Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Fransa'nın Blackpink'e Karşı Olan Hayranlığı

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Böyle bir thread yapacağımı zaten size söylemiştim. Fransa ile olan tüm etkileşimlerini atmam İMKANSIZ çünkü oldukça fazla var. Blackpink'in kaç kez Fransa devlet kanallarında haber olarak çıktığını ben sayamıyorum artık. O yüzden bugün cidden oldukça büyük ve gördüğümde gülmeme sebep olan olayları thread'a ekleyeceğim.

* Blackpink'in 2022 Paris konserine Fransa First Ladysi Brigitte Macron katıldı. First lady kızları 2023 yılında düzenleyeceği, bir yardım kuruluşunun bağış gecesinde performans sergilemeye davet etti. Kızlar bu teklifi kabul etti ve performans sergiledi. Blackpink böylece Fransa Ulusal televizyonuna çıkan ilk Kpop sanatçısı oldu. Fransa televizyonuna ilk çıkan Kpop sanatçısı ise 2012 yılında Girls' generation'dı. (Snsd)

1711105908060.png 1711105957192.png

* Blackpink, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, first lady Brigitte Macron ve tenis şampiyonu Roger Federer ile poz verdi. Ayrıca bağış gecesi akşamı, Fransa cumhurbaşkanı ve eşi ile akşam yemeği yediler.

1711106176711.png 1711106234601.png

* Fransa cumhurbaşkanı bizim kızların ve Pharrell Williams'ın fotoğrafını da çekti :ROFLMAO: (Frederic'i görüyorsunuz di mi bizim kıza taa o zamandan takmış kafayı pkxısjdızjs)

1711106494646.png

* Lisa Brigitte Macron'un isteği ile 2024'te ki bağış gecesine katıldı. First lady bizim kıza şemsiye tutuyordu xlkdjcspdjfp

1711106623605.png

* Yine ve yine :ROFLMAO: Fransa'nın first lady'si Brigitte hanım Jisoo'yu bekleyen fanlara; "onu görürseniz benim yerime de öpün" diyerek cevap verdi. Ayrıca bu hanımefendi ABD first lady'si Jill Biden'a Blackpink'i öneren kişiydi.

1711106985538.png

* Blackpink Fransa'nın en büyük, Avrupa'nın ise 6. en büyük stadyumunda konser veren ilk kız grubu idi. Biletlerin tamamı tükendi. +60k üzeri bilet sattılar. Ve bu stadyumda konser veren 8. kadın sanatçı oldular.

1711107551131.png
1711107576296.png

- Daha da uzatacaktım ama üşendim. Şimdilik sadece bu kısmı bırakıyorum buraya. Sizin unutamadığınız Bp x Fransa olayı varsa da yazın

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
* Lisa Brigitte Macron'un isteği ile 2024'te ki bağış gecesine katıldı. First lady bizim kıza şemsiye tutuyordu xlkdjcspdjfp
Daha ikonik bir K-Pop sanatçı olayı gelmez demek isterdim ama Blackpink'in çok fazla ikonik olayı var. En basitinden Charles'ın Blackpink'e ödül vermesi, ABD Kore davetinde ABD'nin ısrarla Blackpink'i perf sanatçısı olarak istemesi ama Kore'nin 6 tane davet mektubunu saklaması falan... Sayamayacağımız kadar çok ikonik anları var. Bu arada eline emeğine sağlık çok güzel hazırlamışsın, çok beğendim.

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Daha ikonik bir K-Pop sanatçı olayı gelmez demek isterdim ama Blackpink'in çok fazla ikonik olayı var. En basitinden Charles'ın Blackpink'e ödül vermesi, ABD Kore davetinde ABD'nin ısrarla Blackpink'i perf sanatçısı olarak istemesi ama Kore'nin 6 tane davet mektubunu saklaması falan... Sayamayacağımız kadar çok ikonik anları var. Bu arada eline emeğine sağlık çok güzel hazırlamışsın, çok beğendim.
Ya bende thread'ı çok beğendim ama şimdi farkettim Jennie ve Rosé eklememişim 😭 onların solo olaylarını da ekleseydim keşke thread'a

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
Blackpink böylece Fransa Ulusal televizyonuna çıkan ilk Kpop sanatçısı oldu. Fransa televizyonuna ilk çıkan Kpop sanatçısı ise 2012 yılında Girls' generation'dı. (Snsd)
Burası çok dikkatimi çekti. Girls' Generation'ın etkisi neden abartılmıyor bilmiyorum. Blackpink'ten sonra en etkili K-Pop kadın sanatçısı kesinlikle onlar günümüzdeki kadın grupları Blackpink'in rakibi olarak görüldüğü için daha fazla etkili gibi görünse de öyle değil. Girls' Generation çok başka seviye.

Golden Voice

VIP Visual Queen
Tepki
796
bu zamanlar sitede bp ozellikle de jennie nefreti cok ayri bi boyuttaydi kizlar gayet iyi bir performans sergilemelerine ragmen sitede kizlara karsi yapilan nefret yorumlarini asla asamiyorum...
Bunun sebebi Blackpink'in her seferinde düşmek yerine yükselmesiydi. Fransa medyası kızların ve seyircilerin coşkusunu öve öve bitirmedi ama işte onlar memnun kalmasına rağmen her zaman kıskanç olan kesmin gözü yine Blackpink üzerindeydi. Kızları karalamak için her şeyi yapıyorlar.

Konu Sahibi
Miss Korea

Miss Korea

Visual Goddess
VIP Visual Queen
Tepki
1,096
Bence gayet iyi yapmışsın bir dahaki Blackpink×ülke threadi hazırlarsan onları özellikle eklersin
Bir dahakine kesinlikle solo olayları da ekleyeceksem tüm üyeleri ekleyeceğim, diğer türlü kötü duruyor bence :(
bu zamanlar sitede bp ozellikle de jennie nefreti cok ayri bi boyuttaydi kizlar gayet iyi bir performans sergilemelerine ragmen sitede kizlara karsi yapilan nefret yorumlarini asla asamiyorum...
Blackpink herkesin kum torbasıydı. Ve ben bunun açıkcası blinklerinde biraz eksikliğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Mesela Bp gibi bir grubu chart verisi ya da data üzerinden vuran bir kitle var hala çok komik geliyor. Ya da vokal olarak, sahne hakimiyeti olarak yanlarına yaklaşamayacak grupları övüyorlar ve buna "objektif" gözle bakıyoruz falan diyorlar :ROFLMAO: Knk hani bu BLACKPINK ya hani, bir kendinize mi gelseniz ozısdfoızsd Blackpink'i seversin sevmezsin ama şu devirde en büyük ve en başarılı kadın grubu olduklarını kabul etmemek düz körlük yani.
her post +200 nefret yorumu alıyordu geçen eski postlara baktım yorumların iki üç tanesinden sonrasına inemedim bile sözleşme yenilemediğinde ve sorunun cidden yg olduğu somut olarak öne konulunca anca azaldı hâlâ göstermelik olsum diye yapıyorlar diyen var ama azaldı öncekine göre cidden
Blackpink antisi olduklarını kabul etseler bu durum ortadan kalkacak ama işte :D yani hepimiz belli bir olgunlukta insanlarız "hakaret" ile "eleştiri" arasındaki farkı biliyoruz. Kızları alttan alttan damgalayıp "blinkler eleştiri kaldıramıyor" demeleri çok güldürtüyor 😭