Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

En Sevdiğiniz & En Sevmediğiniz Harry Potter Karakterleri?

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,512
Kitaplarını okumamış ama filmlerini onlarca kez izlemiş biri olarak

Sevdiğim Karakterler
Ron Weasley
Fred & George Weasley
Harry Potter

Sevmediğim Karakterler
Ginny Weasley ( Çok bayık bir kişilik )
Hermonie Granger ( Bilmiş tavırları bazen sinirimi bozuyordu. Ron ile çok yakışıyorlar ama :love: )
Draco ( kötü ama aynı zamanda zayıf bir karakterdi.Bu özelliğini sevemedim )

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,568
Kitaplarını okumamış ama filmlerini onlarca kez izlemiş biri olarak

Sevdiğim Karakterler
Ron Weasley
Fred & George Weasley
Harry Potter

Sevmediğim Karakterler
Ginny Weasley ( Çok bayık bir kişilik )
Hermonie Granger ( Bilmiş tavırları bazen sinirimi bozuyordu. Ron ile çok yakışıyorlar ama :love: )
Draco ( kötü ama aynı zamanda zayıf bir karakterdi.Bu özelliğini sevemedim )
Harryyi sevdim sirius ve jamesi sevdim, lunayı sevdim şu fransız kızla esini sevdim. Ginny ve hermonieyi hic sevemedim

Ü

Üye silindi 197

sevdiklerim
snape🖤
ron
fred & george
molly weasley (arthurda çok tatlıydı gerçi)
sevmediklerim
james & lily potter
harry potter(yani aşırı nefret değil ama üstteki yorumcunun dediğine katılıyorum)
dolores umbridge
dudley ve ailesi
luna(sebebini bilmiyorum sadece bi türlü sevemiyorum)
ek olarak
kitapları okuma fırsatım olmadı hep filmleri izledim o yüzden yorumlarım ona göre olacak james ve lilyden neffret ediyorum snape zorbalık yapıp durmuş james ve buna rağmen seri boyunca sürekli melek muamelesi yapılıyo adama what snape de kusursuz demiyorum ama jamesi sürekli bu kadar iyi biri olarak anlatmaları sinir bozucu

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Sevdiklerim: remus james sirius ( bu üçlünün olgunlaştıkları zamanlar)
İkizler) bayılırım aşırı eğlencelilerdi filmde hakları yendi)
Luna( değişile bir tipti ama sevdim ben)
Minerva ( aşırı havalı bir hocaydı)
Harry ( arada sinir bozucu olsa da baş karakter el mahkum seviyoruz)
Hermione ( ilk kitaplarda gıcıktı filmde daha gıcık gösterilmişti ama diğer kitaplarda karakteri aşırı iyiydi)
Ron( kızıl sapşalım benim )
Tonks( filmde bu kızı da harcadılar
Molly Weasley ( aşırı güzel bir anneydi. Harry hiç düşünmeden bağrına bastı)
Arada kaldıklarım:
lily ( severusla hemen küsmesi arkasını dönmesinş sevmedim ama çocuğu için cesaretini hep takdir ettim)
Severus ( harry’e karşı tavırlarını anlayabilirim ama herkes karşı vıcık ve kötüydü. )
Draco ( son filmde iyi biri gösterebilirlerdi ama o sahneyi de harcadılar)
Sevmediklerim: voldemort
Bellatrix
Lucuis Malfoy
Narcissa Malfoy( sen kendi çocuğunu korumaya çalıştın ama harryde aynı yaşta küçük bir çocuktu)
Ginny( film karakter seçimi aşırı kötüydü bence. Bu kıza daha deli dolu biri gerekirdi.)
Teyze ve enişte
Dudley( gerçi sonradan sevdim ama çocukluğu sinirdi)

Ü

Üye silindi 25

ben draco'yu çok seviyorum sanki iyi birisi olmasına fırsat verilse iyi olurdu gibi geliyo ama hep kötü olmaya zorlanmış :cry: james konusunda üstteki arkadaşlara katılıyorum pis zorba her an birilerini ağaçta sallandırabilir sırf harry'nin babası diye niye adam melekmiş gibi davranıyoruz??? snape'i hatalarıyla günahlarıyla seviyorum zavallı adam..sirius black zaten anlatmaya gerek yok adam<3

