Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Erkek Çocuklarını Sokaklara Salınması Artık

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Bizim evin arkasında bir park var orda 5,6 tane köpek yavrusu ve annesi var ne yazık ki yavrulardan bir tanesi araba altında kalarak vefat etti diğeride mahaledeki diğer büyük köpekler tarafından ö*dürüldü ben her akşam 11,12 gibi yavru köpeklerin havlamalarını duyorum gidip kontrol ediyorum belki yine büyük köpek saldırmıştır bir terlik şişe atınca kaçıyorlar saldırıyorlarsa engelliyim diye bakıyorum ama sadece 10,11 yaşlarında ki çocuklar etrafında çember kurmuşlar ben ilk başta anlamadım o yüzden müdahale etmedim çok sonrada fark ettim çocuklar yavru köpekleri dövüştüyorlarmış ben birkaç kez uyardım hatta polisi aramaklar tehdit ettim ama bir işe yaramadı artık abileriyle filan geliyor çocuklar hepside keko tipli artık müdahale etmeye de korkuyorum ne yapabilirim tavsiyeniz var mı?

urbeyoncethanku

Trainee
Tepki
44
Yani gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Konu sokak hayvanları olunca duygularımı en üst seviyede yaşıyorum. Malesef bu hareketleri tamamen ailelerinden, çevrelerinden ve yetişme tarzlarından kaynaklanıyor. Uyarmaktan başka ne yapılabilir hiç aklıma gelmiyor. Ben genelde gördüğümde direkt bağırıp çağırıyorum diğer insanların yanında utandırıyorum ama bunlar çözüm değil ne yazık ki.

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,354
Bizim evin arkasında bir park var orda 5,6 tane köpek yavrusu ve annesi var ne yazık ki yavrulardan bir tanesi araba altında kalarak vefat etti diğeride mahaledeki diğer büyük köpekler tarafından ö*dürüldü ben her akşam 11,12 gibi yavru köpeklerin havlamalarını duyorum gidip kontrol ediyorum belki yine büyük köpek saldırmıştır bir terlik şişe atınca kaçıyorlar saldırıyorlarsa engelliyim diye bakıyorum ama sadece 10,11 yaşlarında ki çocuklar etrafında çember kurmuşlar ben ilk başta anlamadım o yüzden müdahale etmedim çok sonrada fark ettim çocuklar yavru köpekleri dövüştüyorlarmış ben birkaç kez uyardım hatta polisi aramaklar tehdit ettim ama bir işe yaramadı artık abileriyle filan geliyor çocuklar hepside keko tipli artık müdahale etmeye de korkuyorum ne yapabilirim tavsiyeniz var mı?
Hangi semtte hangi sehirde yasadigina bagli insanlarin bu olaya tepkisi degisebiliyor duyarli insanlarin oldugu yerde yasiyorsan bu olayi yayip kamuoyu olusturabilirsin boylece sonuca cabuk ulasirsin ama duyarsiz insanlarin yasasigi yerde yasiyorsan en kotu ihtimal twitterda paylasip hayvanseverlerden yardim isteyebilirsin