Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Ciddi Meselelerde Fanatik Olamamak

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Arkadaşlar ben bir süredir bu konuda dertliyim. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi de almak istedim.
Şöyle ki ben gündelik hayatımda hiçbir konuda fanatik olamıyorum. Biliyorsunuz ki ülkemizin insanları da her konuda fanatizm meraklısı. Ama beni en çok yoran bu parti, hayat tarzı mevzusunda taraflı olamamak. Örneğin hayatımda hiç fanatik olarak bir partiyi tutmadım, oy verdiğim partinin yanlışı olursa eleştiririm ve tapınmam. Yaşam tarzı olarak da daha çok sekülerim ama bazı konularda da muhafazakarım. Feministim ama yine liberal feminist değilim. Ortamlarda sağcıları eleştirince solcu, solcuları eleştirince sağcı ilan ediliyorum. Muhafazakarların yanında seküler kalıyorum, sekülerlerin yanında muhafazakar kalıyorum. Aslında hayatta siyah ya da beyaz değil de gri olmak hoşuma gidiyor ama ailem ve arkadaş çevrem çoğu zaman taraf tutmam gerektiğini ve bir dava (?) uğruna yaşamam gerektiğini düşünüyorlar. Sanki her konuda iki kutup varmış ve benim birini seçmem zorunluymuş gibi davranılıyor. Ve ben bu durumdan çok sıkıldım. Hayatıma böyle devam etme konusunda kararlıyım ama bu yıpratıcı da oluyor çünkü çevremdeki insanlarla çok uyumlu hissedemiyorum. Muhafazakar arkadaşlarım dini bir programa gitmek istese onlarla gitmek istemem, seküler arkadaşım alkollü mekanda takılalım dese ona da gitmek istemem gitsem de alkol içerken eşlik etmem. Genelde arkadaşlarımla ortak noktalar bularak bir yerlere gidiyoruz ama bazen bu farklılıklara canım sıkılıyor. Belki de boşuna dert ediniyorum ama sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. Fanatik olabiliyor musunuz yoksa siz de benim gibi misiniz? Benim gibiyseniz de bu durumu sıkıntı ediyor musunuz?

Mahpeyker

Trainee
Tepki
35
Doğru yoldan kastınız ne ki? Bir kişinin her dediği doğru olamaz. Bazı şeylerde illa taraf belirtmek gerekmemeli. Sağ sol ne anlamı var bunların? Zamanında neredeyse ülkeyi iç savaşa sürükleyen şeyler, bu yüzden insanlar bu tip konularda fanatik olmamalı.
Fanatiklik ayrı şey muallakta kalmak ayrı şeydir hanımefendi. Ben doğrunun peşindeyimdir hep iyiye güzele giderim.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
Fanatik olabiliyor musunuz yoksa siz de benim gibi misiniz? Benim gibiyseniz de bu durumu sıkıntı ediyor musunuz?
olamıyorum neyle nasıl rahatsam öyle takılıyorum. bu tür siyasi, ya da yaşam tarzı hakkındaki kalıplara itilmeye çalışmak her iki tarafında uç noktalarına uyan bir karaktere sahip olmadığımdan beni bunaltıyor ama senin gibi aşırı bir baskı da hissetmiyorum çünkü hem ailem beni bu tür konularda zorlamadan kendi doğrularıma karar verebileceğim şekilde yetiştirdi bu yüzden yanlarında rahatım hem de hayatıma aldığım insanlar bir şeyi yapmak istemiyorsam beni zorlayacak tipte değiller onlar da aşırı fanatik olmadıklarındandır belki de belli bir tarafta yer alsalar bile "gri" yorumlar yapabiliyorlar

Son düzenleme:

İyi Düşün

Trainee
Tepki
246
Arkadaşlar ben bir süredir bu konuda dertliyim. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi de almak istedim.
Şöyle ki ben gündelik hayatımda hiçbir konuda fanatik olamıyorum. Biliyorsunuz ki ülkemizin insanları da her konuda fanatizm meraklısı. Ama beni en çok yoran bu parti, hayat tarzı mevzusunda taraflı olamamak. Örneğin hayatımda hiç fanatik olarak bir partiyi tutmadım, oy verdiğim partinin yanlışı olursa eleştiririm ve tapınmam. Yaşam tarzı olarak da daha çok sekülerim ama bazı konularda da muhafazakarım. Feministim ama yine liberal feminist değilim. Ortamlarda sağcıları eleştirince solcu, solcuları eleştirince sağcı ilan ediliyorum. Muhafazakarların yanında seküler kalıyorum, sekülerlerin yanında muhafazakar kalıyorum. Aslında hayatta siyah ya da beyaz değil de gri olmak hoşuma gidiyor ama ailem ve arkadaş çevrem çoğu zaman taraf tutmam gerektiğini ve bir dava (?) uğruna yaşamam gerektiğini düşünüyorlar. Sanki her konuda iki kutup varmış ve benim birini seçmem zorunluymuş gibi davranılıyor. Ve ben bu durumdan çok sıkıldım. Hayatıma böyle devam etme konusunda kararlıyım ama bu yıpratıcı da oluyor çünkü çevremdeki insanlarla çok uyumlu hissedemiyorum. Muhafazakar arkadaşlarım dini bir programa gitmek istese onlarla gitmek istemem, seküler arkadaşım alkollü mekanda takılalım dese ona da gitmek istemem gitsem de alkol içerken eşlik etmem. Genelde arkadaşlarımla ortak noktalar bularak bir yerlere gidiyoruz ama bazen bu farklılıklara canım sıkılıyor. Belki de boşuna dert ediniyorum ama sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. Fanatik olabiliyor musunuz yoksa siz de benim gibi misiniz? Benim gibiyseniz de bu durumu sıkıntı ediyor musunuz?
Bende öyleyim uçlardan uzak durmak bence güzel bir şey. İnsanlar bir şeyi savunurken genelde onu dibe batırdıkları için her uç eninde sonunda raydan çıkıyor zaten. Her fanatik düşünce netice de başkasının sivrilttiği düşüncesi. Başkalarını takip etmektense ben kendi yolumu kendi fikrimi oluştururum. Ben böyle daha mutluyum. Netice de kadın haklarını savunmak için alnımda feminizm damgası ile gezmeme gerek yok savunmam gereken yerde savunurum bunu her yere uyarlayabilirsin. Netice de bence en iyisi orta da ve denge de olmaktır

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Bunun aynısını ben de yaşıyorum ama hiç dert etmiyorum. Benim nasıl biri olduğum, nasıl bir düşünce yapısında olduğum belli. İstediği kadar tepki göstersinler düşüncem değişmeyecek. Benim tarafım tarafsızlık her kesimi de eleştiririm.