Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Üniversitede Hangi Bölümü Okudunuz / Okuyorsunuz / Okumak İstersiniz?

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Sınıf öğretmenliği okuyorum çok dinamik bir bölüm etkinliklerle sunumlarla geçiyor bölümümle ilgili en eğlenceli bulduğum şey sunum yaparken gerçekten ilkokulda ders anlatıyormuş gibi davranıyoruz bizi izleyen arkadaşlarımız da ilkokul öğrencisi gibi davranıyor çıkartma veriyoruz çikolata veriyoruz şgkavksvksb çok komik anlar çıkıyor ortaya bir kere ben sunum izliyordum ve çikolata kazanamadigim için çok üzülmüştüm 🥲
Kulağa çok eğlenceli geliyor. Bu dönem online olduğu biz de çok sunum yapıyoruz. Hazırlaması hoşuma gidiyor :D

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
1,196
Elektrik elektronik mühendisliği okuyacağım, bu yıl hazırlık okudum bölümümden emin olmadığım için. (Bu bir yardim çağrısı)
Ne isterim sorusuna gelecek olursak ben her şeyi istiyorum jdbdkdb yani biri olur aklım diğerinde kalır jdbdkdjflf. Bazi isteklerimi karşılıyor olsa tıp da seçebilirdim, kimya biyoloji fizik gibi temel bilimler de güzel olabilirdi. Dilden cin dili ya da japon dili güzel olabilirdi, kendimi ilgili mesleklerini yaparken düşünemiyorum ama keyifli olurdu, kültürleri de hoşuma gidiyor. Eşit ağırlıktan psikoloji olabilirdi, ilgi alanım ve hakkında okumayı seviyorum. Çok doyumsuzum çok...

Tatakae

Trainee
Tepki
39
Elektrik elektronik mühendisliği okuyacağım, bu yıl hazırlık okudum bölümümden emin olmadığım için. (Bu bir yardim çağrısı)
Ne isterim sorusuna gelecek olursak ben her şeyi istiyorum jdbdkdb yani biri olur aklım diğerinde kalır jdbdkdjflf. Bazi isteklerimi karşılıyor olsa tıp da seçebilirdim, kimya biyoloji fizik gibi temel bilimler de güzel olabilirdi. Dilden cin dili ya da japon dili güzel olabilirdi, kendimi ilgili mesleklerini yaparken düşünemiyorum ama keyifli olurdu, kültürleri de hoşuma gidiyor. Eşit ağırlıktan psikoloji olabilirdi, ilgi alanım ve hakkında okumayı seviyorum. Çok doyumsuzum çok...
Hangi üniversite de

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Umarım en hoşuna gideni seçersin
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Grafik tasarım okudum. Okurken benim için çok zordu malesef ki. Malzeme masrafı ve öğretmenlerin acımasızlığı çok yormuştu xlskflckc iyi yönü ödevimin yırtılıp atılmasına bağışıklık kazandım bir süre sonra ve ağlamama konusunda kendimi geliştirdim(normalde sulugöz birisiyimdir) 👍🏻👍🏻👍🏻
Ay çok kötü kaldırılması zor durumlar :eek:

pilotajಥ⁠‿⁠ಥ
Çok havalııı

Only Once🍭

Trainee
Tepki
464
Ben psikoloji bölümünü okumayı çok istiyorum psikoloji ile ilgili şeyler aşırı ilgimi çekiyor

Ay nereden mesaj atılıyor bulamadım öyle bir yer varsa bana yazar mısın oradan konuşalım
Yukarıda kalbin yanında uçak gibi bir şey var ya galiba oradan oluyor mesajlaşmak istediğin kişiyi yanı alıcı kısmına kişiyi yazıp o şekilde konuşabiliyorsunuz galiba

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,897
Sosyoloji okudum şimdi de aynı alanda yüksek lisans yapıyorum. Severek okudum ve hala da seviyorum alanımı ama okumasaymışım daha kolay iş bulup hayatıma bakarmışım dediğim de oluyor. Sonra üniversite anılarımı, arkadaşlarımı düşününce iyiki de okumuşum da diyorum. Böyle karışık duygular.

