Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bts V'nin Solo Çıkışının Başarısız Olması

Jenny

Trainee
Tepki
17
Öncelikle şimdiden söyleyeyim ARMY'ler gelip boş yere olay çıkartmasınlar. Burası bir forum isteyen istediği başlığı açabilir katılmıyorsanız düzgünce belirtirsiniz.

BTS üyesi Taehyung solo çıkışını yaptı. Ama birçok kişinin bundan haberi bile olduğunu sanmıyorum,sanki kendi fanları da dahil. Hiç ses getirmeyen bir çıkış oldu. Aslında NewJeans'i bugünlere getiren kadınla çalışma yapmak istemesinden sonra iyi bir başarı beklemiştim özellikle Kore'de. Promosuz denemez bsideları bile tanıtıldı Mvler geldi bir sürü programa katıldı diğer üyelerinden çok daha fazla ama istenilen sonuç gelmedi. Ki kendisinin en popüler BTS üyesi olduğu iddia edildiği için sonuç şaşırtıcı.

Peki buna ne sebep oldu ? Birkaç seçenek var aslında. Herkese hitap etmeyen boğuk bir sesi var. Bu olabilir. Ya da şarkılarının hepsinin aynı tarzda ve slow olması ve insanları çekmemesi. Belki de Jennie ile çıkan ilişki haberlerinden sonra fan kitlesi azalmıştır. Çünkü Taehyung'un kitlesi çoğunlukla Taekook tayfa ve üzülerek söylüyorum Taehyung bunu çok kullanıyor queerbating fazla yapıyor ve objektif olan herkes farkında. Neyse şimdi bunları dedim diye BTS antisi ilan edileceğim ama değilim ki aralarından JK'u baya başarılı buluyorum sesini de beğeniyorum sadece foruma konuşulacak tartışılacak konular getirmek istiyorum :)

Bence BTS sololarından çok çok büyük etki yaratan JK oldu sadece. Suga ve Jimin de fena değildi diyebiliriz. V'nin albüm satışlarını getirmeye çalışmayın lütfen Çinli barı 1 milyon albüm tek başına alınca bu başarı olmuyor. Tüm idoller için böyle bu. Hatta Jimin'in top 1'i bile bana göre başarı sayılmaz freefall yaşadıktan sonra. Bakın JK'a hala daha listelerde stabil fandom gücünden ayrı başarı budur. Mesele resimlerden bir tanesi internet kafe kiralayıp stream yapmışlar Vietnam ve Tayland'da ordan. En büyük streami de bu iki ülkeden almış Taehyung USA,Kore,Japon hak getire yani. Ki bu yapılmasa kaç stream olurdu Allah bilir. Army'ler üyeleri bireysel kimse geçemez dediği için özellikle organik olmadığını belirtmek istedim.

Son olarak bence BLACKPINK bireysel olarak BTS'den daha iyi işler yapıyor (JK harici) bu tescillenmiş oldu. Bu inkar edilemeyecek kadar nesnel. Sorsanız sizce RM'in mi bir şarkısı bilir genel kitle yoksa Solo mu Flower mı Money mi ? Kızların hepsinin öyle böyle bir kitlesi var ve şarkı çıkardıklarında tüm camianın haberi oluyor asla araya kaynamıyorlar. Bu da YG'nin politikasındaki başarıyı gösterir.

Birkaç fotoğraf ekleyeceğim V'nin chart durumlarına bağlı. Yorumlarınızı bekliyorum siz V'yi başarılı buldunuz mu ? Sizce en popüler en çok takipçili üye neden beklenen o etkiyi yaratamadı ? F4sM_B5a4AAiHBR.jpeg F5jz-t5WcAAuUfW.png F5gIQAZXwAAIB7o.jpeg F5fzj5lWAAAHRPf.jpeg

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,222
Kime ne ki? Sonuçta kendisi albümü ile gurur duyuyor. Jihyo için de öyle söylenmişti. Daha sonra Hanteo'da rekor falan kırdı.
V zaten istese en büyük başarıyı elde edebilirdi ama eminim ilk albümü için kendi tarzı olarak devam etmek istemiştir. Ondan bazı şeylere anlam yuklemeyelim. Sadece eğlenelim gitsin. Bu sayılara takıntılı olmak çok sacma

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
Kime ne ki? Sonuçta kendisi albümü ile gurur duyuyor. Jihyo için de öyle söylenmişti. Daha sonra Hanteo'da rekor falan kırdı.
V zaten istese en büyük başarıyı elde edebilirdi ama eminim ilk albümü için kendi tarzı olarak devam etmek istemiştir. Ondan bazı şeylere anlam yuklemeyelim. Sadece eğlenelim gitsin. Bu sayılara takıntılı olmak çok sacma
Bana sorsan da rakamlardan çok sanatçının işi önemli derim ama fanları her gün her platformda diğer idollere chartlarla saldırınca maalesef böyle bir durumda da konuşulması gereken bir konu oluyor

