Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim Dershane Hocası Sorunsalı

A

Anonymous (31cb)

Normalde böyle şeyleri takan biri değilim ama sınava çok az kaldığı için üzerimde bir psikolojik baskı hissetmeye başladım. Olayı kısaca özetleyecek olursam mezunum ve dershaneye gidiyorum fakat dershanedeki denemeler yeterli gelmediği için başka dershaneler ile de anlaştım denemelerine girmek için. Bu ay kendim ayrı olarak internetten başvurduğum denemelere de girdiğim için dershaneye neredeyse hiç gidemedim ve sadece sınavlara girdim. Bu da bazı arkasaşlara özellikle hocalara dert olmuş olacak ki dershanede epey dedikodumu döndürmüşler. Dedikodu dememdeki sebep de bunları eşit ağırlık sınıfından bir arkadaşımdan duymuş olmam. (Kendim sayısalım çünkü. Sayısal sınıfında değil de eşit ağırlık sınıfında konuşulmasından siz anlayın muhabbetleri. Konu verdiğim paraya dahil gelmiş.) Normalde dalga geçerdim fakat birkaç ögrenciyi parlatmak adına benim hayatımla bu derece ilgilenmeleri canımı sıkmaya başladı. Bunu yapan hocalar da soru grubuna soru attığımda soruma görüldü yapan hocalar. Dershaneye gittiğimde hocalarla konuşmayı düşünüyorum ama bir yandan mobbinge uğrar mıyım konuşursam diye de korkmuyor değilim. Tavsiyeleriniz var mı?

Konu Sahibi
A

Anonymous (4d29)

Ne olursa olsun kimse kimse hakkında bu tarz konuşmalar yapamaz. Orası adı üzerinde dershane, başkalarının hakkında laga luga yapılacak bir yer değil. Kendini savunmalısın elbette. Böylelerine sustukça tepemize çıkıyorlar zaten. Ay, çok sinir oldum
Daha önce bazı arkadaşlara da yaptılar bunu fakat ucu bana değince daha da sinir oldum bu deneme mevzusunu özel olarak birkaç kişiye söyledim sadece şimdi eşit ağırlık sınıfına kadar dedikodusunun yapıldığını duydum bugün işleri güçleri dedikodu gruba attığım sorulara sadece görüldü yapıp başka kişilerin sorularına bakıyorlardı şurada az kalmış sık dişini diyor içimden bir ses ama daha önce sınıfta başka kişiler hakkında nasıl konuştuklarını bildiğim için benim hakkımda da böyle konuşuyor olmalarını düşünmek ciddi sinirlerimi bozuyor hocalar kendi aralarında da yapmıyor bu muhabbeti bildiğin başka öğrencilerle konuşuyorlar aşırı saçma

Konu Sahibi
A

Anonymous (8287)

Ayyy bu ne çekememezlik, saçmalık. Git ne olursa olsun konuş. Sen oraya para veriyorsun, eğitim görüyorsun asla öyle bir şey yapamazlar buna hakları yok. Rahat ol ve git açıkça sıkıntını dile getir.
Muhtemelen danışman hocası konuşmak isteyecek ama onun da dilinin kemiği olduğunu düşünmüyorum açıkçası çünkü sabahçıyız ve sabahçı grubundaki hocalar içli dışlı sadece öğrenci dedikodusu yapsalar yine iyi öğrencilerle başka hocaların dedikodusunu da yapıyorlar gerçekten sıkıntılılar

Konu Sahibi
A

Anonymous (46ee)

Artı olarak belirtmek istediğim bir şey var dershanede çok fazla kişiyle yakın değilim ve çoğu öğrencinin aksine hocalarla aramda da ciddi bir mesafe vardır derse odaklı bir kişiyim bu konuşmaların neden canımı sıktığını böyle düşünün bir de doğru düzgün tanımadığınız etmediğiniz insanlarla verdiğiniz paraya kadar konuşulması cidden iğrenç bir durum

opia

Trainee
Tepki
122
Normalde böyle şeyleri takan biri değilim ama sınava çok az kaldığı için üzerimde bir psikolojik baskı hissetmeye başladım. Olayı kısaca özetleyecek olursam mezunum ve dershaneye gidiyorum fakat dershanedeki denemeler yeterli gelmediği için başka dershaneler ile de anlaştım denemelerine girmek için. Bu ay kendim ayrı olarak internetten başvurduğum denemelere de girdiğim için dershaneye neredeyse hiç gidemedim ve sadece sınavlara girdim. Bu da bazı arkasaşlara özellikle hocalara dert olmuş olacak ki dershanede epey dedikodumu döndürmüşler. Dedikodu dememdeki sebep de bunları eşit ağırlık sınıfından bir arkadaşımdan duymuş olmam. (Kendim sayısalım çünkü. Sayısal sınıfında değil de eşit ağırlık sınıfında konuşulmasından siz anlayın muhabbetleri. Konu verdiğim paraya dahil gelmiş.) Normalde dalga geçerdim fakat birkaç ögrenciyi parlatmak adına benim hayatımla bu derece ilgilenmeleri canımı sıkmaya başladı. Bunu yapan hocalar da soru grubuna soru attığımda soruma görüldü yapan hocalar. Dershaneye gittiğimde hocalarla konuşmayı düşünüyorum ama bir yandan mobbinge uğrar mıyım konuşursam diye de korkmuyor değilim. Tavsiyeleriniz var mı?
kimse sana orada mobing uygulayamaz, paranı veriyorsun ve onlardan bir beklentin var eğitim konusunda. eğer hocalardan bir umudum yok direkt git müdürle konuş. mecburi olarak araya giriyorlar ve düzeltiyorlar. umarım hemen düzelir bu durum.