G

<.<gattara<.<

ya ben oyun filan yapıyorum :/ yarışmalara jamlere katılıyorum tekrardan ünv okumak isityorum ya yazılım yada bilgisayar müh. okumak isityorumda benim zamanıma göre puanlar uçmuş:/ 2 yıllık sonrada 4 yıllığa tamamlamayı düşünüyorum :/ bilgisayar programcılığı düşünüyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
ay daha okumuyorum ama 24 ykssine gircem hatta tyt kampina falan girdim insallah olur
Sınavda başarılar 💜 Umarım istediğin yere gidersin.

zamani geldiginde cizgi film animasyon ya da moda tasarimi okumayı ısterdım ya
Açıkçası ne okusan kolayca iş bulabileceğin bir ülkede yaşasak ben de moda tasarımcılığı okumak isterdim :love: Animasyon işi de kulağa güzel geliyor.Zevklerimiz benziyormuş vjnkclcxkl

ben hukuk düşünmüştüm gözüm çok korktu polis akademisine yani pomeme giricem 2004 lüyüm 1 sene gecikmiştim zaten bu senede derslere hiç bakmadım mental olarak iyiye gidersem seneye hazırlanıcam yks ve kpss ön hazırlık sınavına
Önemli olan mental sağlık şimdi olmazsa gelecek sene olur . Başarılar 💪

Ü

Üye silindi 187

İngilizce mütercim tercümanlık okuyorum cidden burnumdan geldi bölüm.İsmi olmayan nispeten yeni açılmış bir okul girenlerin puanları da belli ama hocalar aşırı zorluyor bizi.Ben o kapasitede olsam boğaziçine veya odtüye giderdim zaten.Hocalar gereksiz zorladığı için ortalama yapamıyoruz sınav notlarımız düşük aynı bölümü diğer ünilerde okuyanlar yüksek ortalamalarla mezun olacak ve işe başvururken hatta staj yaparken bile ortalamanın yüksek olması büyük bir avantaj.Bu sadece yaşadığım sıkıntılardan biri hocaların bencilliğinden bıktım artık.Daha 2.sınıftayız ama yüksek lisans seviyesinde makale yazma ödevleri verip derslerde yüksek lisans konuları anlatıyorlar. Bir lisans öğrencisinin alması gerekenden daha fazlasından sorumluyuz bu bizi çok yoruyor.Ortalamam yüksek olsaydı yatay geçişle öğretmenlik fakültesine geçiş yapacaktım zaten öğretmen olmak istiyordum ama bir türlü ortalama yükseltemiyorum aksine her dönem düşüyor.Sırf puanı yetmedi diye öğretmenlik harici bir bölüm yazmayın sonra yatay geçişle geçerim diye düşünümeyin bunu bildikleri için öğrencileri zorluyorlar bölümde kalsınlar isityorlar.Okulun adını vermeyi düşünmüyorum gizli kalması daha iyi olur.Aynı bölümü başka bir arkadaşım benim okulumun puanına yakın bir okulda okuyor ve ders programı bile bizimkinden çok daha rahat.Nerdeyse bir hukuk öğrencisi kadar yoğun bir programımız var.Haftada sadece bir gün boş ve diğer her gün sabahtan akşama kadar ders var.Arkadaşımın programına bakıyorum haftada sadece 2-3 gün dolu.Üniversite bu değil ya kendimize vakit ayıramıyoruz ders çalışmaktan üstelik bizde devam zorunluluğu da var.4 hafta derse girmezsen dersten kalıyorsun kimseye ayrıcalık geçmiyorlar.

Ayy ben de ell okuyorum ve kesinlikle dil bölümünden gidilebilecek en zor bölümler dil edebiyat bölümleridir. Çok zor okuması ama edebiyati sevdiğim için de assiri eglenceli geliyo
bir de benim tercümanlık bölümünü dene yüksek lisans konuları görüyoruz şaka gibi ama gerçek.Bu bizim hocaların okulu Harvard yapmaya çalışmasıyla ilgili ama bence edebiyat seven biri o kadar da zorlanmaz dil edebiyat okurken.

Ü

Üye silindi 25

hukuk okuyorum bölümümden nefret ediyorum ama seviyorum

jsjhshajka

Trainee
Tepki
0
Diş hekimliği okuyorum
Mühendislik istiyordum •́⁠ ⁠ ⁠‿⁠ ⁠,⁠•̀

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
Hiçbir fikrim yok daha gastronomi olabilir

minnybby💌

Trainee
Tepki
100
Baya eski bir konuya mesaj atiyorum ama pek bilmediğim için soruyorum İngiliz Dili edebiyatında formasyon var tercümanlık da yok mu acaba.Formasyon alırsan zaten öğretmen olabilirsin diye biliyorum.
Bizde de yok aslında formasyon yüksek lisans yapılarak alınıyor şu an. Tekrar gelicek diyolardi ama bilemiyorum