Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Çocuklar

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Bu başlığı içimi dökmek için açtım cunku çok doluyum bu konuda COCUKLARDAN NEFRET EDIYORUM gerçekten o kadar nefret ediyorum ki evet bizde çocuk olduk ama şimdikiler ayrı bir cins o kadar salaklar ki dayanamıyorum ya hadi çocuklar değişik ama aileleri?????? Kuzenlerimin anneleri sürekli çocuklarını bana itekliyorlar sürekli bakıcılık yaptırmaya çalışıyorlar ama görseniz bunlar cocuk değil yaratık ya yaratık hepsinden nefret ediyorum ucubeler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu başlığı içimi dökmek için açtım cunku çok doluyum bu konuda COCUKLARDAN NEFRET EDIYORUM gerçekten o kadar nefret ediyorum ki evet bizde çocuk olduk ama şimdikiler ayrı bir cins o kadar salaklar ki dayanamıyorum ya hadi çocuklar değişik ama aileleri?????? Kuzenlerimin anneleri sürekli çocuklarını bana itekliyorlar sürekli bakıcılık yaptırmaya çalışıyorlar ama görseniz bunlar cocuk değil yaratık ya yaratık hepsinden nefret ediyorum ucubeler
Ayrıca çocuklar sırf küçükler diye her sryde özgür değiller ya gelmiş 4 yaşındaki çocuk bana ococugu diyor ya inanabiliyor musunuz 4 yaşında daha bir şey demiyorum

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Benim çok fazla kuzenim var ve bunların %50si çocuk(canavar) %30u da evli ve çocuklu(onlarınki daha beter) neler çektiğimi tahmin edemezsiniz 🥲 (bu çocukların içinde %5lik bir kısım iyi)
Yarın da bayram ve bunların çoğu da baba tarafında
The Office Crying GIF

Ve gerçekten biz de çocuktuk. annem bir şey yapmasam bile bulunduğum yerde bir olay olduğunda beni azarlardı. ama şimdikilerin çoğu çocuklarına hiçbir şey söylemiyorlar

Konu Sahibi
katarinadesu

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Ben çok seviyorum 😭😭 onlarla oynamak beni mutlu ediyor baya. Özellikle 3-4 yas altı
Onların masum zamanları skdnsjsns bende seviyorum o yaş grubunu ama bir şeyleri algılamaya başladıklarında çok kötü oluyor cogu

Basimda kardes diye bi bela var daha uc yasinda yemin ederim bana annelige tovbe ettirdi. Ben bu cocugu buyuturum daha da cocuk buyutmem cocuk demek bela demek resmen hanfendinin keyfine gore kendimi programliyorım saka gib
Benimki 9 yaşında ama 3 yanındakiyle bir farkı olduğunu sanmıyorum bende tövbeliyim skdnwjsj

Ya küçük çocuklarla alakalı değil ama bu avmlerdeki sarışın 14 yaşındaki kız gruplarından çok korkuyorum acayip zorba gibiler ben 14 yaşımda asla böyle değildim ne ara bu kadar gelişiyorlar anlamıyorum
Birde yanlarında erkek / erkek grubu olduğunu düşün 😐

Benim çok fazla kuzenim var ve bunların %50si çocuk(canavar) %30u da evli ve çocuklu(onlarınki daha beter) neler çektiğimi tahmin edemezsiniz 🥲 (bu çocukların içinde %5lik bir kısım iyi)
Yarın da bayram ve bunların çoğu da baba tarafında
The Office Crying GIF

Ve gerçekten biz de çocuktuk. annem bir şey yapmasam bile bulunduğum yerde bir olay olduğunda beni azarlardı. ama şimdikilerin çoğu çocuklarına hiçbir şey söylemiyorlar
Bayramlardan nefret etme sebebim ektedir

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Ben çocukları çok severim. Onları eğlendirmek, güldürmek çok güzel. Onlar mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Benim kuzenlerim küfür etmiyorlar çok şükür . Ettikleri zaman kızıyorum . Sakın bir daha duymayayım küfür ettiğini yoksa daha çok kızarım falan deyince yanımdayken daha dikkatli oluyorlar. Büyükler bile edecek gibi olsa hemen özrünü diliyorlar.
Ama genel olarak bakacak olursak şimdiki çocukların ağzı çok bozuk. Uyarsan bile suçlu sen oluyorsun ve daha da edepsizleşiyorlar. Ailelerin umrunda bile değil. Ben onların yaşında o lafları etseydim annem de babam da çok pis kızarlardı.

