Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Hangi Bölüm Ilgimi Cekiyor Bilmiyorum

jammy

Trainee
Tepki
9
merhaba arkadaslar bir problemim var akıl danısmak istiyorum. yksye hazırlanıyorum hazır yaklasmısken kariyer planlamalarımı da dusunuyorum ama sorun su ki belli bir hedef belirleyemiyorum neye ilgim oldugunu kestiremiyorum ya da cidden yok çünkü bir meslegi arastırdıkca eksiler de dikkatimi cekiyor günün sonunda mesleğimi icra ederken maasın ön planda oldugunu fark ettim belli bir idealim yok durust olmak gerekirse mesleğin amacı hakkında. işte insanları tedavi etmek icin doktor olayım gülüşlerini güzellestirmek icin diş hekimi olayım falan. meslekleri kucumsedigim yok sadece elde edecegim meslegin benim icin sadece para kaynagı olacagını dusunuyorum bu sebeple de hedefim surekli surekli degisiyor bölümleri arastırdıkca hepsinden soguyorum cunku her meslegin buyuk kucuk eksiklikleri var kendimi doktor olarak gorurken aynı caba ve azmı sarf edip muhendis olsaydım diyorum. ya da muhendis halimi dusunup doktor olsaydım ne kadar guzel olurdu gibi dusunceler. tek hedefim itibari yuksek muhendislik ya da tıp degil yanlıs anlasılmasın ama ben cıdden ilgimi ceken bir bölüm bulamıyorum. ne onerirsiniz?

haneull

Rookie Idol
Tepki
604
Endişelerinizde o kadar haklısınız ki.. Malesef eğitim sistemimizde her balığı uçmaya zorladığı için çoğumuz meslek seçme farkındalığını bulamıyoruz.
Şöyle bir meslek envanteri var sınava hazırlanan gaziler ☺Üniversite sınavı sürecinde meslek için fikir edinmenize yardımcı olabilir🥰

Not: test sonuçlarınızın beklendik olup olmadığı noktasında güncelleme bekliyorum 😅😅

Konu Sahibi
jammy

jammy

Trainee
Tepki
9
öhm arkadaslar bi sorun var- Hıcbırı yesıl cıkmadı AHBDHASBDBFAOAODIBNAD
cevaplar icin de tesekkur ederim sınava kadar sadece sınava odaklanacagım <3

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-11 154217.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-11 154217.png
    139.1 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran görüntüsü 2024-03-11 154240.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-11 154240.png
    131.6 KB · Görüntüleme: 8

haneull

Rookie Idol
Tepki
604
O sırada kızımız Vip fizikten tork-denge dinliyor ve limit türev integral çalışıyordu🤧😭
Senin yaptığın gerçekten tebrik edilesi bir şey bu arada herkes bu cesareti gösteremez ve başarılı olamaz🔥👏🏻
Dili seviyorsun sanatı seviyorsun neden sayılarla kendini yıpratıyorsun ki sennn😭😭😭 mütercim tercümanlık da çok kazandırıyor 😅😅
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Öhöm
Ekli dosyayı görüntüle 26668
Yaptığım her meslek testinde istisnasız bana doktorluk gelmesi şaka mı 😭

(Bu arada ben yalnız bir kısmını ss aldım)

Gittim full ss almak için tekrar yaptım jsjsjsj acele etmeden sonuçlar şöyle:
Ekli dosyayı görüntüle 26671 Ekli dosyayı görüntüle 26672 Ekli dosyayı görüntüle 26673 Ekli dosyayı görüntüle 26674
Wow koyu bir sayısal sever görüyorum 😂😂😂 aynı zamanda mf tm ts den bölüm çıkarmayı nasıl başardın kız sen 😂😂😂😂

öhm arkadaslar bi sorun var- Hıcbırı yesıl cıkmadı AHBDHASBDBFAOAODIBNAD
cevaplar icin de tesekkur ederim sınava kadar sadece sınava odaklanacagım <3
En yüksek çıkanlar ilgi alanların hakkında fikir veriyor zaten ❣güzel bir psikolog öğretmen ya da avukattt😍

Son düzenleme: