler geçemez idi 3. jenerasyon olsa idiler.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Dünyanın en iyi erkek grubu olmazlardı kendi düşüncem
Ne için böyle düşünürsünüz kedilerin diyarı vanın muhterem kedisi?

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Özgün bir grup olduklarını düşünmüyorum batı tarzı müzik yapıyorlardı, onu isteyen zaten apop dinler.
Zamanlarında daha dünyada kpop furyası yok iken yeri göğü salladılar kendileri. Bazı grup-u muhteremlerin kpop utancı da yok idi. Gerine gerine haykırabilirdiniz bigbang dinlerim diye.
Kpop yapan diğer gruplar çok mu özgün idiler sanki? Şimdi ismini vermeyeyim adım ona dünyanın en iyisi olduğunu söyledikleri bazı grup-u muhteremler çok mu özgün idi?

Aradın aradın sonunda forumdakilerin bb sevmediğini fark edip bu konuda kışkırtayım dedin herhalde tarih rpli troll

başarılar diliyorum iyi forumlar 🥰💓💕✨
Böyük oyunu çözmüşsünüz hanımefendiciğim dikkat ediniz bu ışıl ışıl zekanızı incelemek üzere sizi karantinaya almasınlar. Benimle karşılaşmaya fikri yetmeyen tutturur troll de troll diye. Pek talihsiz vakitte gelmesem saygımı överdiniz ama!

Sizce hangi grup idi?

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Herksin sevdiği grup en güzeli demek ki size göre BB bana göre exo başkasına göre bts. Şuan kpop amerikan özentiliği yapıyo bu doğru ama BB de yaptı. Sizin bahsettiğiniz dönem zaten kpop yurt dışına açılmıştı Sister, bigbang, exo apink, super Junior herkes bağıra çağıra ben exo dinliyorum ben super Junior dinliyorum diyordu
Yurtdışına açan grup bigbangtir efendim. Kendilerini dinlediğimizi haykırarak söylememe sebebimiz ise komik ve utanç verici olmamaları idi.
Ne zaman ki böyle kocaman hayran gruplu bazı gruplar çıktı o vakit bizi bitirdiler.
Herkesin sevgisi, aşkı kendinedir efendim doğru söylersiniz. Amma ve lakin doğrular tektir değişmezdir. Bb olaydı bazı gruplar olmazdı. Yarası olan gocunsun.

Ne konuda korkacağım ki senden? Bir fikrin yok zaten rol yapıyorsun bariz bir şekilde. Kimseye zararın yokken bir şey demeye gerek duymadım ama kışkırtıcı bir konu açtığın için susamadım artık.

Bahsettiğin grubun bir üyesinin yaptığı pislikler hala paçalarından akıyor ve diğer üyeler de hiçbir şey demiyor. Sen gelip burada ama iyi olsalardı diyorsun. Hiçbir iyi amacı yok şu yaptığının. Aksi halde bariz öngörüsüz birisin.
İyi amaç güttüğümü söylediğimi hatırlamıyorum. Okuyayım yazdığımı aa yazmamışım. Rol yapmamaktayım sizin iknanıza da uğraşamayacağım. Kışkırtan mı var efendim sizleri? Doğrularınızın dışına çıkılınca ürkekleşen sizlersiniz aksine. Bigbangin ne denli pis işler çevirdiğini red mi etmişim? Hani gösteriniz. Bunları bir kenara atıp da konuşamıyorsanız demektir ki sorun bende değil sizdedir.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
SM olmasaydı kpop olmazdı >japonlar olmasaydı kpop olmazdı > amerika ve japonya olmasaydı kpop olamazdı >dünya olmasaydı kpop olmazdı.... Şu yaptı bu etti artık gerçek dayanağı olmayan şeyleri konuşmayı bıraksak mı
Keşke bu yazdıklarınızı yolu açtık biz olmasak bunlar olmaz idi diyenlere de yazabilseydiniz o zaman inanır idim samimiyetinize kedi hanım.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Bir kenara atmamızı söylediğin şey kadın ticareti HAHAHAHAHSJDKFKG
Bakın yine ecnebilerin "ad hominem" dediği şeyi yapmaktasınız. Yaşınızın çok büyük olmadığını düşünerek hoş görüyorum sizleri.
Bir kenara atın bitirin mi demekteyim? Artık en iyi grup bigbang mi demekteyim? Varsayarım olur muydu olmaz mıydı diye bir soru atar tartışırım en fazla.
Bunu yazdıktan sonra herkes sizle taraf olacak. Tarafsız göz ile bir bakış atın derim. Yaptıkları rezilliklerden ötürü utanç tahtasından zati asla inmeyecekler orası ayrı. Yeteneklerinden bahsederim.

