Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İlk Fandomunuza Nasıl Girdiniz?

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
K-Pop'u takibe nasıl başladınız?
İlk girdiğiniz fandom hangisiydi ve nasıl girdiniz?
Hangi üye sizi gruba çekti?
Hala girdiğiniz ilk fandomda mısınız?
Biasınız kim, o olmasaydı kim olurdu?
Şu an ki "ult bias"ınız kim?

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Ay ben bu sorulara yüz bin kere cevap versem sıkılmam. Hemen başlıyorum.

Sınıf arkadaşlarım tahtadan HYLT açıp dalga geçiyorlardı. Zaten biraz hoşuma gitmişti. Ben de onlara inat olsun diye dinlemeye başlamıştım Blackpink'i

İlk girdiğim fandom blink idi. Yukarda anlattığım gibi oldu.

Lisa çekmişti. Dansı ve yüzü çok hoşuma gitmişti.

Hayır değilim

Blackpink'ten biasım Jisoo. O olmasaydı Rosé olurdu.

Han Jisung

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Ben dalgasina BP açıp dalga geçiyorum o sırada kesfetime gidle oh my god çıktı merak ettim izledim çok beğendim sonra ara sıra dalgasina BP izlerken bir bakmışım BP stanliyorum👽
Blink yukarıda anlattım en son ergen işi diye diye izlerken bir baktım fanı olmuşum kdkdcm
Ya öyle bir üye yok aslında.
Hayır bp çok takip etmiyorum ama hala en çok dinlediğim gruplardan biri ve rose ile Jisoo yu hala severim
İlk bias rose du ama şu anda Jisoo.İlk girdiğimde fandoma rose olmasa Lisa olurdu.Şu anda ise Jisoo olmasa rose olurdu
Çok şaşırtıcı ama mina

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Ilk IU ve Exo ile tanıdım kpop'ı Ama çok üstünde durmadım Bp KTL izledikten sonra Rosé'ye vuruldum (Jisoo'yu da çok beğenmiştim )ondan sonra tüm kliplerini izledim şarkılarını dinledim o zamanlar 20 tane falan vardı zaten sjsjsjsjsj
sonra pandemi zamanı tüm vaktimi kpop'a ayırdım maalesef
Şuan hiç bir fandomda değilim ama sevdiğim grupları denk geldikçe hala severek dinliyorum
Rosé olmasaydı Jisoo olurdu
Ult bias değil ama en sevdiğim idol Rosie

bf0d0e9c6e91576559870e807a3dc25c.jpg
(Bana göre muhteşem bı havası vardı hala öyle düşünüyorum 🔥🔥🔥)

Ekli dosyalar

• 894fafa13ea0066eda1ed9dc8db3e8a8.jpg
    894fafa13ea0066eda1ed9dc8db3e8a8.jpg
    108.3 KB · Görüntüleme: 6

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
K-Pop'u takibe nasıl başladınız? Miss a hush performansı youtube da önüme dusmustu ondan sonra arastirmaya basladim
İlk girdiğiniz fandom hangisiydi ve nasıl girdiniz? 4nia crazy mv si sayesinde
Hangi üye sizi gruba çekti? Hyuna jihyun
Hala girdiğiniz ilk fandomda mısınız? Dağılsalarda sonsuza kadar 🥺
Biasınız kim, o olmasaydı kim olurdu? Bias seçemiyorum 🥺
Şu an ki "ult bias"ınız kim? Yinede somi diyeyim 🤭🤭🤭

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,363
Bts ile tanımıştım.Onları sevip Army olmuşdum.Hala öyleyim.Ult biasım grupta RM.o olmasaydı bilmiyorum kim olurdu.

