Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İtzy'in Yere Çakılışı

Dixon

Trainee
Tepki
249
c8f084dfdee581e9b9a28d88284fbea9.jpg
19-21 yılları arasında 4. jenerasyon en iyi grupları denildiğinde itzy in muhakkak adı geçerdi cb yapacaklarinda heycanla beklenirdi

f105e8e27028e858d88efe52e22320a7.jpg
Ryujin'in bir dönem güzel bir etkisi vardı sanırsam ig postu 1 ve 2 milyona ulaşan ilk 4.jen idoluydu, omuz dansıyla ne kadar viral olduğunu belirtmeme gerek bile yok
Ryujin dönemindeki idollere göre daha balık etli , sahne hakimiyeti mimikten ibaret olmayan ve özgüvenli olduğu için ayrıca seviliyordu ama geçen gün bakiyim dedim eski ryujinden her açıdan eser yok
4a73904d6216299c9194b11e8d96bd2c.jpg
341ec3a079706fa1b8fdd5f5b8ab8f67.jpg

Jyp nin verdiği kötü şarkılar
Ana vokal Lia nın sm de olsa en fazla alt vokal olacak olması(sm in alt vokalleriyle karşılaştırınca o bile zor)
Diğer üyelerin ilgi çekici ses renklerinin olmaması
Daha yetenekli ve farklı konseptteki kız gruplarının çıkması

unutulmalarinin ve" en iyi 4.jen" denildiğinde ilk 5te bile söylenmemelerinin nedeni olarak ben üste yazdıklarımı görüyorum

İtzy fanları da çok şaşırtıyor beni
Günümüzde gruplarının adı dahi gecmiyorken ilah seviyesine çıkarıyorlar kızları (gerçi neredeyse tüm fanlar böyle)

Siz itzy'in düşüşünü neye bağlıyorsunuz😺
21530f97be13973d6410aea65d180088.jpg

Son düzenleme:

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,568
Ekli dosyayı görüntüle 2417
19-21 yılları arasında 4. jenerasyon en iyi grupları denildiğinde itzy in muhakkak adı geçerdi cb yapacaklarinda heycanla beklenirdi

Ekli dosyayı görüntüle 2419
Ryujin'in bir dönem güzel bir etkisi vardı sanırsam ig postu 1 ve 2 milyona ulaşan ilk 4.jen idoluydu, omuz dansıyla ne kadar viral olduğunu belirtmeme gerek bile yok
Ryujin dönemindeki idollere göre daha balık etli , sahne hakimiyeti mimikten ibaret olmayan ve özgüvenli olduğu için ayrıca seviliyordu ama geçen gün bakiyim dedim eski ryujinden her açıdan eser yok
Ekli dosyayı görüntüle 2420
Ekli dosyayı görüntüle 2421

Ana vokal Lia nın sm de olsa en fazla alt vokal olacak olması(sm in alt vokalleriyle karşılaştırınca o bile zor)

unutulmalarinin ve" en iyi 4.jen" denildiğinde ilk 5te bile söylenmemelerinin nedeni olarak ben üste yazdıklarımı görüyorum

Günümüzde gruplarının adı dahi gecmiyorken ilah seviyesine çıkarıyorlar kızları (gerçi neredeyse tüm fanlar böyle)

Ekli dosyayı görüntüle 2418
Lianın vokali kotu artı yejinin sesi de hic tasimiyor. Bir de tam olarak kendilerine bir konsept olusturamadilar. Mesela iveın elegant konsepti var aespanın ai konsepti var ama itzynin one cikan bir seyi yok konsept olarak

Ü

Üye silindi 189

Lianın vokali kotu artı yejinin sesi de hic tasimiyor. Bir de tam olarak kendilerine bir konsept olusturamadilar. Mesela iveın elegant konsepti var aespanın ai konsepti var ama itzynin one cikan bir seyi yok konsept olarak
aslinda ilk basta love myself tarzinda konseptleri vardi ve en basarili sarkilari da o konsepte ait zaten bakiniz wannabe dalla icy vs. sonra girl crush ask sarkilari yapmaya basladilar konsept degistirdiler ve bu hale geldiler