Konu Sahibi
katarinadesu

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Ben çocukları çok severim. Onları eğlendirmek, güldürmek çok güzel. Onlar mutlu olunca ben de mutlu oluyorum. Benim kuzenlerim küfür etmiyorlar çok şükür . Ettikleri zaman kızıyorum . Sakın bir daha duymayayım küfür ettiğini yoksa daha çok kızarım falan deyince yanımdayken daha dikkatli oluyorlar. Büyükler bile edecek gibi olsa hemen özrünü diliyorlar.
Ama genel olarak bakacak olursak şimdiki çocukların ağzı çok bozuk. Uyarsan bile suçlu sen oluyorsun ve daha da edepsizleşiyorlar. Ailelerin umrunda bile değil. Ben onların yaşında o lafları etseydim annem de babam da çok pis kızarlardı.
Cidden haa salak dedim diye ailem bana demedik birakmiyordu

Konu Sahibi
katarinadesu

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Çocuklardan değil ama onları yanlış yetiştiren ailelerden nefret ediyorum. Benim iki yaşında yeğenim var. Daha konuşmayı bile bilmiyor ama izin almaktan haberdar. Dolaptan almak istediği bir şey varsa (kek, çikolata vs) dolabın yanına gidip seslenerek işaret ediyor, alabilir miyim diye. Hayır diyorsam ikiletmiyor bile. Çünkü annesi onunla "aman ağlamasın da ne yaparsa yapsın" şeklinde ilgilenmekten kaçınıyor. Herkes bilir kişi olmuş gibi bazı konularda annelerimizin yaptıklarını ve verdikleri terbiyeyi yanlış buluyor ama ben bulmuyorum. Çocuk anlamıyor, diye bir şey yok. O kadar iyi anlıyorlar ki yeri geldi mi senden benden bilgili davranıyorlar.
Aslında dediğin doğru ama bugün o kadar çocuklarla mücadele ettim ki direkt çocuklar hakkında düşündüm ama dediğin gibi her şey ailede

aslı

Rookie Idol
Tepki
702
Ya küçük çocuklarla alakalı değil ama bu avmlerdeki sarışın 14 yaşındaki kız gruplarından çok korkuyorum acayip zorba gibiler ben 14 yaşımda asla böyle değildim ne ara bu kadar gelişiyorlar anlamıyorum
14 yaşındayım şükürler olsun ki onlar gibi olmadığım için çok mutluyum

14 yaşında hala bir çocuk ve bir de genç kız olarak küçük çocuklardan nefret ediyorum.2-9 yaş aralığındaki çocukları hiç sevmiyorum.Kendi yaşıtlarımı da sevmiyorum çünkü çoğu benim kafamdan değil.Onların yanında kendimi daha olgun biri olarak hissediyorum.Sınıfımda bir kız vardı her gün kıyafet değiştirir gibi sevgili değiştiriyordu ve onlarca flörtü vardı.Böyle biri olmadığım için çok mutluyum.Eğer olsaydım insanlar benden nefret etmeden önce ben kendimden nefret edip tiksinirdim.

