Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Cebinizde 10 Milyon Tl Olsa Ne Yapardınız?

Erudite

Fanbase Starter
Tepki
-22
360k dolar ediyor 60kyı saklardım kalanını kafası para kazanmaya çalışan birine verirdim.

52Hertz

2025'e kadar depresyonda
Trainee
Tepki
993
Ev araba alırdım kesin klâsik 😂 ama ben parayı kesin artırırdım öyle lüks ev veya araba takıntım yok ve evinde küçük bir ilçeden alacağım için az çok biliyorum bir de borsada şansımı da denerdim batardım büyük ihtimalle ama zaten sonradan gelme para gitse ne olur ki
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Sokak hayvanları için de bir şeyler yapmak isterdim evimizin önü kediden geçilmiyor kedili ev diye adımız çıktı 😑 belki onlar için bir şeylerde yapardım

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
Tekrar universite okurdum heralde malum karantina vs icimde cok sey kaldi yurtdisinda parayi egitime yatirir kendimi gelistirir kucuk sessiz sakin bir hayat kurardim heralde

Erudite

Fanbase Starter
Tepki
-22
Daha da açar mısın ne demek istediğini? Mesela nasıl bir çalışmadan bahsediyorsun?
Şöyle düşün sen para kazanmak istiyorsun ve bunun için uğraşıyorsun sonra bir gün ben gelip sana bir iş verebileceğimi ve bundan para kazanabileceğini söylüyorum. Ve sonra kar dağılımı 60-40 olacak şekilde anlaşıyoruz, sende işi yapmaya başlıyorsun ve işi devam ettiriyorsun bense işin iyi gidip gitmediğine ve bir sıkıntı olup olmadığına bakıyorum bazende sana direktifleri veriyorum. Ay sonu geliyor ve bu işten 200k tl kazanıyoruz 100k tl giderlere gidiyor geriye 100k kalıyor ve bunuda başta kararlaştırdığımız gibi 60ksını sen alıyorsun 40ksını ben alıyorum. Bunda sen fazla payı almış olabilirsin ama ben sana göre çok daha az çalışıp, çalışmama oranla çok yüksek bir para almış oluyorum. Tabi bu çok temel şekilde bir anlatım ve senin dediğin gibi bu işin başında kalıp bütün karı alabilirdim ama bu senin tercihlerin ile ilgilidir veya kendince yaptığın artılar ve eksilere göre değerlendirmene bağlıdır.

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,082
Şöyle düşün sen para kazanmak istiyorsun ve bunun için uğraşıyorsun sonra bir gün ben gelip sana bir iş verebileceğimi ve bundan para kazanabileceğini söylüyorum. Ve sonra kar dağılımı 60-40 olacak şekilde anlaşıyoruz, sende işi yapmaya başlıyorsun ve işi devam ettiriyorsun bense işin iyi gidip gitmediğine ve bir sıkıntı olup olmadığına bakıyorum bazende sana direktifleri veriyorum. Ay sonu geliyor ve bu işten 200k tl kazanıyoruz 100k tl giderlere gidiyor geriye 100k kalıyor ve bunuda başta kararlaştırdığımız gibi 60ksını sen alıyorsun 40ksını ben alıyorum. Bunda sen fazla payı almış olabilirsin ama ben sana göre çok daha az çalışıp, çalışmama oranla çok yüksek bir para almış oluyorum. Tabi bu çok temel şekilde bir anlatım ve senin dediğin gibi bu işin başında kalıp bütün karı alabilirdim ama bu senin tercihlerin ile ilgilidir veya kendince yaptığın artılar ve eksilere göre değerlendirmene bağlıdır.
Dediğin gibi tercih meselesi benim başvuracağım blr yöntem değil. Yaparsam bile az çalışmayla çok kazanmaya yönelik yapardım.