Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Hate Traine Kurban Gitmis Idoller

revelimderevelim

Lead Dancer
Tepki
8,902
ya sadece nefret ile de sınırlı kalmıyor. diğer maknaeler en azından fanlar tarafından korunup kollanıyor ama niki'yi fanların bir kısmı dahil olmak üzere çok fazla kişi cinselleştiriyor. üstelik bu 15 yaşından beri devam eden bir şey.
Cidden ya aynı yaştayız valla düşünüyorum bana olsa ne yapardım diye cidden deprosyana sürüklenirdim ve her şeyi bırakır giderdim tahminen
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bir sey diyim mi tam hatirlamiyorum ama gecen yilin baslarinda sanirim her yerde bu cocugu goruyordum ozellikle bi uyesiyle yaptigi dance coverla falan baya ovuluyordu sonra cok ovulen cok taslanir oldu cocuk herkesden cok nefret almaya basladi. hate traine kurban oldu cidden
Klasik fanlar ve iki yüzlülükleri işte orta da ciddi olan bir şey de yok yani. Zorbalık iddiaları desek neden diğer üyelerle aynı seviyede değil aldığı nefret çom üstüne gidiliyo

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
Kesinlikle Enhypen
Özellikle Ni-Ki ve Sunghoon
Aldıkları nefretin hiçbir mantıklı açıklaması yoktu. 14 yaşından beri saçma sapan iddialar yüzünden nefret alıyor bu çocuk
Ailesine bile ulaşmıştı..

Effy

Trainee
Tepki
547
Bu durum kpopta ekstra var bir ara sırf bu yüzden twitterda sevdiğim halde kpopla ilgili her şeyi engellemiştim🥲 kim olursa olsun bu kadar nefret beni çok rahatsız ediyor ve geriyor sanki o nefreti ben alıyormuş gibi hissediyorum. Yine bu sitede daha az var ama dediğiniz şeylere katılıyorum kadın idoller çok daha fazla yaşıyor bu gereksiz nefret durumunu

Konu Sahibi
augustine

augustine

argumentative, antithetical dream girl
Rising Star
Tepki
6,862
Linç kültürü o kadar garip ki, insanlar linç yememek için sürü psikolojisine uyuyor. Ve özellikle kadınların bu kadar linçlenme sebebini kıskançlığa bağlıyorum. Genel olarak kadınların başarılı olmasını, özgürce hareket etmesini istemiyorlar.
cok hakli yorum alnindan opuyorum. kpop sektoru genelde kadinlar uzerinden yurudugu icin erkek idolleri ideal erkek arkadas, kadin idolleri kiskanilacak figur gibi gosteriyorlar ve sanirim da ise yariyor

merhaba oncelikle hos geldinn

ben bu kadinlarin bu kadar gereksiz nefret almalarinin ilk nedeninin kadin olmalari oldugunu dusunuyorum. bunun hakkinda uzun uzun konusmak isterdim ama su an musait degilim kusura bakma lutfen ❤️❤️
ayy yok canim ne kusura bakmasi zaten uzun lafin kisasi nefret aliyorlar cunku kadinlar

Tenebris

CumberLay'in Fanboyu
Fanbase Starter
Tepki
3,946
Yiren. Sırf Çin'li diye diz çöküp Kore selamı yapmak zorunda değildi. Bu yüzden Everglow 2021 sonundan beri aktif değil...