Ü

Üye silindi 197

ben draco'yu çok seviyorum sanki iyi birisi olmasına fırsat verilse iyi olurdu gibi geliyo ama hep kötü olmaya zorlanmış :cry: james konusunda üstteki arkadaşlara katılıyorum pis zorba her an birilerini ağaçta sallandırabilir sırf harry'nin babası diye niye adam melekmiş gibi davranıyoruz??? snape'i hatalarıyla günahlarıyla seviyorum zavallı adam..sirius black zaten anlatmaya gerek yok adam<3
draco için ben de aynısını düşünüyorum iyi biri olabilirdi yönlendirilseydi hatta kesilmiş bi sahne var atıyorum şimdi
siriusu da ilk başta sevmiştim ama jamesin arkadaşı o yüzden onu da sevmiyorum artık

Ü

Üye silindi 25

draco için ben de aynısını düşünüyorum iyi biri olabilirdi yönlendirilseydi hatta kesilmiş bi sahne var atıyorum şimdi
siriusu da ilk başta sevmiştim ama jamesin arkadaşı o yüzden onu da sevmiyorum artık
harry gibi seksen yerden torpilli olup senin için ölecek arkadaşların varken iyi olmak kolay önemli olan draco gibi olup içinde iyilik olması.

NİNE

Trainee
Tepki
87
sevdiklerim
snape🖤
ron
fred & george
sevmediklerim
james & lily potter
harry potter(yani aşırı nefret değil ama üstteki yorumcunun dediğine katılıyorum)
dolores umbridge
dudley ve ailesi
ek olarak
kitapları okuma fırsatım olmadı hep filmleri izledim o yüzden yorumlarım ona göre olacak james ve lilyden neffret ediyorum snape zorbalık yapıp durmuş james ve buna rağmen seri boyunca sürekli melek muamelesi yapılıyo adama what snape de kusursuz demiyorum ama jamesi sürekli bu kadar iyi biri olarak

sevdiklerim
snape🖤
ron
fred & george
sevmediklerim
james & lily potter
dolores umbridge
dudley ve ailesi
ek olarak
kitapları okuma fırsatım olmadı hep filmleri izledim o yüzden yorumlarım ona göre olacak james ve lilyden neffret ediyorum snape zorbalık yapıp durmuş james ve buna rağmen seri boyunca sürekli melek muamelesi yapılıyo adama what snape de kusursuz demiyorum ama jamesi sürekli bu kadar iyi biri olarak anlatmaları sinir bozu

sevdiklerim
snape🖤
ron
fred & george
sevmediklerim
james & lily potter
dolores umbridge
dudley ve ailesi
ek olarak
kitapları okuma fırsatım olmadı hep filmleri izledim o yüzden yorumlarım ona göre olacak james ve lilyden neffret ediyorum snape zorbalık yapıp durmuş james ve buna rağmen seri boyunca sürekli melek muamelesi yapılıyo adama what snape de kusursuz demiyorum ama jamesi sürekli bu kadar iyi biri olarak anlatmaları

NİNE

Trainee
Tepki
87
James'ten nefret edip Snape sevenler şaka mı??? Birde zorba demişsiniz bu ikilinin arasında yaşananlar çoğunlukla karşılıklıydı ama Snape'in Harry'ye Hermione'ye ve özellikle Neville'e yaptığı zorbalıkların haddi hesabı yok. Ayrıca hatırlatmak isterim kehaneti Voldemort'a söyleyip Potter ailesinin ölümüne sebep olan da Snape'ti.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
James'ten nefret edip Snape sevenler şaka mı??? Birde zorba demişsiniz bu ikilinin arasında yaşananlar çoğunlukla karşılıklıydı ama Snape'in Harry'ye Hermione'ye ve özellikle Neville'e yaptığı zorbalıkların haddi hesabı yok. Ayrıca hatırlatmak isterim kehaneti Voldemort'a söyleyip Potter ailesinin ölümüne sebep olan da Snape'ti.
Eğer kitapları okumadıysanız tam olarak seviyorsunuz. Ama severus tek kadın için değişen biriydi. O kehanet eğer lily değilde neville için olsaydı asla umursamayacaktı. Bu arada cidden James ve severus karşılıklı zorbalardı. James sonradan değişti. Evet harry’i korudu ama o harry’i çok sevdiği için değildi. Yine lily içindi ve Azkaban’dan dumbuldore sayesinde kurtulduğu içindi. Şahsen severus ne çok kötü biriydi ne iyi biri. Çıkarları için taraf değiştiren kişilere benziyordu şahsen. Jamesi sevmemenizi de anlıyorum. O ve siriusta zorbaydı. Ama bu ikiliyi sevmeyip severusu sevmek mantıklı değil.