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,902
Kpop'u ilk olarak diziler ile tanıdım. Eski dizilerde grupça ostlar sık olurdu. (Artık pek yok 😞) ilk ss501 ile tanıştım. Daha sonra izlediğim dizlerdeki idol oyuncuların grupları ile dinlemeye başladım (cnblue, ft island). Sonra o dönemki popüler tüm grupları az çok dinledim. Ama grupları açıp da bakmadım pek. Sonra bir gün ablam super junior'ın bir şeyini izliyordu. Onu görünce merak ettim bana anlattı grubu. Şarkılarını dinliyordum ama hiç üyelere falan bakmamıştım. Sonra baktım baya eğlenceli grup. Her şeylerini izlemeye takip etmeye başladım.
Biasım donghae. İlk dikkatimi çeken üyeyi hatırlamıyorum ama ilk tanıdığım üye sanırım lee teuk'tu. Fan olmadan önce trendy dergisinde doğum günü için sayfa ayrılmıştı. Oradan tanımıştım. Hala suju fanıyım. Her ne kadar artık pek yakından takip etmesem de. grup geri dönüşlerini takip ediyorum, beğenirsem şarkılarını dinliyorum. Biasım donghae olmasaydı eunhyuk olurdu muhtemelen. Eunhae severim 😁

comealongwthme

Trainee
Tepki
132
Ben K-pop'u ablamla tanımıştım, 5 6 yıl önce o daha yeni army olmuştu açıp açıp dinliyorduk, tabii ben anlamıyorum hiç bir şey. Sonrasında öğrendim kim olduklarını falan ama hiç ilgimi çekmemişlerdi. Çok normal dans eden 7 adam şeklinde yorumlayıp yoluma devam etmiştim. Sonrasında (3 yıl kadar sonrası) djwkxjskxsnxk önüme sürekli skz editleri çıkmaya başlamıştı, ama yine hiç açıp dinleyeyim demedim ama o kadar çok komik kesitlerini izliyordum ki artık hepsinin adını falan ezberleyip biliyordum. Ve en sonunda önüme Dreamcatcher- Boca çıktı... Vuruldum desem yeridir. O kadar havalı gelmişlerdi ki gözüme anlatamam. Direkt açıp diğer şarkılarını dinledim, Dejavu ve Piri'nin üzreimde bıraktığı etkiyi anlatamam bir de ben o zamanlar daha sadece Twice'ı biliyordum gg olarak e tabii DC ile alakaları yok. Bu şekilde İnsomnia olarak kpop'a giriş yaptım. Beni gruba Dami- Siyeon- Sua üçlüsü çekmişti. Sua ve Siyeonun mükemmel vokalleri ve Dami'nin ikonik rapi tabii ki ilk olarak ama Boca mv'yi izlerken aynı zamanda Handong Jiu ve Yoohyeon uclüsünün güzelliği de beni etkilemişti. Şu an gruptan bir biasim yok 8'i de mükemmel çünkü seçemiyorum. Genel olarak bias'ım Jungwon ve Jay ikilisi çünkü çok komikler.

Konu Sahibi
gnabnahc

gnabnahc

Mr. Bang
VIP Rapper King
Tepki
1,235
Han Jisung'un rapini duyduğumda merak edip araştırmıştım.
Han'ın rapi...
Hep aynı soru mu sormuşum lan? Han işte!
Evet, sadece STAY'im.
Bang Chan. OT8 ya da Han olurdu.
Bang Chan.

bbequitedontcry

taste that pink venom
Fanbase Starter
Tepki
4,180
boomebayah izletip jennieye aşık olduğumda girdim bp house falan izlemeye başladım sonra baktım 4 kız benm aşklarım olmuş 🤏🏻🤏🏻
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

boomebayah izletip jennieye aşık olduğumda girdim bp house falan izlemeye başladım sonra baktım 4 kız benm aşklarım olmuş 🤏🏻🤏🏻
boomebayah ne peki kpopçayı unuttum da biraz zamanla düzelir

🍭SuGa 🍭

Trainee
Tepki
104
bts funny moments editleriyle geldim ilk. youtube da gördüm bir bakayım dedim öyle devam etti. ilk dikkatimi çeken kişi yoongiydi hala da yoongi görüyorsunuz. ama bütün üyeleri seviyorum solo stan değilim yani. ve çok saçma tae ile yoongiyi karıştırıyordum yüzleri aynı geliyordu. takip ettiğim gruplar arasında isimlerini en hızlı ezberliğim yüzlerini ezberlediğim tek grup.