Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Fırsatınız Olsa Gitmek Istediğiniz Şehir, Ülke ?

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Diyelim ki birden bütün şartlar sağlandı ve hayallerinizdeki şehir ya da ülkeye gideceksiniz.
Neresi olurdu ve neden orası ?
Benim Yeni Zelanda ve Norveç sanırım.

Yeni Zelanda : Yıllar önce Netflix'te farklı ülkelerde olağandışı mimariye sahip evlerin gezildiği bir program vardı. İlk orada aklıma düştü ve baya araştırmıştım. Bir de birkaç sene önce Bts'in bir programında tekrar görünce evet ya buraya kesin gitmek istiyorum olmuştum. Bizden ve tüm sorunlardan uzak oluşu da ayrı cezbediyor beni. Sanki Avrupa ya da Amerika'da olsa bazı sorunlar süregelecek gibi ama Dünyanın bir ucu her şeyden uzak insanlar nasıl yaşıyor acaba dkjfh
1711213931044.png

Norveç : Skam diye bir gençlik dizisi var, izlemediyseniz tavsiye ederim, onu izlememle birlikte Norveç fikri kafamda oluştu. Daha sonra başka programlarda da dilleri, ülkenin fotoğrafları ve videoları çok hoşuma gitti. Tek kötü yanı soğuk oluşu, hiç sevmem ama ona bile katlanabilirim. Ve ek olarak Norveç'te kuzey ışıklarını izlemek çok isterim.

1711214014777.png

Bunlara ek bir de Singapur'u ekleyebilirim sanırım. Bu üçünden de anlaşılacağı üzere daha sakin, kaossuz ülkeler seviyorum. Türkiye'nin bünyede bıraktığı etki dnjfdsmf

layley

Trainee
Tepki
442
SKAMMM!!!! ve o dizi yüzünden Norveç'i görmek isteme sebebim ve Herman'a karşı yeşeren aşkım...

Bunlardan ayrı olarak en çok görmek istediğim ülkelerin başını Japonya çekiyor. Önümüzdeki yıl bunun için planlarım var gibi. Yıllardır hayalini kuruyorum artık gerçekleştirme vakti geldi de geçiyor bile

Bir yakınım Prag'a gitmişti. Kartpostal gibi şehir diyordu. Çektiği resimleri falan göstermişti. Özellikle yılbaşında orada olmak isterim. Fotoğraflarda aşık olduysam canlı canlı görsem ne olur bilemiyorum

prag-eski-sehir-meydani-old-town-cekturk (1).jpg

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Ayyy ben Ankara derdim bu soruya 😭
Ekli dosyayı görüntüle 27287
(İstanbul kanayan yaram 🥲)

Akdeniz'de bir şehir olabilir mesela Mersin
Ekli dosyayı görüntüle 27288
New York City
Ekli dosyayı görüntüle 27289
Bir de enn çok istediğim Balkanlar'da bir ülkede yaşamak işte diğer Türk ülkelerinde yaşamak
AAAAA Ankara seven biri daha buldum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

SKAMMM!!!! ve o dizi yüzünden Norveç'i görmek isteme sebebim ve Herman'a karşı yeşeren aşkım...

Bunlardan ayrı olarak en çok görmek istediğim ülkelerin başını Japonya çekiyor. Önümüzdeki yıl bunun için planlarım var gibi. Yıllardır hayalini kuruyorum artık gerçekleştirme vakti geldi de geçiyor bile

Bir yakınım Prag'a gitmişti. Kartpostal gibi şehir diyordu. Çektiği resimleri falan göstermişti. Özellikle yılbaşında orada olmak isterim. Fotoğraflarda aşık olduysam canlı canlı görsem ne olur bilemiyorum

Ekli dosyayı görüntüle 27293
Umarım gidersin Japonya'ya :love:
Prag'ı ben de çok duydum sanırım çok gitmek istediğim yer varmış benim de jdhfkx

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Yoksa sen de miiii 😍😍😍
Evet Ankara'yı çok seviyorum garip bir şekilde üniversiteyi hep orada okumak istemiştim ama olmadı dnfsh Neyse belki iş hayatı münasebetiyle yaşarım

Bizde devamı
Çilekli muzlu yaş pasta
Bana da Bana da ısmarla
Adınız, soyadınız, telefon numaranız
Bir daha bir daha aramayınız şeklindeydi sdklfjlsf

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,483
Biz de devamı
Çilekli muzlu yaş pasta
Bana da Bana da ısmarla
Adınız, soyadınız, telefon numaranız
Bir daha bir daha aramayınız şeklindeydi sdklfjlsf
Akdeniz, Karadeniz, Marmara
Türkiye'nin başkenti Ankara
Ankara Kızlar Lisesi
Eteğimin piresi
Erkekler çöp tenekesi
Kızlar altın kesesi
😭😭😭😭😭
Ben böyle biliyorum 😭😭

Dikachu

Trainee
Tepki
81
Gitmek istediğim çok yer var 😭 Ama en fazla İsviçre, İsveç, Hollanda, Norveç ve İspanya'ya gitmek isterdim sanırım. Hindistan çok da gitmek istediğim bir yer olmazdı aslında fakat Hint kültürü ve mitolojisi bana oldukça farklı geldiği için oraya da gitmek isteyebilirdim. Bir de Yunanistan da aynı sebeplerden ötürü gitmek isteyeceğim şehirlerden.