Öff git başka sitede muhteşem yüzyılcılık oyna sizdeki bu Bts çekememezliğinden gına geldi
Hani farklı renkleri sever idiniz? Bts neymiş ki çekemeyelim hanımcığım.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Sanırm siz dediğimi tam olarak anladınız batı tarzı derken komple batı tarzı rap yapma biçimi davranış biçimleri. Kpop ı çoğumuz içerigi için takip ediyo içinde dansçı Visual merkez olan belli başlı değişik içeriğe sahip olan kıyafet dans yani kpop bu ama bigbang tamamen batı tarzı yaptı.

Kendi benliğinize dönmenize çok sevindim. Osmanlıdan gelmiş gibi konuşunca sultan Süleyman olmuyorsunuz sonuçta öyle değil mi. Burda BB hakkında düşünceleri soran siz cevap verince neden böyle dedin. Benim fikrim benim düşüncem
Benim konuşma tarzım bencedir kimseyi de alakadar etmez hanımım. Yoğun kelime kullanımını severim, kalbimi huşuya sürükler.
Pek tabii yine cevap gelmemiş.

kimchi

Trainee
Tepki
100
Aslinda müzikleri Batı'nın da seveceği tarzda, zamanında kpop popüler değilken bile mtv ödülü almışlardı. Sosyal medyanın olduğu dönemde çıkış yapsalardı her şey daha farklı olabilirdi ama şu da var, en popüler grup bts olduğu için onlardan örnek vereceğim. Mesela bts kadar sık comeback yapmıyorlardı, müzikleri kaliteliydi ama comeback araları çok uzundu. Ve fanlarla iletişimleri de bts kadar güçlü değildi. bts sürekli fanları için içerik üretti, onlara değer verdiklerini hissetirdi bu yüzden fanlarla aralarındaki bağ çok güçlü. Bir de Batılıların kpop'ta ilk dikkatini çeken şeyler visualler ve dans. Bigbang dansta iyi olan bir grup değildi, TOP hariç grupta dikkat çeken bir visual yoktu bu da eksi onlar için. Ama tüm bunlara rağmen sosyal medya yokken bile adlarını duyuran bir gruptu. Müzikleri her dönem için kaliteli. Popüler olurlardı ama en iyisi olurlar mıydı bilmiyorum

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Bakın bazı konular, kişilerin yaptıkları faaliyetlerden bağımsız düşünülemiyor. Ben burada gelip BB’in yetenekleri översem biz Türklerin “güzelleme” dediği şeyi yapar ve gruba prim veririm. İğrenç bir suç işlemiş üyesi olan ve bu üyeyi destekleyen adamlara da bunu yapmak istemiyorum ve yapanı da hoş göremiyorum. Zaten siz de iyi bir amacınız olmadığından bahsetmiştiniz. Verdiğim tepkileri sizin nezdinizde makul bir zemine koyar umarım bu açıklama.

Bu arada yaş olarak sizinle yaşıt olan insanlarla takılabileceğiniz bir foruma taşınabilirsiniz eğer ki buradaki yaş grubunun tartışma seviyesinden hoşlanmıyorsanız.
Yahu ben ne yetenekliler deyip de dinleyin mi demekteyim? Size derim ki böyle bir durum olmasa idi öyle değil miydi? Tarihte de nazilerin ne pislik ne iğrenç ne melun olduğunu her birimiz biliriz de bunlar bir kenara tıp ilmini ilerlettiklerini de söyleriz. Sizce ben güzelleme mi ettim şimdi yalnız ben değil tüm tarihçiler güzelleme mi etti?
İyi niyet ile dünyaya iyilik edeyim diye yazmadım amma ve lakin art niyetim de yoktur.
Son paragrafınız için diyeceğim o dur ki bırakınız da akranımla mı "takılayım' (pek bilmem bu terimleri) ben karar vereyim ha olur mu?