Konu Sahibi
augustine

augustine

Rising Star
Tepki
6,862
sahnede twerk attilar diye kadinlari lincleyenler de idolleri baepsae yaptiginda agizlarinin suyu aka aka izleyen erkek idol fanlari oluyor kotu bir sey de demek istemiyorum ya
vallahi oyle bi de bu durumlarda idollere de uzuluyorum fanlari cogunlukla onlari erkek arkadaslari gibi goruyor ya da gay fetisleri icin kullaniyor. arti on sekiz ficlerin, editlerin, cinsellestirmelerin sayisi everesti gecti. allah fanin da hayirlisini versin. misal ben taylor faniyim taylor hakkinda arti on sekiz fic okuma dusuncesi bile kafayi yememe neden oluyor bunlar nasil boyle ayayayayay

Beria

Narcissistic, My god I love it 🩷
Moderatör
Tepki
4,976
Kesinlikle Yeri, kıza gelen tehditlerden biri v@jinana b!çak susmadan önce sus gibi bir şeydi. Ve ben bunu altı-yedi yıl önce okuduğum halde hala hatırlıyorum

Konu Sahibi
augustine

augustine

Rising Star
Tepki
6,862
Yiren. Sırf Çin'li diye diz çöküp Kore selamı yapmak zorunda değildi. Bu yüzden Everglow 2021 sonundan beri aktif değil...
everglowa ne oldu cidden bi aralar itzy ile yarisiyorlardi 4. jenin en buyuk isimlerindenlerdi kizlar uctu gitti

Kesinlikle Yeri, kıza gelen tehditlerden biri v@jinana b!çak susmadan önce sus gibi bir şeydi. Ve ben bunu altı-yedi yıl önce okuduğum halde hala hatırlıyorum
ben de kiz ortam yapmak icin idol olmus dediklerini falan hatirliyorum hatta bu sitedeki turklerden gormustum bunu. bu kiz da az cekmedi cidden

Tenebris

CumberLay'in Fanboyu
Fanbase Starter
Tepki
3,946
everglowa ne oldu cidden bi aralar itzy ile yarisiyorlardi 4. jenin en buyuk isimlerindenlerdi kizlar uctu gitti
Yiren o olaydan sonra Çin'e gitmişti (sözde eğitim ve ailesi için 1 aylığınaydı ama en son 2022 sonunda geldi). O zamandan beri genelde festivallere katılıyorlar, bazı ülkelerde konser düzenlediler falan. Ama hala comeback yok, 1.5 yılı geçti...

Konu Sahibi
augustine

augustine

Rising Star
Tepki
6,862
Kesinlikle Enhypen
Özellikle Ni-Ki ve Sunghoon
Aldıkları nefretin hiçbir mantıklı açıklaması yoktu. 14 yaşından beri saçma sapan iddialar yüzünden nefret alıyor bu çocuk
Ailesine bile ulaşmıştı..
benim de enhypen hakkinda gozum acildi bugun. com sacma sebeplerden cok cekmisler cidden. aslinda vicdanini, uzulme ya da empati duygunu bi kenara artan inanilmaz komik bi sitcom gibi sektor ama insan olunca tabii... yazik olmus cocuklara cidden. umarim ileride haklarinda daha iyisi olur

Yiren o olaydan sonra Çin'e gitmişti (sözde eğitim ve ailesi için 1 aylığınaydı ama en son 2022 sonunda geldi). O zamandan beri genelde festivallere katılıyorlar, bazı ülkelerde konser düzenlediler falan. Ama hala comeback yok, 1.5 yılı geçti...
uzuldum cidden harcanmislar kizlar

Bu durum kpopta ekstra var bir ara sırf bu yüzden twitterda sevdiğim halde kpopla ilgili her şeyi engellemiştim🥲 kim olursa olsun bu kadar nefret beni çok rahatsız ediyor ve geriyor sanki o nefreti ben alıyormuş gibi hissediyorum. Yine bu sitede daha az var ama dediğiniz şeylere katılıyorum kadın idoller çok daha fazla yaşıyor bu gereksiz nefret durumunu
ayy twitter deme bana oradaki ucubeler nefret etmek icin sebep ariyorlar zaten

#cancelstantwitter
#stantwitteroverparty

attaccachan

Fanbase Starter
Tepki
1,598
niki en çok nefret alan 4. jen idollerinden biri. çocuk debutladığından beri olur olmaz her konuda linçlendi. en son mum üfledi diye ölmesini isteyen binlerce tweet atılıyordu. 🥲
enha s*lolarından gerçekten gına geldi. son zamanlarda iyice cozutuyorlar umarım kötü şeyler yaşanmaz.