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Norveçi manyak merak ediyorum, tam bana göre bi ülkeymiş gibi hissediyorum bunun dışında japonya, ispanya, özbekistan, azerbaycan'ı merak ediyorum
Gel birlikte kuzey ışıklarını izlemeye gidelim dfnkj

Gitmek istediğim çok yer var 😭 Ama en fazla İsviçre, İsveç, Hollanda, Norveç ve İspanya'ya gitmek isterdim sanırım. Hindistan çok da gitmek istediğim bir yer olmazdı aslında fakat Hint kültürü ve mitolojisi bana oldukça farklı geldiği için oraya da gitmek isteyebilirdim. Bir de Yunanistan da aynı sebeplerden ötürü gitmek isteyeceğim şehirlerden.
Hindistan'a karşı önyargılarım var maalesef ki benim :(
Yunanistan adalarına gitmek istiyorum ben de

Fuse0nfverse

Trainee
Tepki
275
Diyelim ki birden bütün şartlar sağlandı ve hayallerinizdeki şehir ya da ülkeye gideceksiniz.
Neresi olurdu ve neden orası ?
Benim Yeni Zelanda ve Norveç sanırım.

Yeni Zelanda : Yıllar önce Netflix'te farklı ülkelerde olağandışı mimariye sahip evlerin gezildiği bir program vardı. İlk orada aklıma düştü ve baya araştırmıştım. Bir de birkaç sene önce Bts'in bir programında tekrar görünce evet ya buraya kesin gitmek istiyorum olmuştum. Bizden ve tüm sorunlardan uzak oluşu da ayrı cezbediyor beni. Sanki Avrupa ya da Amerika'da olsa bazı sorunlar süregelecek gibi ama Dünyanın bir ucu her şeyden uzak insanlar nasıl yaşıyor acaba dkjfh
Ekli dosyayı görüntüle 27285

Norveç : Skam diye bir gençlik dizisi var, izlemediyseniz tavsiye ederim, onu izlememle birlikte Norveç fikri kafamda oluştu. Daha sonra başka programlarda da dilleri, ülkenin fotoğrafları ve videoları çok hoşuma gitti. Tek kötü yanı soğuk oluşu, hiç sevmem ama ona bile katlanabilirim. Ve ek olarak Norveç'te kuzey ışıklarını izlemek çok isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 27286

Bunlara ek bir de Singapur'u ekleyebilirim sanırım. Bu üçünden de anlaşılacağı üzere daha sakin, kaossuz ülkeler seviyorum. Türkiye'nin bünyede bıraktığı etki dnjfdsmf
Kanada,İsveç veya Japonya :)

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
659
Çok fazla yere gitmek isterim ama bu 4 ülkeyi daha çok isterim...
Japonya,Vietnam,Tayland ve Kore- tek sebebi bu ülkelerde çok sevdiğim dance crew'lar var.Özellikle de Kore'de olan Artbeat aşırı hoşuma gidiyor...(ama şansım olursa Türkiye'de olan dance crew üyelerini de görmek için oraya gitmek isterim..)

Dikachu

Trainee
Tepki
81
Hindistan'a karşı önyargılarım var maalesef ki benim :(
Hindistan bayıldığım bir ülke değil. Kültürlerinin bir kısmı hoş olsa da bazı yerlerini onaylamıyorum. Bir de ülke bana kalabalık ve baharat kokulu sıkış tıkış sokakları anımsatıyor. Fakat mitolojiye oldukça ilgiliyim. Hint mitolojisi de onlardan biri. Oraya gidip bazı tapınakları görmek isterdim. Bir de tarihi yerler falan. Birkaç günlük seyahat olsa giderdim.

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Bir de ülke bana kalabalık ve baharat kokulu sıkış tıkış sokakları anımsatıyor.
Tam olarak benim kafamdaki tasvir jdfjdf
Hint filmleri severim çok güzel yapımları var ama güvenlik ve temizlik nedenlerinden ötürü uzak kalıyor bana.
Mitolojiye aşırı ilgili biri değilim ama Türk mitolojisi ve Mısır mitolojisi ile çok önceden okuduğum şeyler çok ilgimi çekmişti

Mesela Tac Mahal gerçekten gidip görmek isterdim
Ekli dosyayı görüntüle 27294
Tüm çalışan usta ve mimarların Tac Mahal bittikten sonra ellerinin kesildiğini duyduğumdan beri görünce tüylerim diken diken oluyor