Konu Sahibi
Dixon

Dixon

Trainee
Tepki
249
Aslında 2020 sonuna kadar "kendimi seviyorum" konseptinden ilerlediler fakat bu konseptte yapabilecekleri çok sınırlı olduğu için bırakmak zorunda kaldılar

marin

Trainee
Tepki
639
Listelerde MITM sonrası ciddi bir düşüş yaşadılar. Loco iyi geri dönüşler almadı. Bunun en büyük sebebi Lia için atılan iftiralardı. Bu grubun imajını zedeledi. Ancak Sneakers ile hem Lia ile ilgili söylenenlerin mesnetsiz kalmasından dolayı ve kanıtlarla gelen aklanma hem de JYPE'nin iyi promosyonu ile tekrardan ayağa kalktılar listelerde. Cheshire ise yine beğenilmedi. Burada asıl suçlu doğru şarkı seçimi yapamayan şirket. Ancak hâla üniversite festivallerine çıkan bir ITZY var. Yere çakılan ve popüler olmayan bir grup üstelik yüksek tezahüratlar ile nasıl üniversite festivallerine çıkabilir. Geçen yıl yine aynı başlıklar açarken pann kızları ki onlar globalde de unutulduklarını iddia ediyordu, KCON LA'de kulakları sağır edecek kadar yüksek tezahürat alıyordu kızlar. Kapalı gişe IU konserinde kendi konserlerinde gibi tezahürat aldılar yine. Halkın ilgisi yüksek anlayacağınız. Tek eksik doğru şarkı. Evet şu an bir NewJeans, IVE kadar göz önünde değiller ya da eskisi kadar konuşulmuyorlar belki ama güçlerini kaybetmiş değiller. Yeji ve Ryujin globalde, Chaeryeong ve Yuna ise Kore'de ciddi kitlesi olan isimler. Halk dostu tek bir şarkıya bakar tekrar etrafı domine etmeleri.

sbinni

Trainee
Tepki
59
Ben jyp nin yönetemediğini düşünüyorum.Normalde çıkardığı her kız grubu jeninde başı çeken gruplardan oluyormuş.Diğer şirketlerin kız gruplarına ilgi kayınca hatta genel anlamda ilgi kız gruplarında olunca oda hemen nmixx i çıkarıp toparlanmaya çalıştı ancak ikisinide yönetemiyor gibi gözüküyor.Ben itzy kızlardan yeji ve ryujin in sahnede verdiği havayı beğeniyorum.Vokal konusunda insanların düşünceleri farklılık gösterebilir ama ben çok yeteneksiz olduklarınıda düşünmüyorum.Şarkıları herkese hitap etmiyor bende loco dahil sonrasında kızların başlık şarkılarını dinleyemedim ama loco dan sonra şarkı için imza denilecek koreolarını bıraktılar ki bana göre en yanlış olan hareketleri.Zorlandıkları için bırakıldığını hatırlıyorum umarım bu geri dönüslerinde iyi şarkı ve kendilerine has dans hareketleri geri döner.Ben dinleyici olarak bana uyarsa dinlemek isterim.

aslı

Fanbase Starter
Tepki
696
Itzy’yi Wannabe era da yani 2020 de tanıdım.Gayet hoş bir şarkıydı.Not shy,MITM,Loco,Icy,Dalla harika şarkılar.Sneakers en kötü Itzy şarkısı kesinlikle.2022’de kendilerini bozduklarını düşünüyorum.Cheshire yine fena değil.

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Şanssızlık mıdır şarkı seçimi yanlışlığı mıdır bilemiyorum ama ITYZ cidden potansiyeli yüksek bir grup. Performans ve sahne gösterisi konusunda son zamanlarda çıkan kız gruplarından daha öndeler bana kalırsa. Umarım ilerleyen zamanlarda tekrar öne çıktıklarını görebiliriz

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,628

Herkesin 4. jen yeni başladığında Itzy'i en iyi kız grubu ilan etmeleri çok saçmaydı zaten. O zamanlar rakipleri yoktu. Tek avantajları diğer gruplardan önce çıkış yapmalarıydı. Bence düşüşlerinin başını JYP'nin yanlış şarkı seçimleri çekiyor.