CumberLay🔥

Cumhurbaşkanı
Yönetici
Tepki
20,427
benim de enhypen hakkinda gozum acildi bugun. com sacma sebeplerden cok cekmisler cidden. aslinda vicdanini, uzulme ya da empati duygunu bi kenara artan inanilmaz komik bi sitcom gibi sektor ama insan olunca tabii... yazik olmus cocuklara cidden. umarim ileride haklarinda daha iyisi olur

uzuldum cidden harcanmislar kizlar

ayy twitter deme bana oradaki ucubeler nefret etmek icin sebep ariyorlar zaten

#cancelstantwitter
#stantwitteroverparty
Umarım umarım ☹️ artık yüzleri gülsün istiyoruz💔

haneull

Fanbase Starter
Tepki
1,165
ayyyy sitede yeniyim oncelikle merhabalar.

hate train bir diger deyisle nefret akimi? zaman zaman gereksiz yere abartilan unluler olurken zaman zamansa gereginden fazla nefret edilen idoller oluyor. ornegin snsd jessica, rv yeri, fx sulli, bp jennie, ive wonyoung vs belli donemler asiri fazla nefret almis idoller. f*hus, z*rbalik skandali cikan idoller cilek yiyen wonyoung kadar konusulmamistir gibi. siz ne dusunuyorsunuz. akliniza gelen ornekler ne
Ben kpop/jpop sektörünü tamamen halkın azgınlığını ve taşkınlığını yönlendirmek için kurulmuş bir alan olarak görüyorum. Korede 1. Gen idoller de en az bu kadar nefret alıyordu. 3 ve 4 internet yüzünden alasını yedi tabi o ayrı. Saçma sapan nedenler bir sürü idol linç yedi bu zamana kadar ama,
Krystal benim gözümde..
Kai ile sevgili olduğu için ve sonrasında çıkan kondom muhabbetleri yüzünden mahvettiler kızı. Sosyal medyadan uzun süre elini çekmişti, gördüğüm video kesitlerinde hiç gülmüyordu bile. Benn kendine bir şey yapar diye korkmuştum o dönem hatta

Ü

Üye silindi 160

cok hakli yorum alnindan opuyorum. kpop sektoru genelde kadinlar uzerinden yurudugu icin erkek idolleri ideal erkek arkadas, kadin idolleri kiskanilacak figur gibi gosteriyorlar ve sanirim da ise yariyor

ayy yok canim ne kusura bakmasi zaten uzun lafin kisasi nefret aliyorlar cunku kadinlar
Bu ideal erkek arkadaş algısını da idollerin yarattığını düşünüyorum. "Sevgiliniz var mı?" sorusuna fanlarımız diyenlerden ne beklenir ki?

Beria

Narcissistic, My god I love it 🩷
Moderatör
Tepki
4,976
Yeri neler çekti be tek suçu gruba sonradan eklenmekti ne büyük günah
Gruba eklenmesi + o dönem JungRi shipi baya popülerdi Jk'in ergen hayranlarından bi ton nefret aldı gereksiz yere. Seulgi-Jimin shipi yüzünden ben Seulgi'nin adını öğrenmiştim mesela o da o kadar popüler bir shipti ve yine kız tarafı büyük nefret alan taraftı... Ah ah revel neler atlattılar

revelimderevelim

Lead Dancer
Tepki
8,902
Gruba eklenmesi + o dönem JungRi shipi baya popülerdi Jk'in ergen hayranlarından bi ton nefret aldı gereksiz yere. Seulgi-Jimin shipi yüzünden ben Seulgi'nin adını öğrenmiştim mesela o da o kadar popüler bir shipti ve yine kız tarafı büyük nefret alan taraftı... Ah ah revel neler atlattılar
Cidden revel çekmedikleri çile kalmadı, en ufak şeyden sorun çıktı büyük nefretler alındı.