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
Taehyung'un solosu bence de cok tutmadi. En azindan BTS'in en populer uyelerinden birisi olarak bekleneni vermedi. Pannda da tartisildi baya bence parca parca albumu cikarmak, sarkilarin cok genel dimleyiciye hitap etmemesi en buyuk iki sebep bence. Newjeans'in Super Shy'i 1 ay onceden cikarmasi bile Eta'nin hype'ini ne kadar dusurdu ki su an Kore halkinin gozdesi bir grup. Boyle seylerde ya once daha az sevilecek sarkiyi cikartacaksin en iyi sarki sonra cikacak ya da en iyi sarki daha hype verici dinlemesi kolay olacak. Sarki guzel olduktan sonra ses kismina pek katilmiyorum Jisoo'nun da herkes tarafindan begenilen bir sesi yok ama Flower iyi is yapti. Keske kendi besteledigi sarkilarla cikis yapsaydi diyorum ben. Ve ayrica gormus olduk ki Min Heejin gercekten ayni konsepti herkese vermeye calisiyor bennnn bu albumun cekimlerini, mvlerini o kadar cok sevmedim ki disardan random birisiyle calissa daha estetik bir is cikardi.

Ayrica Jimin freefall yasa da sarkisinin Korece oldugunu ve Amerikan halkinin Korece dinlemedigini goz onune alinca bir Amerikan listesinde birden dusmesi cok normal degil mi? Bts ve Bp'den oturu cok buyuk basarilari bile kucumsuyor bence fanlar. Bp kizlarinin basarisi kendine Bts'in basarisi kendine. Herkes istedigini yazmak da serbest ama yazis seklinden trol oldugun anlasiliyo kusura bakma.

Ekleme: trol damgasi yemek istemiyorsan baska gruplari isin icine cekmeden fikrini yazabilirsin, obur turlu ortaligi karistirmak ve birilerinin nefret toplamasini saglamak icin yazdigin soylenirse de sinirlenme
Yorumun çok güzel öncelikle teşekkür ederim. Fakat başka grupları çekmemek,yok nefret alır söylemleri bana mantıklı gelmiyor kusura bakma. Başka site olsa neyse ama burda mantıklı insanlar olduğunu düşünüyorum. Blackpink'i örnek vermek adına ekledim tabii ki çünkü en büyük 2 grup bunlar kıyaslama ancak bunlarla yapılır. İki grubu da başarılı buluyorum zaten. İsteyen trol desin ben her şeyi rahat konuşmaktan yanayım yok linçlenirim kaygısı ile değil.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Abi millet satışlar hakkında yorum yapmayacak mı niye herkes herkesin başarısı kendine moduna girmiş? Kendini gayet güzel ifade etmiş konu sahibi oysaki
teşekkür ediyorum :)

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
Bence bir diğer sebep de solo çıkışlarının birbiriyle çok yakın tarihli olması daha uzun periyotlarda solo çıkarsaydı tüm üyeler hepsi daha farklı sonuçlar alabilirlerdi bence.
buna da katılıyorum kısa periyotlarla çok fazla şarkı yayınlamak mantıklı değil bence de.

romo

Trainee
Tepki
217
Bu arada kpop piyasasında gerçekten baritonlar pek tutulmuyor genel olarak. Tam bir tenor cenneti. V gibi basbayağı boğuk bir baritonun halk nazarında pek açık kollarla karşılanacağını sanmıyorum ben. Öte yandan bunu amaçlayıp amaçlamaması bir yana şarkılar benim gibi öylesine bakmış bir insan için çok yavan ve hiç akılda kalıcı değil. Hayranlar güle güle dinlesin

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
Şurasını okuduktan sonra yorumlarda tek ARMY olmaması bir an komik geldi. Olay çıkaracağımızdan fazla emin yazmışsın. 😂
Neyse katılmadığım yerler oldu ama kişisel fikir diyip geçiyorum.
önceki başlıktan sonra baştan uyarmak istedim :)

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
bts sololarının olabileceğinden daha az popüler olmasının nedeni hepsinin 1 sene içinde art arda verilmesi kesinlikle ne oldu ne bitti fandom harici hatta fandom içinde bile anlayan olduğunu sanmıyorum, daha bir tanesini dinlemeye alışamadan ilgi hemen sonrasında gelen üyenin solosuna kaydı. mesela jungkook'un ana şarkısı falan gelecekti benim bildiğim hatta seven mv'nin devamı gibi olur diye tahmin yürütenler de vardı ben onu beklerken bir baktım taehyung albüm çıkarmış
şirket daha kötü yönetemezdi sanırım. bir de üyeler öyle genel kitleye hitap edecek şarkılar çıkarmadı liste ve satışlarda iyi olsalar da seven, flower, rover ve pop gibi akıllarda da kalmadılar bu yüzden