marin

Trainee
Tepki
639
Ben jyp nin yönetemediğini düşünüyorum.Normalde çıkardığı her kız grubu jeninde başı çeken gruplardan oluyormuş.Diğer şirketlerin kız gruplarına ilgi kayınca hatta genel anlamda ilgi kız gruplarında olunca oda hemen nmixx i çıkarıp toparlanmaya çalıştı ancak ikisinide yönetemiyor gibi gözüküyor.Ben itzy kızlardan yeji ve ryujin in sahnede verdiği havayı beğeniyorum.Vokal konusunda insanların düşünceleri farklılık gösterebilir ama ben çok yeteneksiz olduklarınıda düşünmüyorum.Şarkıları herkese hitap etmiyor bende loco dahil sonrasında kızların başlık şarkılarını dinleyemedim ama loco dan sonra şarkı için imza denilecek koreolarını bıraktılar ki bana göre en yanlış olan hareketleri.Zorlandıkları için bırakıldığını hatırlıyorum umarım bu geri dönüslerinde iyi şarkı ve kendilerine has dans hareketleri geri döner.Ben dinleyici olarak bana uyarsa dinlemek isterim.
Aslında NMIXX'in çıkışının ITZY ile hiçbir alakası yok. Bu konuda birçok kişi böyle düşünse de JYPE'nin her jenerasyona iki grup çıkarma durumu geçmişten beri var. Wonder Girls-Miss A ve 2PM-2AM olmak üzere 2.jenerasyona ikişer grup çıkardı. GOT7-DAY6 3.jen için olan iki erkek grubuydu. TWICE bir istisna olarak 3.jenerasyondaki tek kız grubuydu çünkü işler istedikleri gibi gitmedi. Eğer planlanan gibi GOT7 2013, 6MIX 2014'te çıkış yapsaydı Chaeyoung, Dahyun, Tzuyu, Somi'li bir kadro 3.jen için 6MIX'in ardından gelecekti. TWICE bu istikrarı bozsa da 4.jende jenerasyona ikişer grup vermeye devam etti JYPE. ITZY-NMIXX ve SKZ-Xdinary Hereos.
Bu arada koreografi ile ilgili dediklerine katılıyorum. Kızların özellikle dizleri aşırı hasar aldığından geçen yılı hafif koreografilerle geçirmelerine sevindim yalnız bu yıl bende bomba gibi bir koreografi bekliyorum.

sbinni

Trainee
Tepki
59
Çıkış yaptırmasında sorun yok ama ben olsam nmixx i bu sene çıkarırdım hani bide 5.jen söylemleri başlamış.Çoğu kişi 5.jen olayını mantıksız bulsada pazarlama adına çok iyi. Bir yerden dikkat çekmek lazim.Valla yazık nmixx kızlarada gayet yetenekliler hele sullyoon ben kendisini çok hoş buluyorum.İste jyp nmixx çıkış öncesi ilgiyi devam ettiremedi bide itzy sneakers gibi çok beğenilmeyen şarkı ile korede dinlenince ne yapacağını şaşırdı gibi ikisinide yönetemiyor gibi geliyor ama hepsine aynı çabayı veriyorsa yanlış düşünüyorumdur.Çok yakından takip etmiyorum.Son dediğinide hem dillendirdim hemde beklentim o yönde güzel şeyler olsun kızlar için diyorum.

• Beğen
Reactions: ask
Ü

Üye silindi 192

Not shy gibi bir şarkıları vardı ondan itibaren kötü ilerlediler bence

asdudd

Trainee
Tepki
20
Aslında Sneakers Kore'de baya iyi tepkiler aldı ama Cheshire beğenilmedi. Çok aceleye getirildi comeback, doğru düzgün promosunu bile yapmadılar. Yere çakıldıklarını düşünmüyorum. Sağlam bir fan kitleleri var, albümleri ve konserleri çok satıyor. Globalde güçlüler. Bence asıl sorun şirket. JYP'nin genel özelliğidir, gruplarının çaylaklık dönemi bitince desteklemeyi de bırakır. Aynı şeyi şu an Itzy için de yapıyor, halkın gözü önünde değiller. JYP'nin bütün grupları aynı sıkıntıyla karşılaştı, kötü bir yönetimi var. Bu yüzden her yeni çıkan gruba çok promo verir, eski gruplarına vermez. Bu yüzden hep iki fandom arasında kavga çıkıyor.

Snape

Trainee
Tepki
91
JYP'nin şu saatten sonra İtzy için yapacağı max. şey güzel bir şarkı vermek olur ama ben yeni comeback lerinde de hit bir şey geleceğini sanmıyorum yine de koreosu güzel olan performans odaklı bir şarkı istiyorum şuan itzy'den

• Kalp
Reactions: ask

romo

Trainee
Tepki
217
Lia olayı ve verilen kötü şarkılar düşüşlerinin ana sebepleri bence

M

mevsim

Ryujin ne kadar değişmiş ya, çok daha karakterize bir görünümü varken ne hale gelmiş… Yeni hali ayırt edici değil ve de bence kpopta ayırt edici yönünün olması büyük bir artı.
Grup 4. nesilde çok sağlam bir yer edinmesine rağmen şarkılarıyla devamlılığı sağlayamadı şimdilik. Sneakers şarkısı çok saçmaydı mesela. İyi şarkılar olmayınca grup doğal olarak düşüşe geçiyor. Bakalım yeni albümleri nasıl olacak

G

<.<gattara<.<

Onlara has olan fiziksel özellikleri ve şarkıları varken jyp sıradan kpop grubuna dönüştürdü :/ O yüzden bu düşüş yaşaması çok doğal onlara özel kılan bir şey kalmadı