NİNE

Trainee
Tepki
87
Ayrıca şunu da eklemek istiyorum Neville'den nefret etmesinin, okul hayatını kabusa çevirmesinin tek sebebi kehanettekinin o olmamasıydı. Yani muhtemelen Neville ölseydi zerre kadar umrunda olmayacaktı.

asdudd

Trainee
Tepki
20
Hermonie, Arthur ve Molly Weasley en sevdiğim karakterlerdi. Hermonie bazen aşırı gıcık olabiliyordu ama hem çok akıllı hem de çok iyi bir dost oldu her zaman. Arthur ve Molly ise serideki en iyi ebeveyn olmalarının yanında kişilik olarak en iyi karakterlerdi. Arthur, Molly ve Luna dışında bütün karakterler hep griydi ama bunlar bildiğin saf iyiydiler. Harry ve Ron'u da seviyorum ama bazen akılsız oluyorlardı asdfhjdjdk
Droco'yu da sevdim, ailesinden kaynaklı iyi olmasına fırsat verilmedi. Ailesinde ne gördüyse onu yansıttı. Son kitaplarda gösterdiği arada kalmışlık beni etkiledi açıkcası.

En sevmediğim karakter ise kesinlikle UMBRIDGE. Nefret ediyorum ya, küçükken pembeden nefret etmeme bile sebep oldu manyak kadın. Voldemort'u bile daha çok seviyorum agshsh
James'i de sevmiyorum. Zorbalık yapmasına rağmen seride bunu kimse dile getirmiyor ve herkes hep çok mükkemmel bir insanmış gibi anıyor. Ama onun hayatından az sahneler gördük, belki daha ayrıntılı görseydik ve bize karakter gelişimi gösterilseydi sevebilirdim. O da Snape de gri karakterlerdi. Sevdiği kadının da kendisini sevmesinden dolayı James'i iyi birine dönüştü. Sevdiği kadın tarafından sevilmeyen Snape ise kötü birine dönüştü. Sonrasında sırf Lily'nin başına geldiği için kendi bencilliğinden dolayı iyi tarafa geçse de sadakatinden dolayı hep taktir ettim.

Ü

Üye silindi 197

snapein her yaptığı doğru,iyi bi karakter dememişim zaten fark ettiysen orda dediğim jamesin zorba olmasına rağmen melek gibi gösterilmesi snapein kötülüklerini direk gösterdiler üstelik james filmde durupdururken ağaçtan sarkıtıyo saçma sapan lakaplar takıyo

NİNE

Trainee
Tepki
87
snapein her yaptığı doğru,iyi bi karakter dememişim zaten fark ettiysen orda dediğim jamesin zorba olmasına rağmen melek gibi gösterilmesi snapein kötülüklerini direk gösterdiler üstelik james filmde durupdururken ağaçtan sarkıtıyo saçma sapan lakaplar takıyo
Kitaplarda ayrıntılı olarak anlatılıyor bu ikilinin düşmanlığı ama filmlerde Snape'e sempati kazandırmak için tek taraflı gösterildiğini düşünüyorum. Ayrıca filmlerde James'ten Sirius ve Lupin tarafından bahsediliyordu diye hatırlıyorum şu an, arkadaşları hakkında kötü şeyler söylemeleri saçma olurdu bence.

Ü

Üye silindi 197

Kitaplarda ayrıntılı olarak anlatılıyor bu ikilinin düşmanlığı ama filmlerde Snape'e sempati kazandırmak için tek taraflı gösterildiğini düşünüyorum. Ayrıca filmlerde James'ten Sirius ve Lupin tarafından bahsediliyordu diye hatırlıyorum şu an, arkadaşları hakkında kötü şeyler söylemeleri saçma olurdu bence.
kitapları okumadığımı belirtmiştim…

Ü

Üye silindi 197

Size özel yazmamıştım aslında ama belirtmişsiniz yeni fark ettim kusura bakmayın. Eğer seriyi seviyorsanız kitapları okumanızı tavsiye ederim filmlerle çok farklı.
yok önemli değil <3 açıkcası ciltli kitap çıkmasını istemiştim şimdikilerin kapağını beğenmiyorum pek o yüzden onu bekledim, almadım baksana şunlara
5DD99F7C-0644-4C7A-80E8-BDB455998770.jpeg