Konu Sahibi
katarinadesu

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Hiç unutmuyorum youtube üzerinden ders dinlediğim bir hoca eskiden anne babalar çocukları yönetirdi şimdi ise çocuklar anne babalarını yönetiyor demişti ve günümüzde bu bir gerçek. Bazı şeyler insanın fıtratında vardır, ne yaparsan yap bir çözüme varamazsın ama ben günümüzde anne baba tutumlarına bakınca bazı şeylerin çocuğun doğuştan getirdiği mizacı değil de tamamen anne babanın davranışlarından dolayı oluşan karakteri olduğunu düşünüyorum. Çocuğun her dediğine tamam deyip sesini asla yükseltmeyen, çocuğa sınır çizmeyen, başkalarının özel alanını ihlal edince dur demeyen anne babalar oldukça biz daha çok tartışırız bu konuları. Kimse çocuğunu bağıra bağıra büyütsün demiyorum asla ama çocuğa kurallar koymak, sınırlar çizmek gerekiyor. Bir de yeri gelmişken şuna da değinmek isterim ki anne babalar çocuklarını sanki dünyada tekmiş, en özel varlık oymuş gibi yetiştiriyorlar ama bu da inanılmaz yanlış. Çocuk bu şekilde yetiştiği için kendinde her hakkı buluyor, ne yapsa ona doğru geliyor. Şunu kabul etmek gerek, o çocuk ailesi için tabii ki biricik ve çok özel ama dışarıda onun gibi binlerce çocuk daha var, onu diğerlerinden ayıran somut bir şey yok. Büyüyüp okula başlayınca ve akranlarından bir farkı olmadığını anlayınca hayatındaki ilk hayal kırıklığını acı bir şekilde yaşıyor. Buna hiç fark etmeseler ve tamamen iyi niyetle yaklaşsalar da ebeveynler sebep oluyor. Psikoloji bilimi her geçen gün ilerliyor ama ne yazık ki ortaya sahte psikologlar ve pedagoji ile alakası olmayan o kadar çokları çıkıyor ki insanlar nasıl çocuk yetiştireceklerini şaşırmış durumdalar. Bu konuda güvenilir kaynaklara yönelsek ve mümkünse eğitim fakültelerinde verilen eğitim psikolojisi dersi ailelere ücretsiz şekilde sunulsa (youtube üzerinden anlatan hocalar mevcut) toplumsal olarak ilerleme kaydederdik düşüncesindeyim.
Çok haklisin

Konu Sahibi
katarinadesu

katarinadesu

Trainee
Tepki
289
Yani çocuklardan nefret ediyorum diyemem ama seviyorumda diyemem. Bana uzak allaha yakın olsunlar 🤡 önceden biz taşkınlık yaptığımızda annemiz bir bakış atsa direkt sus pus olurduk. Şimdi bir tanıdığım çocuğuna yapma diye ikazda bulunuyor ama çocuk çocuk değil canavar resmen asla söz dinlemiyor. Herkesi ısırıyor, lego fırlatıyor. Çocuk baştan şımartıldığı için şimdi hiç söz dinlemiyor🧍🏻‍♀️önüne geçemiyorlarda şimdi. Aynı şekilde patronumun çocuğu. Bazen okuldan erken çıkıyor bizim ofise geliyor. Sus diyorsun susmuyor, yapma diyorsun laf dinlemiyor. Patronumun çocuğu olmasa valla alır bir köşeye ciddi bir şekilde konuşurdum söz dinle diye ama işte el mahkum 🥲 1-2 seneye kalmaz teyze olurum büyük ihtimalle. Şimdiden eğer yaramaz bir çocuk olursa ne yapıcam diye düşünmeye başladımmxkskfkflf
Ya valla bizim akrabaların çocukları full öyle yaramaz ve söz dinlemezler yaz dışında okul vs olduğu ucin sorun olmuyor çocuklar pek ama yazın bütün akrabalar falan bir araya geliyor hele şimdi bayram falan da var 4 gün hepsiyle muhatap olcam kaç gündür bunu dusunuyorum

eirene

Rookie Idol
Tepki
371
Bugün havuzda 5 çocuğa bakıcılık yaptım kafama oyuncak titanic fırlattı biri
Titanic: 3
Zengin: 0
Eirene: 0