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
öncelikle foruma hoş geldin düşüncelerini paylaşmaktan çekinme💗. yazdıklarına katılıyorum evet v kendi tarzını ortaya koydu ama ben instadan duyduğum kadarıyla çoğu üyenin solosunu beğenmedim. bir de bu albüm şuan değilde kışın çıkması gereken bir albümdü bence çok slow kalmış
Hoşbulduk çok teşekkür ediyorum bir çekincem yok :)

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
bir de bazıları şarkı sayısı yüzünden kızsa da yg'yi bu solo işi yönünden beğeniyorum. 1-2 şarkıyla üyelere solo çıkış yaptırmak o üyenin ne verebileceği açısından bir tanıtım gibi oluyor sadece 2 şarkı olduğundan takip etmeyenler bile bir şekilde mutlaka denk geliyor dinliyor o üyenin tarzını öğrenmiş oluyor. grup fandomundan ayrı solo kitle hazırlamak için ideal bir yöntem bence

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
Yedi uyede esit olsun falan mantigiyla Bighit hic solo promosyon yapmadi cocuklara bence. Rapline'in mixtapeleri, ostlar ve arada cikardiklari surpriz sarkilar iyi guzel ama hicbiri promosyon almadi. Karantina sirasinda uyeler ufak ufak bir seylere baslasaydilar bence daha iyi olurdu. Bts uyesi x solo cikartiyor hype'i bu kadar cabuk sonmezdi. Bir dd Boyle askerlik icin bekleme suresi de uzuyor iyice. Jin askere gideli 1 sene olucak ve daha maknae line falan var. 3 yil falan bekleyecegiz grubun birlesmesi icin galiba.
sololar için niye bu kadar beklediler asla anlamıyorum bts corona zamanı zirvenin de zirvesini gördü resmen o sırada birkaç üyeye özellikle parlaması çok beklenmeyen üyelere güzel bir promosyonla iyi ve kat kat başarılı bir solo era yaşatabilirlerdi. 3 yıl birleşememek de sıkıntı acaba exo gibi eksik üye olmasına rağmen geri dönüşler ve sub unitler olur mu olursa da nasıl olur merak ediyorum şirketin şu zamanı bile iyi yönetememiş olması beklentilerimi de düşürüyor doğrusu 3 yıl boyunca sadece solo da takılabilirler :(
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ay şükür 3 yıl değil xkesksmxlf 2025te bir tur planlanmış. Zaten çocuklarda hep 2025te buluşalım diyor. Albüm bence çoktan kaydedilmiştir. Bangtanın büyük bir şarkı haznesi var. 48283 senesinden kalma şarkı yayınlıyorlar 😭 o yüzden bir albüm salıp sonra tura çıkarlar. Hepsinin en büyük isteği konser vermek çünkü
ay iyiymiş o zaman dokwjdosk

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,181
bts üyelerini kafamda hiçbir zamn solo sanatçılar olarak düşünemedim bile. bence ilk olarak sorun bu grup olarak verdikleri heyecanı veremediler. taehyung'a gelince adamın belli bi zevki var ve o zevk herkese hitap etmiyor mesela bana asla etmio tekdüze geliyor. sesi de genel kitle tarafından kolayca beğenilecek bi ses değil. onun dışında promo cart curt işlerini fanları daha ii bilir ben bilmiyorm ama bu sebeplerden hype alamadı gibi geliyo

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
Aslında bu sololar hiç olmayacaktı. Bangtanın planı mots7 sonrası stadyum turunu yapıp büyük bir kapanışla hemencik askere gidip gelmekti. Sonrasında corona olması vs derken iptal oldu tüm planlar. Peşine dynamite ile tahminlerinden çok tutunca öyle ilerleyelim demişler. Geçen senede hepsi yine birleşip topluca askere gitmeye karar verdiler. Çocuklar askere gitme sırası planlayıp ona göre solo ilerledi. O sürede bizler boş kalmayalım hemde onlarda istedikleri işleri yapabilsinler istediler. Çünkü tam jk askere gidiyo derken jin ve hoseok gelecek. Onların solo işleriyle ilgilenicez 😭bangtanın tek iyi planlanan şeyi bu sanırım...
baştaki planlarını uygulayabilselermiş keşke :/ neyse umarım askerden dönen üyelerin bu sefer ki soloları iyi yönetilir

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,462
Ay keşkee. Tüm konserler planlanmıştı, setlistler hazırdı 😭 umarım iyi yönetilir. O zaman üyelerin sözleşme yenileme zamanı olacağı için şirket bence istedikleri her şeyi yapar ve iyi destek sağlar gibime geliyor 🥲
o malum yer korkusuna bu sefer nasıl albümdeki her şarkıya mv çekiyor onu izleriz diye düşünüyorum cpekxpskx

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628
JK'nin şarkısı bildiğin mainstream bir pop şarkısı. Bu kadar başarılı olması normal. Diğer üyeler çok daha farklı işler yapmıştı. Bir de bütün sololar arka arkaya gelince çoğu insanın merak edip de bakmadığını düşünüyorum. BP üyeleri birer ikişer yıl arayla çıkış yapmıştı. Haliyle insanlar daha çok merak edip baktı.