O zaman benim bakış açım da kimseyi alakadar etmez
Ah ah duvarlara yazıyorum da gören yok. Siz iyisi mi sütünüzü için kedi hanımcığım.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Bigbang en iyi erkek grubu mu bilmem ama sayın Albüdhamid padişahımız en iyi padişahtı, onun açtığı yoldan tüm idoller yürüdü.
ABDULHAMID PAVED THE WAY
Abdülhamid ile pek alakadar olmadığımı daha evvel sizlere münasip bir dil ile anlatmıştım. Yazı yumağınızın buraya hiçbir katkısı yok. O bayağı şakalarınızı, güldürünüzü saklayın kendinize orta oyunu oynarsınız.

Alaya alma huyunuz hiç sevmedim, bebek mi uyutuyorsunuz. Bu nasıl Bi uslup
Yazdığımı tasdik etmeyen amma cevabı da olmayan birisine tahammülümün sonucu bu kinayelerimdir.

Erudite

Fanbase Starter
Tepki
-19
Hakikatleri tahrir ettim de bir koyun sürüsüdür koşup gider birilerinin ardından. Anlarım ki üç beş egemenin egemenliğinde kimseler sesini edemez korkar ki linç ederler.
Olayı salsan iyi olur gibi iş başlığın konusundan çıktı bundan sonra karşılıklı tartışmaya döner iki tarafta birbirine laf eder böyle gider. O yüzden bıraksan iyi olur.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Yabancıların “demagoji” dediği şeyi yapıyorsunuz.

Ayrıca sürekli yaşlarımızdan bahsederek bizi küçümsediğiniz için herkesin mutlu olacağı naçizane bir öneri verdim. Çok alıngansınız. Tabii ki kendi kararınızı verebilirsiniz.
Bu sözcüğü bulmak için çok uğraş verdiniz mi? Saadet dolu olurdu ancak konumuz ile alakası olsaydı.
Bigbangin lanet pisliklerini en önde söyleyerek söze icazet etmeme rağmen gelip de bana bundan dem vurdunuz. Ve biliyprdunuz bunu dediğiniz gibi herkesin yumuşak karnı olduğu için sizi destekleyecekler.
Sözlerinizin niçin saçma olduğunu bir de misal vererek tahdis edince de bana bir kelime salladınız. Demagoji demek birilerinin nabzına şerbet vererek destek toplamaktır yani sizin yaptığınızdır. Kelimeleri bilin de kullanın. Karşınızdan veled yoktur.

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Bigbang grubunun tek artısı 2. jen zamanı fazla endüstriyel olan genel Kpop müziğinden farklı daha dinlenilir Amerikan hiphop tarzı müzik yapması. Müzikleri dinlenilir mi evet iyi mi kısmen evet. Ama asla hayranlarının abarttığı gibi inanılmaz kaliteli vazgeçilmez falan değil. Amerika da falan çok daha iyi bir yığın örneği var. Ben şarkılarında hiç bir zaman insanların öve öve bitiremediği o kaliteyi asla göremedim. Bu yüzden Seungri olayından ve grubun tavrından sonra vazgeçmek de hiç zor olmadı. Vıp genelde Kore de çok dinlenmesini baz alarak ilah muamelesi yapıyor da o kadar da değil ya. Kore zaten Amerikan hayranlığının ölümüne yaşandığı bir ülke. Amerika tarzı müzik yapan bir grubun sevilmeleri inanılmaz büyük bir sürpriz inanılmaz büyük bir başarı falan değil. O yüzden en iyi erkek grubu olduğunu asla düşünmüyorum.

Konu Sahibi
Mahpeyker

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Bigbang grubunun tek artısı 2. jen zamanı fazla endüstriyel olan genel Kpop müziğinden farklı daha dinlenilir Amerikan hiphop tarzı müzik yapması. Müzikleri dinlenilir mi evet iyi mi kısmen evet. Ama asla hayranlarının abarttığı gibi inanılmaz kaliteli vazgeçilmez falan değil. Amerika da falan çok daha iyi bir yığın örneği var. Ben şarkılarında hiç bir zaman insanların öve öve bitiremediği o kaliteyi asla göremedim. Bu yüzden Seungri olayından ve grubun tavrından sonra vazgeçmek de hiç zor olmadı. Vıp genelde Kore de çok dinlenmesini baz alarak ilah muamelesi yapıyor da o kadar da değil ya. Kore zaten Amerikan hayranlığının ölümüne yaşandığı bir ülke. Amerika tarzı müzik yapan bir grubun sevilmeleri inanılmaz büyük bir sürpriz inanılmaz büyük bir başarı falan değil. O yüzden en iyi erkek grubu olduğunu asla düşünmüyorum.
Fikirlerinizi pek güzel izah etmişsiniz. Teşekkür ediyorum.